מפחדת פחד מוות!!

נחמדמדה

New member
מפחדת פחד מוות!!

הי בנות!אני בת 19 ונמצאת בשבוע 32 פלוס מינוס,מאז שנכנסתי להריון אני קוראת המון סיפורי לידה וחומר על הנושא ובמקום להרגע אני נכנסת ללחץ מהלידה,הכל נשמע כל כך מפחיד,אני יודעת שכל אחת חוששת מזה,אבל אני ממש רועדת!!כל המחטים העירויים והזריקות,התיאורים על קרישי הדם והנוזלים שנשפכים ללא שליטה,הקאות בלידה,אי שליטה על צרכים,כאבי תופת,ועוד את כל זה הבעל רואה??אנלא מבינה איך הוא לא נכנס לטראומה!בקיצור-האם יש מישהי שיכולה להרגיע אותי קצת,כי אני ממש בחרדות:-(

מאז

New member
תפסיקי לקרוא סיפורים קשים, תקראי רק

סיפורי חוויות טובות! את יכולה לעשות חיפוש לסיפור הלידה השניה שלי, שהוא שונה לחלוטין ממה שתיארת בשאלה. קודם כל, לא קיבלתי "מחטים עירויים וזריקות". דבר שני, הלידה היתה חוויה חיובית ומרגשת מאוד גם לי וגם לבעלי. בעלי עמד באזור של הראש שלי, אז הוא לא ראה את כל מה שיוצא ממני... ותאמיני לי שזה שולי יחסית לחוויה הענקית של הולדת חיים. מציעה לך ללכת לקורס טוב של הכנה ללידה, שבו ילובנו גם התחושות והפחדים ובעיקר תקבלי "צידה לדרך". (אחרי הקורס שהיינו בו יצאנו שנינו בהרגשה של "נו כבר, מתי זה סוף סוף יגיע").

דפנהאי

New member
אני דיברתי עם אורניקי, היא מקסימה באמת

ויש לה הרבה כלים לעזור. כדאי לך לדבר איתה, תעשי חיפוש עם הניק הזה ותמצאי אותה, היא תוכל להרגיע אותך יופי ולעשות לך הכנה טובה ללידה.

לא מזדהה בכלל עם השאלה

אני לא גבר ולכן לא יכולה לענות לך מנקודת ראות גברית אמיתית אבל נראה לי שלא מתייחסים לזה ככה בהקשר של הלידה. ואם את מדברת על טראומה מלידה זה בטח לא בגלל הגועל נפש של התהליך אלא בגלל לידה קשה באמת. ואז לך יש טראומה יותר מלו. זו דעתי בעניין. אחרי לידה טראומטית מאוד עבורי שעברתי בשלום רק בזכות בעלי.

נחמדמדה

New member
לא התכונתי

להגיד שהגועל נפש קובע את קושי הלידה,זה סתם היה חלק ממה שהופך את הלידה למשהו מפחיד עבורי,אני מאוד רגישה לראיית דם וכו`,בכל אופן-שתזכי רק לחויות נעימות ולידות קלות!

מיבת

New member
........

אני יכולה לומר לך...אני לא פחדתי ולו לרגע ...ולא מפחדת גם היום... לא הקאתי בלידה...בעלי אומר שיצא קצת קקי אבל למי אכפת..צוות רגיל לזה. כאבי תופת...כאבים נוראיים אבל נסבלים...תלוי בסף כאב שלך וכמה את בכיינית...כולה עירוי אחד וזהו ויאללה לדחוף להוציא ולחיות ... אל תקחי הכל בלחץ ופחד ..אני אתאר לך את הלידה הראשונה שלי... הגענו לחדר לידה עם צירים לא חזקים, חזרנו הביתה, למחרת בבוקר הגענו עשינו חוקן , אחרי שעה פקעו לי את המים אחרי 20 דקות התחילו צירים חזקים, אפידורל נותנים בזמן ציר - באסה אבל זה מה יש... תוך רבע שעה לא הרגשתי כאבים כלל...עירוי לוריד כדי שלא אתייבש ...ותוך 3 שעות הוא היה בחוץ 6 לחיצות וזהו. אז נכון לא לכולן קל ככה אבל אל תפחדי ...

yaam1

New member
נחמדמדה חמודה, מוכנה ללדת במקומך ובמקום ..

