מערוץ 12 הכתבה על אייכמן שרצה להשמיד 10.3 מיליון יהודים

קצה11

Well-known member
מעלים שם שאלות האם הפסיקו לצוד נאצים בגלל שלא יחשפו מעשי קסטנר (יקיר ואיש מפא"י) על ידי הצד הנאצי
לא אני מעלה את השאלות אלא עורכי הכתבה

שחר 676

Well-known member
מנהל
מעלים שם שאלות האם הפסיקו לצוד נאצים בגלל שלא יחשפו מעשי קסטנר (יקיר ואיש מפא"י) על ידי הצד הנאצי
לא אני מעלה את השאלות אלא עורכי הכתבה
כן , אז בראיון שבוצע כשאייכמן היה אדם חופשי בארגנטינה הוא סיפר וידוי מלא לעיתונאי בשם סאסן רק שהוא התנה את מתן הראיון בפרסום רק לאחר מותו ולמטרת מחקר.

בראיון ההוא , כשהוא חופשי ומאושר בארגנטינה בטרם נחטף ע"י המוסד הוא "הפליל" את אדון קסטנר וסיפר על מגעיו איתו ועל האופן בו סייע לו "בשינוע" יהודי הונגריה.

הראיון הזה פורסם במגזין "לייף" לאחר חטיפתו.

לגבי מוערבות שלטון מפא"י ?
ובכן ע"פ מיטב ידיעתי בתו של קסטנר (האמא של שרת התחבורה מיכאלי) האשימה את בן גוריון ברציחתו.

יש לציין כי רוצחי קסטנר שוחררו מהכלא שנים ספורות לאחר רציחתו....עונש כל כך קצר על עבירת רצח ? ....ממממממ מענין לאללה.....

קצה11

Well-known member
כן , אז בראיון שבוצע כשאייכמן היה אדם חופשי בארגנטינה הוא סיפר וידוי מלא לעיתונאי בשם סאסן רק שהוא התנה את מתן הראיון בפרסום רק לאחר מותו ולמטרת מחקר.

בראיון ההוא , כשהוא חופשי ומאושר בארגנטינה בטרם נחטף ע"י המוסד הוא "הפליל" את אדון קסטנר וסיפר על מגעיו איתו ועל האופן בו סייע לו "בשינוע" יהודי הונגריה.

ובכן ע"פ מיטב ידיעתי בתו של קסטנר (האמא של שרת התחבורה מיכאלי) האשימה את בן גוריון ברציחתו.

יש לציין כי רוצחי קסטנר שוחררו מהכלא שנים ספורות לאחר רציחתו....עונש כל כך קצר על עבירת רצח ? ....ממממממ מענין לאללה.....
היורה המתנקש היה סוכן של שירות הביטחון ובן גוריון דאג אישית לסדר חנינה לרוצח כבר אחרי 5 שנים והוא ביקש אישור מהאלמנה שלא הסכימה אבל לא עזר לה. זה נראה כמו חיסול של המדינה כדי להשתיק חלקה של מפא"י בפשעי קסטנר .

נערך לאחרונה ב:

The Real Big Joe

Well-known member

רק דביל משתמש בעדות של הצורר שקסטנר תעתע בו כגי להבין את הצד היהודי. עדותו מראה איך הצליח קסטנר להרשים אוץו בכוחו ויכולתו, ועל ידי כך להוציא ממנו כל מיני הטבות שהצילו יהודים.

שחר 676

Well-known member
מנהל
רק דביל משתמש בעדות של הצורר שקסטנר תעתע בו כגי להבין את הצד היהודי. עדותו מראה איך הצליח קסטנר להרשים אוץו בכוחו ויכולתו, ועל ידי כך להוציא ממנו כל מיני הטבות שהצילו יהודים.
עדותו של אייכמן ניתנה ללא לחץ וכשהוא חופשי ומאושר בארגנטינה - הוא סיפר מה הוא נתן לקסטנר (רכבת המיוחסים) ומה קסטנר נתן לו בתמורה (הרגעתם והפגת חששותיהם המוצדקים של יהודי הונגריה המסכנים שנשלחו אל מותם במחנות ההשמדה)

אייכמן סיפר על העסקה שנרקמה ביניהם וסיפר על כך באופן בהיר וצלול וללא שום לחץ כלשהו.

