מקבץ תמונות באור חיובי על הרכבת

מצב
הנושא נעול.
מספר תמונות מאזור הדרום.
אתמול ערכנו קובי ואני טיול קטן למספר ערים בדרום, להלן מספר תמונות: תחנת אשדוד עד הלום- גשר להולכי רגל אל עבר מתחם חניה נוסף חדש לקראת סיום עבודות. הגישה למתחם החניה הנוסף תהיה מ פאוור סנטר עד הלום.
-2-
ניתן לראות כי העבודות הרציניות היחידות שבוצעו עד כה בקו אשקלון - ב"ש (קו העיירות) הן עבודות ההכפלה מאשקלון עד לצומת שקמה (צומת בה מתפצל קו חלץ מהתוואי שהמשיך בעבר לרצועת עזה). צולם מגשר כביש 3412 (כביש גישה למושב בית שקמה). ההפרדה המפלסית חדשה יחסית ובוצעה (למיטב זכרוני) במסגרת הפלת קטע שבין אשקלון לצומת שקמה, יחד עם עוד הפרדה מפלסית או שתים בהמשך. ברקע- כביש 4 עובר מעל למסילה, סמוך לצומת אשקלון.

אורי404

New member
-2-
ניתן לראות כי העבודות הרציניות היחידות שבוצעו עד כה בקו אשקלון - ב"ש (קו העיירות) הן עבודות ההכפלה מאשקלון עד לצומת שקמה (צומת בה מתפצל קו חלץ מהתוואי שהמשיך בעבר לרצועת עזה). צולם מגשר כביש 3412 (כביש גישה למושב בית שקמה). ההפרדה המפלסית חדשה יחסית ובוצעה (למיטב זכרוני) במסגרת הפלת קטע שבין אשקלון לצומת שקמה, יחד עם עוד הפרדה מפלסית או שתים בהמשך. ברקע- כביש 4 עובר מעל למסילה, סמוך לצומת אשקלון.
ומה עם שלוחת רוטנברג?
האם עברתם שם (קובי ודניאל) במקרה? מהו המצב שם? האם השלוחה עדיין מחוברת למסילת חלץ ו מנותקת?

מספר תמונות מאזור הדרום.
אתמול ערכנו קובי ואני טיול קטן למספר ערים בדרום, להלן מספר תמונות: תחנת אשדוד עד הלום- גשר להולכי רגל אל עבר מתחם חניה נוסף חדש לקראת סיום עבודות. הגישה למתחם החניה הנוסף תהיה מ פאוור סנטר עד הלום.
-3-
צילום לכיון השני (דרומה).

מספר תמונות מאזור הדרום.
-4-
מבט מן הקומה ה16 של מגדל הרכבת, על רציפי תחנת ב"ש מרכז והגשר הסמוך מעל לדרך חברון, שלאחרונה חודשו עבודות להרחבתו. (עמכם הסליחה שלא צילמתי את השלט שהוצב בסמוך לגשר).

מספר תמונות מאזור הדרום.
-5-
ניתן לזהות את הקו לרמת חובב, ואת הגשר מעל לנחל באר שבע.

fireman

New member
-5-
אני מאמין שבאיזשהו שלב יוקם משולש מסילתי
שיחבר את תחנת באר שבע מרכז לקו לרמת חובב בכדי לאפשר חיבור מסילתי לעיר הבה"דים העתידית שסביר להניח שתעשה שימוש בחלק מתוואי המסילה לרמת חובב.

אורי404

New member
-5-
שאלה על קו רמת חובב.
שאלה על קו רמת חובב, שהוא למיטב ידיעתי פרוייקט בתחום רכבות המשא האחרון וזה היה לפני שנים, באזור 2004: האם ניתן לסכם את הקו מוצדק? מהי כמות הרכבות ביום-יום (במידה כמובן, שכל יום יש רכבת)?

fireman

New member
שאלה על קו רמת חובב.
שאלה על קו רמת חובב, שהוא למיטב ידיעתי פרוייקט בתחום רכבות המשא האחרון וזה היה לפני שנים, באזור 2004: האם ניתן לסכם את הקו מוצדק? מהי כמות הרכבות ביום-יום (במידה כמובן, שכל יום יש רכבת)?
הקו פעיל מאוד ונעשה בו שימוש יומיומי
כמות משאיות מובילות החומ"ס שהורדו מהכביש הודות להעתקת המסוף מתחנת באר שבע צפון היא כזו שאי אפשר למדוד בכסף. אם אני לא טועה יש בקו הזה 4 רכבות ביום, 2 לכל כיוון, אני מאמין שלאבו חולדי יש את הלוח זמנים תפעולי לרכבות משא ויוכל לתת נתונים קצת יותר מדוייקים לגבי כמות הנסיעות בקו.

