מצעד 40 השירים האהובים עליי של אבי טולדנו

feldman89

Well-known member
מקום 24

תרקדי את הלילה

מתוך: האלבום "תרקדי את הלילה"- 1986

ומגיעים לעוד מגה להיט- תרקדי את הלילה. 1986 היא שנת הפופ והיורופופ שהביאה עמה גל להיטי פופ חמים בישראל בין היתר. את שיר הנושא כתב והלחין אבי בעצמו שהחל באותה תקופה גם להתנסות בכתיבת מילים. השיר יצא לרדיו כסינגל ראשון יחד עם "אלי" והפך ללהיט. שיר ענק ומאד כיף של דבר- אבי מלך!! אלבום מעולה גם

ady18

Well-known member
מקום 24

תרקדי את הלילה

ומגיעים לעוד מגה להיט- תרקדי את הלילה. 1986 היא שנת הפופ והיורופופ שהביאה עמה גל להיטי פופ חמים בישראל בין היתר. את שיר הנושא כתב והלחין אבי בעצמו שהחל באותה תקופה גם להתנסות בכתיבת מילים. השיר יצא לרדיו כסינגל ראשון יחד עם "אלי" והפך ללהיט. שיר ענק ומאד כיף של דבר- אבי מלך!! אלבום מעולה גם
לדעתי צריך בטופ עשר בקלות

feldman89

Well-known member
מקום 23

בכל הכוח

עדיין נשארים עם האלבום הזה ועם הלהיט "בכל הכוח" שיצא כסינגל אחרי תרקדי את הלילה" בקיץ 1986. השיר כבש את המצעד של רשת ג' והיה ללהיט גדול. צולם לו קליפ בתכנית הטלביזיה "מאשקלון באהבה". אני אוהב את העיבוד, המקצב והלחן המקסים של השיר. ואגב זה הלהיט האחרון של אבי שהצליח לכבוש את המצעדים

feldman89

Well-known member
מקום 22

שחמט

מתוך: האלבום "שר חנוך לוין"- 1990

שיר שידוע בלחן אחר ושונה מהלחן הזה בביצועה של חוה אלברשטיין. השיר הזה הולחן על ידי אבי טולדנו ויהודה פוליקר. אבי הקליט את השיר לאלבומו שנקרא "שר חנוך לוין" שיצא בראשית שנת 1990. שיר ענק פשוט. לצערי זה לא היה להיט ענק והאלבום לא הצליח כמצופה למרות הכוונות והאיכות של אבי

ady18

Well-known member
מקום 22

שחמט

מתוך: האלבום "שר חנוך לוין"- 1990

שיר שידוע בלחן אחר ושונה מהלחן הזה בביצועה של חוה אלברשטיין. השיר הזה הולחן על ידי אבי טולדנו ויהודה פוליקר. אבי הקליט את השיר לאלבומו שנקרא "שר חנוך לוין" שיצא בראשית שנת 1990. שיר ענק פשוט. לצערי זה לא היה להיט ענק והאלבום לא הצליח כמצופה למרות הכוונות והאיכות של אבי
אהוב עלי שלו יותר מביצוע חווה.

feldman89

Well-known member
מקום 21

אני רק עובר

מתוך: האלבום "אני רק עובר"- 1984

שיר הנושא המהמם של האלבום המאד מוצלח והנהדר "אני רק עובר". אני מאד מתחבר ואוהב את השיר שיצא כסינגל בששנת 1984 ואף כבש את מצעד רשת ג'. הוא יודע להקפיץ, יודע להיות עדין בצליל ומאד נוגע בי

feldman89

Well-known member
כמעט נכנס:

מקום 43

דיינו

מתוך: קדם אירוויזיון תשמ"ט 1989

אבי חזר לקדם אירוויזיון בשנת 1989 וביצע על הבמה את "דיינו" שהוא שיר פופ קצבי וקליט מאד ועם זאת מאד נוגע. השיר זכה להגיע למקום ה- 2 והמכובד לאחר גילי נתנאל וגלית בורג בשיר "דרך המלך" שייצג אותנו באירוויזיון והגיע למקום אמצע ולא מוביל

feldman89

Well-known member
מקום 20

לאן נוסעת הרכבת

מתוך: האלבום הבכורה "אבי טולדנו עם דוד קריבושה ותזמורתו"- 1968

חוזרים לתחילת קריירה והדרך של אבי ופוגשים באחד מלהיטי הזהב של האלבום הראשון "לאן נוסעת הרכבת" שיצא בשנת 1968. השיר יצא לרדיו כסינגל וכבש את המצעד של גלי צהל. שיר פופ מדהים ומאד מתקדם לזמנו. אבי מחמם את לבי. את המילים כתב אהוד מנור ללחן של אבי וזה שיתוף פעולה ראשון מתוך רבים של השניים