אין לי כח לחפש עכשיו את ציטוט דבריו של אייכמן על קסטנר - אולי אעשה זאת בהמשך אך אני מאמין כי קסטנר ימח שמו וזכרו מכר את נשמתו לשטן.....ולא רק הוא.

The Real Big Joe

Well-known member
עדותו של אייכמן ניתנה ללא לחץ וכשהוא חופשי ומאושר בארגנטינה - הוא סיפר מה הוא נתן לקסטנר (רכבת המיוחסים) ומה קסטנר נתן לו בתמורה (הרגעתם והפגת חששותיהם המוצדקים של יהודי הונגריה המסכנים שנשלחו אל מותם במחנות ההשמדה)

אייכמן סיפר על העסקה שנרקמה ביניהם וסיפר על כך באופן בהיר וצלול וללא שום לחץ כלשהו.

אין לי כח לחפש עכשיו את ציטוט דבריו של אייכמן על קסטנר - אולי אעשה זאת בהמשך אך אני מאמין כי קסטנר ימח שמו וזכרו מכר את נשמתו לשטן.....ולא רק הוא.
כמה אפשר לחהיות דביל. אייכמן אמר את האמת שלו. אבל האמת שלו כללה את ההבטחות, וההתפארות של קסטנר שעבד עליו, והשמוק - האמין לו. אתה לא צריך להביא שום ציטוט של אייכמן. הוא אמר את הכל. זאת הייתההצלחתו של קסטנר. מאותה סיבה ממש נתו לברנד לסע לקושטא לארגן משאיות כנגד דם, למרות שלא הייתה להם שום סמכות ויכולת.

שחר 676

Well-known member
מנהל
כמה אפשר לחהיות דביל. אייכמן אמר את האמת שלו. אבל האמת שלו כללה את ההבטחות, וההתפארות של קסטנר שעבד עליו, והשמוק - האמין לו. אתה לא צריך להביא שום ציטוט של אייכמן. הוא אמר את הכל. זאת הייתההצלחתו של קסטנר. מאותה סיבה ממש נתו לברנד לסע לקושטא לארגן משאיות כנגד דם, למרות שלא הייתה להם שום סמכות ויכולת.
טוב. נגמרה לי הסבלנות היומית להגיגים "האינטילגנטים" שלך.

זכור מדוע מילשטיין השליך אותך מכל המדרגות....אינך בר שיח ראוי.

לילה טוב מתוקי.

קצה11

Well-known member
טוב. נגמרה לי הסבלנות היומית להגיגים "האינטילגנטים" שלך.

זכור מדוע מילשטיין השליך אותך מכל המדרגות....אינך בר שיח ראוי.

לילה טוב מתוקי.
שים לב כיצד המנהל מאפשר לו לקלל כמו מוכרת מזון בשוק בעיר יריחו

נערך לאחרונה ב:

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה רוצה להגיד שיהודי הונגריה הלכו כצאן לטבח בידיעה מוחלטת של מה שמצפה להם?

The Real Big Joe

Well-known member
אתה רוצה להגיד שיהודי הונגריה הלכו כצאן לטבח בידיעה מוחלטת של מה שמצפה להם?
הביטוי "כצאן לטבח" הוא ביטוי מרושע ומתנשא שהמציא הישוב בארץ מתוך חוסר הבנה למצב שהיה שם. להשתמש בו היום זה ביזוי המיליונים. לא הייתה ליהודים שום ברירה. גם גיבורי הארץ הכינו מערות בכרמל להסתתר בהם ולמות "מוצת גיבורים".

