מק"מ או קרן

מצב
הנושא נעול.

פיגו999

New member
מק"מ או קרן

מק"מ או קרן
בבנק הציעו לי במקום מק"מ להשקיע בקרן שלהם עמדה אג"ח+אסטרטגיות. אני מצרף לינק, תחוו את דעתכם מה עדיף? הטווח הוא ככל הנראה שנה או יותר, כשעוד פרמטר חשוב הוא האפשרות להוסיף כסף (אם יישאר בעו"ש). http://web.bizportal.co.il/web/bizkranot2.shtml?p_id=5105309 חג שמח

פיגו999

New member
האם אזכה לעזרה ממישהו?

מק"מ או קרן
בבנק הציעו לי במקום מק"מ להשקיע בקרן שלהם עמדה אג"ח+אסטרטגיות. אני מצרף לינק, תחוו את דעתכם מה עדיף? הטווח הוא ככל הנראה שנה או יותר, כשעוד פרמטר חשוב הוא האפשרות להוסיף כסף (אם יישאר בעו"ש). http://web.bizportal.co.il/web/bizkranot2.shtml?p_id=5105309 חג שמח
האם אזכה לעזרה ממישהו?
אני מאוד אשמח לעזרה...

שים לב לדמי הניהול

מק"מ או קרן
שים לב לדמי הניהול
דמי הניהול הם 2%. תוסיף דמי נאמן של 0.05% ועמלת רכישה של 0.12%. לפי דעתי זה שוד לאור יום. למשל בשנה האחרונה הם עשו תשואה של 9.29%. המנהלים לקחו יותר מרבע מהתשואה. אפילו מס הכנסה לא לוקח ככה.

פיגו999

New member
מקפיץ, אשמח לעוד דיעות בעד ונגד...

מק"מ או קרן
מק"מ? קרן נאמנות? רעיונות אחרים? אשמח אם תתיחסו לאפשרות להוסיף כסף להשקעה תו"כ... קיים במק"מ? האם אפשר "לפתוח" כסף תו"כ??? חג שמח

yair24

Member
קבל תשובה

מק"מ? קרן נאמנות? רעיונות אחרים? אשמח אם תתיחסו לאפשרות להוסיף כסף להשקעה תו"כ... קיים במק"מ? האם אפשר "לפתוח" כסף תו"כ??? חג שמח
קבל תשובה
קח מטבע זרוק אותו אם יוצא עץ קח מק"מ אם יוצא פאלי קח קרן נאמנות אגחית. לכל אחד מהמכשירים האלה יש ייתרונות וחסרונות. בכל מקרה ההבדל הוא לא הבדל כל כך משמעותי אלא אם מדובר בסכומים גבוהים וגם אז אי אפשר לדעת מה עדיף לך בגלל שלא ציינת איזה עימלות קניה ומכירה אתה משלם ואיזה דמי משמרת אתה תשלם על המק"מ. לגבי קרן הנאמנות ביצועי העבר לא יכולים להעיד על העתיד, אבל לדעתי רוב הסיכויים שאם אתה משיג עמלות זולות המק"מ ייתן לך תשואה טובה יותר. דרך אגב אם בא לך והסכום שלך מתאים אתה יכול לעשות חצי חצי, ולראות מה יותר טוב לך. בכל מקרה נשמח לשמוע איזה עמלות ודמי משמרת אתה משלם על אחזקת מק"מ. יאיר

yair24

Member
אהה רגע...

