מקבלים מישהי חדשה?

galize

New member
מקבלים מישהי חדשה?

שבת שלום לכולם, סוף סוף החלטתי שגם אני רוצה לעבור ניתוח טבעת, קראתי, התעניינתי חקרתי למדתי... הבנתי שהתהליך לקבלת אישור קצת ארוך ומייגע... אז קבעתי תור לרופא משפחה לקבלת המלצה, ותור לדיאטנית כמובן לקבלת את ברכת דרכה וכמובן לא לשכוח את הוועדה שגם לשם כבר יש תור לחודש הבא... אשמח לקבל מהמנוסים שבינכם שעברו את הוועדה קצת הסברים... מה זאת בעצם הוועדה הזו, מה שואלים, מה הם מחפשים כדי לאשר ניתוח שכזה, אשמח להמלצות כי אין מצב שהם אומרים לי לא! נכון? דרך אגב אני כמובן מאותגרת משקל ועומדת בקריטריונים, bmi 39.8 אשמח לתגובותיכם.

קובי d1

New member
ברוכה הבאה לפורום

תמיד שמחים לקבל משהו/י חדשים יש מקום לכולם. נקווה שיכנסו מנותחים שעברו את הוועדה ויעזרו לך בזמני לפני 9 וחצי שנים ,לא היה כזה דבר שנקרא ועדה בהצלחה ושוב ברוכה הבאה קובי

ברוכה הבאה

גם בזמני (לפני חודש וחצי) לא היתה וועדה. אני בקופ"ח כללית - ביקשתי מהרופאה שלי טלפונית שתכין לי את כל ההפניות לבדיקות במשרד עוד לפני שנפגשתי אפילו עם אבינוח. לפגישה עם אבינוח הגעתי כמעט מוכנה . התור שלי לניתוח נקבע ליולי - ונותחתי ב21/3 . הגעת למקום הנכון בשביל התמיכה והעצות. בהצלחה, אורית

בתיקה

New member
היי אורית בשעה טובה

נותחנו בהפרש של יומיים,אני נותחתי ביום שישי 19.3 באסותא ראשון,מה מצבך?אך את מרגישה?מה מצב הירידה ,ההרגשה הכלית בכלל, והאם היית כבר בסגירה ?במידה והיית מה המצב אחרי ? המון הצלחה ,ונהייה בקשר לשיתוף חוויות ,תודה בתיה

../images/Emo13.gifבתיקה

אני מרגישה מצויין - 9 ק"ג פחות. הייתי בסגירה ביום שלישי האחרון שעברה בשלום. אני מרגישה את ההגבלה בהחלט, אני אוכלת מעט מכל דבר. איך את מרגישה יקירה?

בתיקה

New member
היי אורית

אני ירדתי 7 ק"ג לא יודעת אך להסביר את הסגירה,אתמול אכלתי בשר על אש וסתם בלי סוף,היום בקושי,אני קצת בירידה במצב רוח,לא מוצאת את עצמי ,קצת נגעלת מאוכל אבל מחפשת אותו,מבחינת כניסה ,אן הגבלה לצערי,בת כמה את?ואם ניתן לשאול בכמה ק"ג היתחלת ?אשמח לתשובתך ערב נעים בתיה

ברור שאת יכולה לשאול

אני מרגישה את ההגבלה מצויין אני מצליחה לאכול כריך/צנים עם קצת קוטג' - במשך 3 שעות. אני לא ממהרת לשום מקום ועוצרת שניה לפני השובע - כשאני נעמדת אני מרגישה שסיימתי. לא הקאתי אפילו פעם אחת מאז הניתוח . על כמה את סגורה? אני סגורה על 4.5 וכבר קבעתי תור לתחילת יוני. אני נשקלת פעם בשבוע בלבד ועם כל שקילה אני מודדת את עצמי בס"מ ואפילו רושמת. את הירידה בהיקף מרגישים טוב יותר מהמשקל. התחלתי במשקל שיא של 111 ק"ג ועכשיו אני שוקלת 102 , מחכה כבר לראות רק 2 ספרות. אני בת 30 . הפורום הזה עוזר לי המון אם בקריאה ואם בצפיה בתמונות. אם בא לך לשוחח - אשלח לך במסר את הפון שלי.

