מפוחית-מספר שאלות

me123

New member
מפוחית-מספר שאלות

אני רוצה להתחיל לנגן על מפוחית באופן עצמאי ולכן יש לי מספר שאלות. 1. איזה מפוחית כדאי לקנות? (אני חייבת לציין שיש לי רקע בנגינה. ניגנתי על פסנתר 6 שנים וגיטרה חובבני בעיקר ליווי (אקורדים).-ולכן אני אעדיף את המפוחית עם כל הצלילים כולל חצאי טונים (פעם הסבירו לי את ההבדלים... אני ממש לא סגורה על זה). 2. כמה תעלה לי מפוחית כזאת? 3. איפה אפשר לקנות מפוחית? (איזור חיפה/ת"א?). 4. אפשר בבקשה שמות של שירים בעברית שיש בהם נגינת מפוחית? 5. מה ההבדל בין המפוחיות הגדולותת הקטנותת הארוכות, העבות (2 מפוחיות מחוברות או משהו כזה...?) תודה אנשים

אני יכול לענות לך על

שאלה 4: אני יודע שבשיר לילה שקט עבר על כוחותינו בסואץ של מאיר אריאל יש קטעי מעבר שמנוגנים ע"י מפוחית.

נוןעומר

New member
גם בנשל הנחש

ואהוד בנאי משתמש פה ושם... ובגרסאה של "סימפטיה" בסיבוב ההופעות היותר חדש של מ"אחורי הצלילים" (2000 לא?)

napohist

New member
מפוחית-תשובות

המפוחיות שכדאי לך לקנות על פי דרישותיך הרציניות למפוחית אם כל הצלילים (כולל חצאי טונים) מתחילות בסביבות ה-300 350 שקל עד מחיר של 1200 שקל שהם באמת מופחיות משכמם ומעלה אבל האמן לי שאין צורך בכך על פי ניסיוני(אני מנגן על מפוחית כ6 וחצי שנים) ואני משתמש במפוחית שעולה כ650 שקל מפוחיות כאלה ניתן לקנות ברשת חנויות "כלי זמר" ברחבי הארץ החברה המובילה בתחום ושהיא למעשה כמעט מונפול בתחום היא חברת hohner הגרמנית ועל תתפשר על מפוחית אחרת למרות שעל פי שיחה אם מוכר(ברשת "כלי זמר") שקניתי אצלו מפוחית לאחרונה אמר לי שהם לא מתעסקים אם חברות מפוחיות אחרות הצעות לשירים זה פשוט לנסות ללמוד שירים תוך התנסת בהפקת צליל מקווה מאד שעזרתי לך ואם יש עוד שאלות תעלה/י אותם על גבי הפורום הזה יום טוב וסוף שבוע מצויין המפוחיסט

me123

New member
אוקי, תודה על התשובות ויש לי עוד

שאלות... יש לך חוברות שבכל זאת יוכלו לעזור לי? (אם אפשר שמות של חוברות). כמה חורים כדאי לי שיהיו במפוחית? (ראיתי שיש בין 8 ל12). ז"א זה לא מעט? ושאלה אחרונה. כלי זמר זה לא קצת יקר? תודה רבה

napohist

New member
תשובות

אז ככה לא ממש ידוע לי על חוברות לכלי נגינה יש אבל ממש מעטות בשוק פשוט תלך לחנות כל י נגינה/מוזיקה ותחפש שם לגבי מפוחית אם בין 8 ל1 2 חורים זה ]של 2 ו3 אוקטבות המפוחית שדברת עליה נמצאת אצלך בבית? אחי לגבי אם כלי זמר יקרים אז באמת יכול להיות שכן אבל אל תשכח שהמופחיןת שהם מביאים הם של חברה עם שם ואין מה לעשות זה קצת יקר אם יש לך שאלות תעלה אותם כן ואענה בשמחה

למעלה