מקום עבודה חדש

מצב
הנושא נעול.

galxia

New member
מקום עבודה חדש

מקום עבודה חדש
התחלתי לעבוד במקום חדש.ביקשתי חוזה העסקה כבר 3 פעמים,ולא קיבלתי, יחד עם זאת החתימו אותי על כך שאסור לי לעבוד בחברה דומה בתפקיד זהה למשך 1/2 שנה מרגע עזיבתי את החברה.(זה מותר?) ובנוסף לחתום על התחייבות שנה שהקנס בביטולה הוא 600 ש"ח. לצערי, המשרד, מתגלה כמקום בעייתי. איני רוצה להמשיך לעבוד בחברה הנ"ל. האם יש זמן סביר לביטול חוזה? - חתמתי אתמול- ואני ממש מתחרטת. האם לחוזה כזה יש שיניים?

על השאלה לגבי כשרות החוזה,

מקום עבודה חדש
התחלתי לעבוד במקום חדש.ביקשתי חוזה העסקה כבר 3 פעמים,ולא קיבלתי, יחד עם זאת החתימו אותי על כך שאסור לי לעבוד בחברה דומה בתפקיד זהה למשך 1/2 שנה מרגע עזיבתי את החברה.(זה מותר?) ובנוסף לחתום על התחייבות שנה שהקנס בביטולה הוא 600 ש"ח. לצערי, המשרד, מתגלה כמקום בעייתי. איני רוצה להמשיך לעבוד בחברה הנ"ל. האם יש זמן סביר לביטול חוזה? - חתמתי אתמול- ואני ממש מתחרטת. האם לחוזה כזה יש שיניים?
אי אפשר לענות לך במסגרת פורום מאחר ולא ניתן לקרוא את החוזה. כעיקרון, פסיקת בתי הדין קבעה כי גם תניית אי תחרות (איסור על עבודה במקום דומה), יכולה להיות תקפה וגם פיצויי (קנס) על עזיבה מוקדמת יכול להיות תקף אם שני אלו נעשים באופן מידתי. לא ברור משאלתך מה תחום העיסוק והאם ההגבלה היא על בכל הארץ או מתוחמת באזור מסויים? לגבי הפיצוי (קנס) לא ברור לי משאלתך האם עברת התלמדות/קורס/חפיפה לתפקיד הספציפי הזה?

אני חולק.

אי אפשר לענות לך במסגרת פורום מאחר ולא ניתן לקרוא את החוזה. כעיקרון, פסיקת בתי הדין קבעה כי גם תניית אי תחרות (איסור על עבודה במקום דומה), יכולה להיות תקפה וגם פיצויי (קנס) על עזיבה מוקדמת יכול להיות תקף אם שני אלו נעשים באופן מידתי. לא ברור משאלתך מה תחום העיסוק והאם ההגבלה היא על בכל הארץ או מתוחמת באזור מסויים? לגבי הפיצוי (קנס) לא ברור לי משאלתך האם עברת התלמדות/קורס/חפיפה לתפקיד הספציפי הזה?
אני חולק.
1. לגבי איסור תחרות, הפסיקה קבעה שאם מדובר רק על איסור תחרות ולא על שימוש בסודות מקצועיים - אין לזה תוקף. (גם אם זה יכול להיחשב "מידתי"). 2. לגבי "קנס" - אם זה "קנס" המעביד מנוע מלגבות קנס שלא הוטל בדרך של הליך משמעתי לפי חוק או לפי הסכם קיבוצי. אם לא מדובר ב"קנס" אלא בפיצוי מוסכם, חלים דיני החוזים הכלליים, אבל אלה מאפשרים הפחתת הפיצוי המוסכם, במקרה שנראה שהוא נקבע ללא יחס סביר לנזק שאותו היה ניתן לצפות בעת כריתת החוזה. פיצוי מוסכם בסכום קבוע, שתקף מהיום הראשון עד היום האחרון - מראה שלא היה יחס סביר לנזק הצפוי. 3. לדעתי - השואלת יכולה לעזוב את העבודה מייד, אם היא חתמה רק אתמול (שלשום?) על התחייבות.

galxia

New member
קצת פרוט:

