מקבץ שאלות בשלל נושאים

ornaok

New member
מקבץ שאלות בשלל נושאים

1. שיניים - לירי בת שנה ו8 חודשים, ועדיין אין לה אף שן בפה. מגיל 4 חודשים הלכו ובאו נפיחויות בחניכיים. מספר חודשים שכבר רואים את השיניים הקדמיות בתוך החניכיים, אבל אף שן לא בוקעת. זה לא מפריע ללירי לדבר מדהים ולאכול היטב (
), אבל שמעתי כי עד גיל שנתיים זה נורמלי. אבל מה קורה אחרי שנתיים? אנחנו מתקרבים לשם, ומכל הצדדים (סבתות, גננת, זרים ברחוב) אני שומעת שכדאי לבדוק ולשאול ולברר ולפנות לרופא...לאיזה רופא פונים? ומה בכלל אפשר לעשות? איך אפשר להכריח שיניים לגדול? (לציין שלי יצאו שיניים בגיל "נורמלי" לפע אמא שלי, ולבעלי יצאה שן ראשונה בגיל שנה וחודשיים). 2. שינה - שאלה לבעלות נסיון במעברלמיטת נוער: האם המעבר למיטת נוער הקל על הרגלי ההרדמה? לירי תמיד נרדמה קשה, ולא אוהבת ללכת לישון גם כשהיא מאוד עייפה. ההרדמה שלה מתישה מאוד. היא מוכנה שרק אני ארדים אותה, וכל זמן מה טקס ההרדמה משתנה ומסתבך. היא ישנה איתנו וזה מתחיל להיות קשה - חם מאוד בלילות הקיץ, והיא גדלה וזזה ותופסת לנו מקום נכבד מהמיטה. אנחנו שוקלים מעבר למיטת נוער. יש לציין שבגן היא ישנה במיטת תינוק בלי בעיה (נרדמת לבד כמעט תמיד) מזה כמה שבועות (עד עתה ישנה בגן בעגלה בלבד) 3. בילוי אחה"צ בקיץ - עד עכשיו נהגתי להביר את לירי מהגן בין 15:00 ל16:00 והלכנו יחד ישירות לגן המשחקים, עד סביבות השעה 18:00, ואז אמבטיה, משחקים בבית, ארוחת ערב ולישון. עכשיו חם מדי ללכת לגינה מיד בסיום הגן, ומאוחר מדי לצאת ב18:00 כשכבר נעים, כי זו השעה שבה אנחנו מתחילים בהתארגנויות סוף היום, לירי כבר די עייפה ורעבה, וגם קשה לי שוב לרדת שלוש קומות אחרי שכבר עלינו אחרי הגן. אני משתדלת להזמין חברות עם ילדים לפחות פעם בשבוע, וללכת למקומות ממוזגים או לים לפחות פעם נוספת, אבל חלק מהמקומות הממוזגים דורשים הליכה וחם מדי, או נסיעה באוטובוס וזה די מסורבל...בקיצור, מחפשת רעיונות לבילויים בשעות אחה"צ בקיץ (וחייבת למצוא דחוף גינה מוצלת!!) 4. לירי גמולה לגמרי מחיתול. בגן הגננת חוששת ולפעמים שמה לה חיתולים לשנת הצהרים (למרות שבבית היא לא ישנה עם חיתול כבר מס' שבועות, ואני לא שולחת חיתולים לגן)היא החלה ללכת בשבועות האחרונים. מתי ואיך כדאי להעבירה לשימוש בשירותים במקום סיר? האם כדאי לקנות ישבנון או להמתין מעט ולקנות רק מקטין אסלה? בינתיים אנחנו צמודי-סיר. תודה על כל תגובה, וסליחה על האורך... אורנה

התשובות שלנו

אני חושבת שכדאי להתייעץ עם רופא הילדים, וגם עם רופא שיניים פדיאטרי. לא יודעת מה אפשר לעשות, ברור שאי אפשר "להכריח אותן לצאת" (אולי לשיר להן ברל'ה ברל'ה??
) יכול להיות שזה גנטי - גם שנה וחודשיים לשן ראשונה זה מאוחר. ובכ"ז להתייעץ זה לא מזיק... לגבי השינה - אצלנו המעבר למיטת נוער/טודלר לא שינתה כהוא זה להרגלי השינה. אבל אצל שתיהן ההירדמות היתה עצמאית כשעברו למיטה... אולי מה שיכול להיות קל יותר זה אם יש צורך לשכב לידה וללטף אותה, או להרדים כשאתם לידה, זה אפשרי יותר במיטת נוער מאשר במיטת תינוק. פעילות אחה"צ - אנחנו עושים המון פעילויות מים בקיץ. בריכה בבית (טוב, זה לא חוכמה כי יש לנו בריכת שחיה של ממש בחצר, אבל גם מפעילים מזרקות וגם פותחים בריכה מתנפחת), בריכה אצל חברים, אפילו אמבטיה קרירה עם בגדי ים... אם לא אז אפשר משחקיות ממוזגות או פשוט לשחק עם חברים אצלם או אצלכם. נראה לי שאתם עושים את המקסימום שאפשר... אם יש לכם מרפסת, אפשר לפתוח שם גיגית או סתם קערה עם מים ולהשאיר אותה בתחתונים ושתשכשך... חיתולים וסירים - אני מההתחלה השתמשתי בשירותים עם יובל. נראה לי שלא חשוב אם ישבנון או מקטין אסלה + מדרגה - הם עושים אותה עבודה בסה"כ. מתי? לדעתי מיד
יותר קל ופחות טינופת לכולם.

