מערכות נישה

DevArea

New member
מערכות נישה

שלום, ישנם נושאים, שאי אפשר לדון עליהם בצורה נוחה ומקצועית במערכות הבלוגים "הסטנדרטיות", ולפיכך, קמו בעולם מספר מערכות נישה. בארץ, התופעה קצת פחות חזקה, אבל, עדיין יש את מערכת הבלוגים של מיקרוסופט בכתובת: http://blogs.microsoft.co.il שבה, דרך אגב, נמצא הבלוג שלי - http://blogs.microsoft.co.il/blogs/shahar target=_blank>http://blogs.microsoft.co.il/blogs/shahar מה אתם אומרים על מערכות כאלה? כדאי או לא כדאי לכתוב בהן? האם אתם, הייתם כותבים במערכת ייחודית כזאת לגבי תחומי העניין שלכם?
 
הבעיה במערכת כזאת

היא המוגבלות לתחום אותו הוא מייצג כאן בתפוז אתה יכול לכתוב על הכל ויותר מזה באותו הבלוג פעם לכתוב שיר, פעם לכתוב דעה פוליטית ופעם שטות היתולית אין מחוייבות לנושא סגור ולא משתנה כמו במערכות שהזכרת שהן נפלאות בפני עצמן
 
שאלה טובה שחר

לדעתי מערכות כאלו לא מזיקות ואף להפך - הן תורמות להתפתחות הבלוגספירה והכתיבה בתחומים סציפיים במקום אחד המיועד לאותו תחום. בתור אחד שכותב במערכת של מיקרוסופט (
) אני יכול להגיד שלכתוב במערכת שכולה מוקדשת לתחום העניין עליו אתה כותב זה דבר מצויין - זה מן מקום בו כל הפוסטים שמתפרסמים קשורים אל התחום בו אתה מתעסק באופן כזה או אחר. זה נהדר וכך מכירים עוד אנשים שמתעסקים עם אותם התחומים ונמצאים באותו הראש, פחות או יותר. חסרון אחד לדעתי, הוא שיש צורך לספק רמת תכנים מסויימת (כדוגמא, אתן כאן את המערכת של מיקרוסופט) - אותי בהתחלה זה הפחיד טיפה, אם כי קצת התרגלתי ואני כותב שם דיי שוטף. וחוץ מזה, אתה צריך להגדיר את עצמך לתחום ספציפי אליו אתה כותב - זה כבר לא בלוג חופשי, הוא יותר מוגבל, נראה שאתה צריך להתמקד כמה שיותר בתחום מסויים ולא להתפזר לתחומים אחרים שפחות מעניינים את הקהילה הספציפית. כדאי.
 
דרך אגב,

יש גם את המערכת של גלובס בשיתוף הבלוגיה של תפוז, זו גם מן מערכת בסגנון הזה לקהל יעד מסויים. אני מכיר עוד מספר מערכות כאלו אך אין לי את הכתובות כרגע.
 

DevArea

New member
כן, זה נכון....

אבל, היתרון הוא שהקהל שמתעניין בנושא הזה, הוא שרואה את מה שכתבת. נותן לך חשיפה לקהל ממוקד. שחר.
 
נכון

וגם במקביל אתה נמצא במקום בו כל מה שנכתב, פחות או יותר, נוגע לתחום העניין שלך - מכיר אנשים חדשים ופוסטים מעניינים. כמו שאמרת, קהל יעד ממוקד לחלוטין.
 

דם דם

New member
אני רואה בהם

עוד אתר ודרך אלטרנטיבית לבלוגים בעיקרון זה נשמע נורא חביב והכול...וכן זה לא נשמע לי הכי מפותח האתר שכרגע הבאת. מה שכן כרגע בכול אופן, מועדף עלי תפוז מכול מיני סיבות של נוחות וגם מעניינים אידיאולוגים (כן גם אידאולוגיה קיימת) אבל בהחלט כול מקום שנותן עוד במות לבלוגים הרי הוא מבורך.
 

DevArea

New member
לגבי הפיתוח....

CS נחשבת הפלטפורמה המתקדמת לבלוגים. העניין הוא, שפה, ביטלו חלק גדול מהאפשרויות שלה. מניעים אידיאולוגיים? מה אלה
? ואיך הם נמצאים באתר כמו תפוז, שדי מוודא שהפרסומות שלו יוצגו בכל פינה אפשרית? משום מה, זה נראה כמו מניע מסחרי טהור.
 

דם דם

New member
האידיאולוגים אצלי הם

לא מניעים כאלה או כאלה חחח הכוונה יותר שתפוז הרבה יותר נוחים לי מאשר אתרים אחרים שיצא לי לראות,ואם להשוות לאתר אחר אז תפוז נותן כמה וכמה שירותים שאתרים אחרים רוצים עליהם תשלום. ותפוז לא מצועצע מידי,הוא הרבה יותר נוח מבחינה עיצובית וגם הזכויות בבלוגים הם קניינם של הבלוגרים,והיה על זה אני זוכר פעם דיון נורא חריף באינטרנט וכול זה. אניוואי אני מרגיש פה הכי בבית
 

דם דם

New member
כן

חד וחלק...לא שאני מתבייש מזה יותר טוב לי פה מהרבה בחינות ואני גם מניח שהרבה בלוגרים אחרים שבחרו להיות פה יש להם סיבה למה דווקא באתר הזה פתחו בלוג ולא באתר אחר.
 

פגעסוס

Active member
בבלוג שלי

אני כותב על נושאים מכל וכל ולא נראה לי שזה היה מתאים למערכת נישה. עם זאת יש לי בלוג שעיקרו ביקורת טלוויזיה ואם היה לי אתר שהיה מאפשר לי לכתוב אותו עם קהל גדול, הייתי כותב אותו גם שם. בכל מקרה הייתי משאיר את הבלוג שבבלוגיה וממשיך לעדכן אותו (מסתבר שאני סנטימנטלי..)
 

xslf

New member
מערכות נישה

הן שימושיות מאוד אם מחפשים מבחר כותבים על נושא ספציפי. ועדיף- אם יש פיד כללי לכל המערכת (כל עוד הרמה היא בסה"כ גבוהה, וקצת הפוסטים לא מהיר מידי...) זה בתור קוראת. בתור כותבת, הנושא לא ממש עלה אף פעם על הפרק. כשהתחלתי לכתוב את הבלוג שלי, לא היו מערכות נישה בארץ. חוץ מזה שאני אוהבת את העצמאות (הטכנית) שנותנת לי הכתיבה בבלוג שרץ על שרת שלי, ולא שייך למערכת בלוגים כללית כלשהי.
 
אם לדוגמא הייתה מערכת כזו

שעוסקת בתחום בו את כותבת (אני מדבר באופן תיאורתי) - היית מעוניינים להצטרף במידה והיו מזמינים אותך? לא בהכרח במקום הבלוג הקיים, אולי גם בנוסף אליו. אגב, לאחרונה גם הכרתי נושא חדש בשם cross-posting, משמע עדכון ישיר של פוסטים ב-2 בלוגים שלך במקביל. זו גם אפשרות במקרים כאלו.
 

xslf

New member
דווקא הייתה מערכת שהזמינה אותי

אבל אין לי מספיק זמן לכתוב בשני מקומות, כך שאמרתי להם שהם יכולים להשתמש ב-rss ממני בשביל לפרסם את הפוסטים שלי שם (למעשה, cross-posting אוטומטי). בסופו של דבר הם החליטו לוותר.
 
למעלה