ברוכה הבאה- וועדה

הוועדה נועדה לבדוק האם את עומדת בקריטריונים לעבור את הניתוח בין היתר הם בודקים האם את יודעת מה גופך עומד לעבור ואילו תהליכים ושינויים גופך יעבור עקב הניתוח ,כל רופא בתחומו יבדוק את הנושא שנוגע לו- דיאטנית- הרגלי אכילה, רופאה- בדיקת מסמכים, הפסיכולוגית- השלכות נפשיות, תחקור קצת את עברך ואת הדרך שבה הגעת לשמנת יתר. בסה'כ צוות מאוד חביב , אנושי, ומקצועי. קטן עלייך .. בהצלחה !

amitspektor

New member
אז איך עובד התהליך היום במכבי

מאחר ואת מופנית לוועדה אני מניח שאת בקופת חולים מכבי מאחר וממש בימים אלו סיימתי להעביר את אבא שלי את התהליך המחודש אני יכול להנחות אותך שלב אחר שלב אז ככה: היום יש לך שתי אפשרויות לביצוע התהליך הראשונה היא להגיע לרופא שאת רוצה שיעשה לך את התהליך (יותר ממולץ) והוא נותן לך את הדרישות שלו לניתוח (הם כמעט זהות אצל כולם ) כאשר רופא המשפחה יתן לך את כל הבדיקות וההפניות וישילם אם חסר משהו השניה היא לבקש מרופא המשפחה את הבדיקות הנדרשות לצורך ועדה בריאטרית ובועדה יציבו אותך לרופא מנתח של מלבי (מרכז לטיפול בהשמנת יתר) את הבדיקות את צריכה לעשות באופן עצמאי כאשר מילות המפתח הן נחישות והתמדה רוב הבדיקות יקבעו לתאריכים של שבועיים קדימה [אני מדבר על הבדיקות הבעיתיות יותר] אבל אם תבקשי במספר מקומות ותבדקי על בסיס יומי מקום תוכלי להריץ את כלל הבדיקות ברמת חודש ולא מעבר בוועדה עצמה יש פגישה עם 3 אנשי מקצוע שמטרתם לוודא שאת עוברת את התהליך בהכרה והבנה שזהו תהליך חירוגי שעוזר ולא תרופת קסם הכירוג בודק תוצאות בדיקות הדם ועבר רפואי , הדיאטנית מבהירה שלמעשה ללא תזונה נכונה ורצון התהליך לא עובד והפסיכולוגית בודקת את הסיבה והשלמות שלך ללכת לניתוח קחי בחשבון שהתהליך לוקח בסביבות 2-4 שעות וטיפ קטן חפשי חניה זולה (לא בחניון של אסותא) בסיום הוועדה באם ועברת את כל השלבים יתנו לך טופס שאת ממירה אותו לטופס 17 בקופת החולים וקובעת לעצמך מועד לניתוח [ אצל אבינוח אם כבר קבעת מועד אצל רובין , מעבירה לה את הטופס 17 ומקדימה את המועד] נראה לי שפירטתי את כל מה שאני יכול לעזור בו , אם יש עוד שאלות שוט אגב גם אני מוטבע כבר שנה ושלוש ומאושר כל יום מחדש מהתהליך שבת שלום נ.ב BMI 39.8 מקבל אישור רק עם תוספת של מחלה נילווית כגון לחץ דם הפסקות נשימה וכו

סי 17

New member
ברוכה הבאה

תרגישי חופשי לשאול שאלות..... אנו כאן לשרותך נראה לי שעמית ענה על הרוב

shellram1975

New member
ראשית ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

שנית, אני עברתי את הניתוח לפני שנה (אפריל אשתקד) ואז עוד לא הייתה ועדה. לפי ה- BMI שציינת, עושה רושם שאת עומדת בקריטריונים אך אנחנו כמובן לא מוסמכים לענות לך על זה. זה תלוי בבדיקות והמון גורמים שרק רופאים יכולים לומר לך. בכל מקרה,
ותעדכני.

שמחה37

New member
יש מקום בלב יש מקום לכולם../images/Emo13.gif

בהצלחה בתהליך שמחה

galize

New member
תודה רבה על קבלת הפנים החמה

האם יש מצבים שבהם הוועדה לא מאשרת? מהו ההליך הכי קצר כדי לעבור את הניתוח? תודה שוב

ההליך הכי קצר- פרטי.

אין דרך לקצר בבה'ח ציבוריים אלא אם התפנה מקום ומישהו ביטל - זה גם בגדר נס''. יש מצבים בהם הוועדה לא מאשרת במידה ויש סיכון כלשהו שתעברי את הניתוח או שאינך עומדת בקריטריונים, אם כי לרוב כבר רופאי המשפחה נותנים על כך את הדעת לפני ששולחים אותך לבדיקות. הרוב עוברים, אל חשש..

amitspektor

New member
בשביל זה אנחנו כאן

ברמת העיקרון הוועדה מאשרת אבל ... את צריכה להבין התנאים שהציבה מכבי הם BMI35-40 מאושר רק אם מחלות נילוות כמו שרשמתי או לחליפין 40 ומעלה כל שאר הבדיקות הן רק לוודא שאין לך בעיה רפואית / בריאותית לעבור את התהליך

למעלה