מצליחים במט"ח?

מצב
הנושא נעול.

russel2000

New member
כן, זה שוק יחסית קל

מצליחים במט"ח?
מישהו הצליח להרוייח במסחר במט"ח? איך? איזה אסטרטגיה? כמה stop loss? טווח ארוך או קצר?
כן, זה שוק יחסית קל
רעשי הרקע בתוך היום עלולים להפריע. הרבה יותר מוצלח לסחור לפי גרפים יומיים ומעלה.

amitsi1

New member
אני יספר את הסיפור שלי

כן, זה שוק יחסית קל
רעשי הרקע בתוך היום עלולים להפריע. הרבה יותר מוצלח לסחור לפי גרפים יומיים ומעלה.
אני יספר את הסיפור שלי
התחלתי לסחור במט"ח לפני כחודשיים בחודש הראשון סחרתי לפי טכני ורק הפסדתי, עד שהבנתי שמטכני במט"ח פשוט אי אפשר להרוויח, לא לתווך קצר לפחות אחרי חודש של הפסדים ניסיתי שיטה אחרת, כל פעם שקורה משהו שמצדיק תזוזה חדה במטבע כלשהו (בדרך כלל אני סוחר דולר/ליש"ט) אני נצמד למגמה, קולט בעין תזוזה חדה לפה או לפה ונכנס ללונג או לשורט, בצורה כזאת אני עושה משהו כמו 50 פיפסים בכמה דקות, ומעלה את S.L צמוד לשער הנוכחי, עד שהוא מתחיל להחלש ואז אני נזרק החוצה (ברווח של סביבות ה-50פיפס לפעמים יותר) ביום יום אני פשוט לא מבצע עיסקאות, לא מתפתה, אני כל יום עוקב אחרי השוק סתם בישביל לדעת ולהכיר אותו הכי מקרוב שאפשר, אבל לא נכנס לפוזיציה בלי הסיפור הנ"ל אני יכול לספר לך ברוך השם טפו טפו טפו שבחודש האחרון עשיתי כבר רווח של 25% על התיק שלי אני אומנם חדש מאוד בעסק נכון לעכשיו זה הולך לי, עם זה עובד קבוע אני ממש לא יודע, נכון לעכשיו אני מבסוט מהשיטה הזאת וקח לך טיפ קטן ומאוד חשוב במט"ח, תמיד אבל תמידדדד שאתה ברווח תעלה את הסטופ שלך שלא תצא מופסד בחיים מעסקה שכבר הראתה לך ירוק... כנ"ל לגבי הפסדים, שאני פותח פוזיציה אני מוכן להפסיד עד 15 פיפס (אני סוחר לטווחים מאוד קצרים) מה שנקרא "להרוויח בדליים ולהפסיד בכפיות" אני מאוד מקווה שעזרתי לך

קרלטון

New member
זה מה שמלמדים במשב שוקי הון? ../images/Emo6.gif

כן, זה שוק יחסית קל
זה מה שמלמדים במשב שוקי הון?

russel2000

New member
בשביל להצליח צריך יכולת ומיומנות

זה מה שמלמדים במשב שוקי הון?
יכולת לא ניתן לרכוש, מיומנות כן. את המיומנות שלי אכן רכשתי במשב שוק-הון. אני שמח שלמדתי שם.

מרזוקי10

New member
מה הסטטיסטיקה של סוחרי מטח ? במניות

יכולת לא ניתן לרכוש, מיומנות כן. את המיומנות שלי אכן רכשתי במשב שוק-הון. אני שמח שלמדתי שם.
95 אחוז מפסידים לאורך זמן. במט"ח זה שונה ? יש על זה מחקר רציני ? אני שואל כי במניות אין מצב שתרוויח כסף בשיטתיות אחרי חדשיים, אולי אחרי שנתיים.

russel2000

New member
בני אדם נועדו להפסיד בבורסה

95 אחוז מפסידים לאורך זמן. במט"ח זה שונה ? יש על זה מחקר רציני ? אני שואל כי במניות אין מצב שתרוויח כסף בשיטתיות אחרי חדשיים, אולי אחרי שנתיים.
זה חלק מתהליך העברת הסיכון. כל אחד צריך לנסות מספר מוצרים למסחר בכדי למצוא את המוצר הטוב ביותר עבורו. יש כאלה שמצאו ויש כאלה שעדיין מחפשים. יכול להיות שלאחד יהיה טוב לסחור במניות תוך-יומי ולאחר יהיה טוב לסחור בחוזים על קקאו שבועי. קצת קשה לדעת מראש אבל בהחלט שווה לנסות. התגמול יכול להיות נהדר!