הקו פעיל מאוד ונעשה בו שימוש יומיומי
כמות משאיות מובילות החומ"ס שהורדו מהכביש הודות להעתקת המסוף מתחנת באר שבע צפון היא כזו שאי אפשר למדוד בכסף. אם אני לא טועה יש בקו הזה 4 רכבות ביום, 2 לכל כיוון, אני מאמין שלאבו חולדי יש את הלוח זמנים תפעולי לרכבות משא ויוכל לתת נתונים קצת יותר מדוייקים לגבי כמות הנסיעות בקו.
אינך טועה, אכן 2 רכבות ליום לכל כוון.
מבאר צפון (תפעולית) 03.33,16.53 מרמת חובב לצפון, 04.56, 22.08 עתידו של המסוף ברמת חובב עוד לפניו, עם צפי לרכבות נוספות עם חומ''ס ושאר מרעין בישין. יתכן שקיימת פעילות רכבתית נוספת ומזדמנת בתוואי זה שעליו אין בידי פרטים נוספים, ובאין משולש מסילתי מכוון דרום מול רמת''א השינוע מתבצע בחיוג רכבת במסוף תפעולי ב''ש צפון.

אורי404

New member
אינך טועה, אכן 2 רכבות ליום לכל כוון.
מבאר צפון (תפעולית) 03.33,16.53 מרמת חובב לצפון, 04.56, 22.08 עתידו של המסוף ברמת חובב עוד לפניו, עם צפי לרכבות נוספות עם חומ''ס ושאר מרעין בישין. יתכן שקיימת פעילות רכבתית נוספת ומזדמנת בתוואי זה שעליו אין בידי פרטים נוספים, ובאין משולש מסילתי מכוון דרום מול רמת''א השינוע מתבצע בחיוג רכבת במסוף תפעולי ב''ש צפון.
תודה ערן ומייקל על המידע. מעניין מתי נראה
פרוייקט נוסף של תחום רכבות המשא, כפי שהיה עם הקו לרמת חובב.

מספר תמונות מאזור הדרום.
-6-
תחנה מרכזית באר שבע.

מגובה של 16 קומות הכל נראה יותר טוב
במפלס הקרקע זוכים לראות את הזוהמה של כל האזור הזה.
סה''כ אלפי שקיות נילון,אריזות קרטון ושרותים
פתוחים לכל דכפין בטבע 24/7, העירייה ובעלי העסקים במתחם לא טרחו לנקות את המקום שנים . לעומת זאת, תחנת הרכבת אי של נקיון מוקפד ביחס לסביבה המידית.

fireman

New member
סה''כ אלפי שקיות נילון,אריזות קרטון ושרותים
פתוחים לכל דכפין בטבע 24/7, העירייה ובעלי העסקים במתחם לא טרחו לנקות את המקום שנים . לעומת זאת, תחנת הרכבת אי של נקיון מוקפד ביחס לסביבה המידית.
נקווה שהשדרוג שיחל בקרוב יגרום לזה להראות
יותר טוב גם ממפלס הרחוב.

fireman

New member
שדרוג? תוכל לפרט?
הוזכר כבר לפני כמה חודשים
לאחר דין ודברים בין עירית באר שבע לחברת נצב"א המחזיקה את מתחם התחנה המרכזית בבאר שבע, היות והוחלט שלא לבנות תחנה חדשה, התחנה המרכזית בבאר שבע תעבור שדרוג ושיפוץ מקיף הכולל שינוי כולל של חזיתות המבנה וסגירת הרציפים (קירוי) כמו בתחנות האוטובוסים המודרניות. הביצוע אמור להתחיל בקרוב מאוד

מצב
הנושא נעול.
למעלה