משבר קשה אחרי פרידה ביוזמתי

שלום ,

בת 25. סיימתי קשר אחרי 3 חודשים. קשר שהייתה בו עוצמה חזקה ותחושה של התאהבות מטורפת. יחד עם זאת, עלו בי ספקות וחששות לגבי הפרטנר- חשש שהוא עצבני\ חם מזג (התווכחנו לעיתים קרובות), חששתי שיש בו משהו טורדני (יש לציין שגם באופן מאובחן- הוא מאובחן בהפרעת OCD ומטופל תרופתית באופן יומי) וחששתי שהוא לא יציב\ בריא נפשית עד הסוף. בשל כל החששות האלו, החלטתי לסיים את הקשר. הוא התחנן להזדמנות נוספת של חודש לייצר את השקט שאני צריכה. הרגשתי שחודש הוא זמן שאינו מייצג ושאני מתקשה להאמין בלב שלם שזה יעזור.. הרגיש לי קצת כמו פלסטר.

למרות הרציונל שאני מציגה, אני עוברת משבר מאד גדול מאז הפרידה, מרגישה תקועה במקום ומלאה בשאלות האם עשיתי את הבחירה הנכונה. אודה לכל עצה.
תודה!

in bal1

Well-known member
שלום ,

בת 25. סיימתי קשר אחרי 3 חודשים. קשר שהייתה בו עוצמה חזקה ותחושה של התאהבות מטורפת. יחד עם זאת, עלו בי ספקות וחששות לגבי הפרטנר- חשש שהוא עצבני\ חם מזג (התווכחנו לעיתים קרובות), חששתי שיש בו משהו טורדני (יש לציין שגם באופן מאובחן- הוא מאובחן בהפרעת OCD ומטופל תרופתית באופן יומי) וחששתי שהוא לא יציב\ בריא נפשית עד הסוף. בשל כל החששות האלו, החלטתי לסיים את הקשר. הוא התחנן להזדמנות נוספת של חודש לייצר את השקט שאני צריכה. הרגשתי שחודש הוא זמן שאינו מייצג ושאני מתקשה להאמין בלב שלם שזה יעזור.. הרגיש לי קצת כמו פלסטר.

למרות הרציונל שאני מציגה, אני עוברת משבר מאד גדול מאז הפרידה, מרגישה תקועה במקום ומלאה בשאלות האם עשיתי את הבחירה הנכונה. אודה לכל עצה.
תודה!
כל הכבוד ששמת לב בשלב כל כך מוקדם שהוא עצבני וחמום מוח.הרבה נשים בגילך לא רואות את זה ואז כבר מאוחר מדי.
אני מבינה את ההתלבטות שלך של אהבה אליו אבל גם לסבול את התקפי הזעם שלו.
אני חושבת שעשית נכון,שנפרדת ממנו (בדר"כ אני לא מעודדת פרידות) אבל זה תיק לא פשוט ולא נראה לי שאת צריכה את האחריות הזו בגילך.

nothing but the truth

Well-known member
שלום ,

תודה!
את צעירה והייתם רק 3 חודשים ביחד. תוך מספר שבועות הרגשתך תשתפר גם מבלי שתעשי דבר. על מנת לא לעכב ולא למרוח חשוב שתבצעי ניתוק מוחלט. לא שיחות, לא הודעות. קיבלת החלטה לא להכניס ראש בריא למיטה חולה - אז לכי איתה עד הסוף.

מריוס זכריה

Member
מנהל
אני לא יודע אם עשית נכון או לא נכון. אני אפילו לא יודע אם יש דבר כזה, נכון או לא נכון. כל בחירה מובילה למשהו שונה, לחיים אחרים, שלא יתבררו אלא רק לאחר שבחרנו, בחלוף הרבה זמן....

ואני גם בכלל לא מתייחס לתיאור שלו, כי אין שום דרך שאני אגיד משהו רציני על אדם שלא רק שלא ראיתי, אלא גם לא כתב לי מילה. כן או.סי.די., לא או.סי.ד.י - לא כל האו.סי.די אותו דבר, ולכל אדם יש את העניינים שלו. אז בטח שאני לא הייתי פוסל מישהו על סמך התיאור הקצר שנתת.

אז מה נשאר? לסמוך על ההחלטות שלנו. אם הרגשת דחף עז להפרד, אפילו בלי ניסיון של חודש, כנראה שבאותו רגע זה היה בנפשך. ולכן, כנראה שזה מה שהיה צריך להיות.

התאהבויות עוצמתיות הן כמובן דבר מאוד מושך מאוד, ממכר ואפשר להתגעגע שנים לקשר כזה, גם אם ברור שהוא לא היה עובד, רק בגלל עוצמת הרגש. אבל אני אומר, לסיכום, שדווקא בגלל שעוצמת הרגש הייתה גבוהה כל כך, ולמרות זאת חשת צורך מוחלט להפרד - כנראה שבסופו של דבר זה כן היה סך הכל הדבר "הנכון" לך, בנקודת הזמן.

עם זאת לא הייתי שולל שתעשו עוד ניסיון/ות לבדוק את הקשר. אם זה מה שאת מרגישה - לכי על זה.

שנה טובה!

אדם צריך לעשות מה שטוב לו. אם מחבבים אדם, כדאי להיות אתו בקשר וליהנות ממנו. אפשר להיות בסוגים שונים של קשרים. אפשר גם פחות להיפגש ולדבר כדי שהקשר לא יציק. אם הוא כל כך חשוב לך, לפחות בוודאי תוכלי להגיד לו שלום וכמה מלים יפות ולהתעניין בשלומו. אולי לאט יתפתח מזה משהו יפה.

למעלה