מר-מתוק מוזר
פרק 7

מיה אחת

New member
מר-מתוק מוזר ../images/Emo63.gif פרק 7 ../images/Emo54.gif

הערות והארות: הפרק הבא נכתב ע"י השותפת (ונהרס ע"י אנוכי). כל התשבחות מגיעות לה. כפי שכבר הזהרתי בפעם הקודמת- היה ופתחתם את הקובץ ונתקלתם בכותרת פרק 8, אל דאגה, זו לא טעות, אתם קוראים את הפרק הנכון. גרסא נטולת ספוילרים תצורף להודעה. אם טרם קראתם את הספר החמישי, אני ממליצה לכם בחום להצמד לגרסא נטולת הספוילרים, לפחות הפעם. היום בממ"מ: לילי מבולבלת. לילי מאוד מבולבלת. לילי מאוד מאוד... טוב, די. פשוט לכו לקרוא. דירוג: PG-13. בבקשה, R&R

מיה אחת

New member
הפרק בהודעות, חלק א'.

היא נשכה את שפתיה בחזקה. ג'יימס פילס את דרכו באגריסיביות דרך קהל הצופים ולילי עקבה אחריו בהשתאות. סיריוס בלק, שניצב לא הרחק משם, פלט נחרה של בוז. אנחתן הקולקטיבית של לא מעט מתלמידות-הוגוורטס ליוותה את גבו המתרחק של סיריוס כאשר פנה לכיוון השני. דני לעומת זאת נראה המום. "אני צריכה ללכת לדבר עם פוטר... בקשר לבלק," שמעה את עצמה ממלמלת בחפזון. "סלח לי." לילי קיוותה שדני יאמין לתירוץ הקלוש שהציעה לו, או אולי... יעצור בעדה. היא העיפה בדני מבט אחרון, ומבלי לחכות לתגובתו, הסתובבה, ויצאה בעקבותיו של ג'יימס פוטר. כפי שנוכחה לילי, הספיק ג'יימס לעשות כברת דרך מכובדת. פוטר נעלם מאחורי חנות כלי הבית שנצבה בשולי הוגסמיד, צעיף גריפינדור אדום מתנופף מאחוריו, והיא החישה את צעדיה. הצמה שקלעה אותו בוקר טפחה על עורפה של לילי עם כל צעד, וקווצות-שיער ארגמני שהשתחררו מן הצמה הצליפו בפניה. היא שמעה את הרוח שורקת בחדות: צליל קר, גבוה ומלעיג. מגיע לך, חשבה לילי- כמה שהיית עיוורת. ג'יימס פוטר השתנה, כל כמה שניסתה להכחיש זאת- הוא השתנה. לילי נזכרה לפתע בפעם ההיא שהתנדב לסייע לה בשיעורי הבית. ג'יימס פגע בה, נכון, אבל הוא לא התכוון לכך. לא התכוון להכאיב לה. והיא סירבה לקבל את התנצלותו. היה הייתה... עוינת כל כך. אכזרית כל כך. פוטר לא סיפק לה שום סיבה אמיתית להתייחס אליו ברשעות. הוא נתן לה את הגלימה שלו...והוא הצטער. הוא בכנות אמר שהוא מצטער... 'איך יכולתי להתנהג בצורה כזו? להיות כל כך קרה... ומתנשאת?' היא רצה, מתנשפת, דמעות של תסכול צורבות את עיניה. הרחוב הסתיים ולילי פנתה ימינה, מוחה מתרוקן מכל מחשבה קוהרנטית ברגע שהבחינה בג'יימס. היא נעצרה ושפתיה נפשקו, קריאה חנוקה של בלבול וחוסר אמון נמלטת בעדן. ג'יימס נשען כנגד קיר לבנים אדומות, כתפיו שמוטות ביאוש. גשם דוקרני שהחל לרדת מהשמיים הקודרים, נפל על שיערו הפרוע. הוא הרים את מבטו כששם לב לנוכחותה, מתקשח באחת. זוג עיניים חומות, כבויות, הביטו בלילי. "אני מבטיח לך שלא עודדתי אותו להכות את סנייפ... לא הפעם." קולו היה ענייני וקר. הוא מעולם לא פנה אליה בנימה כזו. "אז לפני שאת מאשימה אותי," המשיך, "תדעי שעצרתי בעדו-" -"אני לא באתי להאשים אותך," אמרה לבסוף, מוצאת את קולה. למילים היה טעם מוזר בפיה. ג'יימס הרים את גבתו. "את לא?" שאל, נבוך מעט. לילי נדה בראשה לשלילה, נושכת את שפתיה. הוא מצמץ, מביט בלילי בספקנות. "אני באתי להגיד לך שאני..." לילי נשמה עמוקות. עיניו של ג'יימס נדלקו. אש נוזלית, חמימה, מרצדת בתוך האישונים הכהים. הוא נתן בה מבט שואל, מקווה, כמעט... נכסף. "אני מצטערת," אמרה בחפזון, חוששת שאם תתעכב ולו רגע אחד נוסף תאבד את אומץ לבה ותברח. "-על ה..