כל המחלקה רק בשביל הרגע הקסום הזה שמניחים את הבייבי עלי, והוא חמים וריחני וכולו שלי.... אוי, אין על התחושה הזו בעולם
מבטיחה לך שאת הכאבים שוכחים אבל את הרגע הזה לעולם לא!! יש המון סיפורי לידות מעודדים על לידות קלות ומהירות, תחשבי מחשבות טובות ותזכרי שהלחץ לא מוסיף לך בריאות
מאחלת לך לידה קלה ומהירה כמו שהייתה הראשונה שלי ובטוחה שהתוצאה תנחם אותך מאוד אחרי גם אם מאוד יכאב

תקראי סיפורים בפורום לידה פעילה וביתית

ותראי נשים שהתמודדו עם הכאב בלי עירויים וזריקות, וקיבלו את הלידה בצורה קצת *שונה*. אולי זה יעודד אותך.

ממי 81

New member
היי חמדמדה ...

קצת קשה לי להבין מה את עוברת כי אני עוד לא בתוך זה (לפחות לא בטוחה) אבל אח תחששי ואל תקרא סיפורים קשים תקראי רק דברים טובים וחוויות טובות ... תחשבי על החמוד הקטן (בן או בת? איזה חודש זה יוצא שבוע 32?) שייצא ממך ויהיה תלוי בך וצריך אותך ויהיה שילוב שלך ושל בעלך מה יכול להיות טוב יותר מיזה ? תחשבי חיובי יהיה חיובי

י ע ל י ם

New member
אלו פחדים מאד אמיתיים (לא בהכרח

מדברים אמיתיים) ואני ממש ממליצה לך לעבד אותם עם אשת מקצוע מתחום ההכנה ללידה. יש הרבה מקום לדבר על הפחדים, ללמוד מהם ולהכין את עצמך ללידה כך שתגיעי בוטחת ושלווה. תכתבי מאיזה איזור את.

אני מנסה להיות לא שיפוטית אבל...

אני ממש לא מזדהה עם תוכן ההודעה שלך. זה נשמע כאילו את לא ממש בשלה לקראת חווית הלידה והתינוק שכרוכה אכן בהרבה הפרשות, מכאובים ושאר תופעות פזיולוגיות טבעיות לחלוטין שמהוות חלק בלתי נפרד מהתהליך. הייתי ממליצה לך קודם כל ללכת לקורס הכנה ללידה שייתן לך ולבעלך ארגז כלים להתמודדות עם הלידה ואולי גם עם מה שבא אחריה ובנוסף אולי כדאי לכם לשקול טיפול מקצועי/זוגי בשביל לעבוד על הפתיחות והתמיכה בינכם, בשביל שברגע האמת לא תהיי נבוכה או לחוצה מתגובותיו ומהנוכחות שלו בחדר הלידה

maric111

New member
נחמדמדה....

אני יכולה לספר לך על עצמי שנורא נורא נורא פחדתי מהלידה עצמה מהכאבים וכו' ופחות ממה שתיארת , אני חושבת שכדאי לך להפסיק לקרוא סיפורים על לידות ... ולהתחיל לחשוב חיובי ... זו חוויה מדהימה , וכמובן ששמים את הבייבי עליך את שוכחת מכל העולם ואת האמת קצת מרחפת ולא מעכלת שאת אמא במלוא מובן המילה !! כן.. כן.. אמא ..!!!!!! אני מאחלת לך לידה מדהימה כמו שהיתה לי (כמובן שעם אפידורל אבל בשלב מאוד מתקדם של הלידה) זו חוויה עצומה שקשה לתאר במילים .. וכמובן , תינוק בריא ושלם !!

maric111

New member
וכמובן ששכחתי לציין שקורס ההכנה מאוד מאוד

עזר לי להתגבר על הפחדים שלי ... ממליצה בחום .!

Shira co

New member
תחשבי חיובי

ותשקלי בכל הרצינות לעבור לידה עם אפידורל. לפחות לא יהיו כאבי תופת. אמרו לי שברגע שמגיעים לבית החולים - מבקשים לקבל מהר מהר אינפוזיה כדי לקצר כמה שיותר את הזמן שצריך לחכות לאפידורל. וכנראה שהמחט של האינפוזיה והזריקה של האפידורל הם לא הדברים הכי מפחידים במצב של צירי לידה. הבן-זוג שלך לא חייב לראות הכל. את יכולה לבקש שיישאר לידך. כלומר - לצידך. או שייכנס בהתחלה ואחרי הכל. הדברים האלה תלויים בך. מה שאומרים כולם זה שכל הדברים האלה לא מעניינים אותך כשאת נמצאת בתהליך הלידה. הכל נראה שולי ולא חשוב. אז כנראה שהפרופורציה באה עם הלידה. בכל מקרה, המחשבה שמיליונים עשו את זה לפנינו עוזרת קצת. הלידה הספיצפית של כל אחת מאיתנו, שהיא מרכז העולם שלנו, לא מחדשת שום דבר כמעט לאנושות... אני אומרת את זה בקטע המרגיע, כמובן, לא כדי לייאש. שיהיה בהצלחה, בקלות ובבריאות!

למעלה