וכן ב-1944 ידעו יהודי הונגריה מה ארע בפולין. ומכל מיני סיבות שנחקרו כבר, הם חשבו שאם הם שרדו עד 1944 - אולי יינצלו. (לא שהייתה להם ברירה). בתנאים ששררו בהונגריה לא הייתה תיקשורת בין בודפשט וערי השדה. בכל זאת יצאו 140 שליחויות של אנשי כל תנועות הנוער לרחבי הונגריה (מחופשים לגויים עם תעודות מזויפות) כדי להתריע. הם נתקלו בחומה של אטימות וזלזול.

הנה כאן הסיפור המפורט של השליחויות. יעדם וכשלונן המתסכל

evglev1

Well-known member
מנהל
הצילו אלפי או אפילו ריבבות יהודים בתמורה למסירה של חצי מיליון יהודים למשרפות על מגש של כסף.

שחר 676

Well-known member
מנהל
הצילו אלפי או אפילו ריבבות יהודים בתמורה למסירה של חצי מיליון יהודים למשרפות על מגש של כסף.
"הציל" כ 1700 יהודים "רכבת המיוחסים" כולל בני משפחתו בתמורה למסירת מאות אלפי יהודי הונגריה אל המשרפות "על מגש של כסף".

שחר 676

Well-known member
מנהל
ברכבת היו נציגים של כל המגזרים היהודים בהונגריה, שנבחרו עך ידם עצמם. בנוסף היו כ-200 "מיוחסים" שממנו מכספם את המחיר ששולם לנאצים כדמי גולגולת.
והנה עוד מדבריו של אייכמן על קסטנר ימח שמו וזכרו.

"הוא עשה עבודה מושלמת. הוא נתן לי את כל היהודים בלי שנורתה ירייה אחת, בלי הפגנות. הוא הנעים לי את החודשים בבודפשט וחסך ממני צרות ומועקות. קסטנר הסכים לסייע לי לגרום ליהודים לא להתנגד לגירוש ואף לשמור על סדר במחנות האיסוף, אם אעצום את עיני ואתיר לכמה מאות או אלפי יהודים צעירים להגר באופן לא חוקי לפלשתינה.

"זו הייתה עסקה טובה. על שמירת השקט במחנות, תשלום של 15 אלף עד 20 אלף יהודים לא היה מחיר גבוה מדי בשבילי. 'אתה יכול לקבל את האחרים', הוא היה אומר, 'אבל תן לי את הקבוצה הזאת כאן'. העניין העיקרי שלו היה לאפשר לקבוצה נבחרת של יהודים הונגרים להגר לישראל. הוא היה נחוש להציל דם יהודי ביולוגי, כלומר חומר אנושי שיכול להתרבות ולעבוד קשה. הוא לא היה מעוניין ביהודים קשישים. הוא ביקש 700 יהודים, רובם צעירים, אף על פי שהקבוצה כללה גם את כל משפחתו. לא היה אכפת לי שקסטנר לוקח את בני משפחתו. הוא יכול היה לקחת אותם לאן שהוא רוצה".

The Real Big Joe

Well-known member
והנה עוד מדבריו של אייכמן על קסטנר ימח שמו וזכרו.

"הוא עשה עבודה מושלמת. הוא נתן לי את כל היהודים בלי שנורתה ירייה אחת, בלי הפגנות. הוא הנעים לי את החודשים בבודפשט וחסך ממני צרות ומועקות. קסטנר הסכים לסייע לי לגרום ליהודים לא להתנגד לגירוש ואף לשמור על סדר במחנות האיסוף, אם אעצום את עיני ואתיר לכמה מאות או אלפי יהודים צעירים להגר באופן לא חוקי לפלשתינה.

