מעניין מאוד שהבורסה פתאום ירוקה

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member
ממש לא

מאיפה הבאת את זה?
בתי ההשקעה, הבנקים, העיתונים, העיתונאים, האנליסטים וכל מי שכותב - כולם שקרנים, רמאים, אינטרסנטים? אתה חי בעולם מעניין. חוץ מזה, אני מבין שאתה מסתפק בגרפים, ולאור עובדה זאת אין לי אלא לציין שאתה גאון, ההגדרה של לנהוג עם מבט במראה האחורית מתאימה לך בול. אבל אני חושב שאתה עובד עלינו ומציץ בסתר במאזנים של חברות, גם כשהם כתובים בסינית ויפנית, כל הכבוד.
ממש לא
לא אמרתי שכולם רמאים, אמרתי שלכולם יש אינטרס כלכלי (שזה מצב נורמלי בעולם של היצע, ביקוש, רווח והפסד - באיזה עולם אלטרנטיבי אתה חי? הבנק בא לתרום לך או או למקסם רווחים לבעלי המניות?) פלוס שהניתוחים הפומביים שלהם, או לפחות המסקנות, מוטעות במקרים רבים, עם זה לא תוכל להתווכח. מוזר שאנשים מקשיבים שוב ושוב לאלה שהוכח שהם טועים פעם אחר פעם. דבר שני, ממש ממש לא גאון. לדעתי, הגרפים נותנים לך את האינפורמציה היחידה האמינה, פשוט רמות המחירים בלי ספקולציות ובלי דיעות כאלה או אחרות, זו הסיבה שאני מסתכל בעיקר בהם. הגרף משקף את הסנטימנט הרלוונטי היחידי בשוק בצורה ישירה, לא בצורה של ניתוחים שאפשר לפרש אותם בצורות שונות (העסקה הבאה של אלרוב תהיה טובה או לא? מעל לציפיות או לא וכולי) אני לא משקיע בסין או ביפן, אבל במצב השוק בארץ הייתי מעדיף להשקיע בשוק האמריקאי ולא בישראלי. זאת כמובן אחרי ניתוח מתאים ולא על סמך המלצה בעיתון, בפורום או של "יודעי דבר" כאלה או אחרים.

KobeRider

New member
../images/Emo127.gif

איפה השכל הישר, איפה
ואם מבינים עברית, זה יותר טוב? קוראים את כל הניתוחים וההמלצות של בתי ההשקעה והבנקים, שממליצים ומנתחים מתוך הפוזיציה, מכניסים את הציבור ויוצאים ראשונים. ברצינות, מתוך אינפורמציה מידיעות, מעריב, גלובס, דה מרקר וכולי אתה תרוויח בבורסה? שכח מזה. "הלכי רוח"? הגרפים מראים לך את הלכי הרוח האמיתיים, לא הקשקושים של עיתונאי כזה או אחר בעברית סינית או יפנית, שגם זה ברוב המקרים ספינים למכור עיתונים, מה עיתון זה ארגון צדקה או גוף כלכלי? מצב המדינה? בנק הפועלים לא יודע מה מצב המדינה? אז למה כל 2005 המליץ להתרחק מהמניות? לי המליצו בבנק לאומי לא להיכנס לת"א 100 בתחילת 2005 כי השוק גבוה מאוד ועומד ליפול (היינו אז ב-670 נדמה לי) נכנסתי למרות הפקידה האינטיליגנטית שבאה להציל אותי, יצאתי לפני כשבועיים עם רווח של 25%.

yair24

Member
חוץ מזה אני מקווה בשבילך ש

ליאיר
חלילה אין זה היתה ביקורת. לא ציפיתי כלום. אוליי סתם זו האכזבה האישית שלי שהקרן שלי היא מספר שתיים בהפסדים מתחילת השנה או סתם חיפשתי קצת עידוד ואמפתיה משהו בסגנון זה יחזור אל תדאגי וכ"ו. אבל דווקא שחרא, כולם פה פיתאום שותקים. מה כל כל כואב להגיב הפסדתי 10 אחוז היום... המניה הזו חרא על תיכנסו... ההרגשה שהפורום הזה משרת רק כמה אגואים מתרברבים וכשרע כולם נעלמים. זהו סתם פרץ של תיסכול אישי. סורי.
ההפסד של ה10% שלך מסתכם באפיק המנייתי ושיש לך אפיק אגחי חזק שמגבה את ההפסדים האלה. ותרשי לי לעודד אותך ולספר לך שההפסדים שלי מהאפיק המנייתי שלי הם יותר מ10%.

yonyl

New member
ההפסדים שלך יותר מ 10 %???

