מקבץ שאלות שטרם נענו

• פותח הנושא iaki
  • פורסם בתאריך

cmaya

New member
תשובה לגינת ירק

מנסיון שלי, זרעים משקיות של צנוניות ובצל ירוק הולך מצויין (אפילו באדניות). יש משתלות שמוכרות שתילים של ירקות והילדים מאוד נהנים מהשתילה ואח"כ מקטיף העגבניות (בעיקר), חצילים , חסה וכרוב. אם יש שטח גדול זרעים של תירס מצליחים וצומחים לגודל עצום. בהצלחה

אור רון

New member
גינת ירק

מנסיוני הדל אומר מספר דברים: צנוניות נובטות מהר, גדלות מהר, ויש "תוצאות" מהירות (זרעתי משקית). יש לי עכשיו חסה שגדלה מאוד יפה (חסה רגילה. לא עגולה ולא מסולסלת) ואת העלים שלה ניתן לאכול גם כשהם עדיין קטנים, וזה כיף. בצל ירוק ניסיתי לזרוע מספר פעמים ללא הצלחה. גזר - לוקח לו המווווווווון זמן לגדול ולהתפתח לירק אכיל. פטרוזילה - גדלה יחסית מהר. מלפפון - לדעתי עכשיו עונה טובה לזרוע. לא לשכוח שזה צמח מטפש/משתרע שדורש הרבה מקום. יש לי שיח קטן של עגבניות (קיבלתי כשתיל קטנצ'יק) ועכשיו יש עליו כמה עגבניות קטנות וירוקות (מדהים איך הוא שרד את החורף). וכתשובה לאורי - לדעתי לא מספיק לזרוע זרע אחד. בכל שקית זרעים יש המון זרעים, ותמיד כדאי לזרוע כמה, כי אין דבר כזה 100 אחוז נביטה.

כתב ולטר פרנקל:

"יסמין (יסמין גדל פרחים ויסמין צהוב). המשתלות שלנו מציעות שני מיני יסמין. פרחי היסמין גדל-הפרחים הם לבנים ובעלי ריח עז ואילו לפרחי היסמין הצהוב אין כלל ריח. עלוותם של שני הצמחים ירוקת-עד, אך נושרת במהירות רבה במזג-אויר קר. גיזום פעם בשנה (כדי לשמור על הצורה) ודילול ענפים מרכזיים צפופים ישמור על גדילה מבוקרת של שני המינים. הם זקוקים לאור מלא ולקרקע מנוקזת כהלכה. הריבוי נעשה על-ידי יחורי גבעול או שלוחות שהשרישו". (מתוך "הכל על גננות בישראל")

iaki

New member
שתילי דורנטה לגדר חיה

היכן ניתן להשיג שתילים גדולים כאלה, באזור השרון,תודה

2שועלית

New member
דשא

אני מחדשת את הגינה בביתנו. אנו מניחים דשא סופראלטורו, הבעיה היא שהשטח מלא בבצלים של, כנראה, שומית. האם לאחר הנחת הדשא, בחורף הבא, יצוצו צמחי השומית? אשמח לקבל תשובה.

sheda0ktana

New member
ירקות תוצרת בית

איזה יופי ואיזה כיף. לא ציינת אם יש לך שטח גינה או אדנית (או שאני לא שמתי לב כי אני קצת מעופפנית היום). ירקות וילדים זה שילוב מופלא, בעיקר בגלל אפקט הבוץ. חבר שלי למשל לא נגמל מזה והיום הוא מתפרנס משלוליות בוץ בגינות של אחרים....
ההתחלה הכי פשוטה היא במשתלות - בכל עונה תמצאי בד"כ רק את הזרעים שמתאימים לזריעה באותו פרק זמן. כמו שציינו - צנוניות זה הדבר הכי כייפי לשתול כי תוך כמה ימים רואים תוצאות והן מתוקות ומדהימות ונקשרים אליהן נפשית. יש כמה דרכים גם לייצר ירקות בבית, בלי לערב משתלה: כבר סיפרתי פה על גידול תפוחי אדמה בצמיגים (אפשר אפילו להכין ערימת צמיגים במרפסת בתוך קופסא מחלחלת ולמלא בתערובת שתילה קנויה). לוקחים תפוח אדמה עצוב מהמקרר, חותכים לחתיכות שבכל חתיכה יש לפחות "עין" אחת. שמים בעציץ/אדמה/צמיג ומשקים באהבה והרבה מים. (דווקא עכשיו החיפוש לא עובד, אם אני אזכור אני אריץ חיפוש מאוחר יותר). תירס - אפשר לגדל גם מגרעין בודד או שניים. אני מקבלת שני גרעינים כל מולד ירח מהשאמאנית שלי, עוטפת אותם בפתק קטן עם בקשה ושמה ככה עטוף באדמה ובכל זאת גודל עמוד תירס לתפארת מדינת ישראל
עדשים, אפונה, שעועית, פול, חומוס - כל אלה נמצאים במטבח שלך! שימי במים, הנביטי והופל'אדמה! עכשיו בשטחים הפתוחים עונת הזרעים בעיצומה - אפשר לאסוף זרעים ולנסות להנביט ולגדל (לא יהיו הרבה הצלחות כי העונה הפוכה אבל אולי בתוך הבית עם הרבה מים...). ואני לא יכולה שלא להמשיך באופן מאד טבעי לירקות שצומחים לעוד דבר שילדים מאד אוהבים להתעסק איתו - זבל ו"ליכלוך". קומפוסט מירקות הגינה שלכם יתן לילדים הזדמנות להתנסות במעגל הגידול השלם - מאדמה ועד לאדמה. אפשר גם להתחיל לאסוף זרעים מירקות ופירות שאוכלים ולשמור לשנה הבאה. הכלל הוא בדרך כלל שמועד הזריעה הוא תחילת העונה שבה אכלת את הירק. זאת אומרת שזרעים שאוספים עכשיו יש לשתול לפני החורף הבא. אני יכולה לשלוח לכם קצת זרעים של פלפלים, דלורית ואולי נשארו גם חצילים. קצת מאוחר כבר לשים אותם באדמה אבל מקסימום תקבלו תוצרת מאוחרת... בצ'לחה קרן

aviah

New member
רק בין המרבדים

המרבדים עצמם אטומים ולא סביר שהשומית תוכל לצמוח דרכם. בין המרבדים - יש סיכוי יותר מסביר שהשומית כן תצמח.

למעלה