מצחיקים השמאלנים עם התיאוריות שלהם על פסח

אלפיני

Well-known member
כל התנ"ך בשבילם זה הרי שקר ומיתולגיה,
לא כל התנ"ך. חלקים מספר מלכים היו מדויקים יחסית וגובו במקורות אחרים. אין פלא , שכן בתקופה זו החלו לכתוב את התנ"ך ולכן המאורעות היו יחסית קרובים והזיכרון טרי. חילונים גם נוטים לאמץ פרקים מספרי הנביאים שכן רובם בעלי תוכן הקשור בתוכחה , מוסר , ואופי האנושי .

הבעיה היא כולה של חרדים. מכיוון שהם מקבלים את התורה כאמת מוחלטת על פי גרסת הרבנים המטורללים לא פחות שלהם הם מאמנים, כלומר מקבלים ללא ערעור, ולכן אין ביכולתם להפריד מחשבתית בין מוץ לתבן.

marabo

Well-known member
לא כל התנ"ך לחלקים ש"מאושרים" בכתובות אשוריות/בבליות/מצריות הם לא מתחכשים, כך שלמלכים שיש עדויות מחוץ לתנ"ך הם מכירים בהם. לכן בחלקים נרחבים בספרי מלכים הם מאמינים.
אאתה מבין את האבסורד, יוצאים מנקודת הנחה שהתנ"ך הוא המצאה
לא כל התנ"ך. חלקים מספר מלכים היו מדויקים יחסית וגובו במקורות אחרים. אין פלא , שכן בתקופה זו החלו לכתוב את התנ"ך ולכן המאורעות היו יחסית קרובים והזיכרון טרי. חילונים גם נוטים לאמץ פרקים מספרי הנביאים שכן רובם בעלי תוכן הקשור בתוכחה , מוסר , ואופי האנושי .

הבעיה היא כולה של חרדים. מכיוון שהם מקבלים את התורה כאמת מוחלטת על פי גרסת הרבנים המטורללים לא פחות שלהם הם מאמנים, כלומר מקבלים ללא ערעור, ולכן אין ביכולתם להפריד מחשבתית בין מוץ לתבן.
קטעים שמגובים וכאלה שלא מגובים...קשקושי קישקושים.
בקיצור, מה שהתאים לאג'נדה השארתם מה שלא מחקתם.
בדיוק כמו הרפורמים.

evglev1

Well-known member
מנהל
אאתה מבין את האבסורד, יוצאים מנקודת הנחה שהתנ"ך הוא המצאה

קטעים שמגובים וכאלה שלא מגובים...קשקושי קישקושים.
בקיצור, מה שהתאים לאג'נדה השארתם מה שלא מחקתם.
בדיוק כמו הרפורמים.
כך מתייחסים לכל קטע היסטורי, אפילו במלחמת לבנון השנייה, גם אולמרט וגם נסראללה אמרו שהם ניצחו ניצחון אדיר, גם בצוק איתן ביבי טען שהבסנו את החמאס והוא חטף מכה אנושה והחמאס טען שהם השפילו אותנו עד עפר. אף אחד לא מודה שהוא הפסיד. ועבודת ההיסטוריון היא להצליב בין הגרסאות כדי להבין מה קרה באמת כי עכשיו עוד יש תקשורת, אז בכלל סופרים מלכותיים כתבו את הדברים ורוב הדברים זה מה שהמלך הכתיב, בתנ"ך חלקים גדולים מספרי שמואל ומלכים הם העתקה מספר המלכים למלכי ישראל וספר המלכים למלכי יהודה. ולכן כשמתייחסים לספר בתנ"ך כספר היסטוריה עובדים לפי שיטת ההיסטוריונים. וזאת בדיוק הבעיה של ספרי שמואל והפרקים הראשונים של מלכים א' שאין כתובות אשוריות או מצריות ואין עם מה להצליב את התכנים.

