מריבות קטנות ומשיכות בשיער..מה עושים?

oshratel1

New member
מריבות קטנות ומשיכות בשיער..מה עושים?../images/Emo3.gif

היי בנות, אני חייבת קודם כל (בפעם המי יודע כמה..) לציין כמה זה אדיר וכיף שיש את מי לשאול כל שאלה!!!!! אז ככה: הקטנטנים שלי רוצים כל הזמן אחד את הצעצוע של השני, והם פשוט מושכים כל אחד מצד.. הם בני 10 חודשים בסה"כ! מעכשיו זה מתחיל? כמו כן הם מושכים הרבה בשיער ופשוט לוקחים את המוצץ מהפה של השני בלי לשאול, פשוט מושכים אותו החוצה. האם להתערב? איך להגיב? ועוד קטנה: מה עושים נגד יתושים? תודה ענקית ויום טוב לכולן..

נטע555

New member
הי אושרת

התאומים שלי בני 8 חודשים, וכבר כמה זמן מושכים צעצועים אחד לשני, שיערות, וכל מה שאפשר לתפוס. במיוחד הם אוהבים למשוך מוצצים אחד מהשני. נורא נחמד למצוא את הבת עם מוצץ בפה ומוצץ ביד ואת אח שלה נטול מוצץ... אז כנראה שזה מתחיל, והאמת- לא נראה לי שצריך לעשות משהו. נראה לי שזה חלק בריא מההתפתחות שלהם ומהקשר שלהם. כמובן שכשכואב מפרידים ביניהם ואומרים שאסור למשוך בשיער וכו'. כרגע הם אולי לא מבינים, אבל בשלב כלשהו יבינו. דווקא מעניין לשמוע מה אחרות עושות. אין לי מושג בקשר ליתושים. נטע

גם אצלי ככה ...

בנימין אוהב מאוד לטפס על אחיו לאכול לו את השיער ואת הפנים וגם לפעמים ממש בשפת הגוף התינוקית שלהם ל"קלף" לו את העור..ככה לגרד ממש..לפעמים אני מצילה את אחיו או אותו עצמו מכאפות שהם מנחיתים אחד על השני לפעמים ללא רגש במיוחד שזה בכיוון העיניים...רוב הפעמים אני נותנת להם להתמודד לבד.הם חוטפים אחד לשני צעצועים ולפעמים זה מצליח ולפעמים השני מפסיד וזה טוב שיתמודדו לבד עם המצבים האלה. לגבי יתושים אני מנסה בימים אלה שמן ציטרונלה שאני שמה במבער זה מפיק ריח (אדים) די מסריחים שבטח מבריחים את המפגע.מקווה שיעבוד באמת...בינתיים בנסיון.

shkunts

New member
אתמול מעיין קרעה אותי מצחוק

שניהם היו על הידיים שלי על השטיח עצבניים כבר לפני השינה - מעיין בלי מוצץ ונועם עם. הגברת שלמדה איך מחזיקים יפה את המוצץ - תופסת את המוצץ של נועם מוציאה לו אותו מהפה - ממש בכוונה ... לא משכה את השרוך בטעות או משהו פשוט תפסה את המוצץ ומשכה- אני נקרעתי!!! היא גם לןקחת לו צעצועים - למכות וכאלה עוד לא הגענו - כמובן שיש "ליטופים עדינים" משני הכיוונים אבל עוד לא בוכים מזה... אני באמת תוהה מה עושים בגיל הזה - כעסתי עליה כשהיא לקחה לו את המוצץ וכשהיא לוקחת לו צעצוע אני גם כועסת....נראה לי זה הכי הרבה שאפשר לעשות בגיל הזה

לדעתי זה מיותר לכעוס בגיל כזה...

הם לא מבינים ממש מה עושים כרגע..ולדעתי הם צריכים לבחון את היחסים בינם לבין אחיהם לבד.זה לא שהם נותנים מכות ..מעניין מה אחרות חושבות..

shkunts

New member
לא ממש לכעוס../images/Emo6.gif

הכוונה להגיד - "אני לא מרשה לקחת לנועם את הצעצוע" ולקחת לה את הצעצוע ולהעביר בחזרה לנועם. מעכשיו אני מקפידה לדבר איתם כאילו הם מבינים...

lili5674

New member
בעניין היתושים...

את יכולה לשים בחדר צלוחית עם חומץ וזה מבריח את היתושים. בעניין המריבות - כן מעכשיו זה מתחיל!! זה רק ילך ויגבר ויתעצם, אני הייתי מציעה לך לא להתערב תמיד, ולהציע להם את הדרך שנראת לך נכונה - תדרי אתם הרבה - תגידי להם שזה לא נעים שחוטפים את המוצץ, ושאת לא מרשה להרביץ - אפילו תתפסי את היד המכה או המושכת ותאמרי בקול רם אני לא מרשה לך למשוך בשיער - זו דרך לתת להם מילים להגיד אחר כך בעצמם לשני - שהם לא מרשים לו להרביץ וכו'... זה אולי נשמע לך מוזר אבל כל מילה שאת תגידי עכשיו תשמש אותם בעתיד לפתרון בעיות והתמודדות עם האח - אל תשתמשי ב"תחזיר לו" - אלא תלמדי אותם דרך הדיבור שלך איך לנהוג. לי עזר כשקיבלתי עצה פעם לראות בכל מריבה כזו הזדמנות ללמד אותן להתמודד עם מריבות - ואז השקעתי המון מאמץ בלחשוב איך נכון בעיני שהן יתמודדו בעתיד עם ויכוח וכך נהגתי. מקווה שהייתי ברורה - לילי

למעלה