קבל תשובה
קח מטבע זרוק אותו אם יוצא עץ קח מק"מ אם יוצא פאלי קח קרן נאמנות אגחית. לכל אחד מהמכשירים האלה יש ייתרונות וחסרונות. בכל מקרה ההבדל הוא לא הבדל כל כך משמעותי אלא אם מדובר בסכומים גבוהים וגם אז אי אפשר לדעת מה עדיף לך בגלל שלא ציינת איזה עימלות קניה ומכירה אתה משלם ואיזה דמי משמרת אתה תשלם על המק"מ. לגבי קרן הנאמנות ביצועי העבר לא יכולים להעיד על העתיד, אבל לדעתי רוב הסיכויים שאם אתה משיג עמלות זולות המק"מ ייתן לך תשואה טובה יותר. דרך אגב אם בא לך והסכום שלך מתאים אתה יכול לעשות חצי חצי, ולראות מה יותר טוב לך. בכל מקרה נשמח לשמוע איזה עמלות ודמי משמרת אתה משלם על אחזקת מק"מ. יאיר
אהה רגע...
לא שמתי לב איזה תשואה הם עשו בקרן הנאמנות. אם הם עשו 9% נטו אז יש הבדל בין מק"מ לבין קרן הנאמנות כמובן, וגם לא רק בסכומים גבוהים אבל, חשוב להבין שאם הם עשו תשואה של 9% אז הם לא משקיעים רק באגחים אלא גם כנראה במניות או אופציות. השנה הם עשו 9%? סבבה, זה עדיין לא אומר שזה מה שהם יעשו בשנה הבאה. ובהחלט יש סיכוי גם לתשואת חסר ביחס למק"מ. אז צריך לשקול אם רוצים לקחת את הסיכון הזה. שים לב שבגרף שם יש איזה תקופה שהקרן הזאת עמדה במקום. מספטמבר 2005 ועד ינואר 2006. זה 4 חודשים של כלום. אף אחד לא יכול להבטיח לך שמצב כזה לא יכול להיות במשך שנה שלמה.

snof0

New member
בכל הבנקים משלמים קניה מכירה על

קבל תשובה
מק"מ 0.1% לא? ודמי המשמרת נעים בין 0.5% ל0.3%. המס על מק"מ הוא 15%? במידה והוא קונה מק"מ 317 לפי הנתונים האלו בשער של 95.18 מה אחוז הרווח הנקי שהוא יקבל?

snof0

New member
יאיר אפשר תשובה????????

מק"מ 0.1% לא? ודמי המשמרת נעים בין 0.5% ל0.3%. המס על מק"מ הוא 15%? במידה והוא קונה מק"מ 317 לפי הנתונים האלו בשער של 95.18 מה אחוז הרווח הנקי שהוא יקבל?
יאיר אפשר תשובה????????

פיגו999

New member
תודה על העזרה - עידכון

תודה על העזרה - עידכון
דיברתי עם הבנק. הוא (היועץ) אומר שעמלת קניה מכירה של מק"מ היא 0.1% ודמי משמרת 0.5% (קיימים גם בקרן הנאמנות). העניין הוא שהעמלות יותר נמוכות רק אם אני משקיע לשנה ולא מוסיף\גורע באמצע, כי אז כל פעולה היא מינימום 26 ש"ח (במק"מ), כך שאני שוקל ברצינות להשקיע חצי חצי (אולי 70% מק"מ ו30% קרן נאמנות) כדי שיהיה לי את הטוב משניהם המינימום על מק"מ הוא 30K?) לגבי העלייה של הקרן אף אחד לא יבטיח לי כזאת תשואה בשנה הקרובה, השאלה היא האם יש מצב בו קרן כזאת משיגה תשואה גרועה בגלל נפילה בבורסה (מלחמות, פיגועים וכו). לגבי רעיון העץ או פלי - רעיון שאני משתמש בו הרבה - העיקרון שונה קצת - אם יש שניים שהם אותו דבר מעל 90% תטיל מטבע ואם אתה לא מרוצה ממה שיצא, לך על השני (כשיש תשובה יותר קל לקבל החלטה אמיתית).

yair24

Member
זאת שאלה לא קלה.

