מעוניינת לשמוע דעתכם

מעוניינת לשמוע דעתכם

כבר תקופת מה שאנו חושבים על הגירה לאוסטרליה (חשבנו בתחילה על נ"ז אך מפאת מזג האויר שם הוחלט דווקא על כוון אוסטרליה). אנחנו כבר בני 35+. בן זוגי עוסק בתחום המחשבים (בתחום של בדיקות תוכנה, אך עדיין חסר את נשות הנסיון הדרושות ע"י השלטונות האוסטרליים). אני כרגע נמצאת במסלול של הסבת אקדמאים לסיעוד. חלק מהשיקול ללכת ללמוד מקצוע זה היה גם הדרישה הגוברת לאחים/ות בעולם המערבי. מסלול ההסבה נמשך כשלוש שנים !! נכון להיום, למעשה, יש לי תארים אקדמאים אך אין לי מקצוע שאני יכולה להגיש בגינו בקשת הגירה. וכנ"ל גם לגבי בן זוגי. שאלותיי הן: כשאסיים את מסלול ההסבה אהיה קרוב לגיל 40 (
), ובינתיים גם בן זוגי צובר עוד התמקצעות בתחומו - נשאלת השאלה האם זה כבר לא יהיה מאוחר מדי עבורנו להגשת בקשת הגירה ? (הוא כבר יהיה מעל 40). יתרה מכך, אומנם תהיה בידי תעודת אחות מוסמכת (בעזרת השם), אך לא יהיה לי כל נסיון מקצועי פרט להתנסויות שאעשה במסגרת לימודיי. בקיצור, עד כמה יש לנו סיכוי לקבל PR כאשר נגיש בקשה רק בעוד כ-3 שנים, בן זוגי בתחומו, ואני עם תעודה מקצועית אך ללא נסיון ? האם יש לכך סיכוי טוב ? מה יכריע את הכף - המקצוע הנדרש (אחות) או הגיל המתקדם (40) ? אודה לתשובתכם, ואם יש בקהל סוכן הגירה אשמח לשמוע גם חוות דעתו.

sidebob

New member
You win some you lose some

You should ask an immigration agent (really! it should be free). Skilled migration is open to people up to the age of 45. When the main applicant crosses the 40 years mark he loses another 5 point on age but if you can show a profession which is in the MODL at that time then I think you get extra 15 points so you gain. Monash in this forum is an agent and I'll send you another agent's name in private message. S

Valleria

New member
אחת האפשריות שלכם לשפר את סיכויכם

זה ללמוד באוז, גם מקבלים נקודות על זה, גם מקבלים הקלות במספר שנות הנסיון הדרושות וגם אתם מתחילים את החיים שם ממש בקרוב. כמובן תוודאו אם סוכן הגירה שזה יקנה לכם את זה בסוף

טוב, זה קצת (הרבה) בעייתי

א. כבר התחלתי ללמוד בישראל. ב. למיטב ידיעתי, לימודים באוז מאוד-מאוד-מאוד יקרים. ממש לא בתקציבנו כרגע. אין לנו שום יכולת כלכלית לעמוד בהוצאות הלימודים שם. ג. אני חושבת שעד שאגמור את כל הבירורים אודות לימודי סיעוד באוז - כבר אסיים בישראל. וחבל לי על הזמן...

sidebob

New member
As usual - google to the rescue

In short - it's a (very) short list of occupations which are in extremely high demand.

מהגרים

New member
הגיל שלכם כאשר תסיימו ללמוד ולעבוד

בישראל בעייתי למדיי למרות שלפי מה שכתוב בניירת של רשות ההגירה עד גיל 45 עדיין ניתן להגר אך זה מפחית את כמות הנקודות מה שאומר שצריך להשיג אותן ממקומות אחרים ?(לא יודע מאיפוא),לדעתי כמו שכבר הזכירו לפניי האופצייה ללמוד באוז סיעוד עדיפה שכן גם הרשיון יוכר אוטמוטית ,וגם ניתן לעבוד 20 שע' בשבוע לך ולבעלך מה שיאפשר לכם לא למות ברעב. הכי בטוח זה להתייעץ עם סוכן הגירה,הוא זה שמוסמך ע"י ממשלת אוז לתת תשובות כאלו .ומעבר לכך הוא יכול אוליי גם להציע לכם פיתרונות אחרים . שף ישראל

eyaltzur

New member
כדי לעבוד באוז תאלצי ללמוד שוב

כדי לקבל הסמכה באוז, תדרשי להשקיע עוד שנתיים בלימודים. עדיף לך ללמוד פה ולא לבזבז 3 שנים בלימודים בארץ. את הכסף תשלמי בכל מקרה.