אתה יודע.. בקשר ל.. שאני הייתי..." הוא הרצין לאט, והאפקט היה כמעט בלתי נסבל. המילים גוועו על שפתיה. חסרות ערך וחסרות משמעות; הן התנדפו באוויר החורף הקר. עיניה נלכדו במבטו. היא הבחינה בטבעת של זהב ענברי שהקיפה את האישונים השחורים. זהב מותך, עמוק, מרצד. עיניו ליטפו אותה, גמאו אותה בצמא. כל תו בפניו המזוותים התחדד לפתע. העיניים האגוזיות. האף הישר, האריסטוקרטי. השפתיים. רכות ועדינות ולא משורבטות. סחרור מתוק אחז בה- כמו לחזור מערב חורפי ומושלג ולמצוא אש עליזה בוערת בקמין. שפתיה התייבשו, והיא לחלחה אותן, מבחינה לפתע בקרבתו של ג'ימס. הוא היה קרוב... קרוב מדי. כה קרוב שיכלה להרגיש בחום העולה ממנו. לילי הסיטה את עיניה. "אני צריכה לחזור," גמגמה. לילי סבה על עקביה, כמעט מועדת בעת שיד נחושה, כמעט אגריסבית, נשלחה על מנת למשוך אותה בחזרה. היא מצאה את עצמה לחוצה אל חזהו של ג'יימס, לבה הולם בפראות, נשימתה מואצת. היא נרתעה קלות כשחפן את פניה בכף ידו, שפתיו נצמדות לשפתיה של לילי בנשיקה אלימה, מיואשת. היא נאנקה, אחר, אינסטינקטיבית, כרכה את זרועותיה סביב צווארו של ג'יימס, שוכחת כיצד לנשום, שוכחת כיצד לחשוב, כשאימץ אותה גופו. פיה נפשק ללחץ הקל ביותר של שפתיו, והיא הרגישה כיצד לשונו חומקת בין שפתיה, חוקרת את המתיקות של פיה בליטוף עדין. איש מעולם לא נישק אותה כך. איש מעולם לא הביט בה כמוהו, בכנות ובאינטנסיביות שחלחלו עד עמקי נשמתה וגרמו לה לרעוד. אצבעותיה נשלחו בהיסוס, מרפרפות על הקו החד של לסתו, בלבול ועונג וחוסר-אמון מתנגשים בתוכה. זה היה... כאילו נולדה על מנת שינשק לה. המגע של שפתיו, הקרבה של גופותיהם, המתיקות הרטובה של פיו, היו הדבר הכי טבעי, והכי נכון והכי הגיוני בעולם. אבל... זה היה ג'יימס פוטר...! היא אפילו לא חיבבה אותו! ולמה... למה זה הרגיש נכון כל כך? היא נתקה את עצמה מג'יימס, מבולבלת ונסערת מכפי שהייתה מימיה. גשם קריר צינן את פניה המלוהטים, כמו נשיפה של כפור על ורד שהתעכב לפרוח. "לילי-" ג'יימס קרא אחריה, אך היא כבר רצה במורד הרחוב, לבה דוהר בקצב מטורף. הגשם הפך את שביל העפר לבוצי, והבוץ נדבק לנעליה, מכתים את שולי חלוקה. צמתה התפרקה, גלים של שיער אדום מסתחררים סביב פניה, ראשה מזמזם ולחייה סמוקות. כרבע שעה לאחר מכן הגיעה לילי לטירה כשהיא מתנשמת ומתנשפת. 'האם אני, ליליאן ויולט אוונס, כרגע נישקתי את ג'יימס פוטר?' התרוצצו המילים בראשה. 'איך דבר כל כך מטורף הרגיש כל כך...' היא הייתה כה שקועה במחשבות, עד ששכחה לגמרי כי כי הוגוורטס איננה טירה תמימה. "אח!! הצילו!" המדרגה הזדונית שתחת רגליה נעלמה מבלי להשאיר סימן, ממעידה את לילי שרגלה הימנית שקעה עד מעל לברך ברווח שנוצר. "לכל הרוחות..." סיננה בשקט, מנסה לחלץ את עצמה. "יד, אוונס?" הציע קול קריר וחלקלק. לילי הרימה את ראשה והביטה באוגוסטוס אייברי. המבט הלעגני שבעיניו רמז כי לא ציפה ליותר מזה מבת-מוגלגים. מאחוריו הופיע טיטוס נוט, ארשת של בוז נסוכה על פניו. "יש לי שתיים, תודה," השיבה לילי בקפאון, גם שידעה היטב עד כמה טיפשי יהיה לדחות את הצעתו של אייברי. "את חוסמת לנו את הדרך למטה, בוצ-" החל נוט לאבד את סבלנותו, בדיוק בשעה שדמות שלישית הופיעה. "צֳהריים טובים לכם." אייוורי, נוט ולילי הרימו את עיניהם בהפתעה. בראש המדרגות ניצב פרופסור אלבוס דמבלדור, לבוש בגלימת חורף סגולה וצעיף מפוספס לצווארו. "צהריים טובים פרופסור," החזירו שלושתם כשמבט מלאכי על פניהם. דמבלדור הנהן. "אם תועיל לעזור למיס אוונס, מר אייברי, נוכל כולנו להמשיך בדרכנו," אמר בחביבות. אייברי הושיט את ידו ללילי, שתפסה בה באי-חשק גלוי. בלפיתתו של אייברי ניכר כוח של חובט, והוא חלץ אותה בקלילות מרשימה. השניים מהרו למשוך את ידיהם ברגע שהדבר נתאפשר להם. פקק התנועה השתחרר איפוא, ואייברי ונוט עשו את דרכם לעבר המדשאות שטופות הגשם. 'שיטבעו,' חשבה לילי. דמבלדור פנה אליה. "מדוע אינך נהנית עם השאר בהוגסמיד, מיס אוונס?" עיניו הכסופות נצנצו בשעשוע מעבר לחצאי הסהר של משקפיו. "אה...אני רק רציתי...אמ...ללבוש מגפיים חמות." שיקרה לילי במצח נחושה. מוטב לשקר, החליטה, מאשר לנסות ולהסביר כי היא מנסה להתחמק מן המדריך הראשי. "אז איך את וג'יימס מסתדרים?" 'לא יתכן שהוא ראה משהו...נכון?' חשבה לילי בפאניקה. 'לא, זה בלתי אפשרי.'

מיה אחת

New member
חלק ב'.