ההפסד של ה10% שלך מסתכם באפיק המנייתי ושיש לך אפיק אגחי חזק שמגבה את ההפסדים האלה. ותרשי לי לעודד אותך ולספר לך שההפסדים שלי מהאפיק המנייתי שלי הם יותר מ10%.
יאיר כשאתה אומר את זה לכמה זמן אתה מתכוון? עם כל הרווחים שעשית על פאן ועל אירו סאט ועוד כל מיני כאלה בעשרות ומאות אחוזים אתה אומר שהפסדת 10 %? אולי בחודש האחרון אבל לפי מה שאתה כותב עשית השנה מאות אחוזים, תקן אותי אם אני טועה.

Some1here

New member
תגיד מה אתה בסרט

יאיר כשאתה אומר את זה לכמה זמן אתה מתכוון? עם כל הרווחים שעשית על פאן ועל אירו סאט ועוד כל מיני כאלה בעשרות ומאות אחוזים אתה אומר שהפסדת 10 %? אולי בחודש האחרון אבל לפי מה שאתה כותב עשית השנה מאות אחוזים, תקן אותי אם אני טועה.
תגיד מה אתה בסרט
לא שמעת עדיין את האימרה שבבורסה כולם ממהרים לדווח על הרווחים אבל על ההפסדים אף אחד לא שומע?

yonyl

New member
ברור שמדווחים על רווחים ולא הפסדים

תגיד מה אתה בסרט
לא שמעת עדיין את האימרה שבבורסה כולם ממהרים לדווח על הרווחים אבל על ההפסדים אף אחד לא שומע?
ברור שמדווחים על רווחים ולא הפסדים
זה דבר טבעי ואנושי ומובן.עניין של גאווה מה לעשות. אבל לא על זה מדובר אם בן אדם הרוויח 800 % על מניה ועל עוד כמה מניות "פחות מוצלחות" "רק" מאה מאתיים אחוז. אז אפילו אם הפסדת עשרות אחוזים במניות האחרות אתה אמור להיות ברווח מטורף.

yair24

Member
יש אפילו את הרוב הדומם

תגיד מה אתה בסרט
יש אפילו את הרוב הדומם
שהפסיד את כל חסכונותיו בבורסה. למה קוראים לו הרוב הדומם אתם חושבים?? כי הוא דומם. הא לא שש לספר שכל חסכונותיו התאדו בבורסה. לכן אני חוזר ואומר, אל תשימו את כל הכסף שלכם באפיק מנייתי. תנסו קודם עם סכומים קטנים, לקנות תמיד אפשר למכור ברווח זאת האומנות פה... והיום מסתמן קושי באומנות הזאת... יאיר

yair24

Member
חחחחחחה

חחחחחחה
אני??? אף פעם לא הייתי באירוסאט ולא פאן אתה מתבלבל. תראה לי הודעה אחת שלי שמדברת על החברות האלה. למעשה אפילו לא כתבתי עליהם כלום. ואמרתי שהפסדתי יותר מ10% לא רק 10%...

yonyl

New member
אוקיי טעות שלי

חחחחחחה
אני??? אף פעם לא הייתי באירוסאט ולא פאן אתה מתבלבל. תראה לי הודעה אחת שלי שמדברת על החברות האלה. למעשה אפילו לא כתבתי עליהם כלום. ואמרתי שהפסדתי יותר מ10% לא רק 10%...
אוקיי טעות שלי
זה יאיר אחר מסתבר. פשוט התפלאתי כי לא נראה לי שהיאיר האחר הפסיד 10 % ... בהצלחה בכל מקרה

קרלטון

New member
זה לא אותו יאיר

זה לא אותו יאיר

nestorcito

New member
לקראת הבחירות יחזרו העליות!

