מעוף

• פותח הנושא timi
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

nirshats

New member
אפשר להשתמש בו גם כמכשיר השקעה

אופציות מעו"ף
בעיקרון זהו מכשיר הגנה לתיק מניות, כמו בחודש האחרון מי שמחזיק תיק מניות ומתכסה בפוטים לפחות הוא מוגן מהפסדים, אבל יש כאלו שהפכו את זה למכשיר השקעה עיקרי וזה לא הכי נכון, מניסיון אישי - מסחר במעו"ף הטוב ביותר הוא למגמה קיימת, כמו מגמת ירידות מתמשכת צפוייה מראש, דוגמה מצויינת לכך היא המתיחות המתקרבת עם איראן שזה רק ענין של זמן מתי הנושא יתפוצץ, ואז יהיה ברור לכולם שהפעולה בלתי נמנעת ולא צריך להתאמץ לנחש את תגובת השווקים שלא תהיה יום או יומיים... בנוסף, מגמה הפוכה - כמו ערב בחירות, או תהליך שלום שנכנס למסלול וכו' ואז יש אופוריה בשוק למעלה, ואז הקולים עושים עבודה טובה. לסיכום - מסחר במעו"ף מצוין יותר למגמה ולפריצת רמה למעלה או למטה!
אפשר להשתמש בו גם כמכשיר השקעה
אבל אסור להתלהב מהמינוף. למשל אם יש לך 80K שאתה מוכן להשקיע במדד , במקום סתם לקנות תעודת סל בכל הכסף , אפשר לבנות אסטרטגיית מגמה באופציות: למשל קניית קול על הכסף וכתיבת קול רחוק. (עולה פרמיה , אבל טוב אם יש חשש סביר להמשך ירידות ). או לחילופין כתיבת פוט עמוק בכסף וקניית פוט מחוץ לכסף (לא "עולה" פרמיה , אפשר להנות מעליות מתונות ולא לשלם על ירידות פתאומיות). זה גם יותר זול בעמלות. יש עוד הרבה אפשרויות מעין אלו . יש גם אפשרות לשחק על סטיית תקן , או להמר על פקיעה בטווח מסויים - אבל זה כבר לא מומלץ (שוב נכנסים למשחק סכום אפס). הבעיה באפשרויות שציינתי לעיל היא שעם 80K , אתה אומר לעצמך "למה לקחת פוזיציה אחת כשאפשר לקחת 20 פוזיציות"?! ואז ההגנה הופכת לסיכון כי ככל שאתה יותר מוגן אתה יכול יותר להחשף לסיכון. זו לדעתי הסיבה שכל כך הרבה מפסידים.

ganiopt

New member
לדעתי הנך טועה. תן לי הבטחה...

אופציות מעו"ף
בעיקרון זהו מכשיר הגנה לתיק מניות, כמו בחודש האחרון מי שמחזיק תיק מניות ומתכסה בפוטים לפחות הוא מוגן מהפסדים, אבל יש כאלו שהפכו את זה למכשיר השקעה עיקרי וזה לא הכי נכון, מניסיון אישי - מסחר במעו"ף הטוב ביותר הוא למגמה קיימת, כמו מגמת ירידות מתמשכת צפוייה מראש, דוגמה מצויינת לכך היא המתיחות המתקרבת עם איראן שזה רק ענין של זמן מתי הנושא יתפוצץ, ואז יהיה ברור לכולם שהפעולה בלתי נמנעת ולא צריך להתאמץ לנחש את תגובת השווקים שלא תהיה יום או יומיים... בנוסף, מגמה הפוכה - כמו ערב בחירות, או תהליך שלום שנכנס למסלול וכו' ואז יש אופוריה בשוק למעלה, ואז הקולים עושים עבודה טובה. לסיכום - מסחר במעו"ף מצוין יותר למגמה ולפריצת רמה למעלה או למטה!
לדעתי הנך טועה. תן לי הבטחה...
שהשוק "ידשדש" במקום שבועיים ותראה כמה כסף אני עושה במעו"ף. לסיכום, אופציות מעוף, לפי הבנתי הם "מעגל מתמטי" סגור לוגית, כך שאפשר לבנות אסטרטגיות לכל מצב.

קרלטון

New member
לא ברור העניין

גם אני הייתי שם. היום אני יותר חכמה
עבדתי ב"הימורים", כמו כל החובבנים שמתלהבים מאופציות ומנסים ללא לאות לנחש לאן הולך השוק (לרוב הם נגררים אחרי "מומחים" המייעצים להם). הרי אותם "מומחים" ו"אנליסטים" היו צריכים להיות לא מליונרים אלא הרבה יותר מכך. ובכן כמו שאמרתי, גם אני הייתי כאן - ולא עוד. אני עובדת באופציות, אך באסטרטגיות עם סיכון מחושב. אני נעזרת בתוכנה חכמה שקראתי עליה באחד הפורומים והיא נותנת לי אפשרות לדעת בדיוק לאיזו פוזיציה אני נכנסת ומה יקרה לה אם השוק יעלה או ירד. יותא מכך אני יכולה "להרחיב" כתפיים של רווח פוטנציאלי בפוזיציה שלי ע"י הפעלת מנועי החיפוש שלה. נסי אותה וחזרי לומר לי אם נעזרת בה. www.trador.co.il
לא ברור העניין
מה יקרה לאסטרטגיה בכל שער זה חישוב שיכול לעשות כל בנאדם עם גיליון אקסל פשוט. יותר מזה, מי הטמבל שנכנס לפוזיציה כלשהי בלי לדעת מה ההשלכות בכל שער ושער? את רוצה להגיד שלא ידעת איך לחשב את ערך האסטרטגיה שלך כתלות בשער לפני שנתקלת בתוכנה?