"הו...נפלא," השיבה לילי בקול גבוה מהמתוכנן. 'מה הסיכויים שדמבלדור לא קורא מחשבות?' הרהרה ללא קול. "אני שמח לשמוע." אמר דמבלדור בנועם. "שיהיה לך יום גשום ונעים." "גם לך פרופסור." חייכה לילי. השניים פנו איש איש לדרכו. בדיוק כשנדמה היה לה כי היא רשאית לפלוט אנחת רווחה, שמעה לילי קול צרוד. "כשיתייצבו הארי והאייל תאומים על מאזניים כנות-, יקום אויב עקרב האופל," אמר הדובר בנשיפה שורקנית. ברק שהאיר את החדר באור פלורסצנטי התווה את דמותו הכפופה של קשיש בא-בימים. הוא היה עטוף בגלימה שחורה, זקנו ושיערו שהיו לבנים כשלג מסתירים חלקית את פניו. עיניו - שני חורים אפלים בפנים חרושות קמטיי-זקנה - היו עטופות בקרום לבן של עיוורון, אולם מבטו היה נעוץ בלילי. הישיש נשם בחרחור דרך אפו הנשרי ודדה הישר לכיוונה של לילי. הוא הושיט את ידו, גרומה ומגוידת מרוב שנים, ולקח את ידה של לילי, בוחן אותה בענין. "יד ארוכה, יציבה וגמישה." מלמל לעצמו "הקמיצה ארוכה יחסית ופרקי האצבעות בולטים. חוליית הבוהן עבה, קו הראש ישר וקו הלב קרוב לאצבעות. אולם ההילה שלך כולה ירוק וזהב," סיכם הישיש. קולו, על אף שהיה צרוד ומאובק, חלחל עד לשד לעצמותיה. בעיניי לילי, היו המילים חסרות משמעות לחלוטין. לבסוף, הניח האיש הזקן חפץ עגול בידה של לילי, סוגר את אצבעותיה סביבו. הוא הסתובב, וכשהוא מזמזם לעצמו מנגינה איטית, החל לפסוע בכיוון ההפוך. לילי הצטמררה ופתחה את ידה. בכף ידה נחה דיסקית עץ קטנה, צבועה שחור-לבן. לילי זיהתה את החפץ כסמל היין והיאנג. הרעם הכה בקירות הטירה, מעביר בנימיה הזקנים רעד של מגור. צמרמורת עברה בגופה. דוקטור מישל דה נוסטראדמוס, שנולד בעיירה הצרפתית סט. רמי בשנת, הטיל אימה אפילו על תלמידיי סלית'רין. כמו כל ילדיי המוגלגים, התפלאה לילי לשמוע על נוכחותו של הנביא העתיק בטירת הוגוורטס. אלו מחברותיה שגדלו במשפחות קוסמים ותיקות, נהנו לצחוק לאידה. נוסטראדמוס, שגילו למעלה מארבע-מאות ושבעים שנה, היה ידידו הטוב של פרופסור אלבוס דמבלדור, ראש בית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות. הלה, הזמין את חברו משכבר הימים להעביר את שנותיו האחרונות באנגליה, והחוזה הישיש שמח להיעתר להזמנתו- לאימתם הרבה של תלמידי הוגוורטס. לילי אמצה את מוחה. 'כשיתייצבו הארי והאייל תאומים על מאזניים כנות, יקום אויב עקרב האופל'? מה זה אמור להביע?' היא העיפה בדיסקית מבט נוסף, אחר הניחה אותה בכיס החלוק. כשהיא עמוסה בחומר נוסף למחשבה, המשיכה לילי לחדר המועדון של גריפינדור. היא טיפסה אל מגורי הבנות, ואחרי לחש יבוש מהיר, זרקה את עצמה על המיטה. נבואותיו של נוסטראדמוס קשישא התגשמו תמיד. על פי השמועות, הוקדשה ארונית שלמה במחלקת המיסתורין לנבואותיו של זה. לילי התיישבה, שולפת עט ומחברת שורות מהשידה שלצד מיטתה (היא תמיד מצאה את החלופות המוגלגיות כנוחות יותר לשימוש). שקועה במחשבות, העלתה את דבריו של נוסטראדמוס על הכתב. "כשיתייצבו הארי והאייל תאומים על מאזניים כנות יקום אויב עקרב האופל." היא נשכה את קצהו של העט, מהורהרת. מבלי שתתכוון לכך, נדדו מחשבותיה. היא שמעה את הגשם ניטח כנגד שמשות החלון, וחשבה על טיפות המים שנצנצו בשיערו הסתור של ג'יימס... הוא כרך את זרועותיו סביבה, והצמיד אותה אליו.... היא נאלצה לנשוך את שפתיה בכח על מנת למנוע מתחושת העונג להתפשט שוב בגופה. 'הארי והאייל,' הזכירה לעצמה. 'הארי והאייל... את צריכה להתרכז, אוונס.' הארי והאייל 'טורף וקורבן, ניגודים אחד של השני,' חשבה ורשמה מתחת למשפט, מותחת קווים בין המילים לפירושן האפשרי. 'תאומים, שווה לזהים, כלומר, שווים?!' היא קמטה את גבותיה. ומאזניים כנות... 'איך מאזניים יכולות להיות שקריות?' מחשבות על ג'יימס שבו והתגנבו לראשה. הוא נישק אותה כאילו רצה לעשות זאת שנים... בעצם, הוא באמת רצה לעשות זאת שנים. 