מערכת קבצים מבוזרת

עידו123456

New member
מערכת קבצים מבוזרת

למישהו יש המלצה למערכת קבצים מבוזרת? המטרה היא לבנות מערכת קבצים בין מספר מחשבים שתדע לנצל בצורה שקופה את כל השטח המוקצה למערכת הקבצים בכל המחשבים. לדוגמא: מחשב א' מקצה 200GB למערכת קבצים ומחשב ב' מקצה 150GB, שניהם עושים מאונט ל distributed/ שמראה שטח פנוי של 350GB. סביר כמובן שחלק מהשטח יוקצה ליתירות מידע, ולכן נגיד בסגנון RAID 5, אם 6 מחשבים יתנו כל אחד 200GB, סה"כ שטח פנוי יהיה טרהבייט. דרישות ממערכת הקבצים: ניצול שקוף של כל השטח המוקצה (לא תחת mount-points שונים) שרידות - אם מחשב נופל, המערכת קבצים לא תאבד יציבות. יתירות מידע - אם מחשב נופל, המידע עדיין יהיה זמין. שתי דרכים אפשריות: בסגנון RAID שבו אפשר לשחזר מידע לדיסק אחר, או שהמידע יהיה זמין תחת מחשב אחר ברשת ולכן המשתמש לא ירגיש בנפילה. אלו נראה לי הדירשות החשובות. מזכיר למישהו משהו? בדקתי כבר את GlusterFS שנפסל בנתיים בגלל בעיות התקנה (אחזור אליו כשיגמרו התחליפים) ואת AFS שנראה שלא מאפשר ניצול שקוף של המידע. תודה.

ezaton

New member
lustre. בדוק אותו

אני לא בטוח בקשר ליתירות, וכמה בזבזנית היא, אבל זה הכיוון שלך, לדעתי.

z00z

New member
pvfs2

אך לא lustre ולא PVFS2 לא נותנות יתירות ( lustre גם לא מתכוונים להוסיף, אך זה נמצא במפה של PVFS2 ) אני מעדיף את PVFS2 לאחר ששחקתי עם שניהן ( lustre מסובכת יותר) השאלה היא כמובן לשם מה אתה צריך :)

למעלה