מקומו של הגוף

morning star

New member
מקומו של הגוף

רוב התרגילים שהוזכרו בפורום היו תרגילים שנועדו למוח (דהיינו ה"מיינד") ותרגילים של אנרגיה מאגית. דבר אחד חשוב, הוזנח פה - אם כי הוא חשוב לא פחות. הגוף שלנו הוא האמצעי דרכו עוברת האנרגיה המאגית. אם נשאל טרמינולוגיה מתחום החשמל - הגוף שלנו הוא הוא המוליך, הקבל, הנגד והספק של האנרגיה המאגית (הידועה גם בתור צ´י - אנרגית החיים). מי שלא מכיר את המושגים הללו בחשמל, אתם מוזמנים לשאול ואענה באוף-טופיק (או שתשאלו את ההורים... הם אמורים לדעת). הגוף הוא כל התפקידים האלו ביחד, ובעזרת המיינד אנחנו מחליטים לאיזה תפקיד ישמש ובאיזו מידה. איכות הזרימה של האנרגיה היא כאיכות הגוף - לכן יש לעבוד גם על הצד הפיזי. מתיחות, התעמלות, תזונה נכונה - כל אלה משפרים לא רק את איכות חיינו, אלא גם את איכות הזרימה של האנרגיה בתוכנו. בעולם העתיק, ובמזרח הרחוק גם בימינו, הטמיעו את הידע הזה כדרך חיים. אני מציע גם לכם - אפשר לקחת קורסים באומנות לחימה כלשהי (קפוארה, טאי-צ´י, קונג פו וכך הלאה), או אפשר גם סתם לדאוג לכושר סביר. באחד המקומות קראתי כי רמת כושר גופני סבירה היא להיות מסוגל לרוץ אלפיים בלי לעצור, למשל. (וזה גם בונוס... מה יקרה אם תזמנו לכם איזה שדון שתצטרכו לברוח ממנו?
) שילוב נכון של תרגילים מאגיים ותרגילים פיזיים - מביא לתוצאות. זה בדוק. שלכם הנווד

מה...../images/Emo4.gif../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif../images/Emo35.gif

צריך לזוז? לעשות התעמלות?? אני פורשת...

Dia Leoghann

New member
צודק בהחלט!@!!

בתקופה שעשיתי קונג-פו באמת היתה ההתקדמות הרוחנית שלי טובה יותר מבתקופה זו (עכשיו אני לא עושה כושר בכלל....). בקשר לשדון שצריך לברוח ממנו, ישנו כישוף דרואידי שבו אתה בוחר לעצמך שטח טבעי מסויים שאתה רוצה לקבל שליטה עליו. כדי לזכות בשליטה אתה יוצר מעין שדון כזה ואתם מתחרים ביניכם בריצת מכשולים מקצה אחד של השטח לקצה שני. את המכשולים מציב בפניך הטבע עצמו - ותאמינו לי הוא מביא לך מכשולים שחבל על הזמן!!!!! השדון כמובן לא נתקל באף מכשול, כיוון שהוא הנציג של האזור עצמו. בדרך כלל אתה יוצא מהכישוף הזה די פגוע וחבול, שלא נדבר על מוטש פיזית ומנטלית, ולכן הוא בכלל לא מומלץ למתחילים (זו גם הסיבה שאני לא אפרסם את מהלכו כאן) ולא מתאים לוויקנים... בברכת אור, Dia Leoghann

Pixy led

New member
זה באמת משעשע

לוויקאנים איכשהו נוצרה תדמית עדינה ונשית, "מאגיה לבנה" (כן, אני יודעת שאין דבר כזה. זה רק כדי להדגיש.)... ואני אפילו לא יודעת כל-כך הרבה על וויקה. *פיקסי לד נוזפת בעצמה על הדעה הקדומה והולכת בראש מורכן לפינה*

רמץ

New member
הממ... אני חשבתי

שזה בגלל שוויקאנים לא אמורים להתגרות ולהתחרות בטבע מלכתחילה. למה בעצם שמישהו יעשה את זה? זה מין קטע של דרואידים?

Dia Leoghann

New member
חס וחלילה!!!

