מצטרף חדש
...

מצטרף חדש../images/Emo9.gif...

היי, אמנם קשה להגדיר אותי כגולש סמוי, (משום שלא הרבתי לעיין בהודעות), אך בכל זאת - גם אני בהמשך לטרנד האחרון מצטרף רשמית :) למעשה החלטתי להצטרף אחרי שראיתי את הסרט האחרון ששודר אמש בערוץ 2 והפנמתי שאני לא היחיד שנמצא בסערת רגשות ובבדידות בו זמנית וחשבתי שפה אולי אוכל למצוא נפשות תאומות לנשמה טועה שכמותי... אז מי אני ומה אני? בעצם, מבחינה חברתית אני שייך לציבור הדתי, בן 26, תושב אחד מישובי השומרון, בעברי בוגר ישיבה תיכונית וישיבת הסדר וכעת סטודנט, ולא פחות חשוב אני נשוי ואב לילד מתוק. זה פחות או יותר העולם החיצוני שלי. אבל בתוך תוכי אני מישהו קצת אחר... למעשה אני נמנע מלהגדיר את עצמי כ"יוצא בשאלה" משום שלא יצאתי משום מקום, בעצם אני די דורך במקום. אולי אפשר לומר שאני רק "בשאלה" או לייתר דיוק "בשאלות". בניגוד לחלק מהיוצאים, אני לא מתיימר לטעון ש"אלוהים לא קיים" או לחילופין ש"בני אדם כתבו את התורה", אף שנושאים אלו פחות מטרידים אותי, בנושאים אחרים ורבים שכן מטרידים אותי, אני בדרך כלל נוטה להימנע מהכרעות, ודווקא להישאר בספקותיי... לא שזה עושה אותי שמח יותר שהרי "אין שמחה כהתרת ספקות" אלא שזה עושה אותי אמיתי יותר. בכל מקרה, ניראה לי שלא נכון יהיה להציג כעת את הסיבות, השאלות והתהיות שהביאוני הלום, החשוב הוא שאני נשוי ואב שחי בחברה דתית, אבל בפועל..... איך לומר? "לא מאמין"? לא מדויק, אני דווקא די מאמין, אולי אכתוב "מסופק" או "טרוד בשאלות מהותיות", הבעיה הגדולה היא שזה קורה יותר מידי זמן, בערך 4 שנים, מאז שהתחתנתי פחות או יותר... התסכול הרב שנגרם לי כפי שלבטח אתם מכירים, הוא מהצורך שלי להיות מי שאני לא. אני כבר שנתיים וחצי לא מניח תפילין למעט מקרים נדירים, נמנע מללכת לבית הכנסת ועם זאת צריך "לתרץ" לחברים/למשפחה, למה אני לא בא עכשיו לתפילה..... שבת, אני עדיין שומר, כי אני לא ברוגז עם אלוהים ואני דווקא די אוהב את השבתות שלו, אבל אני נמנע מקיום מצוות שלטעמי אין בהם שום עניין עם לא עושים אותם מתוך הזדהות פנימית כדוגמת תפילה. ואל תטעו, למרות שאת רוב המצוות המהותיות דוגמת שבת, כשרות, צומות וכיו"ב אני עדיין כן מקיים, אני עושה זאת לרוב מכח האנרציה... לצערי, בינתיים אני כבול בשלשלאות המציאות (אשה, ילד, הורים, לימודים, פרנסה וכו'..) - שלשלאות שקשה לי להסירם מפאת ההשלכות הכרוכות בכך (השלכות שאינני בטוח שאוכל להתמודד עימם), אך אני מרשה לעצמי לחלום על יום אחד שבו העולם החיצוני והעולם הפנימי שלי התאחדו זה עם זה.. -אני-

מקמרפי

New member
בהצלחה, אשמח לעזור אם תצטרך

בין בשאלות ובין בדברים אחרים. היה חזק.

למעלה