"זו הייתה עסקה טובה. על שמירת השקט במחנות, תשלום של 15 אלף עד 20 אלף יהודים לא היה מחיר גבוה מדי בשבילי. 'אתה יכול לקבל את האחרים', הוא היה אומר, 'אבל תן לי את הקבוצה הזאת כאן'. העניין העיקרי שלו היה לאפשר לקבוצה נבחרת של יהודים הונגרים להגר לישראל. הוא היה נחוש להציל דם יהודי ביולוגי, כלומר חומר אנושי שיכול להתרבות ולעבוד קשה. הוא לא היה מעוניין ביהודים קשישים. הוא ביקש 700 יהודים, רובם צעירים, אף על פי שהקבוצה כללה גם את כל משפחתו. לא היה אכפת לי שקסטנר לוקח את בני משפחתו. הוא יכול היה לקחת אותם לאן שהוא רוצה".
כפי שכבר אמרתי לך - אלמלא הצליח קסטנר לעבוד על אייכמן גם המעט שניצלו - לא היו ניצלים. לקסטנר לא היה שום מעמד ושום סמכות בין יהודי הונגריה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
כפי שכבר אמרתי לך - אלמלא הצליח קסטנר לעבוד על אייכמן גם המעט שניצלו - לא היו ניצלים. לקסטנר לא היה שום מעמד ושום סמכות בין יהודי הונגריה.
כן ? אייכמן הנאצי המרושע שהיה בחזקת "שטן כל יכול" בקרב היהודים - איזו סיבה היתה לאותו אייכמן להזדקק כל כך לשירותיו של אותו קסטנר ?

אייכמן היה נאצי מרושע ופיקח - הוא ידע היטב מה הוא משיג מקסטנר שלמיטב ידיעתי השתמש בשמו ומעמדו בקרב יהודי הונגריה בכדי לנסוך בהם בטחון ולמכור להם לוקשים והצליח להעלות אותם לרכבות המוות כשהם בטוחים שלא יוצאו להורג - קסטנר מנע מרד יהודי מתבקש נגד הנאצים בתמורה לאותה רכבת מיוחסים אשר כללה את בני משפחתו שלו (של קסטנר).

אייכמן התוודה כשהוא חופשי ומאושר בארגנטינה - לפני שנחטף על ידי המוסד ולא הייתה לו שום סיבה לספר מעשיות.

שחר 676

Well-known member
מנהל
איך בדיוק "הגישו"? מי הגיש?
אדולף אייכמן על קסטנר יימח שמו וזכרו. וזה רק חלק מהדברים שאמר אייכמן על קסטנר.

"קסטנר העניק לי את השקט בהונגריה, והביא לכך שלא חוויתי ורשה הונגרית (הכוונה למרד). הוא עשה לי עבודה שלמה. הוא נתן לי את כל היהודים מבלי שנורתה ירייה אחת, בלי הפגנות, ומבלי שהייתי צריך לתת אדם אחד לעזרת המשטרה ההונגרית. הוא הנעים לי את החודשים בבודפשט וחסך לי צרות ומועקות. היה לו חופש תנועה מלא. הוא גרם לכך שהס (מפקד אושוויץ) בא להתחנן כדי להמעיט במשלוחים. קסטנר עשה לי את השהות במטה לעבודה משרדית נעימה. לאיש אמונים כזה, הכרת התודה שלי היתה
מתן חופש תנועה מלא... נעשינו חברים... זה היה עסק טוב בשבילי, מחיר של 20-15 אלף יהודים תמורת סדר במחנות"

The Real Big Joe

Well-known member
אדולף אייכמן על קסטנר יימח שמו וזכרו. וזה רק חלק מהדברים שאמר אייכמן על קסטנר.

