מקווה שזה הפורום הנכון לפרסם את זה.

apache64a

New member
מקווה שזה הפורום הנכון לפרסם את זה.

אני מכיר מישהי שפתאום בעל הדירה, יומיים לפני סוף חודש החליט להעלות לה את שכר הדירה ב-200 שקל לחודש.. היא כמובן לא מעוניינת לשלם את הסכום הנוסף ויש לה אופציה על הדירה לעוד שנה. האם זה חוקי להודיע יומיים לפני סוף חודש על העלאת השכר דירה??

י ש חוזה ? כל מה שמופיע בחוזה חוקי. אם סוכם שבעל הדירה יכול להעלות את דמי השכירות מתי שהוא רוצה, ובכמה שהוא רוצה. אז צריך לשלם. אבל, אם זה לא סוכם. בעל הדירה לא יכול לדרוש שום דבר. אם החוזה נחתם בפני עו"ד, רצוי לגשת אליו. בשביל זה הוא קיבל כסף. התשובה שלי כללית , כי הצגת הדברים לא היתה מלאה.

apache64a

New member
יש חוזה אבל..

הוא נזרק לפח..הם חתמו על חדש..אין לי את כל הפרטים עדיין. כשיהיו עוד אתן.

dino_din

New member
חסרים פרטים

כמו ששאל חובב ציון, מה כתוב בחוזה? האם הדרישה הייתה לפני סוף חודש שבו מסתיים החוזה? מה רשום בדיוק לגבי האופציה? בעיקרון - רוב הסיכויים שזה שהבקשה לא חוקית (אם משדובר בחוזה סטנדרטי) אבל כדאי שתוסיפי פרטים.

apache64a

New member
החוזה נגמר..כן ב-1 באפריל

לא בדיחה. החוזה הישן נזרק לפח...טעות טראגית.. היא החליטה לעבור דירה ולא לתבוע או משהו כזה כלום.

בדירה הבאה:

עסקה במקרקעין חייבת חוזה בכתב. אך אם מדובר בשכירות של עד 5 שנים, לא חייב להיות חוזה. מאידך, אם יש חוזה, הוא מחייב ולא ניתן לבטל אותו ללא הסכמת שני הצדדים, אלא במקרה של הפרתו. ואז מתחיל בלאגן. אם היא עוברת לדירה חדשה, שלא תזרוק את החוזה, זה מהלך לא טוב בכלל. שתשמור אותו. לפני חתימה עליו, שתבדוק את תנאיו. וסעיף המאפשר לבעל הנכס להעלות את דמי השכירות כל אימת שירצה, זה לא לעניין. אבל הצמדת השכירות למדד המחירים לצרכן היא לגיטימית כל עוד יש חשבוניות. שתבדוק הכל לפני חתימה. שרון

למעלה