זו אינה התגרות או תחרות עם הטבע, אבל יתכן שזה מן קטע של דרואידים כיוון שלא שמעתי על זה במקום אחר. מדוע זו אינה תחרות או התגרות? מפני שזהו מבחן. זהו מבחן שמציב לך הטבע שבו עליך לממש את כל יכולותיך ולימודיך. במידה ותצליח במבחן, אותו אזור יעניק לך את שיתוף הפעולה שלו, דבר המכונה שלטון בו, או מילה יותר מדוייקת היא סמכות בו (ולא עליו). בברכת אור, Dia Leoghann

adam_a

New member
אתה צודק

קראתי בכמה וכמה מקומות שישנה אמונה שבמקומות מסויימים אדם (דרואיד) הרוצה "להשתמש" בכוחות המקום צריך "להוכיח" את עצמו במבחן כלשהו... זה יכול להיות מבחן ספורטיבי כמו שציינת או אלף ואחד דברים אחרים... נהוג להאמין שככל שרמת הרוחניות של המקום גבוהה יותר כך גם המבחן(ים) יהיה קשה יותר... אדם

Dia Leoghann

New member
בלי להעליב....

את לא רוצה לדעת את דעתי על הוויקה... אין לי שום דבר נגד מאמיני הוויקה, חס וחלילה, אבל יש לי אי-אילו השגות בקשר לדת עצמה ולדגשים שלה. התכוונתי שהלחש אינו מתאים לוויקה כיוון שבמהלך התחרות אתה פוגע בעצמך, ועד כמה שידוע לי זה אסור בתכלית האיסור (...an you harm none.....) בברכה, Dia Leoghann

Pixy led

New member
אם תוכל לחלוק את דעתך על הוויקה,

אני אשמח להשכיל.

Dia Leoghann

New member
זה לא בדיוק המקום המתאים

לזה, ואני גם אינני מומחה לוויקה. אם זה באמת מעניין אותך אני מציע שתשאלי את נווד או תסתכלי במאמרים של פורום פגאניזם. העיניין שלי עם וויקה, הוא פשוט שאני דרואיד. גם הוויקה וגם הדרואידיזם יצאו מאותו מקור, התרבות הקלטית, אולם הוויקה עשו סמטוחה שלמה מהכל, עיוותו את המקורות והטקסטים כדי שיתאימו לדרך החיים שלהם. זו אמנם דת יפה מאוד, שאינה מזיקה ובאמת יוצא ממנה רק טוב, אבל היא הומצאה בשנות ה-60 וככה היא גם נראית. אנחנו פועלים הרבה עם הראש, בוויקה הרבה בא מהלב. בברכת אור, Dia Leoghann

אתה אומר את זה כאילו שזה דבר רע

אנחנו פשוט לומדים מהחיים בדרך אחרת. הוויקה זו דת שמותאמת לתקופה בה אנו חיים, כדי להיות דרואיד אתה צריך להקריב הרבה דברים בשביל ה"לימודים" האלה שלכם. יש לכם יותר מדי מסגרת. אני זקוקה לחופש האומנותי שלי ולכן אני וויקאנית.

Dia Leoghann

New member
אני לא מבין איך

כשאני אומר שזו דת מאוד יפה ושיצא ממנה רק טוב, זה נשמע לך כאילו אמרתי משהו רע.......

L e s t a t

New member
תראה

וויקה זו דת אקלקטית, עד כמה שמספר וויקאנים שהכרתי סירבו בתוקף לראות בה כדת כזו. הוויקה אכן לקחה הרבה מכל מני תרבויות פגניות וחידשה. אבל בגלל זה קוראים לדת הזו דת "ניאו-פגנית", הם מחדשים הכל, הם לא הולכים יותר מדי עם העבר. זו אכן דת יפה מאוד וחבל שאתה נצמד לפרט הקטן של העיוות. וויקה זו וויקה, זו לא ניאו-קלטיקה וזו גם לא קלטיקה, ישנם זרמים רבים בוויקה וזה כולל גם זרם של וויקה קלטית ו-וויקה דרואידית. אם כבר, אתה מחפש את מי להאשים בעיוותים של מקורות וטקסטים תמיד יש את הנוצרים (נכון, הם מקור נוח להאשמות אבל הן נכונות). בקשר לשנות ה60, למעשה הוויקה כבר הייתה קיימת עוד בשנות החמישים, היא תפסה השפעה יותר גדולה בשנות ה60. ואין קשר לשנה של הדת, אתה יכול לראות את זה בשטניזם - היית מאמין שזה בא משנות ה60? "העיניין שלי עם וויקה, הוא פשוט שאני דרואיד." העניין שלך עם וויקה הוא שזו דת אחרת - זהו. וויקה לא באה כדי לחדש בפרט את הקלטיקה או להביא אותה כמו שהיא הייתה, וויקה זו וויקה. ואני לא מבין למה צריכה להיות לך בעיה עם זה.

