מקווה שכאן יוכלו לענות לי...

S h u r y

New member
מקווה שכאן יוכלו לענות לי...../images/Emo13.gif

היי... אני לא נוהגת לבלות פה הרבה אבל אשמח אם מישהו ייפתור לי את החלום הבא (ארוך, תתכוננו...) אוקיי, החלום התחיל בכל מיני סיטואציות רגילות של חברות וחבר שלי והתעסקות במבחן גדול במתמטיקה. (כביכול בלי קשר, אבל בהמשך:) רום (החבר) היה אצלי בחדר והראיתי לו מכתב כלשהו שקיבלתי מ"רן תעשיות רן" משהו כזה, אני לא זוכרת מה היה כתוב בו, אבל הוא היה די קצר, כמו מכתב תודה. ייתכן שרום אמר משהו על מכתב מאלוהים. ב"סצינה" הבאה, אני ורום הלכנו לתומינו באזור אמיתי בעיר, שאני מכירה (ליד מרכז בן גוריון שבראשון) נזכרתי בארוע מהעבר הקרוב ובתמיכה של רום אז, הרגשתי טוב ונהניתי מהטבע באיזור. ואז הרגשתי שאני לבד עם הטבע וחזיתי בהזדווגות ציפורים-בולבולים. שמעתי את הבולבולים מדברים ביניהם. מיד אחר כך ראיתי את רום עושה תנועות בידיו- כמו ממחיז את ההזדווגות בעזרת הידיים (הידיים שלו ממש נראו כמו שתי ציפורים מזדווגות) צחקנו והמשכנו בדרכנו. האזור נמצא ליד צומת גדולה ובחלום הכבישים היו צרים הרבה יותר- כמו בעיירה. לפתע הבחנתי שמצדו השני של הכביש יש יער בסגנון יער בן שמן (רק קטן מאוד) ויושבים בו קבוצת נערים ונערות במעגל ומיד מתפזרים בבהלה. רק נערה אחת נשארה יושבת, נראתה מהופנטת אדישה. פתאום שמתי לב לשניי דברים- 1)האזור היה הומה אנשים 2)כל המדרכות והכבישים היו מלאים חרקים- אולי נמלים חומות. מלאים ז"א מוצפים. לנוכח המחזה מיהרנו לבייתי כשאנחנו נזהרים שלא לדרוך על החרקים (מפחד מעקיצות קטלניות) ואז שמתי לב שאני יחפה- דבר שהלחיץ אותי מאוד. רצנו לכיוון הבית שלי כשרום מחזיק לי את היד ומוביל אותי. הגענו לשדה פתוח וצהוב שבו יש רק שביל בודד, סלול (אין במציאות שום שדה בדרך לבית) והיינו בו לבד. *כל הדרך רום די רגוע, כאליו מבין מה קורה. אמרתי לרום שיש לי שתי עקיצות ברגל ימין. הוא התבדח על זה, צחקנו והמשכנו ללכת. ה"סצינה" הבאה הייתה בבית שלי. אני לבד מנמנמת במיטה ואז שומעת רעשים כמו קולות של רובוט מסרטים מצוירים. אחותי הקטנה קוראת לי לבוא ואני באה אליה לחדר ורואה שהחלון שלה פתוח לרווחה (יש לה חלון גדול כמו של סלון, גם במציאות) ובחזית הבית חללית גדולה של חייזרים, אבל לא כסופה אלא שחורה עם עיטורים סגולים- כמו בסרטים מצוירים. לא המומה אני אומרת "אה, אז החייזרים כבר כאן" ויוצאת מהחדר. תוך כדי שאני יוצאת הלב מתחיל לפעום במהירות ואני מרגישה לחץ או חשש. הבנתי שהחייזרים קשורים למכתב ההוא מאלוהים (הם אלוהים אולי, ע"ע "מרכבות האלים"). אחר כך רום שוב אצלי. מזכיר לי את המכתב שמונח ליד המיטה שלי. אני נזכרת בחלום במשהו שרום סיפר לי פעם (הוא לא באמת סיפר לי את זה)- שהוא הכיר מישהו שקוראים לו רן ותמיד קרא לעצמו אלוהים. חשבתי לעצמי- איזה צירוף מקרים נחמד. אני ורום רוצים לשכב ושוכחים שהדלת פתוחה. אני קמה לסגור את הדלת אבל אנחנו יוצאים החוצה מהחדר אל החדר של אחותי, אחותי נמצאת. לפתע בטלויזיה מופיע סרט (אני חושבת שהטלויזיה הייתה כבוייה לפניי כן). בסרט איש נואם, כמו מטיף (בכנסייה או בית כנסת), ואז נכנס השחקן ג´ון גודמן ומתיישב כשפניו מביעים דאגה. מיד אחר כך נראות בסרט שתי נשים- אחת מבוגרת והשניה זקנה (לא ראיתי את הפנים שלהן אבל אני זוכרת בכלליות את מראה הזקנה). הנשים הולכות במעלה מדרגות אבן גדולות, ואז רום צועק "אלה המדרגות!", כאילו היינו במקום ההוא כבר (זה לא אותו המקום אבל אנחנו כאילו מזהים אותו ו"יודעים" שזה המקום בו היינו קודם- עם הנמלים ההן) אני חושבת ששתי הנשים דיברו על המוות, כשאז נראה גוף מאסיבי מדרדר במורד המדרגות- משאית או רכב מסחרי כלשהו. הזקנה מועדת ונופלת והמשאית מגיעה עד אליה ונעצרת. הזקנה מנסה להתרומם ותופסת באחורי המשאית. אני, רום ואחותי נרתעים וחוששים והאישה השניה בסרט צועקת "לא!!"- המשאית ממשיכה להדרדר ודורסת אותה. אני מתבוננת שוב במכתב ורואה שנוספו לו עוד חלקים שלא היו קודם. אני ואחותי מנסות לקרוא וממשיכים להופיע עוד דפים. רום מסביר לנו שהם מופיעים בסדר הפוך. לא זוכרת מה היה כתוב, אולי בין השאר גם תיאור של הסרט. אסוציאטיבית (בדיעבד, אחריי שהתעוררתי) המכתב מתקשר לי לתובנות שמתוארות בספר "הנבואה השמיימית" שאני קוראת בימים אלה. זו הייתה תופעה מוזרה ומפחידה מעט. יש לציין שכל החלום היה באווירה מפחידה ומיסתורית ובהרגשה כללית של סוף העולם. לא זוכרת איך החלום נגמר. כנראה שלא נגמר. כן,כן, יצא תאור ארווווך מאוד
מאוד מפורט... בכל אופן, מקווה שמישהו יוכל לעשות מאמץ ולפרש לי את החלום... תודה רבה רבה!

