מערכת הפורומים החדשה יוצאת לדרך!

מערכת הפורומים החדשה יוצאת לדרך!

'תפוז
אנשים' גאה להציג בפניכם את גרסת הבטא של מערכת הפורומים החדשה! מדובר בשדרוג מערכת הפורומים הגדולה ביותר ברשת הישראלית, והפיכתה לידידותית ונוחה עוד יותר. במערכת המחודשת הושקעה מחשבה רבה, על מנת שתאפשר לכם את מרב הדרכים להביע את עצמכם, להחליף חוויות, לשתף אחרים בדברים המעסיקים אתכם ולדון בנושאים שונים ומגוונים. מה מתחדש
העיצוב נקי יותר, חדשני יותר, ומתאים למראה הכולל של תפוז המתחדש. בנוסף, המערכת עברה עברוּת ובר הניווט השמאלי שליווה אתכם עד היום, עבר לצד ימין.
המערכת המחודשת מאפשרת חיבור טבעי יותר בין הפלטפורמות של תפוז. למשל, בכל פורום ישנם קישורים לפורומים נוספים, קומונות, בלוגים, סרטוני Flix ותמונות הקשורות לנושא הפורום.
בעתיד, החיבור בין הפורומים לפלטפורמות החדשות יהיה הדוק אף יותר, ויאפשר לנו להציע לכם כלים חדשניים ומגניבים. את הראשון שבהם נחשוף כבר בימים הקרובים: אתר HIT המאפשר לכם להמליץ על תכנים משובחים ישירות מהפורום, ובעצם מכל מקום בתפוז ומחוצה לו.
המערכת החדשה נבנתה בטכנולוגיית דוט.נט. אנו צופים ומקווים כי בתום תקופת הרצת גרסת הבטא, הגלישה תהיה מהירה יותר, נוחה יותר ונטולת תקלות ככל האפשר. זהו, תמו ההסברים ועתה אנו מזמינים אתכם, גולשי תפוז, לגלוש ולהתנסות במערכת החדשה: הכניסה למערכת הפורומים החדשה מתבצעת על ידי לחיצה על הקישור המוצג בצד שמאל של הפורום, או ממש מפה. שימו
! היות ומדובר בגרסת הרצה, צפויות תקלות ובאגים קטנים. אנא דווחו על כל בעיה בפורום "הפורומים החדשים", על מנת שנוכל לסייע ולפתור את התקלות. שאלות והערות יתקבלו בברכה אף הן. http://www.tapuz.co.il/forums/main/anashim.asp?forum=2000 גלישה נעימה! צוות תפוז
אנשים

TheWrongGuy

New member
לפעמים נראה לי שתפוז זה ניסוי במדעי הרשת

קונפליקט מתמשך בין המשתמשים שממשיכים לייצר תוכן ובין המפעילים שממשיכים לנסות להקשות עליהם. מה קובע האם אתר הוא טוב הוא רע? הקהילה או הממשק?

זה הזכיר לי משהו

מישהו פעם אמר פה שדיזנגוף סנטר היה התערבות בין עובדי עיריית ת"א לבדוק האם הציורים של אשר אפשריים לא יודעת למה זה הזכיר לי את זה

noosh

New member
כן, אמרתי פעם לחברה שהסנטר הוא כמו

ציור של אשר. אבל דווקא עם הסנטר אני בסדר, אני מכירה אותו כמו את כף ידי, זה החניון של הסנטר (ושל עזריאלי) שמזעזע ממש.

החניון של עזריאלי זה פחד אלוהים!!!!!!

כמעט דרסו אותי שם פעמיים, צעקו עלי שם, איימו עלי שם, כמעט נכנסו לי באוטו כמה פעמים. ולא זה לא בגלל שאני בחורה ואני לא יודעת לחנות, הגהנום נראה לי יותר נחמד מהחניון של עזריאלי. אני מתעבת את המקום הזה!!!!!! עם החניון של הסנטר דווקא הסתדרתי טוב בפעמיים שהייתי בו

lollapalooza

New member
לא, זה לא.

העובדה שקשה לכם להתרגל למשהו חדש לא אומרת שהמערכת לא טובה- היא טובה יותר מהמערכת הזו, שעם כל הכבוד היא די כעורה, מתפקדת לא משהו בכלל (כמה פעמים נפל לכם האתר או היה איטי בטירוף?) ומיושנת. המערכת החדשה טובה יותר ונוחה יותר ואין שום סיבה לקפוץ נגדה ולפתוח עצומות רק בגלל בעיות הסתגלות. אז התרגלתם למערכת הזו, אז מה? תתרגלו מחדש ותראו שהיא טובה יותר. ואני לא אומרת את זה כי אני מנהלת וצריכה "להגן" על תפוז, האמינו לי- כשהיו לי טענות לגבי המערכת, והיו לי, לא חסכתי אותן ממי שצריך לשמוע.