'אבל הוא בסך הכל הילד המטורף והמפונק שרודף אחרי מאז השנה השלישית,' חשבה לילי ברוגז. 'הוא מאמין שיוכל להשיג כל דבר? ובכן...הוא טועה!' היא השתרעה על המיטה, מהרהרת באומללות בכל השעות שיצטרכו לבלות יחד. זה לא היה הוגן. זה לא היה הוגן שינשק אותה כך... זה לא היה הוגן מצדו לגרום לה לערוג לתחושה של שפתיו על שפתיה... לטעם של פיו, לרוך של אצבעותיו, ל-אוף! לילי נאנחה ביאוש וקברה את פניה בכר. ילד פעוט שכב בעריסה. עיניו, גדולות וירוקות כזוג איזמרגדים, נבטו אליה בסקרנות. הוא פיהק, פוכר את אצבעותיו הזעירות, וכשהוא משמיע קול קטן, עצם את עיניו ושקע בשינה עמוקה. פיו הרך נפער קלות, כאילו בבת שחוק. ראשו, כך ניתן היה לראות, היה מכוסה בפלומת שיער שחור כלילה, ועל מצחו...היה...ברק....? רעם כביר התגלגל במסדרונות הטירה, שואג כמו ענק הרים צמא לדם. לילי התעוררה באחת. היא זכרה תמונה מעורפלת של תינוק... ומשהו בנוגע לברק, יודעת שהחלום ימשיך לרדוף את מחשבותיה עוד ימים רבים. שקיעה אפרורית האירה את מגורי הבנות. בחוץ, הוסיף הגשם לרדת בטפטוף חדגוני ובלתי-נגמר. הביקור בהוגסמיד נסתיים לפני שעות ארוכות. תלמידיי הוגוורטס יהיו ספונים לבטח בין כתלי הטירה, הרהרה לילי, הרחק מהגשם ומן הקור הצורב. 'לכל הרוחות!' נזכרה לפתע, 'השארתי את ג'יימס לנהל את העניינים בעצמו! כמה חסר אחריות מצידי!' היא שטפה את פניה, קלעה את שיערה הארוך לצמה רופפת וירדה לחדר האוכל בחפזון. מהחלונות הפונים מערבה ניתן היה לראות את האגם הגדול שעלה על גדותיו. המים, שלאור השקיעה לבשו גוון ארגמני, לחכו את שולי היער, מאיימים להטביע שורות של עצים זהובי עלווה. "לילי! ג'ולי, תראי מי חזרה מהמתים!" הכריזה גוון. לחייה של לילי האדימו. היא התיישבה לצד חברתה, חוששת להביט סביב. "פוטר כאן?" שאלה בזהירות. גוון העיפה מבט סביב האולם והנידה בראשה לאות לאו. לילי נאנחה בהקלה. "כולם חזרו בשלום מהוגסמיד?" "כן..." השיבה ג'ולי כשעיניה מצומצמות בחשדנות. "חוץ מסנייפ, שחזר עם חבורה ענקית על הלחי." "שמגיעה לו בכל מקרה," גוון ציינה ביבושת. לילי נתנה בשתיהן מבט חמור של מדריכה ראשית. "אתן בטוחות שזה הכל?" גוון וג'ולי הביטו זו בזו והנהנו. "המריבה בין סיריוס לג'יימס לא נחשבת," אמרה גוון לבסוף, "אף אחד לא נפגע... עדיין." לפתע חדלו השתיים לאכול, מבט חולמני בעיניהן. "על מה אתן חושבות?" שאלה לילי וכבדה את עצמה במנת ירקות מבושלים. "על סיריוס, וג'יימס-" "מתגוששים." השלימה גוון את דבריה של ג'ולי. לילי זרקה עליהן אפונה ושלושתן צחקו. לאחר ארוחת הערב, גמרה לילי בדעתה לעבוד על פרויקט המחצית עבור פרופסור מקגונגל. מינרווה מקגונגל, ראש בית גריפינדור והמורה לשינויי-צורה, הייתה המורה החביבה על לילי. כיוון שכך, החליטה לילי להגיש לפרופסור עבודה שתזכה אותה בציון שמקגונגל הקפדנית מיעטה להעניק: "יוצא מן הכלל." הנושא: אנימאגוס לעומת מטאמורפמאגוס, זכה לתמיכתה המסויגת של הפרופסור. לילי ירדה לחדר המועדון כשערימת הספרים ששאלה לצורך המחקר מרחפת לפניה והתיישבה בפינה מרוחקת. היא הייתה שקועה בניסיון להגדיר את טיב השוני בין קסם-שרביטים לקסם-רצוני, בעת שתמונת הגברת השמנה סבה על ציריה על מנת לאפשר לשלושה נערים להיכנס. הם התיישבו ברעש-גדול לא הרחק ממנה, וכפי שנכחה לילי לדעת, היו בלתי מודעים לנכחותה. "אני לא מאמין על קרניים! האוונס הזאת ממש עלתה לו לראש." קולו הטרוד של סיריוס בקע מאחת הכורסאות. לילי הפסיקה לכתוב באחת, מרותקת לדבריו בעל-כרחה. "ואולי, רך-כף, הוא פשוט מתבגר." הציע רמוס. פיטר גיחך. "לא חשבתי שאזכה לראות את היום שזה יקרה." "כבר לא כיף איתו." רטן סיריוס בטון ילדותי למדי.