HUhybrid

New member
היי מאמי, בואי ננסה לפרש... ../images/Emo13.gif

צעד-אחר-צעד....
כבר מעיון מהיר בפרופיל שלך ומקריאת הסצינות הראשונות של החלום, אני כבר כמעט סמוך ובטוח מהי חווית החלום: עניינה ככל הנראה רומנטי. בסצינות הראשונות את מבלה עם רון (חבר? ידיד?) ובהחלט נהנה איתו. לאחר מכן מגיעה סצינה נוספת, בה יש מנגל= אירוע חברתי. את מרגישה לא נינוחה, כאילו הסביבה סולדת מהפועתך עם רון (כמעט כולם בורחים). את מעדיפה לעזוב, כשחרקים ושאר מרעין בישין מציקים לך ללא הרף, הסביבה שלך! כף רגל ימין מעידה כי הם מנסים להציק לך רגשית ונפטלים אלייך כך, ככל הנראה בענייני הזוגיות שלך עם רון. בשלב זה אני מבקש לעצור, ולשאול לדעתך, כדי שלא נאבד את הצפון. ברצוני גם לערוך לך ניתוח אסוציאציות קצר. אני אתן לך עכשיו שתי מילים. תכתבי בתגובה את הדבר המיידי שחשבת כשקראת כל מילה. המילים הן: 1. "תעשיות" 2. "מנגל" לילה טוב, גיל.

S h u r y

New member
אממ....

טוב, דבר ראשון השם של החבר שלי זה רום לא רון
לא אמרתי "מנגל"... "מעגל" אולי.... הם ברחו בגלל החרקים- לא נראה שאלינו הם שמו לב בכלל... אני לא מבינה כלום בפירוש חלומות, אבל אני חוששת שאתה לא ממש בכיוון
בקשר לאסוציאציות... אני ממש גרועה בדברים האלה- לא עולה לי כלום לראש... לא יודעת תמיד אני חושבת עליהן יותר מידי אז... אתה יכול לנסות שוב, אם אתה מעוניין
בכל מקרה: תודה!

HUhybrid

New member
חחח, אני בהחלט לא בכיוון ../images/Emo6.gif

כנראה קראתי את מה שרציתי לקרוא.
המוח שלי כבר לא כ"כ מאופס עכשיו, אני אקרא את החלום במלואו מחר. לילה טוב!
גיל.