זאת שאלה לא קלה.
יש הרבה דברים שצריך לחשב פה. גם השיטה שבה הבנק נוקט כשהוא קונה לך מק"מ היא כזאת: נגיד אתה רוצה לקנות מק"מ ב100000 שקל, אז הבנק מחשב קודם את העמלה שזה 100 שקל ואז הוא לוקח לך את ה100 שקל האלה, ובודק כמה יחידות אתה יכול לקנות ב99900 שקל שזה אחרי הורדת העמלה. ואז הוא קונה לך את המק"מ. לך כמובן שזה נחשב שקנית פיקדון ב100000 שקל אבל בפועל קנית רק ב99900 אני מקווה שזה מובן. לכן סכום ההתחלה שלך לחישוב הוא 100000 שקל למרות שאתה קונה מספר יחידות לפי 99900. אז נחשב: אני יכול לקנות 1049 יחידות כאלה ב99900 המק"מ הזה ייפדה עוד 324 יום, והכסף שתקבל עליו יהיה 1049*100 שזה 104900. מזה כמובן תוריד דמי מכירה שזה עוד 100 שקל בערך, ועוד דמימשמרת נגיד של חצי אחוז שזה 500 שקל. נשאר לך 104400 שקל. על ה4400 שקל רווח שלך תוריד מס נגיד 20% שזה בערך 880 שקל... כואב הלב הא? אז מה נשאר לך?3500 שקל רווח. עכשיו מחשבים: 3500 חלקי 100000 וכפול 100 מקבלים 3.5% אבל קח בחשבון שהזמן שזה לקח לך היה רק 324 יום ולא שנה שלמה. בשביל לדעת כמה היית עושה אם זה היה שנה שלמה אתה מכפיל את התשואה הזאת ב365 ומחלק ב324 יוצא לך 3.94% שנתי. אחרי כל העמלות והמיסים. זה נראה לי החישוב הכי מדוייק שהגעתי אליו. אם יש תיקונים למישהו הוא מוזמן לרשום אותם. התשובה שלי היא 3.94% שנתי.

יהושע 50

New member
משהו על מק"מ

משהו על מק"מ
0.1% נקבע ע"י בנק ישראל כמכסימום שמותר לבנק לקחת, אבל בשום מקום לא כתוב שהבנק חייב לקחת את המכסימום. רוב הלקוחות לא יודעים את זה ולכן משלמים ושותקים, אולם כמו הרבה עמלות אחרות גם על העמלה הזו ניתן להתמקח.

לך על קרן נאמנות ירוקה

מק"מ או קרן
לך על קרן נאמנות ירוקה
יש לך את אלטשולר או פ.ק.ן ENERGY ולתקופה של שנה מהיום תקבל הרבה יותר ממק"מ או אג"ח ממשלתי.אני במקומך שם את הכסף שם.

פיגו999

New member
אני מחפש משהו סולידי

לך על קרן נאמנות ירוקה
יש לך את אלטשולר או פ.ק.ן ENERGY ולתקופה של שנה מהיום תקבל הרבה יותר ממק"מ או אג"ח ממשלתי.אני במקומך שם את הכסף שם.
אני מחפש משהו סולידי
הירוקות הן אחלה רעיון ואפילו חשוב לקדם את התחום, אבל יש לי רק 40K שהרווחתי בעמל רב, אני לא מתכוון להמר על סיכון גבוה. תודה על הרעיון.

rimonari

New member
ממתי בנקים מייעצים לסכומים כאלו

אני מחפש משהו סולידי
הירוקות הן אחלה רעיון ואפילו חשוב לקדם את התחום, אבל יש לי רק 40K שהרווחתי בעמל רב, אני לא מתכוון להמר על סיכון גבוה. תודה על הרעיון.
אני בבנק הפועלים ואני יודע שיעוץ ניתן רק מ50K טלפונית לאחר חתימה על הסכם, או 100K יעוץ פנים מול פנים.

rimonari

New member
ודרך אגב...

אני בבנק הפועלים ואני יודע שיעוץ ניתן רק מ50K טלפונית לאחר חתימה על הסכם, או 100K יעוץ פנים מול פנים.
ודרך אגב...
מס על ריבית זה לא 15 אחוז? או שעל פיקדון זה 15 אחוז ועל כל אג"ח זה לא נחשבת ריבית אלא נייר ערך ולכן זה 20 אחוז.