מקום עבודה חדש
קצת פרוט:
התפקיד: רכזת כח אדם בחברת כח אדם. התחלתי לפני פחות מחודש, בשבועיים הראשונים,המנהל שהוא מעביר את החפיפה לא היה (היה במילואים) ועסקתי רק בהקלדות. (לא עבדתי לפני בתחום) כשהוא חזר , הוא עשה לי חפיפה של יומיים. כשעד עכשיו יש דברים שאני עדין לא יודעת לעשות. בפועל על ההסכם חתמתי רק אתמול. א. האם יש זמן הגיוני בו ניתן לבטל חוזה? ב. הנושא של אי תחרות הוא כביכול כדי שלא אעביר לקוחות שאכיר במסגרת העבודה לחברות כח אדם אחרות באם אעבוד אצלהם. השאלה אם זה רלוונטי למישהי שעובדת תקופה קצרה כמוני. לא מצויין בסעיף האיסור,אזור בארץ . ג. האם עדיף לעזוב מה שיותר מהר? ואז לסעיפים יהיה פחות משקל?

galxia

New member
האם זה הגיוני

קצת פרוט:
התפקיד: רכזת כח אדם בחברת כח אדם. התחלתי לפני פחות מחודש, בשבועיים הראשונים,המנהל שהוא מעביר את החפיפה לא היה (היה במילואים) ועסקתי רק בהקלדות. (לא עבדתי לפני בתחום) כשהוא חזר , הוא עשה לי חפיפה של יומיים. כשעד עכשיו יש דברים שאני עדין לא יודעת לעשות. בפועל על ההסכם חתמתי רק אתמול. א. האם יש זמן הגיוני בו ניתן לבטל חוזה? ב. הנושא של אי תחרות הוא כביכול כדי שלא אעביר לקוחות שאכיר במסגרת העבודה לחברות כח אדם אחרות באם אעבוד אצלהם. השאלה אם זה רלוונטי למישהי שעובדת תקופה קצרה כמוני. לא מצויין בסעיף האיסור,אזור בארץ . ג. האם עדיף לעזוב מה שיותר מהר? ואז לסעיפים יהיה פחות משקל?
האם זה הגיוני
שעכשיו חצי שנה אני לא אוכל לעבוד במקצוע הזה? כשעבדתי בו פחות מחודש בפועל? (זה תחום שמאוד מעניין אותי)

לא הגיוני ולא מחייב אותך...

האם זה הגיוני
שעכשיו חצי שנה אני לא אוכל לעבוד במקצוע הזה? כשעבדתי בו פחות מחודש בפועל? (זה תחום שמאוד מעניין אותי)
לא הגיוני ולא מחייב אותך...
כל עוד לא תעשי שימוש בסודות המסחריים של המעביד הנוכחי.

שיר ורד

New member
תגובה

קצת פרוט:
תגובה
1. החוק לא מגדיר אפשרות לביטול חוזה אחר החתימה. בעקרון מי שמתכנן לחתום על חוזה צריך לבדוק אותו טרם החתימה. במיוחד במקרה שלך, כאשר כבר עבדת תקופה מסוימת בטרם חתימת החוזה. לפי מה שתארת, לא ניתן למצוא סיבה למה יש לבטל את החוזה כחוזה. 2. כמו כל עובד (בין אם יש לו חוזה ובין אם לא) זכותך להתפטר , במקרה שלך בהודעה של יום מראש. 3. לגבי הקנס, מן הסתם ינכו לך את הקנס משכרך, את תצטרכי לתבוע את המעסיק בגין הלנת שכר ואז תצטרכי להסביר שבגין חפיפה של יומים קנס של 500 שח הוא בלתי סביר. 4. לגבי איסור עבודה אצל מתחרים, אם תמצאי עבודה כזו, תוכלי להתחיל לעבוד בה. המעסיק הנוכחי יוכל לתבוע אותך על הפרת החוזה ויתכן גם לבקש צו מניעה להפסקת עבודתך שם. במידה ויעשה זאת, את תצטרכי להוכיח שבמסגרת תקופת עבודתך הקצרה, לא הספקת להכיר לקוחות של החברה ולכן אין בחששות החברה ממש. גם אם לא תצליחי להוכיח זאת, יתכן והעסקתך תאושר בתנאים מגבילים ( למשל שלא תעבדי מול חברות מסוימות או מול לקוחות בתחום מקצועי מסוים). קחי בחשבון,שאם באמת אין חשש שתגנבי לקוחות רוב הסכויים שהמעסיק א יטרח לתבוע אותך. בכל מקרה, אם תתחילי לעבוד אצל מתחרה שלו, תשתדלי שהמידע לא ידלוף אליו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה