מקל יש רולר יש פיתיון יש דגים אין

shades

New member
מקל יש רולר יש פיתיון יש דגים אין

המצב כראגיל בצפון זועתי ים פלטה ורוח מזרחית לא עוזרים למצב הרוח הדבר היחיד שתפסתי היה בורקס אצל הפנינה ב 3 וחצי

רק כרגע חזרתי מאכזיב...הלכתי על ...

קלמרי...לא כפתיון..חחח היו לי 18 חתיכות יש כאלה כמעט קילו.. אגב הרוח הייתה צפונית...ורק בשעה 1 או 2 נדמה לי הפכה להיות מזרחית קלה את מצב הדגים לא בדקתי כי הייתי עסוק עם אהבת לבי חחחחח הקלמרי בהצלחה בבאות גבר...אדםםםםם כרגע אתה מרוצה?

ADIR 5

New member
אהלן מאמון

היכן יצאו ובאיזה שעות אתמול אני ותמיר הוצאנו בקושי אחת

אהלן אדיר. ממצב..ניסינו את רגל הפיל

שם נתפסו לי 6 אבל היה ממש קשה למצוא אותם... עשינו חזרה לכייון האנדרטה באכזיב...יותר דרומה בכ 100 מטר משם..הייתה חגיגה של ממש..אגב זה המספר שלי .יוסף חברי תפס אני חושב 15 או 16... את השעה אני לא יודע בדיוק..אבל יצאנו מנצרת בערך ב 8 או 9 ונשארנו עד 3 ..את האכילות היו עם הפסקה של חצי שעה בערך...וד"ש לתמיר

rondadon

New member
דו"ח סופ"ש

לילה חמישי לתוך בוקר שישי. בקושי רב הוצאו 4 קלאמרי במשך כל הלילה. המחיר: 4 בובות (בובה על כל קלאמרי :-\) 2 מקלות עומדים עם קלאמרי טריים. בשלב מאוחר יותר אחד יוצא עם בלון. נאדה. לפחות בשעה 8 זכינו (אני ומי שהיה על הריף) לראות מחזה יפיפה. דורדו במשקל של כ-3 ק"ג (הערכה גסה) מתעופף לו באוויר במרחק של 50 מטרים מאיתנו לאורך של 20 מטרים עד שנעלם לגמרי, ומאוחר יותר נראו גם מספר מרדפים בעומק. בשבת לפנות בוקר, חבר שלי בסופו של דבר חוטף את הקריז בשעה 3 לפנות בוקר, חוזרים הבייתה לוקחים ציוד ויאללה לדרך. ממש שכבר התייאשנו, יצאו זוג קלאמרי בשעה 5. אחד נתפר שלם, אחר (פי 2 ממנו בגודל) נחתך לחצי ונתפר החלק עם הראש. עם החצי השני עשינו פרוסות על קרסים 0/1-0/2 במטרה לתפוס תרחונים. עד שעה 6 וחצי בלי שום תגובה (גם לא על 3-4 מקלות שהעמידו לידנו). מוציא את הקלאמרי השלם (שנשאר שלם לגמרי) עם בלון לעומק (תודה לאביב ולחבר שלו על הבלונים
). ניסיון ראשון נכשל והבלון נסחף לו ללא הפיתיון. ניסיון שני מצליח והבלון גורר את הפיתיון למרחק של כ-150 מטרים, משיכה חזקה והבלון מתנתק והפיתיון יורד למטה. ביינים מז'רז'רים עם ניקל קטן ואני מנסה גם ג'יגינג עם ג'יג גדול של סטרייק פרו (170 גרם, וורד - לבן). ממתינים עד שעה 9. כלום כלום ועוד קצת כלום. סוף שבוע הבא נדפק לי (יציאה וודאית לאבט"ש לשבוע שלם החל מיום שני), אז, עם האינטיאס כבר נסגור את החשבון מתישהו...

ADIR 5

New member
אינטיאס 13 ק"ג

יום שישי 8 בבוקר החבר'ה מהפורום השכן הגיעו מהמרכז עם סבידות מפלמח"ים והוציאו אותו בראש הנקרה עם בלון.

טוב זה ברור אדיר...תמיד מסתכלים...

החוצה חחחחחח אם זו הייתה סבידה שנתפסה באכזיב אותו אנטיאס לא היה מסתכל.. פשוט נדלק על הדרומית...וזה לגיטימי לא?

gaichuk

New member
בידיעה ברורה שזה אסור.

בזמן האחרון יש אכיפה מוגברת בשמורה והפקחים חמים על עבריינים. שליחת בלונים,עם על חוט 100 או על חוט מחכה,אסורה. כמו כן צלילה עם רובים ובטח ובטח שעם מיכלים ורובים,דיג רשתות,מלכודות (ולהשאיר 10 חוטים עם קרס ופיתיון למשך הלילה לאיסוף בבוקר נחשב מלכודת),דיג מסירה או קיאק ובעצם,כל סוג דיג שאינו דיג חכה בזריקה מהחוף. כאן נפלה תופעת החטיפה בין הכסאות אבל עכשיו בשעה טובה זה גם כן טופל. 13 קילו מהחוף זה יפה. אבל בלי בלונים...

dudik5

New member
זה כבר מוגזם לדעתי

למה אסור בלונים ? ואם אני לא מספיק עשיר לרכוש סירה אז אסור לי להשליך קרס 150 מטר מהחוף? אני עדיין עם פתיון אחד וחכה אחת וזה לכל הדעות לא מסחרי ולא בלתי מוסרי. הגזימו. בשמורות אני לא מרשה לדוג !! תזהרו ממני. מי יכול ללמד אותי כבר את שיטת הבלון הזאת ?