מיה אחת

New member
חלק ג'.

"אי-כיפיות היא אחת מתופעת הלוואי של התאהבות." רמוס הסביר בסרקאזם. לילי שכחה לנשום לרגע. פיטר צחקק. "הו כן...אני כבר רואה את השלט על הדלת: כאן חיים בריב ומדון לילי וג'יימס פוטר." לילי עקמה את אפה ברוגז- אם כי... נאלצה להודות, לפטיגרו הקטן הייתה נקודה. "מה פתאום זנב תולע," חלק עליו רמוס. "אתה מתעסק פה בחוק הישן של יין ויאנג. אתה יודע, הם משלימים אחד את השני." גבותיה של לילי התרוממו. היא הושיטה את ידה לכיס החלוק ודגה את הדיסקית הצבעונית שהעניק לה נוסטראדמוס. 'הנביא הזקן ידע שג'יימס מעוניין בי?' תהתה '...ובעצם, מי לא יודע?' מספר דקות לאחר מכן, פרשו הבנים לחדרם. לילי סיימה לכתוב פסקה מורכבת, ואספה את חפציה. כשהיא נושאת את הספרים תחת זרוע אחת, השתמשה בשנייה לאחוז בקלף הדק לנגד עיניה, סוקרת את השורות הצפופות שנרשמו בכתב ידה המעוגל. הייתה זו טעות, מסתבר, כיוון שלילי לא הייתה האדם היחיד במקום שלא ראה לאן רגליו מוליכות אותו. מבלי שתתכוון לכך, נתקלה בתלמיד אחר. כל הרשימות שערכה בקפדנות נשמטו מידיה, בערבוביה של גיליונות נייר, ספרים ומכשירי כתיבה. "סליחה... אני ממש מצט- ג'...ג'יימס...?", קולה נשבר ברעד מסגיר. "לילי." החזיר לה ג'יימס במבוכה. הוא אחז בפיסת גוויל מכוסה כתב צפוף וזוויתי, וברגע שהבחין כי הוא עדיין מחזיק בה, מהר לקפל ולהניח את המכתב בכיס חלוקו. המבט שנתן בה השאיר את לילי קצרת נשימה. היא פקדה על עצמה להתעשת. "הספרים שלי..." עצבנית, כרעה על ברכיה, מלקטת את הספרים שהתפזרו לכל עבר ועורמת אותם זה על זה. ג'יימס סייע לה בשתיקה. שוב על רגליהם, הוסיפו לעמוד זה מול זו בדממה מורטת עצבים. לילי הרטיבה את שפתיה. "לא הייתי צריך לעשות את מה שעשיתי," אמר ג'יימס לבסוף. היא הביטה בעיניו, כמעט בעל כורחה. 'לא הייתי צריך לנשק אותך,' סיפר לה מבטו, 'אבל כל-כך רציתי.' ובזאת, הפנה לה ג'יימס את גבו וחזר למגוריי הבנים. * * * בבוקר המחרת, המתינו ללילי לשעתיים מפרכות של שינוי-צורה. "בוקר טוב," בירך אותה ג'יימס שישב בקצה הכיתה לצדו של רמוס לופין. סיריוס בלק ופיטר פטיגרו, כך הבחינה לילי, ישבו בקצהו השני של החדר. "בוקר טוב." השיבה בטון הענייני ביותר שיכלה לגייס. גוון, מצחקקת, נעצה מרפק מחודד בצלעותיה. השתיים התיישבו בקדמת הכיתה, לצדה של ג'ולי שהמתינה להן במקום כשאפה תחוב בין דפיו של רומן סנסציוני בשם "אהבה מכושפת." "אני לא מאמינה שאת קוראת את הזבל הזה," הפטירה גוון, בדיוק בעת שפרופסור מקגונגל נכנסה לכיתה. "בוקר טוב," ברכה אותם מינרווה מקגונגל בחן של ציפור טרף. שיערה האדום היה אסוף לאחור, בתסרוקת נזירית שהדגישה את תווי פניה המחודדים. "אני רוצה לעבור על כמה תרגילים פשוטים כדי לרענן את זיכרונכם," אמרה בקיצור. "התחילו בכך שתהפכו את כל החרציות לורדים." בהינף שרביט, התעופפו החרציות מהסל שעל שולחנה ונחתו על שולחנותיהם של התלמידים. הכיתה השתתקה באחת. כמה מן התלמידים עיינו במחברותיהם בחיפוש אחר לחש מתאים בעת שאחרים אמצו את זיכרונם או העדיפו להשתמש במספר קסמים פשוטים יותר על מנת להגיע לחולל את השינוי הנחוץ. לילי יכלה להרגיש את מבטו של ג'יימס נח על עורפה, אך כפתה על עצמה ריכוז. תוך שניות, הצמיחה החרצית שלה קוצים והאדימה. "פוטר!! לתשומת לבך בקשתי להפוך את החרצית לורד, לא לחבצלת!" אמרה מקגונגל בקור. לילי בלעה את רוקה והביטה ביצירתו של ג'יימס. בהינף שרביט נוסף הוא הפך את הלילית לורד מושלם. "סליחה פרופסור," אמר בהתנצלות, מביט בלילי באותן עיניים חומות וגדולות שלו. מקגונגל בחנה את התוצר המוגמר והנהנה באישור. לילי פנתה בחזרה אל הורד שלה, ממוללת עלה כותרת רך בין אצבע