קרלטון

New member
אוקיי, אחרי חיפוש קצר באתר הכל ברור

לא ברור העניין
מה יקרה לאסטרטגיה בכל שער זה חישוב שיכול לעשות כל בנאדם עם גיליון אקסל פשוט. יותר מזה, מי הטמבל שנכנס לפוזיציה כלשהי בלי לדעת מה ההשלכות בכל שער ושער? את רוצה להגיד שלא ידעת איך לחשב את ערך האסטרטגיה שלך כתלות בשער לפני שנתקלת בתוכנה?
"אני רוצה להתחיל להשקיע באופציות אך אין לי הבנה בנגזרים ויכולתי המתמטית יחסית מוגבלת ? רכיבי המערכת הבסיסים נועדו קודם כל לאנשים כמוך. המערכת תלווה אותך צעד אחרי צעד ותבצע עבורך את כל החישובים הנדרשים. אף לא תצטרך לבחור את החישובים הנדרשים. המערכת תציג תצוגה פשוטה של רווח/הפסד בשקלים חדשים לכל נקודת מדד עם כל מלאי שהוא."

moransulimani

New member
אז איזה תוכנה טובה לאופ. קרלטון?

"אני רוצה להתחיל להשקיע באופציות אך אין לי הבנה בנגזרים ויכולתי המתמטית יחסית מוגבלת ? רכיבי המערכת הבסיסים נועדו קודם כל לאנשים כמוך. המערכת תלווה אותך צעד אחרי צעד ותבצע עבורך את כל החישובים הנדרשים. אף לא תצטרך לבחור את החישובים הנדרשים. המערכת תציג תצוגה פשוטה של רווח/הפסד בשקלים חדשים לכל נקודת מדד עם כל מלאי שהוא."

קרלטון

New member
חוץ מזה

חוץ מזה
מי שמעודד אנשים "שלא מבינים בנגזרים" לסחור באופציות, לא משנה דרך איזו תוכנה, הוא בנאדם או ארגון לא אחראי שהרווחים של הלקוחות שלו הם דאגתו האחרונה.

moransulimani

New member
כשאתה מנתח מנייה אתה משתמש

חוץ מזה
מי שמעודד אנשים "שלא מבינים בנגזרים" לסחור באופציות, לא משנה דרך איזו תוכנה, הוא בנאדם או ארגון לא אחראי שהרווחים של הלקוחות שלו הם דאגתו האחרונה.
בתוכנה,לא? אז למה בנגזרות לא הרי כל יום שווי האופ משתנה אז למה לא להיעזר בתוכנה?

קרלטון

New member
שלא תבין לא נכון

בתוכנה,לא? אז למה בנגזרות לא הרי כל יום שווי האופ משתנה אז למה לא להיעזר בתוכנה?
שלא תבין לא נכון
אני לא אומר שהתוכנה חס וחלילה לא טובה, אני אומר רק שמי שלא יודע לבצע את הפונקציות הבסיסיות של הערכת אסטרטגיה בעצמו שום תוכנה לא תעזור לו. הוא יהיה תלוי בתוכנה באופן מוחלט. אם היא תוציא פתאום תוצאות מוזרות בגלל תקלה כזאת או אחרת, לא תהיה לו שום אפשרות לדעת שהן מוזרות. צריך לבחון כל תוצאה אם היא הגיונית או לא. למי שכן יודע, והתוכנה מקצרת לו את זמן הפעולה או מסייעת בצורה אחרת שווה את העלות שלה, שישתמש...

moransulimani

New member
נכון

שלא תבין לא נכון
אני לא אומר שהתוכנה חס וחלילה לא טובה, אני אומר רק שמי שלא יודע לבצע את הפונקציות הבסיסיות של הערכת אסטרטגיה בעצמו שום תוכנה לא תעזור לו. הוא יהיה תלוי בתוכנה באופן מוחלט. אם היא תוציא פתאום תוצאות מוזרות בגלל תקלה כזאת או אחרת, לא תהיה לו שום אפשרות לדעת שהן מוזרות. צריך לבחון כל תוצאה אם היא הגיונית או לא. למי שכן יודע, והתוכנה מקצרת לו את זמן הפעולה או מסייעת בצורה אחרת שווה את העלות שלה, שישתמש...
נכון

ganiopt

New member
מי שלא מבין בנגזרים. שלא יגע בהם.

חוץ מזה
מי שלא מבין בנגזרים. שלא יגע בהם.
הוא הופך ל"שה תמים לטבח" במשחק סכום האפס.

מצב
הנושא נעול.
למעלה