מערכת כלי מטבח שמדמיינת את התחתית של לונדון מחדש

מצב
הנושא נעול.

Ccyclist

Well-known member

אלן, יורם, וכל מי שביקר בלונדון במרוצת השנים - לא תכירו את "מפת התחתית" או הסדר ההגיוני שבעיר בתמונות הבאות. אינני יודע אם מדובר בחוסר השקעה או בעירבוב מודע (מפת התחתית המקורית מוגנת בזכויות יוצרים) אבל חוסר ההגיון בקווים ובמיקום התחנות הוא מזעזע ומשעשע כאחד.

Ccyclist

Well-known member
כלי מטבח עם "מפת סלט לונדון" 2

אלן, יורם, וכל מי שביקר בלונדון במרוצת השנים - לא תכירו את "מפת התחתית" או הסדר ההגיוני שבעיר בתמונות הבאות. אינני יודע אם מדובר בחוסר השקעה או בעירבוב מודע (מפת התחתית המקורית מוגנת בזכויות יוצרים) אבל חוסר ההגיון בקווים ובמיקום התחנות הוא מזעזע ומשעשע כאחד.
כלי מטבח עם "מפת סלט לונדון" 2
לצערי יהיה פוסט שלישי, יש משהו עם הפלאפון החדש שלא קל להעברת קבצים - נראה שהמנגנון האוטומטי להורדת גודל לא פועל אם מחברים את הפלאפון למחשב. התמונות מאתמול עלו דווקא יפה - ישירות מהפלאפון.

Ccyclist

Well-known member
מפת הסלט 3.

מפת הסלט 3.
למי שלא מכיר - העיצוב של ה"מפה" מתחיל בצבעוניות נכונה (אפילו קו הבורדו למרות שמוזר לראות את הצבע הזה במרכז המערכת), ואני חושב שאלמנטים אמיתיים הוזזו - למשל הנהר הוזז למעלה (ונראה כמו הנהר במפה המקורית), הקו האדום עובר באמצע המפה גם אם שיחקו לו באלכסונים, ובצד השמאלי יש קו צהוב וקו ורוד צמודים אבל הם עושים סיבובים משונים. יתכן גם שהקו הכחול מקורו בקו הירוק המקורי, שהקו הירוק הוא משחק על הקו הכחול, וישנם קווים בצבע תכלת ואפור וכן קו חום כך שהצבתם בסלט הזה (במיקומים לא נכונים בעליל) הגיוני לעין מבחינת הצבעוניות.

אבל שמות המקומות - סלט שלם. אין הגיון גאוגרפי, מקומות מרוחקים זה מזה נמצאים בצמידות, אין קשר כלשהו בין מיקום יחסי בגאוגרפיה למיקום במפה זו, וישנן נקודות עניין לונדוניות מפורסמות שזוכות ל"תחנה" על שמן למרות שאין כזאת.

אם יש לאלן זמן אני מאתגר אותו ליצור "מפה" דומה של גוש דן, הים יכול להיות במזרח, הבורסה ליד יוספטל, הבימה ליד האוניברסיטה, וכו' כיד הדמיון והסדר האקראי החדש.

כמו כן - הצדעה למפת הדמיון של Have I got news for you משנות ה90. Elephant and Chips מישהו ?

http://themole.site.aplus.net//map1997detail.JPG

alantan

New member
הלוואי והיה לי זמן... המפות בהחלט מזעזעות בטיפשותן

מפת הסלט 3.
למי שלא מכיר - העיצוב של ה"מפה" מתחיל בצבעוניות נכונה (אפילו קו הבורדו למרות שמוזר לראות את הצבע הזה במרכז המערכת), ואני חושב שאלמנטים אמיתיים הוזזו - למשל הנהר הוזז למעלה (ונראה כמו הנהר במפה המקורית), הקו האדום עובר באמצע המפה גם אם שיחקו לו באלכסונים, ובצד השמאלי יש קו צהוב וקו ורוד צמודים אבל הם עושים סיבובים משונים. יתכן גם שהקו הכחול מקורו בקו הירוק המקורי, שהקו הירוק הוא משחק על הקו הכחול, וישנם קווים בצבע תכלת ואפור וכן קו חום כך שהצבתם בסלט הזה (במיקומים לא נכונים בעליל) הגיוני לעין מבחינת הצבעוניות.