Dia Leoghann

New member
............

דבר ראשון דת ניאו פגאנית אינה בהכרח דת אקלקטית. גם דרואידיזם היא כיום דת ניאו-פגאנית. צר לי שכואב לך בגלל שאני נצמד לצד הקטן של העיוות, אבל מה לעשות שבדת שלי, הבסיס הוא מה שהיה לפני העיוות. זה כמו שתגיד ליהודי שמקטר על הנוצרים שחבל שהוא נצמד לפרט הקטן שהנוצרים כתבו ברית חדשה.... וויקה היא וויקה, ונכון שזו דת אקלקטית היום, אך בתחילתה היא היתה, או התיימרה להיות, דת המשך למסורת הקלטית, ורק כאשר התפשטה אל מחוץ לגבולות אירופה (ובעיקר לאמריקה) היא הפכה לדת אקלקטית, ועדיין בערך 99% ממנה מבוסס על התרבות הקלטית (אפילו שמה...) תסלח לי אבל בהחלט רואים שוויקה היא תוצאה של תנועות החופש והסטודנטים של שנות ה-60!!!! וכן, אני יודע שהשטניזם של לה-ווי גם הוא נוסד בשנות ה-60, וגם זו תוצאה של תנועות החופש של העשור הזה, וזה לא מפתיע אותי. ושוב אני חוזר ואומר, אין לי שום דבר נגד וויקה, פרט לכך שאינני מסכים עם פרושיה לדברים המשותפים לנו ולהם. יחד עם זאת זו דת יפה, מועילה, שיוצא ממנה רק טוב. בברכת אור, Dia Leoghann

L e s t a t

New member
תשמע

"דבר ראשון דת ניאו פגאנית אינה בהכרח דת אקלקטית." לא התכוונתי שדת ניאו פגאנית היא דת אקלקטית. כתבתי בפירוש: "הם מחדשים הכל, לא הולכים יותר מדי עם העבר". "זה כמו שתגיד ליהודי שמקטר על הנוצרים שחבל שהוא נצמד לפרט הקטן שהנוצרים כתבו ברית חדשה...." לא, אני אגיד לו "הם נוצרים ואתה יהודי, על מה לכל הרוחות אתה מקטר???". "וויקה היא וויקה, ונכון שזו דת אקלקטית היום, אך בתחילתה היא היתה, או התיימרה להיות, דת המשך למסורת הקלטית, ורק כאשר התפשטה אל מחוץ לגבולות אירופה (ובעיקר לאמריקה) היא הפכה לדת אקלקטית, ועדיין בערך 99% ממנה מבוסס על התרבות הקלטית (אפילו שמה...) " אז תחזור 50 שנה אחורה ותתלונן אז. אני לא מבין מה אתה רוצה מהוויקאנים של היום, רובם משתייכים לוויקה האקלקטית (זרם וויקאני שנקרא "וויקה אקלקטית") והוויקה של היום, בגדול, כבר לא מה שהייתה פעם ואתה צריך להבין שהוויקה היא דת ניו-אייג´יסטית וככזו אם היא לוקחת משהו מהעבר היא הופכת אותו למשהו היפי לבוש לבן כמו הפרחה השכבתית בביה"ס שלי שאוהב את כולם ומחייך כל הזמן (גם כשכואב). אתה באמת מקטר על שום דבר. קלטיקה זה קלטיקה ו-וויקה זו וויקה, כבר אין כמעט שום קשר בינהם חוץ מזרם הוויקאני הקטנטן שהזכרתי (וויקה קלטית). איפה אתה ואיפה הם? אתה דרואיד והם וויקאנים. אז הם לוקחים דברים מכל מני תרבויות ישנות ומשנים פה ושם כדי שזה יהיה "וכל עוד לא תפגע באיש - עשה כרצונך" ובגלל זה קוראים לזרם הדרואידי שלהם וויקה דרואידית. אין להם מונופול על דרואידיזם, נכון?

למעלה