הצצתי במערכת החדשה

וההסתגלות שם היא מוגזמת בנוגע לנפילות האתר, הם יכולים פשוט לסדר את הבעיות הקיימות, וקשה לי להאמין שלא יהיו בעיות כאלה וגם בעיות אחרות במערכת החדשה. זה לא שהיא הולכת להיות מושלמת אבל הטקסט שם מכוער, הכותרות הקטנות של ההודעות ואז הטקסט שנפתח ענק? זה די מזעזע ולהזיז את התפריט לצד ימין ואת הפורום לשמאל? זה הגזמה די גדולה לדעתי

lollapalooza

New member
אפרת,

(וזה מעיד על רצינות, שאני קוראת לך ככה) אין דבר כזה "לסדר את הבעיות הקיימות"- הבעיות שהיו עד עכשיו נבעו ממבנה המערכת, ורק בבנייה של מערכת חדשה ניתן להתגבר עליהן. ברור שהמערכת החדשה לא מושלמת ושיהיו גם בעיות בה, כי תמיד יש בעיות, אבל הרעיון הוא לצמצם עד כמה שאפשר. הטקסט נראה בדיוק אותו הדבר כמו כאן, עם כל הכבוד. כשאני בוחרת בטקסט הגדול זה נראה בדיוק אותו הדבר כמו פה. להגיד שהזזת התפריט לצד ימין ואת הפורום לצד שמאל היא צעד מוגזם- זו ההוכחה הכי גדולה לכך שהבעיה היא בעית הסתגלות נטו. אז הזיזו צד, אז מה? מה הבעיה הגדולה? זה עדיין אותו פורום ואותו התוכן על אותו מסך. והכי חשוב- יש סיבה לכך שהעלו את הפורומים פה לנסיון בצד ולא הנחיתו אותם עליכם ביום בהיר בלי להודיע- רוצים לשמוע את דעתכם ורוצים לשמוע אפשרויות לשינוי. המערכת עוד תעבור שינויים, אני מניחה. אבל לבוא ולצאת נגד זה מעליב ומיותר- אנשים עבדו על המערכת הזו הרבה יותר ממה שנדמה לכם והשקיעו בהם המון, והאמיני לי שהיא עברה שינויים כל כך רבים והיא עוד תעבור- אבל לבוא ולהגיד "תעיפו את זה לגמרי" זה לא לעניין. המערכת פה והיא תישאר ותעלה. הרעיון הוא לתת ביקורת בונה שתשפר ולא להגיד "לא רוצים".

הדס,

(זה היה נדרש) אני לא אמרתי תעיפו, ת'כלס אני אלך אחרי הפורום הזה איפה שהוא יהיה והגודל? עכשיו נכנסתי עוד פעם וזה כאילו הסתדר, כשנכנסתי לזה פעם ראשונה הכותרות היו קטנות והטקסט עצמו היה גדול, הם כנראה סידרו את זה. והעין הולכת לימין, זה משהו טבעי אני חושבת, להזיז את כל הטקסט שמאלה או למרכז זה פחות חשיבות לטקסט ויותר חשיבות לתפריט בצד. ככה לי זה נראה לי לפחות, ברגע שאני אתרגל זה לא יפריע, כרגע זה מציק בעיניים, זה נראה כאילו התוכן בפורום הוא פחות חשוב לעומת הממשק והתפריט בצד. ובאמת דבר אחד שתמיד אפשר להגיד לזכות תפוז זה שהם מעלים הכל בצד לנסיון קודם, עם המסרים ועם החיפוש החדש (שהוא נוראי אגב, לא להאמין שהחיפוש הישן הוא יותר מדוייק, מה הקטע כאן?), אבל לפחות הממשקים הישנים זמינים לתקופה מסויימת (ועם החיפוש אני מקווה שיהיו זמינים תמיד). ואני לא התרעמתי עליהם יותר מדי, לא הגבתי בשום מקום, גם לא בשרשור הקיטורים בפורום ה-2000 שלהם. ואני לא מזלזלת בכמות ההשקעה, אני עובדת באתר ואני יודעת כמה זמן לוקח לעבוד על כל שינוי הכי קטן (שינינו עיצוב לפני כמה חודשים עכשיו הולכים לשנות עוד פעם, זה לא עבודה של רגע, זה קריעת תחת של הרבה אנשים). אבל עדיין יש בעיות עם ממשקים חדשים שהם מעלים, גם כשהם כבר מעלים אותם רשמית. החיפוש החדש כביכול נראה יותר טוב אבל הוא לא עובד, אני לא מצליחה להבין את זה, הוא לא מחפש בכל הפורום, הוא מביא רק אחוז מסויים מההודעות, זה חסר הגיון לחלוטין. וגם החיפוש הישן עובד פחות טוב בזמן האחרון ולא מביא את ההודעות הכי אחרונות. (כן החיפוש פה מעצבן אותי) קיצר מה שבאמת הפריע לי זה הזזת הפורום לצד מהסיבות שאמרתי למעלה. אבל ת'כלס אני כאן לא משנה איך זה נראה

ואגב

הממשק של תפוז, בבסיסו הוא הכי נח וזה משהו שאני לחלוטין עומדת מאחוריו, וגם אם ישנו עיצוב זה לא ישתנה מכל הפורמים שנתקלתי בהם באינטרנט, בין אם עברית או אנגלית, הממשק שלהם תמיד לוקח

lollapalooza

New member
לא אמרתי שאת אמרת "תעיפו".