flyingcat

New member
שירה מקסימה

שירה יקרה... אכן חלום ארוך ויפהפה.. אני שמחה שאת זוכרת כל כך הרבה ובחרת לפרט:) ככה זה עוזר לפירוש.. למרות שבהיתי הרבה מול הצג ולא ידעתי מאיפה להתחיל.. את מראה לרום מכתב, מרגישה בנוח להראות לו מכתב לא ידוע וקצר וגם מסתורי.. תעשיות- משהו מאוד גשמי, רום מתחיל לפרש לך מה זה יכול להיות ופונה לתחום הכי רוחני ולא גשמי שיש- אלוהים. הוא הקשר שלך לנושא הזה ואיתו את בטוחה ופתוחה בעניין ובכלל מבחינה אישית הסצינה עם הרחוב- הלכתם ברחוב מוכר והוא הפך מולך- לטבע.. וזה בזכות רום שהרגשת מאוד נוח איתו כל כך נוח שהתמזגת עם הטבע ואפילו הרמיזה המינית של הזדווגות הבולבולים רום המחיש זאת בצורה ציורית, יפה ועדינה בשבילך כך שתנעם לך ולא תאיים עלייך או תראה רמז מיני מובהק אלא רמז מיני נוח ומצחיק.. פתאום- הכבישים הצרים,משהו סוגר עלייך, משהו עירוני כביש שמפריד בניכם לבין היער. ביער נערים ונערות את רואה אותם מתפזרים בבהלה- כמו ציפורים, כשציפורים עפות פתאום ונוסקות זה כי הן חשות איום. רק נערה אחת נשארה אדישה ולא ברחה מהסכנה. אולי כי היא לא ראתה שום סכנה או איום עליה אולי היא השלימה כבר עם הסכנה. אולי הנערה זאת את פתאום כל השקט הזה הופר, האזור - באנשים, הרחובות והכבישים- חרקים אתם מנסים לברוח, את כמובן יחפה ופגיעה באותו המצב ושוב רום הרגיע אותך ותמך בך. אפילו בשדה הצהוב- ללא איום וחרקים עם שביל אחד ברור ובטוח מבחינת הכיוון שלו אך לא מבחינת סופו. את יודעת את הדרך אבל לא יודעת מה יהיה בסוף. והעקיצות שחשבת שהן קטלניות בעצם סתם עקיצות (בזכות רום) החדר של אחותך מסמל את עולם הסרטים בשבילך- את נכנסת אחרי שקראה לך ורואה חללית ולא נבהלת ישר אלא מקבלת את המצב.. את פתוחה למצב ולרעיון של יישויות אחרות, דרך מחשבה אחרת וכל מה שהרבה אנשים מגדירים "כמוזר" וכ"לא ייתכן" ושוב- רום, הוא החיבור שלך לנושא של אלוהים והמסתוריות. יחסי המין של ושל רום לא באים לידי ביטוי (אולי כי זה עניין גשמי מידי בשביל ההויי של החלום ובשבילך..) ושוב את הולכת לעולם השונה והמסתורי- החדר של אחותך.. הפעם עם רום ואתם רואים את הסרט.. הסרט נראה לכם כל כך "מציאותי" שאתם פשוט משתתפים רגשית והזדהותית עם מה שקורה אבל הפעם אתם יודעים- האזור שהזקנה נדרסה זה "האזור המסוכן" איפה שהיו הנמלים.. ואת כבר היית שם המכתב הקצר מתמלא.. רום אומר שבסדר הפוך.. בואי נראה למה הכוונה.. מכתב נכתב לאחר מעשה לאחר סיטואציה: אז בואי נלך הפוך בחיתוך גס: המכתב - התסריט הסרט:המשאית מדרדרת ודורסת למוות מוות (בא לידי ביטוי ע"י דיבור על המוות בין הנשים) רום זיהה את המדרגות המסוכנות גודמן בא מלא דאגה המטיף כמו בכנסייה- אולי הכומר? הספד למת? בכל סרט יש תסריט - והוא קבוע מראש. אולי את בתוכך מרגישה שאת מסכימה ומקבלת את הרעיון אך פוחדת לחיות לפי "תסריט" ומחפשת תשובה.. ומרגישה נוח עם רום שמבין את פחדייך ומחשבותייך ומראה לך שהמכתב מאלוהים זה בעצם ה"תסריט" של בני האדם.. שאי אפשר לדעת מה יהיה בסוף.. כמו השביל הצהוב ניסיתי כמיטב יכולתי.. תאמרי מה דעתך אחלה חלום חלמת מותק:)

S h u r y

New member
תודה על הפירוש המפורט! ../images/Emo24.gif

אוי היה כיף לקרוא את הפירוש שלך
רואים גם שחשבת על מה שאמרת ולא זרקת סתם. אני מסכימה עם זה שרום הוא הגישור שלי לעולם הרוחניות- לפניי שהיכרתי אותו ובתחילת ההיכרות שלנו דעתי בעניין המיסטיקה הייתה דיי ברורה- לא הגיוני, לא ייתכן. שללתי את הרוב, אמנם בהקשבה ובכל זאת לא סגרתי את הראש שלי לטענות, אבל לא האמנתי. רום הוא אדם מאוד רוחני. ולאט לאט אני מרגישה איך הדעות שלו מחלחלות בחלקן לתוכי...
בקשר לזה שרום מוביל אותי ואני סומכת עליו אני גם מסכימה איתך. אני לא מבינה בפירוש חלומות אבל אני גם חשבתי על פירוש כזה בערך. אין ספק... הקסמת אותי בתשובה שלך, ולא רק בגלל שאלה דברים שנעים לקרוא על עצמי
תודה רבה!

flyingcat

New member
שירה:)

תמשיכי לחלום.. היה לך חלום מקסים.. באמת:) ממש מאתגר לקשה לפיצוח לא אומרת שפיצחתי אבל ניסיתי..

למעלה