מקומו/מקומה של בן/בת הזוג החדשה במשפחה הרחבה

מקומו/מקומה של בן/בת הזוג החדשה במשפחה הרחבה

סוג של סקר קטן:
אחד הילדים שלכם חוגג בר (או בת) מצווה.
היחסים עם הגרוש/ה סבירים (או טובים) ומחליטים לערוך אירוע משותף.
מה דעתכם מקומו של בן/בת הזוג החדשים של שני ההורים באירוע מסוג זה?
האם הייתם מצפים שהם יגיעו או לא?
האם הייתם מצפים שהם יברכו את הנער/ה? מקווים שיברכו? מתפללים שהנושא לא יעלה אבל לא מסרבים אם עולה הבקשה? מסרבים?
האם יש משמעות לזמן שחלף מאז הגירושים?

רקע משלנו: חוגגים בר מצווה באירוע יחסית מצומצם (משפחות קרובות, חברים שלנו וכמה חברים של הנער. 80-100 איש). גרושים כבר 9 שנים. אשתו של הגרוש בחייו ובחיי ילדיי כבר 8 שנים.

שיהיה בהמון המון מזל

לפי דעתי, בן זוג כשהוא חלק מעולם הילדים, נמצא שם גם ברגעים הטובים וגם ברגעים הפחות טובים.
מעבר לזה, כל משפחה מורכבת וההתנהלות שלה.
יכולה להעיד באופן אישי, אם הייתי מקיימת אירוע כזה, יודעת שהבן שלי היה שמח שאשתו לעתיד של אבא שלו תגיע גם,
לי אין שום בעיה עם זה, להפך, זה רק מראה לילדים, שגם אם ההורים שלהם מתגרשים, אפשר להמשיך את החיים, לקיים זוגיות חדשה וטובה.
להראות אולי מודל אחר לילדים, שאפשר בהחלט גם אחרת.
רק בשמחות :))

דף חדש4

New member
שאלה טובה שמעסיקה גם אותי

והגעתי למסקנה הבאה- יש מקום לבני הזוג של ההורים הגרושים שיגיעו. אם יש מספר של שולחנות עגולים- אזי אני ובן הזוג שלי יחד עם בני משפחתי הגרעינית ישבו בשולחן אחד, הגרוש שלי עם בת הזוג שלו ובני משפחתו הגרעינית (הוריו, אחיותיו, בני דודיו) בשולחן אחר ובן הבר מצווה- בשולחן נפרד של ילדים. כך הוא לא צריך לבחור עם איזה הורה לשבת. לגבי נאומים- מסכמים מראש עם הגרוש כדי שלא תהיינה הפתעות לא נעימות וכחלק מהתנאי לקיום הארוע במשותף- מי מדבר. לעניות דעתי- האמא מדברת, האבא מדבר. בני הזוג שלהם- ממש לא מדברים. קרובי משפחה מוזמנים לדבר גם כן. רצוי שהכל יהיה מסוכם וידוע מראש. הייתי מסכמת עם הגרוש מי מכין מצגת. כך שלדעתי- בני הזוג של ההורים- נוכחים אך לא פעילים.

ראשית

שיהיה לכם במזל טוב.....

בהנחה וכבר ערבבתם את בני הזוג החדשים, כנראה שמקומם באירוע, כאורחים מן המניין.
במקרה שלך יש הבדל בעיניך בין אשתו של הגרוש לבעל שלך ?

בעיני אין הבדל

אני תמהתי על כך שהיא לא רוצה לברך (הצענו ל-13 אנשים לברך ברכות קצרות לפי 'מפתחות לחיים' שניתן לו). חברה לעבודה אמרה לי שאני חיה בסרט, ושבטח גם גרושתו של האיש שלי לא היתה רוצה שאני אברך את הבן שלה בבר המצווה שלו.
נותרתי אם השאלה, האם אני חיה בסרט ועד כמה עמוק

לא חושבת שאת חיה בסרט

בטח לא עמוק :))
כל אחד מגיע מגישה והסתכלות אחרת על המצב, וזה בסדר אם היא לא רוצה/לא נעים לה לברך במסגרת האירוע.

