מקרנים - כל כך מבלבל - עזרה דחופה

orensnake

New member
מקרנים - כל כך מבלבל - עזרה דחופה

בהודעה הקודמת שלי למטה כתבתי על מ"ס סוגיי מקרנים וקיבלתי מספר תגובות שלא הבנתי איך להתייחס אליהם.(תודה לאלו שהקדישו מזמנם לעזור לי) כמו שנאמר 20 אנשים 20 דיעות. אני מעוניין לקנות מקרן חדש בסביבות 30000 ש"ח אשמח לדעת על דגמים מומלצים . המקרן נועד לשימוש בייתי לראיית סרטים. והאם עדיף DLP או LCD ? אני יודע שיש דגמים של סוני/NEC/אופטימה(רפאל-לא מצאתי דגם H65 )ועוד... תודה מראש

Raffael

New member
קודם כל, נשום עמוק ../images/Emo13.gif

התהליך שאתה עובר עכשיו הוא מבלבל, מעייף וקשה, אבל הוא גם מהנה ובכל מקרה - הכרחי: לא מוציאים סכומים כאלה בלי לדעת בדיוק מה עושים. אל תקנה לפני שאתה מרגיש שלמדת את הנושא מספיק כדי לקבל החלטה נבונה. אל תמהר. אני לא יודע למה זה דחוף לך, אולי סיפרו לך על עיסקה שתהיה זמינה "רק היום" - אל תתפתה! אין פה מציאות זמניות. מה שתוכל לקנות היום, תוכל גם מחר ואפילו מחרתיים (להיפך, התחום מתקדם במהירות וכל המתנה תאפשר לך לקנות מקרן טוב יותר, בזול יותר. לא שאני ממליץ לחכות
). אחרי שנשמת עמוק - שרשר את ההודעות של בבקשה. אין צורך לפתוח הושעה חדשה באותו נושא. זה מפריע לעזור לך ומפריע לדיונים אחרים. לענין : התחל לסרוק את הפורום הזה. קרא את המאמרים, קישורים וכו'. אח"כ הרץ חיפוש מתקדם על כל מה שעולה בדעתך וקשור: NEC, X1, סוני, SONY, DLP, LCD וכו'. תמצא המון חומר. אולי אפילו מספיק. אח"כ, אם תרצה, תוכל לקרא קצת אתרים באנגלית. אם תרצה, תקבל כאן קישורים. לא להבהל, כל הקריאה הזו תארך אולי כמה שעות לכל היותר (תלוי בך) והיא תתרום לך המון. בשלב הבא, כשאתה יודע יותר, תתחיל לבקר בחנויות ורצוי גם אצל אנשים בבית (יזמינו אותך בשמחה, האנשים פה נחמדים, למרות שהרמה ירדה
). תתחיל לבדוק מה נראה לך טוב. מה אתה אוהב. תחזור לפה, תשתף בחוויות, תקבל עצות, תתן עצות, יהיה כיף. כשתגיע ליום הגדול ותושיט את כרטיס הפלסטיק לאיש המכירות, תהיה הרבה יותר שלם עם עצמך ועם המוצר שקנית. מה דעתך?

orensnake

New member
ואחריי שנשמתי כמה נשימות עמוקות...

עוד שאלה נתקלתי במספר מקרנים שהלומנים שלהם יותר פחותים אך הם יותר יקרים(לשם השוואה נדבר על אותה חברה) איך זה ייתכן הריי ככל שעוצמת הארה יותר גדולה רואים יותר טוב .(או שאני טועה?)? ומה המסך טוב ביותר( דגם/דגמים) לראות עליו סרטים ואם אפשר לדעת מחיר.

Raffael

New member
אורן, השאלות שלך מצוינות

ובאמת מרבות להשאל כאן. נסה לנהוג לפי ההצעה הקודמת שלי ולחפש כבר את המידע הרב שכבר נמצא פה. עוצמת הארה אינה הדבר החשוב ביותר. יש עוד משתנים רבים. מסכים מתאימים לחדר, למקרן, לתנאי צפייה וכו'. יש מסכים בכמה מאוד שקלים ויש באלפי דולרים (ויש יקרים יותר)

vinyl

New member
ובכן.תשובה קצרה

לכל סוג מקרן יש יתרונות וחסרונות. למקרני DLP יש יתרון ברמת השחור. שהוא יותר עמוק. למקרני LCD יש בעיה עם רמת השחור ויש צורך במציאת פתרונות כמו מםך מתאים (מסך אפור.ועוד)אך למקרני LCD יש יתרון על פני מקרני DLP .הצבעים יותר אמיתיים והתנועה שלהם יותר טובה.כמו כן לא קיימת תופעת "הקשתות" כפי שקיימת במקרני DLP הזולים. בוא ונעשה קיצור דרך.nec ht 1000 שהוזכר כאן.הוא מקרן מדהים שזכה לביקורות אופטימליות. מקווה שעזרתי

dts

New member
רצוי לקרא ולנשום ביחד

בתקציב המכובד שלך צפה ב H56 של אופטומה ולמען הסדר הטוב ראה את HT 1000 שאפשר לצפות בו בלייזר סיטי בקניון הפורום הירוק בצומת כפר שמריהו. עוד כמה שקלים יקנו לך את ה שרפ 10000 אבל את דעתי אמרתי לך בהודעתי הקודמת (בחלק קטן ממה שחסכתה באופטומה תקנה לי שי צנוע)

orensnake

New member
לא מצליח למצוא...

את הדגם של האופטומה לראות נתנונים. אפשר קישור כלשהו?

Raffael

New member
אורן... מה יהיה? ../images/Emo13.gif

עשיתי עכשיו חיפוז בפורום. הקלדתי H56 בשורת התוכן ובחרתי בתאריכים מאוגוסט ועד היום. קיבלתי כתריסר תוצאות. קישור לחיפוש מתקדם יש בצד שמאל למעלה. אתה רוצה תשובות או רק שאלות?

orensnake

New member
../images/Emo151.gifלא בעצבים מנהל יקר

חיפשתי באתרים ספציפים כמו CNET כדיי לקבל את כל הפרמטרים אשתדל לא לעצבן אותך.

Raffael

New member
איפה ראית עצבים??

אין עלי ולו טיפת עצבן. זה בסדר.
עזוב CNET. לך לאתרים מתמחים. למשל פה. כאן וכמובן - הקהילה שלנו, על פורומה ומאמריה וקישוריה.

Xeo

New member
באתר הבא תוכל למצוא ביקורות

לרוב המקרנים שנמצאים היום בשוק וכמו כן דירוג מקרנים מומלצים בטווח מחירים שונה.

dts

New member
רפאל ואורן

האופטומה עולה כ 25K לפני מיקוח טוב מה תעשה עם הנתונים אורן ??? לפי השאלות שלך לא נראה לי שתפיק מהם הרבה (אני מקווה שאתה לא מחפש ANSI

למעלה