ori p2

New member
מקפיץ את מה שאמר דודיק ...מישהו

יכול לנסות שוב להסביר את שיטת הבלון בבקשה . .? נכון אני יודע שאדי אראה את זה אבל ניסיתי את זה ביום שבת האחרון והבלון לא ישתחררמישהו יוכל להראות בבקשה ??

alonps

New member
בלון

יש הסבר של rondadon בנושא (כולל איור) - חפשו בהודעות. לגבי הקשירה והשחרור של החוט - ראו בשאלות נפוצות.

ori p2

New member
alonps

ראיתי ובדקתי את שתי השיטות לא עבד. אם יש למישהו עוד אפשרות בברכה ... אם לא אז לא משנה כבר ......

גויצ"ק לפי ידיעתי אתה צודק בקשר..

לצלילה ורשתות וכו"..... אכזיב היא שמורה לכל דבר..אני חושב מהאנדרטה ועד ראש הנקרה... לגבי חוטים אני יודע שזה אסור..ולא משנה עם בלון או בלי..סלילים אסורים. אבל לגבי שליחת חוט רולר ופתיון לעומק ע"י בלון או שקית .אתה בטוח מזה? אני לא בטוח ולא יודע אם מותר או אסור... אבל רואים תמיד המון חברה שמשתמשים בבלון או שקית למטרה זו.. אם ידוע לך ובטוח מזה ( שהדבר אסור) כדאי להגיד את זה פה.. כי אני רואה המון דייגים שמשתמשים בשיטה זו באזור אכזיב.. וכדאי להזהיר אותם ... תודה .

ADIR 5

New member
שליחת חוטים לעומק

מאמון-זה לא משנה אם החוט הוא עבה או חוט מרולר הבעיה בשליחת חוטים לעומק בשמורה היא הסכנה שהצבים יאכלו את הפתיון. אמרתי לחבר'ה שהוציאו את הדג שזה אסור וביניהם היה גם מנהל הפורום והם אמרו שהם לא ידעו, אולי צריך לבקש מאלדד שיתן הסבר גם פה וגם בפורום השכן כדי שכולם ידעו.

gaichuk

New member
יש כמה סיבות לאיסור

זיהום הים עם כל הבלונים והשקיות אשפה,השארת החוטים שנתפסים בסלעים או בדגים שניצחו ובעצם "חדירה לא מבוקרת" למים העמוקים. צריך לזכור שעדיין מדובר על שמורה. השקט התעשייתי באיזור השמורה משפיע לטובה גם על החופים האחרים בארץ. תופעה נוספת ששכחתי לציין ברשימה אתמול בערב זו תופעת שבירת טבלאות הגידוד ע"י דייגים שמחפשים תולעים. הדבר נעשה עם פטיש ואיזמל ומשאיר סימנים מכוערים וצלקות חיוורות בסלע. גם הם על הכוונת ויקבלו על הראש... לגבי החברה מהפורום השני הם יודעים טוב מאד שאסור. אותו המידע שרץ כאן עובר גם שם ומאותו המקור לפי הבנתי. כנראה שיש כאלו שחושבים שלהם מותר יותר או שהם פשוט לא עומדים בפיתוי. אני מקווה שזו הפעם האחרונה שרואים תפיסה מהסוג הזה... איטיאס דו-סיפרתי,כן. אבל בזריקה מהחוף!

dudik5

New member
רגע ,בלונים אסורים רק בשמורה ?

ז"א בכללי הדבר מותר ?

ADIR 5

New member
כן מחוץ לשמורה מותר

הבעיה היא שהשקיות שמשתחררות הופכות למטרד גדול בים גם לבע"ח וגם לנו הדייגים. הרבה פעמים בז'רז'ור תפסתי ניילון וחשבתי שזה מפלצת מה רבה האכזבה כשרואים שזה רק ניילון. אם יהיה עוד מזרחיות השבוע אנסה רעיון שעלה לי עכשיו אל הבלון אחבר סיכה שתחובר לחוט הראשי ולעוד חוט של הרולר לדייג קרקע. ברגע שהפיתיון יגיע למקומו פשוט אחזיר את הבלון עם הרולר השני כך אוכל להוציא את כל הפיתיונות עם אותו הבלון ואחר כך להוציא אותו.

rondadon

New member
אם ניסית פעם אחת

לשחרר 2 רולרים במקביל עם בלון היית מבין שלשחרר 2 חוטים באותו הזמן זה לא סיפור פשוט. צריך לשמור ב 2 הרולרים שהחוטים לא יסתלסלו (ויש לך כל כך הרבה חוט רפוי במים זה קורה, אלא אם יש לך בד), ואתה מדבר על 2 חוטים על אותו הבלון, אז בכלל נשמע לי סיפור. אם זה אסור בשמורה, אז כמובן שאני לא ימשיך עם זה בשמורה, הדבר רק עכשיו הובא לידיעתי - אבל אני מודה אני כן ימשיך לשחרר בלונים. למה? כי אני צריך להגיע ל 150 מטרים מהחוף, ואני לא איזה שחיין אולימפי, המים 21 מעלות, ואין לי קיאק/סירה. הבלונים שאנחנו נשחרר במשך כל העונה זה אולי סך כל השקיות שכל הדייגים ביום שבת משאירים בחוף

ronbs

New member
עודה, אם אפשר בבקשה

הסבר איך מזרזרים לקלמרי תודה, רון

למעלה