feldman89

Well-known member
מקום 19

ראיתי את הקיץ

מתוך: האלבום "אבי"- 1969

עולים שנה קדימה ל- 1969. אז יצא אלבום הסולו השני של אבי שנקרא "אבי" וכלל להיטים גדולים ומוצלחים ומפוארים. אחד מהשירים המצליחים היה השיר ראיתי את הקיץ שנכתב על ידי אהוד מנור ללחן ועיבוד של נורית הירש המדהימה. אבי מבצע את שיר הפופ האלמותי הזה באופן מדהים ואני מאד מתחבר אליו. השיר כבש את מצעד רשת ג' וגלי צהל והזניק את הקריירה שלו עוד צעד לפסגת הזמר העברי.

feldman89

Well-known member
מקום 18

אדם נשאר ילד

מתוך: האלבום "צלע"- 1981

אחרי כמה שנים של ניסיון להשתקע בצרפת ולפתח קריירה גם שם, חזר טולדנו לישראל. הוא פנה לשמרית אור והלחין את שירי האלבום "צלע" שיצא בתחילת שנת 1981 לאור. האלבום נחשב למצליח מאד וכלל להיטים גדולים ומדהימים. אחד מלהיטי האלבום הוא השיר הקסום "אדם נשאר ילד" שיצא לאור כסינגל בתחילת שנת 1981 וכבש את מצעד גלי צהל. כמה זה נכון לומר- למרות הכל אדם נשאר ילד כל ימיו ילד. צלע זה אלבום קאמבק מעולה אחרי כמה שנות שתיקה ומשמח שאנשים אהבו את השירים שלו באלבום הזה.

feldman89

Well-known member
מקום 17

ידידי טינטן

מתוך: פסטיבל שירי ילדים של משוררים תשל"ד 1974

יורדים אחורה קצת בשנים ופוגשים בעוד שיר מפסטיבל שירי ילדים מיוחד שהתקיים בנוסף לפסטיבל שירי הילדים הרגיל. את המילים כתבה מרים ילן שטקליס המצוינת ז"ל, את הלחן חיבר קובי אושרת והביצוע של אחד ויחיד. השיר לא זכה בפסטיבל כמדומני, אך הפך לאחד מלהיטיו המזוהים עמו ולשיר ילדים אהוב ומפורסם. לימים דנה אינטרנשיונל סימפלה את המילים של הפזמון לשיר "לאב בוי".

ady18

Well-known member
מקום 17

ידידי טינטן

מתוך: פסטיבל שירי ילדים של משוררים תשל"ד 1974

יורדים אחורה קצת בשנים ופוגשים בעוד שיר מפסטיבל שירי ילדים מיוחד שהתקיים בנוסף לפסטיבל שירי הילדים הרגיל. את המילים כתבה מרים ילן שטקליס המצוינת ז"ל, את הלחן חיבר קובי אושרת והביצוע של אחד ויחיד. השיר לא זכה בפסטיבל כמדומני, אך הפך לאחד מלהיטיו המזוהים עמו ולשיר ילדים אהוב ומפורסם. לימים דנה אינטרנשיונל סימפלה את המילים של הפזמון לשיר "לאב בוי".

חמוד מאוד

feldman89

Well-known member
מקום 16

חג יובל

מתוך: פסטיבל שירי ילדים מס' 3 תשל"ג 1972

ויורדים שנה וקצת אחורה לעוד שיר ילדים קלאסי- חג יובל. השיר בוצע לראשונה במסגרת פסטיבל שירי ילדים מס' 3 וזכה במקום ה- 3 בחנוכה 1972(תשל"ג). שיר תמים ויפהפה ממש שאני אוהב לא מעט שנים. השיר נכלל באוספים רבים אבל לא באלבום אולפן של אבי וחבל

feldman89

Well-known member
מקום 15

גן עדן של שוטים

מתוך: האלבום "זירת חיי"- 1976

קופצים כמה שנים קדימה ושבים לאלבום המופתי- זירת חיי ולשיר "גן עדן של שוטים" היוצא מן הכלל. אני חולה על השיר הזה מאז שהכרתי אותו לפני 3 שנים בעקבות פרוייקט שעשיתי בפורום. שיר זה יצא לרדיו כסינגל בשנת 1976 והצליח במידה מסוימת אך לא מספיק. חבל.....