קרלטון

New member
לפחות דבר אחד בטוח

זה חלק מתהליך העברת הסיכון. כל אחד צריך לנסות מספר מוצרים למסחר בכדי למצוא את המוצר הטוב ביותר עבורו. יש כאלה שמצאו ויש כאלה שעדיין מחפשים. יכול להיות שלאחד יהיה טוב לסחור במניות תוך-יומי ולאחר יהיה טוב לסחור בחוזים על קקאו שבועי. קצת קשה לדעת מראש אבל בהחלט שווה לנסות. התגמול יכול להיות נהדר!
לפחות דבר אחד בטוח
אלה שמעבירים את הקורסים יעשו את הכסף שלהם אם הסוחרים ירוויחו או לא...

DamnBug

New member
איפה מתחילים?

מצליחים במט"ח?
מישהו הצליח להרוייח במסחר במט"ח? איך? איזה אסטרטגיה? כמה stop loss? טווח ארוך או קצר?
איפה מתחילים?
כרגע אני עוסק במסחר בני"ע ולא במט"ח. איך מתחילים מסחר במט"ח? האם יש דרך להתחלה בטוחה? השקעה דרך הבנק, או בצורה אחרת? האם קיים סימולטור שאפשר ללמוד לסחור לפיו? תודה.

יהושע 50

New member
איפה להתחיל

איפה מתחילים?
כרגע אני עוסק במסחר בני"ע ולא במט"ח. איך מתחילים מסחר במט"ח? האם יש דרך להתחלה בטוחה? השקעה דרך הבנק, או בצורה אחרת? האם קיים סימולטור שאפשר ללמוד לסחור לפיו? תודה.
איפה להתחיל
לדעתי לא מתחילים באף אחד מאותם חדרי עסקאות בהם אתה למעשה סוחר מול חדר העסקאות ולא מול השוק האמיתי.

amitsi1

New member
יהושע 50, שאלה לי אליך בבקשה

איפה להתחיל
לדעתי לא מתחילים באף אחד מאותם חדרי עסקאות בהם אתה למעשה סוחר מול חדר העסקאות ולא מול השוק האמיתי.
כיצד סוחרים עם ככה בשוק האמיתי ולא מול חדר עסקאות? ומה ההבדל בעצם? השער הוא אותו שער אני סוחר באפיקס עם עמלה של 5 פיפס, לפי ההודעה שלך אני מבין בעצם שאני סוחר מול חדר עסקאות ולא בשוק האמיתי מה זה אומר בעצם? תוכל לפרט לגבי זה? כי עד שכתבת את זה לא היה לי מושג שאני בעצם סוחר מול חדר עסקאות ולא בעולם האמיתי... מאוד חשוב לי עם תוכל לענות לי על השאלה בזריזות, אפילו בהודעה פרטית תודה