marabo

Well-known member
כך מתייחסים לכל קטע היסטורי, אפילו במלחמת לבנון השנייה, גם אולמרט וגם נסראללה אמרו שהם ניצחו ניצחון אדיר, גם בצוק איתן ביבי טען שהבסנו את החמאס והוא חטף מכה אנושה והחמאס טען שהם השפילו אותנו עד עפר. אף אחד לא מודה שהוא הפסיד. ועבודת ההיסטוריון היא להצליב בין הגרסאות כדי להבין מה קרה באמת כי עכשיו עוד יש תקשורת, אז בכלל סופרים מלכותיים כתבו את הדברים ורוב הדברים זה מה שהמלך הכתיב, בתנ"ך חלקים גדולים מספרי שמואל ומלכים הם העתקה מספר המלכים למלכי ישראל וספר המלכים למלכי יהודה. ולכן כשמתייחסים לספר בתנ"ך כספר היסטוריה עובדים לפי שיטת ההיסטוריונים. וזאת בדיוק הבעיה של ספרי שמואל והפרקים הראשונים של מלכים א' שאין כתובות אשוריות או מצריות ואין עם מה להצליב את התכנים.
הבעיה של ה"הסטוריונים" הללו שבשבילם חז"ל הם לא מקור לכלום, למרות שחיו הרבה יותר קרוב לתקופת התנך מההסטוריונים של היום

אלפיני

Well-known member
הבעיה של ה"הסטוריונים" הללו שבשבילם חז"ל הם לא מקור לכלום
לא נכון. חז"ל הם עוד מקור לידע היסטורי והבנת דרך חשיבתם של יהודים במאה הראשונה לספירה . חזל הם מקור לפרשנות ליהדות שהתקבל בקהילה . אבל לרוב רובם של הדברים הללו אין תוקף חוקי אזרחי מחייב .

אלפיני

Well-known member
כותבים שפסח נחגג רק מימות יאשיהו כי כך מצאו שכתוב בתנ"ך בספר מלכים.
כל התנ"ך בשבילם זה הרי שקר ומיתולגיה, פתאום הסיפור על יאשיהו והפסח הוא אמת...חחחח....חיחיחי.

כרגיל וכתמיד, הכל אצלם צביעות אחת גדולה, מעקמים הכל שיתאים לאג'נדה.
אז מה, אתה רוצה להגיד לנו שאינך מאמין בתנ"ך? :ROFLMAO:

marabo

Well-known member
נו ברור.. מחסור בלימודי ליבה. למה שתבין מה זה אישור מנוטוריון? בכל מקרה. אין כזה. עד שלא יהיה לא מקבל את פרשנות צילי וגילי.
אתה לא מסוגל לקרוא ולהבין פרק בתורה הכתוב עברית וטוען שלי יש מחסור בלימודי ליבה.
חחחחחחח,.....

אלפיני

Well-known member
אתה לא מסוגל לקרוא ולהבין פרק בתורה הכתוב עברית וטוען שלי יש מחסור בלימודי ליבה.
חחחחחחח,.....
בפרק מתורה יש חתימה אישית של אלוהים, ניסוח הסכם סטטוטורי, אם תראה לי היכן כן אולי אשתכנע. מה שאני רואה זה אנשים שכתבו סיפור.

marabo

Well-known member
בפרק מתורה יש חתימה אישית של אלוהים, ניסוח הסכם סטטוטורי, אם תראה לי היכן כן אולי אשתכנע. מה שאני רואה זה אנשים שכתבו סיפור.
פסדר, אני לא מצפה משמאלני להאמין בתורה, התורה ניתנה לעם ישראל.
אם תרצה, תראה את זה ותבין