דף חדש4

New member
מסכימה שכל אחד עם הגישה שלו- צריך להסכים מראש

לי נראה נכון שרק קרובי משפחה בקשר דם יברכו ויטלו חלק פעיל בארוע- ואלה ההורים ובני המשפחה ולא בני הזוג של הורים גרושים. אחרים- חושבים ומרגישים אחרת ולא מודדים את הזכות הזו בקשר דם אלא במעורבות בחיי הילד, הקרבה אליו וכו'. זה בסדר גמור כל עוד- יש הסכמה בינך לבין בעלך לשעבר מה מקובל ולא תהיינה הפתעות וכאבי לב בארוע עצמו.
אני התניתי השתתפות באורע בר מצווה משותף בכך- שבני הזוג של שנינו לא ישאו ברכות. לבעל לשעבר- הזכות להסכים או לסרב וזכותי להחליט אם לחגוג את הארוע ביחד או בנפרד- העיקר שהדברים יתבררו ויוסכמו מראש.

Rtitan

New member
מה שחשוב הוא קשר דם?...

לעשות ילד (קשור דם) לוקח כמה דקות, לגדל ילד גם אם אם בינך ובינו גן משותף אחד זה מסע של תקופת חיים שלמה עם עליות וירידות - מה שחשוב הוא סידור של כמה גנים בדנ״א?

מעציב מאד - אבל סביר שהלא קשורים דם יסתדרו גם כך.

דף חדש4

New member
כל משפחה מורכבת והספור האישי שלה

במקרה שלי- גם אני וגם האקס- הורים משקיעים ונוכחים. תמיד היינו ואנו כאלו גם כעת ובני הזוג החדשים- אין להם תפקיד חשוב בחיי הילדים- לא מבחינת זמן ולא מבחינת מעורבות.
נח וטוב לנו וילדים כך. פחות מבלבל. אם במשפחה אחרת יש ספור אחר- אז מן הסתם הם ירגישו אחרת לגבי מי שידבר בבר המצווה. לא הבנתי מה בדיוק מעציב אותך?
מה שאמרתי זה- שאין דרך אחת לעשות את הדברים אבל חשוב שגם האמא וגם האבא ירגישו בנח אם מה שיהיה במסיבה ולכן צריך לתאם את זה מראש.
מה מעציב אותך??

ornme

New member
כבת הזוג החדשה של האיש שלי, בבת המצווה של

הקטנה שלו בהחלט השתתפתי.
היינו כבר נשואים מספר שנים.
הכנתי את עוגת הבת מצווה, לפי הזמנת ותכנון הקטנה (וגם סחבתי אותה...ענקית) .
הסעתי כמה חברות לארוע וגם החזרתי אותן לביתן.

הברכות בורכו על ידי ההורים בלבד, כלומר האיש שלי ואקסיתו, כך שלא עלה כלל על הפרק אם אברך.
ישבתי ליד האקסית והתפעלנו שתינו מכמה שהילדה גדלה.
למה לא?
את פירות היחסים הסבירים קוצרים בחגיגות ובאירועים.

חושבת שחתני האירוע אמורים לקבוע, בתנאי שאין בהחלטתם משום פגיעה נוראית.

XמXלה

New member
חגגתי בר מצווה לפני 3 חודשים

גרושים כבר 8 בנים. הגרוש לא נמצא במערת יחסים ואני כן.
בבר מצווה דרו תחת כפיפה אחת הגרוש, החבר וההורים של החבר.
הזמנתי גם את ההורים של הגרוש אבל הם בחרו לא להגיע (משחקי כבוד וכו' בלי קשר למי נוכח)
אני משערת שאם הגרוש היה במערכת יחסים רצינית עם מעורבות של זוגתו בחיי ילדיי, הייתי מזמינה אותה גם.

adar35

New member
אני חגגתי בת מצווה למתבגרת

אנחנו גרושים 6 שנים ואני חגגתי בת מצווה לבתי לבד ...... הגרוש לא רצה לשים גרוש {לשלם על כלום מצידו שלא תיהיה
חגיגה לבתו} לגרוש יש בת זוג ! אני החלטתי לבד לטובת יילדי 3 במספר שאני יזמין את אביהם אם בת זוגתו כמו כל האורחים
שהגיעו לחגוג את המצווה לבתי הבכורה וכך היה...

הגרוש הגיע כמו אורח אם בת הזוג שלו....{הוא לא ביקש לברך את בתו} ... בתי שמחה לראות את אביה ...
אני רואה כאן רק את טובת הילדים בלבד !!!!!

בהצלחה....

למעלה