מצווה לשמח כלה (ואת החברה שלה...)!

טישיוס

New member
מצווה לשמח כלה (ואת החברה שלה...)!

יש לי שאלת תם: חברה ביקשה ממני להכין לה צלחת אירוסין (כן, אני אשקיע את נשמתי בצלחת מעוטרת כדי לשבור אותה...), יש לי רעיון והכל, אבל אני לא יודעת מה החומרים שכדאי להשתמש בהם, ולהתאים להם עיצוב.

אני לא מתכננת דוגמא מרחיקת לכת, מחפשת משהו פשוט - כנראה סכמה של עץ ו2 ציפורים...

טוש פרממנט? צבע ירוק פשוט?

כל עזרה תתקבל בברכה!

michlula

New member
המלצות

יצא לי לעשות 4 צלחות, בראשונה השקעתי בצבעים ייעודיים לצביעה על זכוכית\קרמיקה - בסוף השתמשתי באקריליק רגילים, שתפסו הכי יפה (צבע מט) אחרי 2-3 שכבות של צבע. אז אני ממליצה על צבעים רגילים... גם ככה או ששוברים או שלא נוגעים בזה הרבה וזה מחזיק טוב מאוד.

לגבי קווי מתאר, השתמשתי בפרמננט עד שגיליתי טושים מעולים שהדיו שלהם הוא ממש כמו צבע אקרילי. הם תופסים מעולה ולא מתקלקלים תוך כדי עבודה - הטושים הם של חברת POSCA. אפשר להשיג באקוורל והם עולים בין 10 ל13 ש"ח (לא זוכרת בדיוק).
ממליצה מאוד להשקיע בהם עוד 10 ש"ח במקום פרמננט שבטח יתקלקל תוך כדי עבודה.
*לסקיצה ראשונית על הצלחת מספיק עפרון, ואפשר גם טוש פרמננט ולמחוק עם מגבון. אבל אם את עוברת אחרי הצביעה על קווי המתאר, אני ממליצה מאוד על ה POSCA.

בהצלחה

טישיוס

New member
תודה רבה!

שאלת פולוו אפ -
אני רוצה לעשות בעיקר כיתוב (במסגרת ההיתרים וזה), ומקווה להשתמש בחמש מילים (חלק פסוק ושני השמות) בגדלים שונים - מלבד ליצור בעצמי סטנסיל (שאומר להדפיס, ולגזור גם עבור גדלים קטנים, מה שאו יהיה קשה או בלתי אפשרי) - יש לך רעיון אחר?
(אני לא לגמרי סומכת על כתב היד שלי)

נ.ב - עיפרון מצייר על קרמיקה? באמת?

michlula

New member
המממ...

כן
עיפרון מצייר- אבל ממש חלש, קווים כלליים מאוד לסקיצה (אני בד"כ מתחילה בעיפרון, אח"כ עוברת עם פרמננט על הצורה הסופית שמוצאת חן בעיני, צובעת בפנים וחוזרת על קווי המתאר)

ולגבי הכתב, דבר ראשון - הייתי סומכת על עצמי!
תנסי קצת בעיפרון עד שתתקבל צורה שאת אוהבת ותזרמי איתה.
את יכולה להקל על עצמך ולהדפיס במדפסת ואז "להעתיק" את האותיות מההדפסה (לפי העין).
אם את בכל זאת לא בטוחה בכתב שלך, הייתי מנסה אולי נייר קופי, ומשתמשת עליו בעפרון, אחרי שקשקתי בו קצת כדי שהקו יהיה יותר מאסיבי. לדעתי זה יתפוס, כמו שימוש בעט.

אחד הדברים המבעסים בצלחת אירוסין זה שהצלחת מגיעה כבר עם הגלזורה, זה מקשה על הצביעה (שכבות ובלאגנים).
מצד שני, זה מקל מאוד על הסקיצה כי את יכולה ת-מ-י-ד למחוק את הקווים עם מגבון, ואפילו עם מחק או מקלון אזניים.
אז תנסי - מקסימום, אפשר תמיד למחוק.

שוב, בהצלחה

michlula

New member
אני מאמינה שכן

גם מים יורידו נראה לי, עם טיפה מאמץ.

gilat85

New member
שאלה לגבי ה-POSCA

זה נמרח אם עושים על זה ציפוי של לכה?
באיזה עובי ניתן להשיג את זה?

אני חייבת לנסות את זה (על קנבס), כי לא מצאתי פתרון שייתן לי מצד אחד מענה לצורך של דיוק ומצד שני שיחזיק, ייראה טוב ולא יימרח מציפוי לכה/דבק לבן...

michlula

New member
גילת?

אם את מי שאני חושבת שאת,
יכולת פשוט לשאול אותי בפייסבוק

אם לא, תתעלמי...

בכל אופן - אני יכולה לעשות ניסוי בבית ולתת לך תשובות מדוייקות, אבל בעיקרון זה בדיוק כמו צבע אקרילי - בהתחלה רטוב קצת ואחרי כמה דקות מתייבש ואז לדעתי את יכולה למרוח מה שאת רוצה מעל.
בכל אופן, לקה ספריי עובדת טוב עם זה ולא מורחת כלום (ניסיתי אתמול).

בהצלחה!
מיכל

gilat85

New member
היי מיכל :)

כן זו אני:)
ולפי התיאור שלך עם השכבות של הצלחת עלתה בראשי האפשרות שזו את!!! איזה מצחיק :)
טוב, אז אם תזכרי את התשובות של הניסוי את יכולה גם לעדכן אותי ישירות בפייסבוק או פה (לטובת הכלל וכאלה...)

תודה

הייתי מתיזה ספריי כסף/זהב על שבלונה

את יכולה לגזור סילואט של זוג או 2 יונים
או פרחים או כל דבר אחר לפי טעמך..
או פשוט לקחת מפית תחרה ששמים מתחת לעוגות
ולהתיז על צלחת לבנה (או צבעונית)
ואת מסודרת
אפשר גם להדביק נצנצים

ניתן להכין את זה עם טפט דבק באון פשוט
משרטטים את הדוגמא או מדפיסים מהמחשב דוגמא
ומדביקים על הנייר האחורי שמתקלף מהטפט
באופן הזה יהיה לך קל לגזור דוגמא

תביאי צילום שנראה מה יצא

ד"א בזמנו ביקשה ממני הכלה לשמור חתיכה מהצלחת
עיצבתי אותה בתוך מיתלה/שרוך עור.....

שומרים למזל טוב

מקומית1

New member
את יכולה ללכת למקום כמו "כד וחומר"

לצייר שם על צלחת ללא גלזורה בצבעים יעודיים, הם ישרפו לך בתנור וזו תהיה צלחת "אמיתית".

למעלה