מקווה שכאן זה מקום טוב לשאול

• פותח הנושא Mr Ka
  • פורסם בתאריך

Mr Ka

New member
מקווה שכאן זה מקום טוב לשאול

כאשר אני גולש מהפלאפון שלי לגימייל, אני רואה דרך המחשב שיש עוד חשבון שמחובר - וזה ברור. כאשר אני פותח את החלון של צפייה בכתובת IP המחוברים לחשבון, אני רואה כי המחשב שלי מחובר וכתובת IP נוספת הנמצאת בנורבגיה. אציין כי את החיבור מהפלאפון שלי אני מבצע דרך הראוטר האלחוטי - שהוגדר מראש לקבל רק MACים מסויימים - וכתובת ה IP אמורה להיות אותו הדבר, וגם כאשר אני מתחיר דרך החברה הסלולרית - אורנג' - אני מקבל כתובת IP כאילו בנורבגיה. את הגלישה אני מבצע דרך דפדפן אופרה מוביל. אשמח לכיוון כיצד לבדוק נושא זה והאם זה תקין.

rafid1

Active member
מנהל
זה לא יתכן...

אם אתה בוודאות מחובר דרך הראוטר שלך (שזו השאלה הגדולה), אתה צודק - החיבור מאותו IP. יש אפשרות שהחיבור נעשה דרך התשתית הסלולארית של אורנג. אז הכל אפשרי... כולל אפשרות של טעות בזיהוי הIP של השרת שלהם...

Mr Ka

New member
בוודאות אני מחובר דרך הראוטר שלי

האם ייתכן כי כשמתשמשים באופרה במכשירים ניידים יש לו חיבור אחר? (אני יודע, שאלה מפגרת.... אבל בכל זאת)

rafid1

Active member
מנהל
למה לנחש ?

סתכל במכשיר ותראה מה הIP שלו ברשת הפנימית שלך (זה שהראוטר נתן לו). כעת אתה שואל אם יש חיבור *נוסף* מאותו מכשיר ? בדוק דרך המפעיל הסלולארי. הוא אמור לעקוב וחייב אותך בנתח גלישה, לא ?... אולי יישום מסויים אכן מתוכנת להזרים כספים למפעיל הסלולרי...

Mr Ka

New member
בדקתי כבר את ההגדרות בראוטר

לפני שכתבתי כאן את השאלה. הכתובת שאני מקבל במחשבים ובראוטר שונה מהכתובת שאני מקבל כשאני גולש דרך המכשיר הנייד שלי. החיבור מתבצע באופן וודאי דרך הראוטר וזה נבדק על ידי הוצאת ה SIM מהמכשיר שלי וגלישה דרך הגדרת הראוטר שלי. עדין כתובת ה IP המתקבלת הינה משהו בנורבגיה.... ממש מוזר. לא נתקלתם בדבר כזה אף פעם? הייתכן כי דפדפן אופרה מיני גולש דרך פרוקסי מסויים באופן כללי?

Mr Ka

New member
אוסיף וארשום - גילוי חדש

כאשר אני גולש מהדפדפן הפנימי של המכשיר... כתובת ה IP המתקבלת הינה הכתובת של הראוטר... רק כשאני גולש מאופרה מיני כתובת ה IP שונה. האם ייתכן כי באופרה מיני הושתל קוד לשינוי כתובת ה IP ושיראה כאילו גלשתי מנורבגיה? איזה פרוקסי או משהו בסגנון? האם ייתכן כי במכשיר עצמו יכול להיות וירוס תחת אופרה? אם כן, כיצד אני מטפל בנושא הזה?

dani666

New member
רמז : קרא באתר של אופרה על האופרה מיני

אתה *בהחלט* עובר דרך שרת של אופרה. ויש לזה סיבות טובות.

rafid1

Active member
מנהל
ומה איתנו ? אלה שלא מתעניינים כ"כ באופרה?

לא תזרוק לנו עצם ?...

DToNAToR

New member
אופרה מיני

מעבירה כל בקשה דרך פרוקסי שהם מפעילים. אותו פרוקסי דוחס את הדפים ואז שולח חזרה לסלולרי. זה נותן חיסכון ניכר בתעבורה ורינדור מהיר יותר של העמוד.

rafid1

Active member
מנהל
ממש 'רע' אתה... זה כנראה מה ש 10 שנים בפורום

צרכנות עושות לבנאדם...
רמזים וחידות... נו באמת ....

dani666

New member
אני מנסה לחנך את הצרכנים.

זה נותן להם יתרון לטווח הארוך.

eladts

New member
היום בעולם של HSPA ורשתות דור רביעי באופק

זה נראה לי מיותר ורק מאט אפילו בחיבור סלולארי. בטח שאין לזה מקום כאשר מחוברים דרך WIFI. כמו כן, לא הייתי גולש לאתר של הבנק שלי באופרה מיני....

DToNAToR

New member
אין ספק בכלל

הדפדפן הזה נכתב בתקופה אחרת והיה יעיל מאוד בה. עדיין, לא לכולם יש חבילות מידע גדולות (אני עם 30MB בחודש) וסמארטפונים עוצמתיים ...

Mr Ka

New member
וואלה... לא ידעתי את ה ואני משער שגם רבים אחר

אחרים כאן בפורום לא ידוע זאת. תודה על התשובה ועל העזרה

למעלה