פיגו999

New member
היועץ בבנק היה נחמד מאוד

ודרך אגב...
מס על ריבית זה לא 15 אחוז? או שעל פיקדון זה 15 אחוז ועל כל אג"ח זה לא נחשבת ריבית אלא נייר ערך ולכן זה 20 אחוז.
היועץ בבנק היה נחמד מאוד
התנצלתי שאני מציק לו עם שאלות על סכום כזה והוא אמר לי שמבחינתו לא אכפת לו כמה אני משקיע, העיקר שאהיה מרוצה. וזה בסניף שאת רוב עובדיו אני אישית מתעב. לגביי מס ההכנסה - הוא אמר לי 20% לא בדקתי מעבר...

conundrum3

New member
מה עדיף: תפוחים או תפוזים?

מק"מ או קרן
מה עדיף: תפוחים או תפוזים?
התשובה - תלוי מה אתה אוהב. הקרן שהציעו לך אינה דומה כלל ועיקר להשקעה במק"מ. המק"מ, בתקופות נטולות אינפלציה (כלומר, בהתאם למצב ששרר במשק מאז שנת 2000, בניטרול 2002, ובניגוד למצב שהולך ומשתרר לנגד עיננו כיום), מהווה השקעה בטוחה כמעט לחלוטין, כאשר אתה נהנה מהבטחת תשואה (נומינלית) לסוף תקופת ההשקעה. אתה כמובן גם רשאי לצאת קודם, ללא הבטחת תשואה, אך לרוב התשואה שתקבל תהיה מאוד דומה לזו שהובטחה לכל התקופה (כמובן, במונחים שנתיים). מלבד הסיכון הנמוך, יתרונות המק"מ הינם עלויות נמוכות (0.1% כניסה ויציאה + דנ"פ בגובה זהה עבור כל הניירות שלך), נזילות גבוהה, ודירוג אשראי של ממשלת ישראל (=קרוב לוודאי שמנפיק הנייר ישלם את חובו). 15% מס. לעומת זאת, הקרן שציינת אינה קרן מק"מית בכלל. היא משקיעה באגרות חוב מכל סוג ומנסה באמצעות אסטרטגיות שונות בשוק המעו"ף, להכות את מדד אג"ח כללי. שים לב שמדובר במדד אחר לחלוטין ממדד המק"מ. לרוב הוא מניב תשואה גבוהה יותר, למרות שבשנים גרועות הוא יחטוף הפסדים גדולים יותר. שנה שעברה היתה חיובית למדיי לאגרות החוב הארוכות, על רקע קיפאון בריבית הארוכה בארה"ב, למרות העליות בריבית הקצרה (וכן שיפור לא פורמלי בדירוג האשראי המדיני של ישראל, אינפלציה נמוכה ועוד). אם נוסיף את הסיכון באסטרטגיות מעו"ף (אני מניח שהם נוקטים באדטרטגיות דפנסיביות יחסית, אחרת, בכלל, אללה יסתור...), נקבל קרן שהיא מסוכנת יותר ומעניינת יותר ממק"מ. השאלה אם זה מה שאתה צריך. יתרון הקרן הינו בתקופות של ירידת ריבית, או בתקופות של אינפלציה יחסית גבוהה (לא יותר מדיי, שאז לרוב הארוכים חוטפים). דמי הניהול גבוהים למדיי. אין עמלות כניסה ויציאה. הקרן פטורה ולכן משלם המחזיק 20% ביום מכירת היחידות. יש בכך יתרון במובן זה שניתן לדחות את המס שנים רבות (אם תשקיע בקרן ולא תמשוך למשך 10 שנים למשל, תחסוך המון מס). יש בכך חיסרון ברור, כי 20% זה יותר מ-15%, עד כמה שאני זוכר. אם היית שואל מה עדיף - מק"מ או קרן נאמנות מק"מית, הייתי עונה שקרן נאמנות מקמית עדיפה להשקעות לטווחים קצרים (עד שלושה-ארבעה חודשים), בעוד שלטווחים ארוכים יותר, הדבר כבר תלוי ביכולות של מנהלי הקרן, גובה דמי הניהול הנגבים, והשפעות המס.

מצב
הנושא נעול.
למעלה