אבל שמות המקומות - סלט שלם. אין הגיון גאוגרפי, מקומות מרוחקים זה מזה נמצאים בצמידות, אין קשר כלשהו בין מיקום יחסי בגאוגרפיה למיקום במפה זו, וישנן נקודות עניין לונדוניות מפורסמות שזוכות ל"תחנה" על שמן למרות שאין כזאת.

אם יש לאלן זמן אני מאתגר אותו ליצור "מפה" דומה של גוש דן, הים יכול להיות במזרח, הבורסה ליד יוספטל, הבימה ליד האוניברסיטה, וכו' כיד הדמיון והסדר האקראי החדש.

כמו כן - הצדעה למפת הדמיון של Have I got news for you משנות ה90. Elephant and Chips מישהו ?

http://themole.site.aplus.net//map1997detail.JPG

Ccyclist

Well-known member
הנה מפת הפארודיה שלי לרכבת ישראל - בצבעיה וסגנונה.

לי היה קצת זמן, הנה הצבעוניות הנכונה, והרשת הלא-נכונה בעליל. (יתכן שמגיע לזה פוסט נפרד)

בתקווה שתהנה לנסות למצוא את דרכך בנבכי גירסאתי לדובה הגדולה. (מפה אסוציאטיבית המבוססת על התחתית בלונדון)

alantan

New member
אהבתי שכדי לנסוע מירושלים לחיפה צריך להחליף בדימונה!

לי היה קצת זמן, הנה הצבעוניות הנכונה, והרשת הלא-נכונה בעליל. (יתכן שמגיע לזה פוסט נפרד)

בתקווה שתהנה לנסות למצוא את דרכך בנבכי גירסאתי לדובה הגדולה. (מפה אסוציאטיבית המבוססת על התחתית בלונדון)
אהבתי שכדי לנסוע מירושלים לחיפה צריך להחליף בדימונה!

Ccyclist

Well-known member
עדיין - לא עיינת מספיק כדי לעלות על העקרונות:

תודה, אבל הרפורמה כבר מתה - את התחנה צריך להרוס
1 - תחנות ליבת המערכת...
2 - העיר שנמצאת בכל הטבעת הפנימית
3 - עיר שמוקדש לה שיר
4 - שני משחקים שונים בקו הראשי
5 - קו תקשורתי ביותר
6 - כאן לא מודיעין, רפורמה.
ועוד כמה הקשרים...

alantan

New member
ראיתי ועליתי על העקרונות, וגם נהניתי!

1 - תחנות ליבת המערכת...
2 - העיר שנמצאת בכל הטבעת הפנימית
3 - עיר שמוקדש לה שיר
4 - שני משחקים שונים בקו הראשי
5 - קו תקשורתי ביותר
6 - כאן לא מודיעין, רפורמה.
ועוד כמה הקשרים...

רק שלא כל כך הבנתי מה הקשר בין מודיעין לרפורמה...

Ccyclist

Well-known member
חוסר מידע לנוסע, התחנה הבאה אנדרלמוסיה

רק שלא כל כך הבנתי מה הקשר בין מודיעין לרפורמה...
חוסר מידע לנוסע, התחנה הבאה אנדרלמוסיה

יש כמה שמות ממש מצחיקים!

יש כמה שמות ממש מצחיקים!