dove2

New member
מי הצד הנגדי לעסקה

כיצד סוחרים עם ככה בשוק האמיתי ולא מול חדר עסקאות? ומה ההבדל בעצם? השער הוא אותו שער אני סוחר באפיקס עם עמלה של 5 פיפס, לפי ההודעה שלך אני מבין בעצם שאני סוחר מול חדר עסקאות ולא בשוק האמיתי מה זה אומר בעצם? תוכל לפרט לגבי זה? כי עד שכתבת את זה לא היה לי מושג שאני בעצם סוחר מול חדר עסקאות ולא בעולם האמיתי... מאוד חשוב לי עם תוכל לענות לי על השאלה בזריזות, אפילו בהודעה פרטית תודה
מי הצד הנגדי לעסקה
האם זהו ברוקר (מתווך בלבד) שכאשר אתה מבקש לקנות הוא מחפש לך לקוח אחר שמבקש למכור (ולהיפך), או שמדובר בעושה-שוק שיכול לפי ראות עיני להיות בעצמו צד-נגדי לעסקה. כלומר, מי שקנה/מכר לך זה הברוקר עצמו ולא לקוח אחר. ברמת העקרון אין הבדל מהותי מבחינתך בין השנים, כל עוד התבצעה העסקה במחיר שמוסכם עליך. איפה הקאץ'? כשאתה שם הוראות SL/TP אתה בעצם אומר לברוקר מה המחיר המוסכם עליך, וזה לא קשור בכלל למצב השוק. הוא ראשי להיות צד נגדי לעסקה כזו גם אם ה"שוק" לא הגיע לשער הזה. מצב כזה מעודד את הברוקר לסגור לך עסקאות, וזה גורם לשערים של ברוקרים כאלה להיות טיפה יותר תנודתיים. אם אתה סוחר דרך ברוקר (שאיננו עושה-שוק, לעיתים ברוקר כזה מכונה ברוקר ECN) אין לצד הנגדי יתרון, הוא איננו יודע מה שער ה SL שלך ולכן המצב הוא סימטרי יותר. מי שסוחר לטווחי זמן קצת יותר ארוכים משלוש דקות, ולא שם בתוכנה SL צפוף של פחות מ 20 פיפס (לא 2 פיפס כמו שאני שומע לעיתים, SL אמיתי להחזיק רק בראש), ומנסה באמת לזהות מגמות בשוק ולא מחטפים רגעיים אז ממש לא משנה לו כל כך מול מי הוא עובד. האסטרטגיה שהוזכרה קודם בשרשור, לפתוח שתי עסקאות לשני כיוונים עם SL די צפוף מתוך הנחה שזו שתלך בניגוד למגמה תסגר, וזו עם המגמה תמשך, לא יכולה לעבוד עם עושה-שוק. זו התאבדות לשמה - יותר פשוט לשלוח לעושה-שוק שיק על שמו למוטב בלבד ולא לבזבז את הזמן במסחר. אגב, פתיחה של שתי עסקאות הופכיות לגמרי בו זמנית זו שטות מבחינה כלכלית, אתה סתם משלם spread פעמיים, על עסקאות שלא יניבו רווח כי הן מקזזות עצמן. יותר נבון זה פשוט לשים עסקת LIMIT לשני הכיוונים. אבל הכי נבון - זה פשוט להבין לאן השוק הולך. עוד לא ראיתי שיטת מחטפים שעובדת לאורך זמן. רווח לאורך זמן יכול להיות רק אם מצליחים לקרוא את השוק - וזה מצריך תרגול ארוך וגם לא כל אחד מצליח. איך יודעים מול מי עובדים? שואלים את הברוקר וקוראים היטב את החוזה מולו. עלות מרווח יכולה לרמז, אבל היא לא אינדיקציה חד-משמעית.

יהושע 50

New member
עניתי לך בפרטי

עניתי לך בפרטי

raanans

New member
אפשר ע"י חוזים עתידיים

אפשר ע"י חוזים עתידיים
בחוזה עתידי על סכום של $100000 משלמים בממוצע 2.5 דולר בקניה ובמכירה. כלומר העמלה תהיה כ - $5 (+ האפשרות שלא תצליח לתפוש את העיסקה בדיוק במחיר שרצית) חוזה דומה בחדר עיסקאות בו אתה נידרש לשלם 5 פיפס - המירווח הוא $50. לכן בד"כ למי שיש הון סיכון רב, כדאי יותר לבצע עיסקאות בחוזים עתידים. למי שאין מספיק הון סיכון, אזי האפשרות הסבירה ביותר היא לפתוח חשבון מיני בבית השקעות.

dove2

New member
כאן

איפה מתחילים?
כאן
הכנס לכרטיס האישי שלי יש שם לינקים מועדפים (עלי בכל אופן) בנושא מט"ח.

bekma007

New member
לדעתי...אם לסחור באופן רציני

איפה מתחילים?
זה דרך ברוקר מוכר בחו"ל....כאשר יש לו שרות טלפוני מהיר לגיבוי..... על כל מקרה עדיף להוריד דמו שלו ולנסות בכל מיני תנאים לראות איך המערכת עובדת.... אגב אני מסתכל על 2 מערכות במגביל לראות אם ישנם הבדלים משמעותים ...והיו כבר דברים כאלה.....

amitsi1

New member
אני עדיין לא מבין

זה דרך ברוקר מוכר בחו"ל....כאשר יש לו שרות טלפוני מהיר לגיבוי..... על כל מקרה עדיף להוריד דמו שלו ולנסות בכל מיני תנאים לראות איך המערכת עובדת.... אגב אני מסתכל על 2 מערכות במגביל לראות אם ישנם הבדלים משמעותים ...והיו כבר דברים כאלה.....
אני עדיין לא מבין
איך זה שלעשות אוכף דקה לפני תוצאות של אבטלה/ריבית וכ'ו יכולה לא להצליח ברגע שאני רואה שאני מתחיל נגיד להרוויח נגיד לדוגמא תוך מספר שניות יש לי 50$ רווח אני מעלה את הסטופ שלי שעם יגיע מצב שהשוק יתחיל לרדת אני נזרק ברווח של 40$.... מישהו יכול להסביר לי למה זה לא יעבוד? בינתיים טפו טפו טפו יש לי 100% הצלחה ברוך השם!

מצב
הנושא נעול.
למעלה