feldman89

Well-known member
מקום 14

זוהי יפו

מתוך: האלבום "אבי טולדנו עם דוד קריבושה ותזמורתו"- 1968

נציג אחרון לאלבום הבכורה של אבימשנת 1968. השיר "זוהי יפו" יועד במקור לזמר יהורם גאון, אך הוא שהה בחו"ל וזה לא יצא לפועל. משה וילנסקי הלחינו למילים של יוסי גמזו. זה היה השיר הראשון אי פעם שביצע הזמר בפומבי בשנת 1967 ולהיט בכורה עצום שלא היה כדוגמתו נכון לאותה תקופה. השיר הפך ללהיט ענק ונכלל באלבום הבכורה שיצא כעבור שנה והצליח יפה. שיר יפהפה!!!

ady18

Well-known member
מקום 14

זוהי יפו

מתוך: האלבום "אבי טולדנו עם דוד קריבושה ותזמורתו"- 1968

נציג אחרון לאלבום הבכורה של אבימשנת 1968. השיר "זוהי יפו" יועד במקור לזמר יהורם גאון, אך הוא שהה בחו"ל וזה לא יצא לפועל. משה וילנסקי הלחינו למילים של יוסי גמזו. זה היה השיר הראשון אי פעם שביצע הזמר בפומבי בשנת 1967 ולהיט בכורה עצום שלא היה כדוגמתו נכון לאותה תקופה. השיר הפך ללהיט ענק ונכלל באלבום הבכורה שיצא כעבור שנה והצליח יפה. שיר יפהפה!!!

קצת ירד בעיני.

feldman89

Well-known member
מקום 13

בדרך חזרה

מתוך: התקליטון "בדרך חזרה"- 1969

שיר שהוא מלהיטיו הגדולים ביותר ומהמדהימים שנעשו בפסטיבלי הזמר. השיר נכתב על ידי אהוד מנור(מילים) ללחן של נורית הירש עבור יהורם גאון גם אך ליהורם ניתנו 3 שירים לפסטיבל הזמר והפזמון תשכ"ט 1969 שנערך ביום העצמאות. אבי שהיה אז רק חדש וטרי, קיבל את השיר מידי נורית הירש והחליט לבצע את השיר. השיר בוצע במסגרת פסטיבל הזמר והפזמון וזכה במקום ה- 3 והמכובד מאד. השיר זכה לנחלה גם לאחר הפסטיבל וכבש את המצעדים ברדיו!!! אני התאהבתי בו בגיל 13 ומאז הוא אחד השירים הכי אהובים עלי מפי אבי. שיר ענק!! עקב הצלחת השיר הוא הוציא תקליטון(מיני אלבום) עם 4 שירים וביניהם השיר הזה ו"את הרוח" שגם אותו ביצע בפסטיבל

feldman89

Well-known member
מקום 12

אני זוכר רק שיר

מתוך: האלבום "סתם בן אדם"- 1974

מישהו זוכר את השיר או מכיר אותו?? מעניין אותי. בשנת 1974 הוציא אבי את אחד מאלבומיו האיכותיים "סתם בן אדם" שפנה לקהל יותר בוגר. אחד משירי האלבום המצליחים שהפך ללהיט גדול בתקופתו היה השיר "אני זוכר רק שיר". השיר אף צעד במצעד השנתי של רשת קול ישראל תשל"ה 1975. בלדה מצמררת בעיני שמדברת על הגעגוע לשירים נוסטלגיים ואהבה נכזבת

feldman89

Well-known member
מקום 11

קרנבל

מתוך: האלבום "מפגשים"- 1982

על גל הצלחת האלבום צלע, החליט אבי להשתתף לראשונה בתחרות הקדם אירוויזיון שהיתה באותה שנה 1981. הוא הלך על פזמון קצבי וקליט כיאה לשירי אירוויזיון טיפוסיים. הוא רתם לצורך קולות ליווי את עירית ענבי שכבר גדלה מאז שיתפה פעולה עמו. השיר קרנבל נכתב על ידי שועלת האירוויזיונים שמרית אור ללחן של אבי והביצוע הותיר חותם ורושם. השיר הגיע למקום ה- 3 בלבד בקדם(אחרי הכל עובר חביבי ולהקת סקסטה). אך השיר זכה להצלחה ברדיו והפך ללהיט גדול ובצדק, משירי הפופ האיכותיים של האייטיז ושל אבי התותח. בעקבות הצלחת השיר, אבי בחר להכניסו לאלבומו המצוין "מפגשים" שיצא שנה לאחר מכן.

feldman89

Well-known member
כמעט נכנס:

מקום 42

זריחה לבנה

מתוך: האלבום "ויקטור"- 1988

שיר נהדר שהיה קרוב להיכנס למצעד המצומצם ובכל זאת רציתי לציין אותו- זה השיר "זריחה לבנה". השיר נכלל באלבום "ויקטור" שיצא בשנת 1988 לאור ודי נכשל ברדיו ובמכירות. יש לאבי קול מקסים

למעלה