"קסטנר העניק לי את השקט בהונגריה, והביא לכך שלא חוויתי ורשה הונגרית (הכוונה למרד). הוא עשה לי עבודה שלמה. הוא נתן לי את כל היהודים מבלי שנורתה ירייה אחת, בלי הפגנות, ומבלי שהייתי צריך לתת אדם אחד לעזרת המשטרה ההונגרית. הוא הנעים לי את החודשים בבודפשט וחסך לי צרות ומועקות. היה לו חופש תנועה מלא. הוא גרם לכך שהס (מפקד אושוויץ) בא להתחנן כדי להמעיט במשלוחים. קסטנר עשה לי את השהות במטה לעבודה משרדית נעימה. לאיש אמונים כזה, הכרת התודה שלי היתה
מתן חופש תנועה מלא... נעשינו חברים... זה היה עסק טוב בשבילי, מחיר של 20-15 אלף יהודים תמורת סדר במחנות"
. ההסתדרות הציונית בהונגריה הייתה גוף קטן שייצג מיעוט. מתוך חצי מיליון יהודי הונגריה היו כ-5,000 ציונים. יו"ר ההסתדרות הציונית משנת 1940 היה אוטו קומוי.
ב-1940 סופחה טרנסילווניה לשטח הונגריה. חוקים אנטי-יהודים שהוחלו בה, גרמו בין השאר, לסגירת העתונות היהודית בקולוז'ואר ולשלילת זכות עורכי הדין היהודים לעסוק במקצועם. כך מצא ישראל קסטנר עוזב את עיר הולדתו ועובר לבודפשט. הוא מצא שם כר לפעלתנותו כסגנו של קומוי. ב-1943 היה שותף לאחרים בהקמת ועד העזרה וההצלה שפעל להציל יהודים מהתופת הנאצית.

2. זהו הפרופיל של האיש. מהגר מעיר שדה, איש מרשים ודעתן, שהיה "סגן המנהיג" של 1% מיהודי הונגריה. עיקר תפקידו היה כ"שר חוץ" של ועד ההצלה ומייצג היהודים כלפי השלטונות. בתחום זה הוא הצליח "לשחק אותה" ויצא ובא כאילו הוא שווה ערך לאלה שיכלו לצוות על הריגתו בשניה.

3. ליהודי הונגריה לא היה מנהיג. הם התחלקו לאורטודוקסים, ניאולוגים, "סטטוס קוו" למתבוללים, ולציונים. אם ניתן לדבר על מנהיגות – זאת הייתה רק אצל החרדים. מה המנהיגות הזאת עשתה – שייך לפרק אחר... גם בערי השדה, בעיקר אצל האורטודוקסים היית למנהיגות בתי הכנסת המקומיים השפעה מסוימת. בשאר הקבוצות לא הייתה מנהיגות לא היו "גורו" ואנשים לא פעלו על סמך "הוראות" או עצות.

4. זאת ועוד כבר למחרת יום הפלישה, ב-20 במרץ, התחילו הגרמנים לאסוף את היהודים, שהיה להם תפקיד חשוב בחיי הפוליטיקה והכלכלה, ואחרי ישיבת מועצת השרים ב-29 במרץ הוחל בפירסום צווים נגד היהודים. הצו הראשון מ-29 במרץ פקד על חובת הדיווח על הטלפונים של היהודים, וזמן לא רב לאחר מכן על החזרת מכשירי הטלפונים. הצו מס' 1240/1944 מיום 31 במרץ בעניין "סימון היהודים באות מבדיל" חייב ענידת "כוכב צהוב כציפור הכנרית". בהתאם לחוק היהודי השלישי, חובת ענידת ה"כוכב" חלה גם על אלה שהתנצרו.

5. יצא צו על חובת דיווח על כלי תחבורה שבידי יהודים. ב-7 באפריל הגבילו את נסיעות היהודים, מכאן ואילך אסור היה ליהודי להשתמש במכונית, באופנוע, במונית, או לנסוע ברכבות, באוניות או באוטובוסים. אחרי חובת מסירת הטלפונים באה גם חובת מסירת מקלטי הרדיו.

אז איך בדיוק "הסתיר" קסטנר את מוראות השואה מתושבי הארץ? איך בדיוק הוא "שלח" את היהודים אל מותם? בתוקף איזו סמכות או יכולת? מה הוא היה צריך לעשות, שלא עשה?

למעלה