מעונין לשמוע את נסיונכם

מעונין לשמוע את נסיונכם

Another one bites the dust חבר חדש מצטרף למועדון :) טוב אני מניח שזה יחלוף ואצא מחוזק מכול הסיפור הזה אשמח לקבל את חוות דעתכם רקע בקצרה אני נפרד מזוגתי ועברתילגור לבד יש לנו ילד משותף (בן 5) אני מרוויח כ- 20 היא 8 (ברוטו) אין ברשותנו נכסים משותפים מהו התשלום המקובל שעלי לשלם לה כול חודש? -מזונות (אני יודע שזה מאוד משתנה ובכול זאת אשמח לקבל כיוון כללי מינמום ומקסימום) מהם חובתיי הכספיים ומהי הדרך הכי נכונה לשלם לדעתכם ההיתי מעונין לסיים את זה בצורה הכי יפה ומקובלת ולא לריב על כול שקל -אולם אני גם לא מרגיש צורך מיוחד לשלם אקסטרה... אשמח גם לשמוע עצות והארות (האירו לי בבקשה - אם פנס חזק כי אני בעלטה) לגבי ההסכם אילו סעיפים חשובים הן מבחינה כלכלית והן מבחינת הילד (בדקתי קצת בקישורים והם היו די מעורפלים ב2 השאלות שלי) תודה

קטי30

New member
אז ככה המומלץ ביותר זה עו"ד

ובהקדם האפשרי
עזוב אותך קישורים הם נועדו לתת פרספקטיבה ותו לא יום ראשון על הסובח תפנה משבצת בכדי להשיג לך אחד/ת כזה/כזאת שבוע טוב ומבורך
וברוך הבא

תודה קטי

אכן עו"ד יבוא ובכול אופן מה נהוג מה מקובל ? שבוע טוב לכולם -אלך לספור 3 כוכבים

קטי30

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif קר בחוץ חוסכת לך ../images/Emo8.gif

אה שואל מה נהוג מה מקובל פשוט לך שכל מקרה לגופו אבל אם בכללי אתה רוצה קצת קווים ווקשה : מזונות באופן כללי מתחלקים ל 2
מעגל של "צרכים הכרחיים" שהם הצרכים הקיומיים בהם נושא האב בלבד.
מעגל של צרכים נוספים מ"דין צדקה" בהם נושאים ההורים יחדיו. נתונים בהם מתחשב בין היתר בית המשפט בעת קביעת גובה מזונות הילדים:
הצרכים ההכרחיים של הילד (בהם נושא האב באופן מוחלט).
צרכי הילד מעבר למזונותיו ההכרחיים (בהוצאות אלו יישאו ההורים, בדרך כלל, בחלקים שווים).
רמת השתכרות האב בפועל.
כושר השתכרות האב (להבדיל מהשתכרות בפועל).
גיל הילד.
רמת השתכרות האם.
מצבו הבריאותי והנפשי של הילד (האם הוא מצריך הוצאות רפואיות חריגות).
כל נתון רלוונטי למקרה כגון מצבם הבריאותי של ההורים, תחזיות שונות ועוד.... מקווה שעזרתי ולו במעט ...

קטי30

New member
עם כל הכבוד לעם היושב בציון

אין לי שמץ של מושג אתה זקוק לעו"ד שביחד תגבשו סכום מתאים והגיוני מאחלת לך שאישתך תהיה פרטנרית טובה להסכם הוגן ושטובת הילד תמיד תהיה לנגד עינייכם

שלום סגסוגת נדירה

ו"ברוך הבא למועדון". אשתדל לתת לך מעט מידע כללי, למרות שהכל תלוי. בהסכם הגירושים ישנם שלושה נושאים מרכזיים: חלוקת הרכוש, תשלומי המזונות ומשמורת והסדרי הראיה של הילד. סכום המזונות הקבוע הוא 1,150 ש"ח לילד + 30% מדור. במדור נכללות כל הוצאות הדיור: שכר דירה, תשלומי חשמל, מים, טלפון, מיסים וכו'. כלומר, תצטרך לשלם 30% מכלל הוצאות אלו. (לגבי שני ילדים סכום המזונות כפול והמדור הוא 40%, לגבי שלושה ילדים המזונות 50% וכו'). מעבר לדברים הסטנדרטיים, יש את השאלה מה היתה רמת החיים בה חי הילד טרם הגירושין. תשלומי המזונות אמורים להשאיר אותו, ככל הניתן כמובן, ברמת החיים אליה התרגל. באשר למשמורת והסדרי הראיה של הילד - תצטרך לפרט יותר. האם אתם מעוניינים במשמורת משותפת? האם אתה מעוניין במשמורת בלעדית שלך? כי יש לשני אלו השפעה רבה על תשלומי המזונות והמדור!

