מצב השלג באירופה נכון להיום 20 באפריל

natyh

New member
מצב השלג באירופה נכון להיום 20 באפריל

ניקח רק אתר אחד בשם סיירה נבדה ספרד להשואה בשנת 2013 ב 18 במאי היו שלושה מטרים ,והיום העשרים באפריל ן, בבסיס פראדו יאנו גובה 2400 כעת 2 מטרים
בגובה 4 מטרים , באותו יום 18 במאי העפלתי לפיסגה באופניים כמה ירד בזמן הזה מהרגע שיצאתי מגרנדה 900 מטרים גובה עד שהגעתי לפיסגה 2400 בערך 15 סמ שלג רק בשלושת השעות האחרונות,אף פעם לא רכבתי לפני כן בסופת שלגים ,כך שברגע שהגעתי למעלה למלונות וסיימתי את 32 הקמ החלקים והקשים הללו היה לי קשה לזוז ואפילו לרכב בירידה נראה לי בלתי אפשרי.
למעשה הגעתי למעלה מותש לחלוטין .
לא משהו שקרה אי פעם ברכיבות דומות בתנאים לא מושלגים .
מה יקרה השנה אם אסע לשם שוב?
הפעם אם אסע אגיע עם סקי טורינג אותר על האופניים ומאחר והאתר סגור אטפס רגלית בפיסגה אוריד את העורות מהסקי ואגלוש חזרה מטה .
ספורט מאד נפוץ באירופה ובארהב ,שקנה לו מאות אלפי אוהדים.
ספורט המשחרר מהתלות באתרי הסקי שהם בדרך כלל סגורים ,כמובן שהספורט הזה מחייב ידע נוסף ,והבנה לא רק בסקי אלא במזג אויר והבנת חוקי עשה ואל תעשה,לאן ומתי מותר לטפס ,הבנת סיכוני המפולות כי כאשר האתר סגור ,האתר אינו אחראי ואינו פועל כנגד סכנת המפולות .
הידע הזה מצטבר במהלך הזמן ,מאחר והתחלתי בזה משנת 2014 כבר יש ברשותי ידע מסוים , והיכרות עם האתרים ברשת הממפים את אזורי הסכנה ,כאמור הספורט מאד נפוץ באירופה וארהב כך שכל מי שעוסק בו יודע היכן בטוח יחסית לטפס והיכן לא .
ולמי שלא עוסק בזה קיימים מספיק אתרי סקי שעדיין פתוחים בהרבה מדינות אחרות ופתוחים גם בקיץ ,אחד מהם המציע בהרבה שנים גלישת חוץ עונה הוא ואל טורנס ,אחר הוא צרוויניה למתענינים .

האתר הזה סיירה נבדה נבחר להדגמת הענין מאחר והוא דרומי מאד וקרוב יחסית לים .
 
למעלה