לגבי השיניים כדאי לגשת לרופא. יש

מצבים של שיניים כלואות ורופא השיניים חייב לטפל. לפי מה שהבנתי מהמטפלת של גל, שלבתה הייתה בעייה כזאת, רופא השיניים מזהה את המצב בקלות, אז בשביל מה לחכות? לגבי הסיר. לא רואה סיבה לא לקנות ישבנון. אגב הבעייה שהייתה לנו עם לעשות בחוץ עברה מעצמה.

החמות

New member
תשובה לשאלה 1 ו-3

פונים לרופא שינים שמתמחה בילדים, שמין הסתם יעשה או יפנה לצילום ואז יראה עם השיניים עומדות לבקוע או אם יש בעיה כלשהיא. 3. גם לנו כבר חם ולירי ורועי באותו גיל מה שאנחנו עושים זה חוזרים הביתה הכי כייף זה לבריכה בחצר של הבנין(אם גג אם יש או בחדר אמבטיה) הכוונה לבריכה פלסטיק קטנה ואז לא חם. או שחוזריםהב יתה משחקים, מספרים סיפורים ויורדים לגינה (לפעמים עם ארוחת ערב) בסביבות 17:00. או נשארים בבית מזמינים חברים או הולכים אליהם. אפיה היא פעילות מועדפת וגם צבעי ידיים. היה פה שרשור על רעיונות לפעילות בבית של תוליק1 לפני יומיים עם אחלה רעיונות ?(ואני לא יודעת איך לצרף את הלינק - אני מנסה בכל מקרה זה בדף הקודם) בהצלחה

תּמר

New member
הקטנה שלי הוציאה שיניים בגיל שנה+7

כל ילדי הוציאו שיניים מאוחר, אבל היא המאחרת ביותר. אמרו לי שעד גיל שלוש כל השיניים אמורות לצאת, ואין כללים לגבי ההתחלה. בכל זאת - כדאי לבדוק את זה. בנוגע לאסלה - כבר כתבתי לך שאני בעד ישבנות. הילדים שלי השתמשו בו עד גיל מאוחר, ובעיני הוא מאוד נוח - יש לו מדרגות וידיות. לא אהבתי את מקטיני האסלה (למרות שראיתי עכשיו אחד מרופד, שנראה לי טוב).

אצלנו מעבר למיטה עזר

בגיל שנה וחצי התחיל לסרב לשנת צהריים. "בטעות" גיליתי שבמיטת הנוער שהיתה שם דווקא לא אכפת לו לישון... אז עברנו. הבלאגן התחיל כשקיפלנו את מיטת התינוק והבין שאין סיכוי שיחזור לשם - והתחיל לקום מהמיטה בכל הזדמנות. עברנו גם את זה. זמן קצר אח"כ הוא הפסיק לגמרי את שנת הצהריים (אבל לפעמים נפל שדוד באמצע האוכל
) אבל זה כבר עניין אחר. לגבי ישבנון - לבת יתכן מאוד שהייתי קונה. הבן שלי מסתדר יופי עם שרפרף בלבד, אבל זה כי הוא בן. מבנה האסלה הדפוק שלנו לא מאפשר מקטינים למיניהם, כך שגם כשהוא צריך לשבת הוא מסתדר עם האסלה הגדולה. מה שהפתיע אותי זה שבלי הפלסטיק יותר נוח לו. לך תבין.

ornaok

New member
תודה על התשובות ושאלת המשך -

לאיזה רופ"ש כדאי לפנות? רופא שיניים שמתמחה בילדים? פה ולסת? מישהו יכול להמליץ?

לאה_מ

New member
../images/Emo91.gif

ממליצה בחום על ד"ר אייל בוצר. מקבל באופן פרטי בגבעתיים ובצפון ת"א, וגם בבי"ח איכילוב (אולי את יכולה להגיע אליו כך, עם הפניה מקופ"ח). את יכולה גם להתייעץ איתו וירטואלית - הוא מנהל את פורום "רפואת שיניים לילדים" כאן בתפוז.

למעלה