הבאת קישור לעצומה נגד המערכת- הגבתי לזה. אני לא מצדיקה את העצומה הזו וחושבת שהיא לא במקום ולא ראויה. כמו שאמרתי, נעשו ונעשים שינויים במערכת- וזה מסביר גם את עניין גודל הפונט- ואת בעצמך מודה שיש פה עניינים של הסתגלות. והאמיני לי שהמערכת הזו הייתה פחות טובה בעבר, ככה שזה לא שאנשים אטומים לגמרי להצעות. אני פשוט מקבלת את התחושה שגולשים פה באתר ראו משהו אחר וישר קפצו שזה רע, מתוך איזה שהוא קבעון ופחד מהלא מוכר, וזה מיותר כי באמת שהרבה יותר נוח במערכת ואני מאמינה שאחרי שייפתרו בעיות כאלה ואחרות שאולי יש בה מתוקף היותה חדשה, היא תוכיח את עצמה, אם אנשים רק יתנו לה סיכוי ולא יתבכיינו ישר. בעניין החיפוש- האמיני לי שכולנו לא מבינים מה קורה עם החיפוש החדש הזה, אבל זה ידוע וזה מטופל ובעזרת השם עוד יהיה לנו חיפוש ראוי, אני מקווה.

העצומה

הבאתי את זה כי זה קיים וזכותם של אנשים להגיב לזה, הבאתי את זה בסך הכל כידיעה לאחרים, לא חתמתי שם ואני לא מתכוונת לחתום שם. אבל זכותם של אנשים אחרים להיות מודעים לזה ולעשות עם זה משהו אם הם רוצים, בסך הכל ידעתי שקיים כזה דבר. וזה גם היה רלוונטי סך הכל, בכל מקרה הבאתי אותה קצת כבדיחה גם, לפחות זאת היתה הכוונה. רגע אחרי שהעלו את זה כבר אנשים נגד בלי שניסו, ואנחנו אחת המדינות הכי פחות מאורגנות בעולם ופתאום מביאים עצומה כזאת ורוצים לארגן שביתה שעל דברים חשובים פי 200 לא מצליחים לארגן שביתה, זה נראה לי קצת מגוחך

TheWrongGuy

New member
כל זה נכון,

באמת היה צריך לבנות את המערכת מחדש. חבל רק שאת שתי הבעיות העיקריות - ממשק כתיבת ההודעה והאיטיות שבטעינת הפורום - לא תיקנו. זה מעלה את השאלה "מה כן תיקנו", בעיקר בגלל שחלק מהבעיות שרק בנייה מחדש יכולה היתה לפתור היו אלה שלכאורה השפיעו על מהירות הטעינה של הפורום. אם הן תוקנו או לא, לא אדע, אבל מבחינתי כמשתמש קצה, מדובר בסך הכל בשינוי עיצוב, מוצלח או לא, ובהחרפת זמן הטעינה של הפורום, שהיה בעייתי גם לפני כן.

lollapalooza

New member
האיטיות הזו ידועה ומטופלת

והיא לא נובעת מאותה סיבה שיש איטיות במערכת הנוכחית. מה רע בממשק כתיבת ההודעה?

TheWrongGuy

New member
מוגבל משהו.

אפשרויות עיצוב היו יכולות להיות נחמדות. אני מבין את זה שלא סומכים על המשתמשים שידעו להגביל את השימוש בחופש עיצובי, אבל כמה כלים בסיסיים - מספור / תבליטים, אפשרויות עימוד בסיסיות... אבל עזבי את זה, בואי נסתכל על שלושת הכלים שהוחלט שהמשתמשים ראויים להשתמש בהם - זאת היתה יכולה להיות הזדמנות נהדרת להפוך אותם לנוחים לשימוש. נגיד, שיהיה אפשר לבחור טקסט ולהפוך אותו למודגש או ללינק או ל"קוד", במקום לחשוב מראש, לפני שהתחלת לכתוב, מה תרצי מודגש ומה לא. זיהוי לינקים יכול להיות נחמד, אפשרות לערוך את התכונות השונות של הלינק... לא צריך להיות מקורי - רק להסתכל בכל תיבת טקסט, בכל תוכנה, פורום, אתר אינטרנט, דואר-רשת...כל תיבת טקסט שתצליחי למצוא תהיה פחות מסורבלת מזו.

למעלה