תודה פסי ,

בגדול האם ה1150 כולל בתוכו ביגוד הנעלה תשלומים לגן חוגים וכו או שזה מתווסף ? אני מבין שהוצאות חריגות כגון טיפולים רפואיים חו"ח לא כלולות בהנחה שעלות מדור היא כ 1000 ש"ח ועל זה 1150 נוספים האם סכום של 3000 הוא סביר גבוה או נמוך הילד חי בתנאים טובים מאוד אולם לא כילד "תפנוקים" אני מניח שלא תהיה משמורת משותפת (לצערי) אלא הסדרי ראיה של יומיים בשבוע + סופ"ש כן\ לא

הי סגסוגת נדירה

ה- 1,150 כולל בתוכו את מה שקרוי "צרכים הכרחיים", שזה אוכל, ביגוד, הנעלה. תשלומים לבי"ס, צהרונים, חוגים וכו' אלו תשלומים נוספים, המחולקים חצי חצי בין בני הזוג. דרך אגב, גם התשלום עבור הגן חל על האב. אבל אני מבינה שבנך בן 5, כלומר בגן חובה, שם אין תשלום. באשר למדור, תלוי היכן אתם גרים. יש לחשב כמה עלות שכ"ד ממוצעת באזור בו התגורר הילד עד היום. כמה הארנונה שם. כמה חשמל אתם נוהגים לצרוך, טלפון וכו'. אפשר להסתכל בחשבונות השוטפים שלכם ולעשות הערכה כללית. כך בעצם ניתן למדוד באילו תנאים חי הילד עד היום.

denur1

New member
סגסוגת, אין שום סכום קבוע!!

הסכומים משתנים ועל אותם תנאים בדיוק יהיו תוצאות שונות אצל שופטים שונים. ברמת ההכנסות שלכם אתה תשלם יותר מ- 1150 ש"ח כמעט ודאי. כדאי לך להיתיעץ עם עו"ד שלדעתי גם הוא לא יוכל לומר לך את הסכום הסופי. במידה ואתם לא רוצים להשאיר את הכל למזל על איזה שופט תיפלו, כדאי לך להגיע עם גרשתך לעתיד להסכם, ובית המשפט, למעט מקרים חריגים, יאשר אותו. כך גם תחסכו הרבה כסך ועצבים וההליך יהיה קצר וזריז.

../images/Emo10.gif

למה לא תשנה כיוון בחשיבה? אתה לא משלם מזונות לה. אתה מפרנס את הילד. היא המוציאה לפועל. אז הכסף לא הולך לגברת..אלא לפרנסת הילד שלך ושלה. כמה היית מוציא על הילד שגרתם יחד? אז מה השתנה..שעכשיו לא גרים יחד. אך עדיין לא התגרשת מהילד.

יותר ממאמין עם מה שכתבת

אבל אין לי מושג כמה ההיתי מוציא על הילד ....באמת שלא זה לא שאפשר לחלק את הקוטג ל2-3 היא שליש הוא :) חשוב לי להבין את האזור ,הכיוון

אז

ראשית יש מינימום שניקבע לכל ילד. שנית יש מה שנקרא רגיל לאורך חיים תעשה חישוב הגיוני כמה כל דבר עולה. ותראה לאיזה חשבון אתה מגיע וזה לא כולל מדור זה לא כולל הוצאות חריגות כמו טיפולי שיניים..חוגים וכדומה נסה לחשב קודם: בסיסי אוכל, הלבשה, הנעלה למודים חוגים צעצועים טיפולי שיניים ותראה להיכן אתה מגיע. והכי טוב אולי שתתייעץ עם עו"ד מחר כאן בפורום.

יערית

New member
בלי קשר לכתוב

איזו סגסוגת נדירה אתה?אתה יכול לפרט את המתכות מהן אתה בנוי?

למעלה