לאגודל. אותו שיעור הספיקו להפוך נמלה לעכבר, צלחת נוי לפמוט ואת העכבר לפמוט תואם. שעה וחצי לאחר מכן, אספה לילי את חפציה, ויחד עם כל תלמידיי גריפינדור - ג'יימס ביניהם - פסעה לעבר המגדל הצפוני לשיעור נוסף של גילוי עתידות. "חשבתי שפרופסור אסטראליס חולה," מלמלה גוון, מקמטת את מצחה. "באמת?" שאלה ג'ולי בלהיטות. גוון משכה בכתפיה. "אני מתארת לעצמי שתיכף נדע." לשמחתם של תלמידיי גריפינדור, נסתבר כי פרופסור אסטראליס אכן חלה ולא יוכל ללמד בימים הקרובים. לחרדתם - נמצא לו מחליף זמני. מישל דה נוסטראדמוס הסב אל שולחן המורה, אור הנרות מרצד על פני הקרום הלבן שזיגג את עיניו. הוא המתין לתלמידים שיתיישבו במקומותיהם, ורק כעבור דקות ארוכות הרים את מבטו מעורר החלחלה. "פרופסור אסטראליס סובל משפעת," הפטיר בקיצור ענייני. "לבקשתו של דמבלדור, אני אחליף אותו היום." ומבלי להמתין לתגובתם של התלמידים, החל מחלק אותם לזוגות. "...סקרלט פימפרנל ורמוס לופין, ג'ולי שטיין וגוונדולין מילר, לילי אוונס עם ג'יימס פוטר..." 'הוא עושה את זה בכוונה,' הרהרה לילי ברוגז. היא וג'יימס התיישבו זה מול זו על שתיים מהכורסאות הרכות מדיי שמלאו את החדר. היא השפילה את עיניה, מבטה נופל על ידיו של ג'יימס שהיו שמוטות בחיקו. הוא ישב בזחיחות, שעון קדימה, מרפקיו נסמכים על ברכיו ושיערו השחור נופל על מצחו בקווצות סתורות. לילי - שחבבה בדרך כלל את האפלוליות הנינוחה של המקום - מצאה את עצמה מתגעגעת למכתבות העץ מצופות הלקה של כיתת הלחשים. "אז מה כתוב בספר הטיפשי ההוא שלכם..." המהם נוסטראדמוס, ספק לעצמו, ספק לכיתה. "מקצוע מגוחך, גילוי עתידות... שישאירו את העתיד לנביאים ולאנשי המקצוע... כמה פעמים אמרתי לשוטים הללו בבובאטון... והם סירבו להאזין לי... המ... הו, כן... הנה זה. השיעור תתחילו קריאה בכף היד. עמוד ארבע מאות וחמש." הוא נופף בידו הגרומה, וללא מילה נוספת, חזר לעיסוקיו הפרטיים. בכל רחבי הכיתה, פתחו תלמידים את ספריהם. לילי הניחה את הספר על ברכיה, וכשהיא עושה כמיטב יכולתה להתעלם מנֹכחותו של ג'יימס, שקעה בקריאת ההקדמה הארוכה לפרק. היא לא הייתה מוכנה לכך כשנטל את ידה בידו, אצבעותיו מלטפות את אצבעותיה בשעה שהתאמץ להשוות בין כף ידה לנתונים שבספר הלימוד. "הכל הפוך," מלמל, וללא התראה מוקדמת, התיישב לצדה. הכורסא שהייתה רחבה מדי הכילה בקלות את שניהם, אך לילי הרגישה כיצד היא שוקעת לעברו: ירכה נצמדה אל ירכו של ג'יימס, כתפיהם נוגעות בשעה שרכן קדימה להתבונן בספר. אגודלו ליטפה את הקו האנכי החוצה את ידה לשתיים, אצבעותיו מברישות את אצבעותיה כמעט מבלי משים. היא שמעה את ג'יימס מציין את אותם דברים שנוסטראדמוס עצמו ציין, אך בפעם הזו הייתה שמיעתה מעורפלת מתמיד. "להחליף תורות." קולו של נוסטרדאמוס גרם ללילי להתעשת. ג'יימס לעומת זאת, המשיך לאחוז בכף-ידה. לילי התפלאה להבין שגם היא איננה מעוניינת לנתק את המגע ביניהם. "מוזר." הוא אמר לבסוף. "מ-מה?" גמגמה לילי. ג'יימס קימט את מצחו. "גם את קו החיים שלי חוצה קו באמצע." לילי חזרה לעשתונותיה. היא לקחה את ידו של ג'יימס, הופכת אותה כלפי מעלה. הייתה לו יד גדולה, גברית ומחוספסת מעט. ואכן, גם קו החיים שלו נחצה באמצע. "אני חושבת שזה אומר שלשנינו מצפה משבר בעתיד...נראה שלך כבר היה אחד-" לילי עצרה את עצמה. היא חשבה על מתקפת אוכלי המוות בתחילת השנה- על הוריו שנפגעו בתקרית. ג'יימס לא הגיב. היא הרימה את עיניה, וקלטה לפתע עד כמה הם קרובים זה לזו. הוא רכן מעבר לכתפה, פניו סנטימטרים ספורים מפניה. זרועו השמאלית הייתה כרוכה ברישול סביב גבה, כף ידו הימנית אחוזה בידיה של לילי. היא שמטה את ידו כאילו הייתה מחושמלת.