הנה הרעיון הכי טוב שלך לתחנה

הנה הרעיון הכי טוב שלך לתחנה

Ccyclist

Well-known member
ה"הגיון" העיצובי באנטי-מפה הזו:

הנה ה"תשובות" לחידת ההגיון העומד מאחורי המפה, על כל עיקרון שעמדתם עליו מגיעה לכם נקודה:
&nbsp
1 - הפריפריה במרכז המערכת. סוף סוף יוסף יוכל להגיע לכל מקום מעפולה, את שמות תחנות האיילון (שעיצובן הועתק מהמקור) מחליפות דימונה, עפולה, שדרות וטבריה לפי הסדר הזה ללא קשר למיקומן הגאוגרפי.
&nbsp
2 - ירושלים בירת ישראל נמצאת בארבעת כנפות הארץ. תחנות ירושלים מלחה, ירושלים האומה, ג'רוזלם פוסט וחוף ירושלים (ליד בניין האופרה בתל-אביב) מקיפות את מרכז המערכת.
&nbsp
3 - תחנות : חיפה, חיפה, עיר עם, תחתית. השיר מוקדש לעיר שנמצאת בדרום-מזרח המפה.
&nbsp
4 - הצדעה ללוטו ולטוטו בקו הראשי מצפון למרכז המערכת, משחק איקס-עיגול שמסתיים בתיקו מדרום למרכז.
&nbsp
5 - הקו מ"ג'רוזלם פוסט" עובר דרך חדשות (העיתון המיתולוגי שנסגר), מעריב (גשר ועיתון) וכמובן טמקא.
&nbsp
6 - תחנות מודיעין 144, כאן לא מודיעין, ו-רפורמה (שבה הקווים חוצים האחד את השני בחוסר סדר) - מידע לנוסעים (או היעדרו).
&nbsp
7 - אזור ימי (בהשראת חוף ירושלים): חוף ירושלים, חוף הילטון, ים כינרת, ים המלח וים סוף.
&nbsp
8 - (אסוציאציה) - רציתי להמשיך ל"ירדן" אך היא איננה מוכרת מספיק בארץ אז החלפתי ברפאלי והוספתי עזריאלי כי זה נשמע דומה ויש מדי פעם בקשות הכוונה ל"תחנה" בשם זה.
&nbsp
9 - אזור גיי, עצמאות (רמיזה לרשת הגנים הארצית שהיתה בשימוש לפני המעבר לחיי הלילה הפתוחים), חוף הילטון, והצדעה הן לגוש הירוק במצעד ול"גוש-אדום-וורוד".
&nbsp
10 - תחנות: רכבת ל..., אילת (בצפון הקו הראשי, כראוי לאנטי-מפה)
&nbsp
11 - תחנות: ימין, שמאל מרכז. (על הקו הראשי): תגובה לחלוקת המפה לרכבות מהירות ואיטיות במקור, הערה על כך שלשמאל קוראים בימינו "שמאל-מרכז" על אף העובדה שאין עיגול בקו המרכזי שם...
&nbsp
12 - חץ שיוצא מהמערכת החוצה, עוסק בירידה, תחנות ע"ש הסדרה "בת ים - ניו יורק" וכן תופעת ברלין.
&nbsp
13 - פיצול סתמי של באר שבע, סכילת שמה בין האנגלית לעברית.
&nbsp
14 - קו "רכבת": רכבת ל..., רכבת קלה, רכבת לילה (לקהיר), רכבת מרכז (ולא "רכבת צפון").
&nbsp
15 - אחרונות אחרונות חביב: בקצה הדרום מערבי של המפה תחנות: תל אביב, מרכז. המרכז בפריפריה.
&nbsp
&nbsp
כמה נקודות יש לכם ?