marabo

Well-known member
היכן "כתב ידו"?
כל המעשיות הללו הועלו בכתב רק בימי עזרא...
אני רואה שאין לך מסוגלות לקרוא ולהבין פרק בתורה. אנסה לעזור לך, אם תבין - טוב, אם לא - זה מה יש, מה שלא לימדו אותך בליבה כניראה שכבר לא ניתן לתקן.
בתורה בחומש דברים פרק יז נאמר למשה כך:
כִּי יִפָּלֵא מִמְּךָ דָבָר לַמִּשְׁפָּט בֵּין דָּם לְדָם בֵּין דִּין לְדִין וּבֵין נֶגַע לָנֶגַע דִּבְרֵי רִיבֹת בִּשְׁעָרֶיךָ וְקַמְתָּ וְעָלִיתָ אֶל הַמָּקוֹם אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בּוֹ. ט וּבָאתָ אֶל הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם וְאֶל הַשֹּׁפֵט אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט. י וְעָשִׂיתָ עַל פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ מִן הַמָּקוֹם הַהוּא אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ. יא עַל פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ וְעַל הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר יֹאמְרוּ לְךָ תַּעֲשֶׂה לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל.

מי היו הכהנים והשופטים של אותו זמן בו ניתנה ההלכה הזו?
משה ובית דינו.
הם הסמיכו את הבאים אחריהם באופן המתואר במסכת אבות פרק א משנה א

מֹשֶׁה קִבֵּל תּוֹרָה מִסִּינַי, וּמְסָרָהּ לִיהוֹשֻׁעַ,וִיהוֹשֻׁעַ לִזְקֵנִים,וּזְקֵנִים לִנְבִיאִים,וּנְבִיאִים מְסָרוּהָ לְאַנְשֵׁי כְּנֶסֶת הַגְּדוֹלָה.

קאפיש?

אם הבנת - מה טוב, אם לא, זה מה יש, מה שלא עשו המורים שלך אני כבר לא אוכל לתקן.

אלפיני

Well-known member
אני רואה שאין לך מסוגלות לקרוא ולהבין פרק בתורה. אנסה לעזור לך, אם תבין - טוב, אם לא - זה מה יש, מה שלא לימדו אותך בליבה כניראה שכבר לא ניתן לתקן.
בתורה בחומש דברים פרק יז נאמר למשה כך:
כִּי יִפָּלֵא מִמְּךָ דָבָר לַמִּשְׁפָּט בֵּין דָּם לְדָם בֵּין דִּין לְדִין וּבֵין נֶגַע לָנֶגַע דִּבְרֵי רִיבֹת בִּשְׁעָרֶיךָ וְקַמְתָּ וְעָלִיתָ אֶל הַמָּקוֹם אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בּוֹ. ט וּבָאתָ אֶל הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם וְאֶל הַשֹּׁפֵט אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט. י וְעָשִׂיתָ עַל פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ מִן הַמָּקוֹם הַהוּא אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ. יא עַל פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ וְעַל הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר יֹאמְרוּ לְךָ תַּעֲשֶׂה לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל.

מי היו הכהנים והשופטים של אותו זמן בו ניתנה ההלכה הזו?
משה ובית דינו.
הם הסמיכו את הבאים אחריהם באופן המתואר במסכת אבות פרק א משנה א

מֹשֶׁה קִבֵּל תּוֹרָה מִסִּינַי, וּמְסָרָהּ לִיהוֹשֻׁעַ,וִיהוֹשֻׁעַ לִזְקֵנִים,וּזְקֵנִים לִנְבִיאִים,וּנְבִיאִים מְסָרוּהָ לְאַנְשֵׁי כְּנֶסֶת הַגְּדוֹלָה.

קאפיש?

אם הבנת - מה טוב, אם לא, זה מה יש, מה שלא עשו המורים שלך אני כבר לא אוכל לתקן.
שמע. העניין הזה מתחיל כבר לחזור על עצמו. אני מכיר את הגרסה הרשמית הזו שפרסמת, מניח שגם Permafrost, וגם The Real Big Joe כמו גם אחרים שלמרות היכרות מטילים בה ספק. למה הדבר דומה: לכהן הנמצא בעמדת כח ולכן כותב כי יש להישמע לכהנים ואז רבנים הבאים ומכריזים עצמם כאלו שהחליפו את הכהנים הללו.

למעלה