מיה אחת

New member
חלק ד' ואחרון להפעם.

"אנחנו צריכים לכתוב את זה." אמרה בעקשנות והחלה לשרבט משפטים על גיליון הקלף שלה. "אמ... לילי-" ראשה התרומם בחדות. "כן??" "...את משתמשת בעט-הנוצה שלי." הוא צדק. לילי הבחינה כי היא כותבת בעט הלא נכון. ללא אומר ודברים הניחה את עיטו של ג'יימס, וטבלה את נוצתה-היא בדיו. לילי כתבה בנחישות כה רבה שפלא כי הגוויל הדק עליו שרבטה את דבריה נותר שלם. החדר, למזלה, היה אפלולי כתמיד, משום שלחייה הספיקו לעטות את אותו גוון אדמוני של שיערה המתולתל. "אם כולכם סיימתם, אתם יכולים לעבור לתיאום מזלות עם תכונות כף היד." הורה נוסטראדמוס בחוסר עניין גלוי. כתם דיו התפשט על גיליון הקלף של לילי, 'שום מגע לא נחוץ בשביל זה..נכון?' "איזה מזל אתה?" שאלה את ג'יימס, מתבוננת בעצב בחיבור המוכתם שלה. "תאומים." התשובה שנתן צרמה לאזניה של לילי. "ואת?" "מאזניים..." התשובה שלה הייתה צורמת אף יותר. "היי! תראו!" שמעה לילי את קריאתו הנלהבת של פיטר פטיגרו הקטן, "יש כאן תיאום מיני מבחינה אסטרולוגית! ממש פה, בדף ארבע מאות ותשע-עשרה!" דף 419, כדבריו של פיטר, עסק בתיאום מיני בין המזלות, או כפי שהעידה הכותרת היבשושית: אסטרוסקסולוגיה. אף על פי שאמרה לעצמה שלא לעשות זאת, נכנעה לילי לפיתוי והעיפה מבט חטוף בתחזית האסטרוסקסולגית לבני מזלות תאומים ומאזניים. עיניה של לילי נפערו לרווחה. היא העבירה דף בחדות, נמנעת מלהסתכל בג'יימס. "היי, קרניים! אתה מזל תאומים נכון?" צחקק פיטר שישב לא רחוק מג'יימס. "אני בכנות שוקל לשדך לך בת מזל מאזניים." ג'יימס ירה בפיטר מבט רצחני. לילי הסמיקה במבוכה. לא היה לה שמץ של ספק שכל כיתת גילוי העתידות בוחנת את עמוד 419 ברגע זה. נוסטראדמוס מאידך, הפגין אדישות תהומית לנעשה בחדר. הנביא הזקן עיין אותה שעה בעותק ישן-נושן של 'פטיש המכשפות', ונדמה כשקוע בזכרונות נוסטלגיים. ג'יימס כחכח בגרונו. "אממ.. ובכן, אני בהחלט רואה התאמה בין תכונות מזל מאזניים למה שמופיע בכף היד שלך. כתוב שאת אינטליגנטית ומעודנת, בעלת חוש צדק מפותח, אממ, עקשנית ונחושה בדעתך. התכונות הנשיות של המזל מעידות שיש לך קסם אישי רב, את רומנטית ורגישה," הקריא מן הספר. "אבל את כל זה יכולתי להגיד גם בלי להסתכל בכף היד שלך." שפתיו התעקלו בחיוך שובה-לב. הפעמון צלצל. פניה היו כה מלוהטים כשיצאה מהשיעור, עד שלילי התחילה לשקול ברצינות טבילה קצרה באגם הגדול- שהיה קפוא כמעט לגמרי. 'תאומים ומאזניים..תאומים ומאזניים' הזדמזמו המילים בראשה. "לילי..לילי...! ליליאן!" לילי התנערה בחדות. "כ-כן. מה?" "אני קוראת לך כבר שנים...! מה קורה אתך?" התלוננה גוון שפסעה לצדה. "תיאום מיני בין תאומים ומאזניים," הפטירה לילי בזעף. גוון נתנה בג'ולי מבט שואל. ג'ולי, מעשית כהרגלה, שלפה את ספר גילוי העתידות מתיקה של גוון. "ובכן...באמת כתוב שיש תיאום," אמרה ג'ולי כשחיוך זדוני על פניה. "כתוב בקצרה שיש תיאום," הסכימה גוון שהציצה מעבר לכתפה. "בקצרה מדי..." הסכימה ג'ולי. "מחסור איום בפירוט." "ג'ולס!" "את בת שבע עשרה אוונס," אמרה גוון כשהיא ממרפקת את לילי בחיבה. "תתעשתי." תגובתה הקנטרנית של ג'ולי לא אחרה לבוא. "לילי, את מזל מאזניים נכון...? אז מי מזל תאומים?" גוון וג'ולי עצרו על מקומן והביטו בלילי בחשדנות. "ובכן?" הן דחקו בה. "פוטר," מלמלה לילי בשקט. שתי הנערות החליפו מבטים מבינים. "הוא קרא את ה...המ...משפט האינפורמטיבי הזה?" שאלה ג'ולי. לילי נאנקה. "הוא היה בן הזוג שלי לשיעור." גוון וג'ולי עטו שתיהן חיוך תמים- שלא הצליח לרמות את לילי. בעיניי הדבש של ג'ולי ובעיניה החומות של ג'ולי ריצד ניצוץ של רשע טהור. "אז עכשיו יש לו עוד סיבה לחזר אחריך," צחקקה ג'ולי, שללא ספק סקרה בעניין את דף 419. לילי העיפה בג'ולי מבט ארסי. "היי בנות!" קראה דבי שדרכה הצטלבה בשלהן. "מה קורה?" כמותן, עשתה דבי את דרכה לשיעור היסטוריית הקסם, אותו למדו תלמידיי גריפינדור ורייבנקלו יחדיו. "ללילי עומדת להיות 'מערכת יחסים מצוינת הכוללת סקס נהדר'!" הסבירה ג'ולי בהתלהבות. "באמת?" דבי, שהייתה סקרנית, התעלמה לחלוטין ממחאותיה הנזעמות של לילי. "הו כן.. ככה כתוב בספר," אמרה ג'ולי והעבירה את ספר הלימוד לדבי. "מזל טוב לילי! מי התאומים?" "כשתסיימו לדסקס את חיי המין שלי, אני אשמח לדעת," סיננה לילי ונכנסה לכיתת ההיסטוריה של פרופסור בינס. תוך חצי שעה שקעו מרבית התלמידים בנמנום קל. אפילו לילי, שברגיל התעקשה לסכם את הרצאותיו המתישות של בינס, החלה לקשקש ולשרבט בשולי גיליון הקלף שלה. לפתע, שמה לב כי היא מציירת את סמל היין ויאנג. לילי צמצמה את עיניה. מחשבה מטורפת עברה בראשה, או לכל פחות, מחשבה שנשמעה מטורפת. כשהיא משתדלת למשוך תשומת-לב מועטה ככל האפשר, חטטה לילי בתכולתו של ילקוט בית הספר שלה, מחפשת אחר מחברת אחת קטנה. 'שתהיה פה..שתהיה פה..כן!' היא שלפה את מחברת המחשבות שלה ושטחה אותה בשקט על השולחן. פרופסור בינס המשיך בשלו, ונראה משועמם לא פחות מתלמידיו. "כשיתייצבו הארי והאייל תאומים על מאזניים כנות, יקום אויב עקרב האופל". היא הביטה במשפט שכתבה לפני מספר שעות. 'מה הסיכוי ש...?' לילי נשכה את שפתיה, ואף על פי שמצאה את הרעיון מקומם, מתחה קו מהמילה 'תאומים' ורשמה: 'ג'יימס פוטר' בקצהו. לאחר מכן מתחה קו נוסף מהמילה מאזניים וכתבה: 'לילי'. היא סקרה את הדף בכבוד ראש. 'נגיד..רק נגיד' הרהרה, 'שהאריה והאייל הם היין והיאנג, שמתייחסים למערכת היחסים שלי עם ג'יימס. המאזניים, כמובן, מסמלות אותי... אז... ברגע שהאייל והארי יתייצבו על מאזניים כנות... ברגע שאהיה כנה עם עצמי ו... האם נוסטראדמוס טוען שאני לא כנה עם עצמי?' שאלה את עצמה, בוחנת את המשפט מכל זווית אפשרית. 'ואם כן אהיה כנה עם עצמי... יקום אויב עקרב האופל..? עקרב האופל נשמע כמו יצור מכיתת טיפול ביצורי פלא, החליטה לילי במיאוס. 'המילה 'תאומים' יכולה להתייחס גם לשלמות בין היין ליאנג וגם למזל של ג'יימס...מתוחכם... או שאני פשוט הוזה...?? והארי מסמל גם את גריפינדור, אולי כדי למקד אותי דווקא בג'יימס ולא בדני למשל... אבל למה דווקא אייל? מכל החיות..? הרי בפסוק נאמר: ואריה עם גדי ירבץ...' היא קמטה שוב את גבותיה. 'ומצד שני, יכול להיות שאני טועה לחלוטין.' פרופסור בינס סקר בפירוט מייגע את מהלכי מלחמת הענקים בפרוסיה, ולאט לאט, שקעה גם לילי בתרדמה מבורכת. ~סוף פרק 7~