alantan

New member
12 נקודות - לא ידעתי את 8, 9 ו-12

הנה ה"תשובות" לחידת ההגיון העומד מאחורי המפה, על כל עיקרון שעמדתם עליו מגיעה לכם נקודה:
&nbsp
1 - הפריפריה במרכז המערכת. סוף סוף יוסף יוכל להגיע לכל מקום מעפולה, את שמות תחנות האיילון (שעיצובן הועתק מהמקור) מחליפות דימונה, עפולה, שדרות וטבריה לפי הסדר הזה ללא קשר למיקומן הגאוגרפי.
&nbsp
2 - ירושלים בירת ישראל נמצאת בארבעת כנפות הארץ. תחנות ירושלים מלחה, ירושלים האומה, ג'רוזלם פוסט וחוף ירושלים (ליד בניין האופרה בתל-אביב) מקיפות את מרכז המערכת.
&nbsp
&nbsp
4 - הצדעה ללוטו ולטוטו בקו הראשי מצפון למרכז המערכת, משחק איקס-עיגול שמסתיים בתיקו מדרום למרכז.
&nbsp
5 - הקו מ"ג'רוזלם פוסט" עובר דרך חדשות (העיתון המיתולוגי שנסגר), מעריב (גשר ועיתון) וכמובן טמקא.
&nbsp
6 - תחנות מודיעין 144, כאן לא מודיעין, ו-רפורמה (שבה הקווים חוצים האחד את השני בחוסר סדר) - מידע לנוסעים (או היעדרו).
&nbsp
7 - אזור ימי (בהשראת חוף ירושלים): חוף ירושלים, חוף הילטון, ים כינרת, ים המלח וים סוף.
&nbsp
8 - (אסוציאציה) - רציתי להמשיך ל"ירדן" אך היא איננה מוכרת מספיק בארץ אז החלפתי ברפאלי והוספתי עזריאלי כי זה נשמע דומה ויש מדי פעם בקשות הכוונה ל"תחנה" בשם זה.
&nbsp
9 - אזור גיי, עצמאות (רמיזה לרשת הגנים הארצית שהיתה בשימוש לפני המעבר לחיי הלילה הפתוחים), חוף הילטון, והצדעה הן לגוש הירוק במצעד ול"גוש-אדום-וורוד".
&nbsp
&nbsp
11 - תחנות: ימין, שמאל מרכז. (על הקו הראשי): תגובה לחלוקת המפה לרכבות מהירות ואיטיות במקור, הערה על כך שלשמאל קוראים בימינו "שמאל-מרכז" על אף העובדה שאין עיגול בקו המרכזי שם...
&nbsp
12 - חץ שיוצא מהמערכת החוצה, עוסק בירידה, תחנות ע"ש הסדרה "בת ים - ניו יורק" וכן תופעת ברלין.
&nbsp
&nbsp
14 - קו "רכבת": רכבת ל..., רכבת קלה, רכבת לילה (לקהיר), רכבת מרכז (ולא "רכבת צפון").
&nbsp
15 - אחרונות אחרונות חביב: בקצה הדרום מערבי של המפה תחנות: תל אביב, מרכז. המרכז בפריפריה.
&nbsp
&nbsp
כמה נקודות יש לכם ?
12 נקודות - לא ידעתי את 8, 9 ו-12

amit1270

New member
לרוב הנקודות (למעט 9) הייתי מודע במידה כזאת או אחרת

&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
כמה נקודות יש לכם ?
לרוב הנקודות (למעט 9) הייתי מודע במידה כזאת או אחרת
לא יודע מה זה אומר מבחינת ניקוד, כי לא הייתי נותן נקודה מלאה לכולן.

Ccyclist

Well-known member
ומהסלט לרגלי החזירים שנחשבים כאן למעדן.

ומהסלט לרגלי החזירים שנחשבים כאן למעדן.
באנגליה בשר מוצג בצורה מתורבתת של נתחים באריזות. בספרד ניתן למצוא בכל סופרמרקט רגלי חזירים שלמים עם הפרסה והדבר הזה שנראה לי ברברי הוא מחזה נפוץ ונורמאלי כאן. זו אחת הסיבות שאני קונה במוריסונ'ס בגיברלטר לפחות פעם בחודש. אינני בטוח אם אוכלי הפסטרמות והבייקון בפורום יראו במוצגים הבאים אוכל או ברבריות אבל זה שונה ומוזר (אפילו אחרי עשרה חורפים לא מתרגלים לפרסות שמגיעות מכל עבר) ולכן ראוי להצגה לכל מי שלא מבין שמה שנורמאלי במקום אחד יכול להיות מזעזע במקום אחר.

Ccyclist

Well-known member
ים החזירים שמסביב

ים החזירים שמסביב
אם לא יעלו 2 תמונות לפחות אשלח רק 2 נוספות.

Ccyclist

Well-known member
כותל החזירים

כותל החזירים

מצב
הנושא נעול.
למעלה