ליאיר
חלילה אין זה היתה ביקורת. לא ציפיתי כלום. אוליי סתם זו האכזבה האישית שלי שהקרן שלי היא מספר שתיים בהפסדים מתחילת השנה או סתם חיפשתי קצת עידוד ואמפתיה משהו בסגנון זה יחזור אל תדאגי וכ"ו. אבל דווקא שחרא, כולם פה פיתאום שותקים. מה כל כל כואב להגיב הפסדתי 10 אחוז היום... המניה הזו חרא על תיכנסו... ההרגשה שהפורום הזה משרת רק כמה אגואים מתרברבים וכשרע כולם נעלמים. זהו סתם פרץ של תיסכול אישי. סורי.
עכשיו הבורסה בירידות אבל לקראת הבחירות שתפזר את אי הודאות הבורסה תזנק והמעו"ף שוב ישבור שיא.שנת בחירות היא (כמעט) תמיד שנה של עליות!

הקיזומ

New member
תרתי דסתרי. בדברים שלך.

עכשיו הבורסה בירידות אבל לקראת הבחירות שתפזר את אי הודאות הבורסה תזנק והמעו"ף שוב ישבור שיא.שנת בחירות היא (כמעט) תמיד שנה של עליות!
תרתי דסתרי. בדברים שלך.
שנת בחירות היא השנה שלפני מועד קיום הבחירות. כלומר, השנה שממש עומדת להסתיים בסוף חודש מרץ. במקרה דנן, כלל לא היתה ממש שנת בחירות מלאה מאחר שהבחירות הוקדמו באופן לא צפוי רק לפני חודשים אחדים ממש. כלומר, לפי דבריך, העליות צפויות להסתיים ממש עוד כחודש. משום שאז תסתיים שנת הבחירות. בכל אופן, הדברים שלך לא מדוייקים. מה זה "לקראת הבחירות"? מדוע אי הוודאות "לקראת הבחירות" תתפזר בהשוואה לעכשיו? גם עכשיו אנחנו "לקראת בחירות". לא מבין.

קרלטון

New member
תקרא את מה שבתוך הסוגריים ותבין

תרתי דסתרי. בדברים שלך.
שנת בחירות היא השנה שלפני מועד קיום הבחירות. כלומר, השנה שממש עומדת להסתיים בסוף חודש מרץ. במקרה דנן, כלל לא היתה ממש שנת בחירות מלאה מאחר שהבחירות הוקדמו באופן לא צפוי רק לפני חודשים אחדים ממש. כלומר, לפי דבריך, העליות צפויות להסתיים ממש עוד כחודש. משום שאז תסתיים שנת הבחירות. בכל אופן, הדברים שלך לא מדוייקים. מה זה "לקראת הבחירות"? מדוע אי הוודאות "לקראת הבחירות" תתפזר בהשוואה לעכשיו? גם עכשיו אנחנו "לקראת בחירות". לא מבין.
הכי טוב לומר דבר (והיפוכו). כמו שאומרים - אם אתה בעסקי התחזיות, כדאי שתתן הרבה תחזיות, ככה בטוח תצא צודק בחלק..

הקיזומ

New member
נו, אני מכיר את אלו. שומר נפשו ירחק

הכי טוב לומר דבר (והיפוכו). כמו שאומרים - אם אתה בעסקי התחזיות, כדאי שתתן הרבה תחזיות, ככה בטוח תצא צודק בחלק..
נו, אני מכיר את אלו. שומר נפשו ירחק

dw2322

New member
זה מאפיין של כל הפורומים ברשת

ליאיר
זה מאפיין של כל הפורומים ברשת
כשהבורסה עולה מגיעים המון אורחים לרגע (בד"כ עם "רוצו לקנות נייר X, מי שלא קונה מפסיד" בגלל איזו סיבה שטותית (במקרה הטוב שטורחים בכלל לפרט את הסיבה)) ואז יש המון הודעות ובימים אדומים הרבה יותר שקט. עם זאת, ישנם אנשים שממשיכים לכתוב בפורומים לאורך זמן, עם פחות קורלציה אם השוק יורד או עולה. אם תעקבי אחרי הפורום לאורך זמן תדעי לסנן בעצמך.

ייונתן

New member
אל תתלהב האדום יחזור מהר משחשבת!!

מעניין מאוד שהבורסה פתאום ירוקה
כולם מתעוררים , איפה הייתם אתמול שכולם בכו? לא קל להרוויח שיש ריח של אופטימיות קצת בחדר זה לא העיקר. רק מראה ששהרבה אינטרסנטים (לא כולם) חברים צריכים להיות גם שהספינה טובעת והרבה לא היו פה השבוע אז........... תחשבו על זה לתועלת הפורם.
אל תתלהב האדום יחזור מהר משחשבת!!

מצב
הנושא נעול.
למעלה