וווווווווואאאאאאוווווו../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

זה מ-ה-מ-ם!!! אהבתי אתא התיאור של הנשיקה, זה היה ממש יאפה...... ו...'אויב עקרב האופל' זה וולדמורט, נכון...
טוף, בקיצור- את מוכשרייה בטירווווווווווף וזה היה ממש ממש ממש ממש יפההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה.........

אויב עקרב האופל../images/Emo35.gif

אההה... לא נראה לי. כי קודם כל- הארי הוא לא אויב. דבר שני- הארי מזל אריה. ודבר שלישי- הארי -לא- אפל...

נראה ל שהכוונה היא:

עקרב האופל= וולדמורט אויב עקרב האופל= הארי הארי וולדמורט יריבים, זה די הגיוני...

../images/Emo182.gif../images/Emo127.gif

איזה אושר... פרק 7!
"הרחוב הסתיים ולילי פנתה ימינה, מוחה מתרוקן מכל מחשבה קוהרנטית ברגע שהבחינה בג'יימס" - מישהו מוכן להסביר בבקשה ל
מה זה קוהרנטית?
"עיניו ליטפו אותה, גמאו אותה בצמא" - תמיד חשבתי שזה גמעו, ולא גמאו, אבל מילא.
תיאור הנשיקה חביב ביותר...
"ילד פעוט שכב בעריסה. עיניו, גדולות וירוקות כזוג איזמרגדים, נבטו אליה בסקרנות. הוא פיהק, פוכר את אצבעותיו הזעירות, וכשהוא משמיע קול קטן, עצם את עיניו ושקע בשינה עמוקה. פיו הרך נפער קלות, כאילו בבת שחוק. ראשו, כך ניתן היה לראות, היה מכוסה בפלומת שיער שחור כלילה, ועל מצחו...היה...ברק....?" הקטע הזה נראה לי קצת לא קשור, זאת אומרת, למה שדווקא בעיתוי הזה לילי תחזה פתאום בתינוקה העתידי? זה לא קצת מוגזם?
" "לילי." החזיר לה ג'יימס במבוכה. הוא אחז בפיסת גוויל מכוסה כתב צפוף וזוויתי, וברגע שהבחין כי הוא עדיין מחזיק בה, מהר לקפל ולהניח את המכתב בכיס חלוקו. " מה זה גוויל? וגם, בשלב זה אנחנו עוד לא יודעים שזה מכתב, ולכן ג'יימס לא יכול להניח את המכתב בכיס חלוקו, אלא להניח משהו בסגנון פיסת נייר.
"מישל דה נוסטראדמוס הסב אל שולחן המורה, אור הנרות מרצד על פני הקרום הלבן שזיגג את עיניו." קישור נהדר.
"ג'יימס קימט את מצחו. "גם את קו החיים שלי חוצה קו באמצע." אווו...
"תאומים." התשובה שנתן צרמה לאזניה של לילי. "ואת?" "מאזניים..." התשובה שלה הייתה צורמת אף יותר" ואני תוהה, האם יש כאן קשר כלשהוא לנבואה?
אפילו לילי, שברגיל התעקשה לסכם את הרצאותיו המתישות של בינס, החלה לקשקש ולשרבט בשולי גיליון הקלף שלה. שברגיל? אולי בזמן רגיל, יום רגיל...
אוקיי, הגענו לשלב של הסגידה... *סוגדת* שני דברים שאהבתי בפרק - התיאורים הנהדרים של רגעים אינטימיים בין לילי וג'יימס, ואת העובדה שהכל מתחיל להתחבר אחד לשני, בצורה מאוד טובה.
אני רוצה המשך... אף שאני חייבת לציין שבמקרה הפעם הפרק היה די ארוך, ככה שלגבי זה אין תלונות. אניוואי - אני רוצה המשך...

למעלה