מקומות עבודה לשמנים

מקומות עבודה לשמנים

במסגרת דחיפת האף ומתן העצות סרק המסורתית של אנשים בכלל, וקרובי משפחה מדרגה שקר כלשהו בפרט...
אתמול אמא שלי סיפרה על העצה החדשה של בת דודה שלי. מאחר ואני כרגע מובטלת ואני צריכה עבודה בקרוב מאוד, שבה אחזיק מעמד לפחות עד השנה הבאה של התואר אז כמובן גם לפה אפשר לדחוף רעיונות.
הפעם- לחפש "עבודה לקיץ" בML, בטענה שהם בטוח יקחו אותי!
הם בטוח יקחו אותי? למה דווקא הם? ועל סמך מה?
אני פשוט אמורה להכנס לסניף של רשת אופנה למידות גדולות (עלק...) ורק מעצם העובדה שאני שמנה הם יקבלו אותי לעבודה!
ממתי זה בדיוק עובד ככה? מה עם לבחון בכלל אם יש לי אוריינטציה מכירתית? אופנה? ולמה דווקא הם ולא חנות אחרת?
מיותר לציין שזה רק עצבן אותי כי זו עצה שנובעת מבורות!

אתם חושבים שיש מקומות שמעסיקים שמנים רק כי הם שמנים?
יש צורך במקומות כאלה?
הייתם מוכנים/ רוצים לעבוד במקום כזה?

supersonic777

New member
שבת שלום ובוקר טוב...לא העבודה עצמה קובעת...

אלא הבעלים...!
הם מחליטים,אם כזו או אחרת...!
למרות שבפאבים למשל,המעברים צרים...שמעתי מכמה בחורות שלא קיבלו אותן לעבודה,רק בגלל היותם XYZ...

בML וגם בעונות

דורשים המון שנות ניסיון
אני חושבת שהכי חשוב בחנויות כאלו שיעסיקו נשים שיודעות באמת להלביש שמנות, להיות אדיבות ולהבין באמת באופנה גדולה. אני יכולה להגיד שהיתה חנות בר"ג שקניתי בה המון והמוכרת היתה שמנמנה לא יותר, אך תמיד ידעה מה להתאים, מה יותר צעיר, מה יותר מבוגר וכו'.
אני חושבת שלהגיד שרק שמנה מתאימה זה כמו להגיד שבקסטרו תתאים רק רזה, למה? יש בלעדיות על יכולת מכירה והבנה באופנה?
ללכת למקום שיש בו נטו אוריינטציה למראה יכול להרגיש לא בנח, מצד שני כשיש צורך בדחיפות בעבודה מתפשרים לא מעט. בסופו של דבר לא משנה מה יקבלו אותך הכי חשוב זה באמת לדעת לעשות את העבודה.
בעצם זה לא הכי חשוב, הכי חשוב זה להיות עם ביטחון ולהאמין ביכולת. אם יש מקומות שבוחנים רק מראה זה ההפסד שלהם, כי מניסיון לא נעים להיכנס למקומות שבמקום למצוא איכות מוצאים רק מוכרות לולביות שלא יודעות להתייחס.

dify

New member
אמנם

אני לא נכנסת הרבה לחנויות מתאים לי, אבל בפעמים שהייתי שם המוכרת היתה רזה מאד (ממש בקצה התחתון של הסקאלה). מה שמוכיח שהם לא חושבים שהמוכרת צריכה להיות שמנה בהכרח...
ואני מסכימה איתך שמה שחשוב באמת זה מיקצעיות ויכולת וידע ולא עצם המראה של המוכרת, למרות שטכנית זה גם משפיע (למשל אני לא בטוחה שלכל אמא נוח להשאיר את הילד שלה בגן שיש בו גנן ולא גננת, פה המיגדר משפיע).

אז כן, אני חושבת בהחלט שיש מקומות שמעסיקים לפי מה שהם רוצים להקרין. החל ממלצריות באופנת הירואין שיק למקום שרוצה לשדר כמה הוא קולי, ועד נשים קצת יותר מבוגרות במקום שעובד עם אימהות (כמו טיפת חלב וכד') כדי להקרין ידע וניסיון חיים. הייתי רוצה להאמין שאנחנו נבחרים אך ורק לפי המיומנויות שלנו אבל קשה לי להאמין שזה לגמרי לא נכלל במבחן הכללי של המועמד.
מצד שני, מה שאנחנו מקרינים הרבה פעמים זה לא רק את המראה החיצוני נטו אלא גם את האופי שלנו, וגם זה משפיע.

לא הייתי רוצה להתקבל למקום עבודה על סמך משהו חיצוני בי אלא בזכות כישורי. בטח ובטח שלא חושבת שיש צורך בזה. אבל אם הייתי מתקבלת, זה לא היה מפריע לי, יש לכל מקום אופי, שלרוב עומד בקנה מידה עם תפיסת העולם של המראיין של המקום, ויכול להיות שאם קיבלו אותי זה מעיד על זה שיהיה לי נעים בחברת אנשים שמתאימים לי באופיים. זה לא קריטי, נחמד להכיר אנשים מכל הסוגים.

Ame no Uta

New member
מהנסיון האישי שלי

קודם כל ניסיתי להתקבל לעונות, והם אפילו לא חזרו אליי. אני לא חושבת שהם מעסיקים רק בחורות מלאות ולא בודקים את היכולות שלהן. ראיתי המון מוכרות במידות בינוניות ומטה שעובדות בתור מוכרות בחנויות למידות גדולות. אז לא, זה לא באמת קריטריון.
מה שכן, מהנסיון שלי הרבה פעמים זה כן עובד הפוך.
אני מעצבת בגדים מתחילה, וכן מבינה דבר או שניים בסטיילינג.
אם זאת, כל חנות אופנה שניגשתי להתראיין אצלם לא קיבלו אותי. חלקם אמרו לי ישירות שזה בגלל המראה שלי. אני לא משקפת את החנות שלהם, את המהות שלה.
אני בחורה גבוהה ומלאה, ובין המוכרות הנמוכות והרזות שעובדות לרב בחנויות הבגדים אני בהחלט לא משתלבת.
אז כן, לא באמת אכפת להם שיש לי את הכשרון לזה. זה עניין של מה שמתאים להם.
ובתכלס? אם הייתי רואה מודעת דרושים בה כתוב "עדיפות לאנשים מלאים" הייתי הולכת לשם בשמחה.

למעלה