למה ?! מה פתאום ?../images/Emo12.gif

אני חושבת שתשובתך לא מוסמכת. אני מכירה לפחות 2 אחיות שלמדו בישראל ועובדות באוז בלי ללמוד שם אפילו יום אחד נוסף. מה גם, שלמיטב הבנתי זהו מקצוע נדרש שם. מעולם לא שמעתי שאחות נדרשה ללמוד שם לאחר שהיתה בידה תעודת אחות מוסמכת. נשמע לי תמוה מה שאמרת. על סמך מה אתר האומר את דבריך ? אשמח להשכיל בענין.

אתה באמת לא צודק

אתה יכול לקרוא על כך במאמר של רויטל מש על אחיות. אני לא חושבת שיש מקצוע מסויים שאם אתה מוסמך בו, שאתה צריך ללמוד שנתיים בכדי לקבל הכשרה באוסטרליה. אני יודעת שיש הרבה מקצועות שצריך לעבור קורסים ומבחנים בכתב ומבחן מעשי, אבל ללמוד שנתיים, לא שמעתי על כך.

תודה רבה, לירון../images/Emo65.gif

יש לי כמה שאלות : 1. יש לך מושג אולי האם ואיך ניתן ליצור קשרק עם כותבת במאמר (האם היא פעילה בפורום ?) 2. יש לך מושג מה המצב לגבי אחיות 'מבוגרות' (סביב 39-40) בעלות תעודת הסמכה (אחות מוסמכת) אך ללא נסיון ? 3. האם יש פה במקרה סוכן הגירה שמשיב מפעם לפעם לסוגיות כאלו ?

אה, ועוד משהו.

האם יש הבדלים בענין זה בין המקומות השונים באוז ? (למשל, יש סיכוי טוב לקבל אשרת עבודה לביירון ביי, למשל, אבל לא למלבורן/סידני) ?

שלחי מסר למיקש

רויטלמש היא אישתו. אני בטוחה שהיא תוכל לענות לך על חלק משאלותייך. רויטל מקסימה, מיקש זה כבר עיניין של טעם חחחחחחחחחחחחחח (מיקש, זה על שבוע שעבר!!!!)

המתקין

New member
נראה לי שכן

בזמנו דיברתי על כך עם אחי שהוא רופא שיניים והוא גם הזכיר משהו בנוגע לשנתיים לימודים

בכל זאת נראה לי שלא

אם יש לך מקצוע, לא צריך ללמוד עוד באוסטרליה. דוגמאות של אנשים שאני מכיר אישית שהגיעו לפה עם תארים מהארץ ועובדים במקצוע שלהם ללא לימודים נוספים כלשהם: - הרבה אנשי מחשבים - עובדת סוציאלית - אחות - מרפאה בעיסוק - טכנאי רנטגן - טבח - מכונאי - מורים - ועוד כמה אחרים יש בוודאי מקצועות שבהם נדרשת הכשרה ספציפית: עריכת-דין, ראיית-חשבון, ועוד מקצועות שקשורים לחוקים ותקנות ספציפיים לכל מדינה. במקרים כאלה יש ענין יותר משמעותי של קבלת הסמכה אוסטרלית (יעידו מומחי הפורום), אבל במקצועות "כלליים" אוסטרליה מעודדת הגירה של אנשי-מקצוע כאלה ותקנה המכריחה אותם ללמוד עוד שנתיים תהיה מנוגדת במידה רבה לאינטרסים שלה. אני לא יודע מה קורה עם רפואת שיניים, אבל לדעתי שיניים אוסטרליות דומות בכללי לשיניים בכל העולם. אולי יש להם תקנות אחרות? לא נראה לי.

המתקין

New member
אז הכי טוב לבדוק

זה שמאשרים הגירה לאוסטרליה זה דבר אחד,אבל שווה לבדוק באיגוד הספציפי כדי למנוע הפתעות בהמשך. זה שהשיניים הם אותו דבר זה ברור זה שהרמה בארץ בטח שלא נופלת זה גם ברור אבל יש גם פוליטיקה של כל מיני איגודים ...אולי למנוע הצפה כמו שקרה בארץ

לא מדוייק

אני מצטרף בחום להמלצה לבדוק דברים בקפידה בכל מקרה. אבל: מהגר על בסיס מקצוע צריך את אישור הגוף המקצועי כדי שמשרד ההגירה האוסטרלי יכיר במקצוע לצורך הגירה. כלומר שרופא-שיניים (למשל) שרוצה להגר הולך קודם-כל לגוף המאשר של רופאי שיניים, ורק אז מדברים איתו על ויזת PR. מניעת הצפה? במקצועות האלה (מקצועות הבריאות) יש חוסר משווע. אוסטרליה מתחננת לרופאים (בעיקר כאלה שיסכימו לעבוד מחוץ לערים).

ואגב,

משוועים גם לחשמלאים, מכונאים וטכנאי קירור ומיזוג. בדיוק קראתי אתמול בעיתון ששוקלים להקים מסלול עוד יותר מואץ למקצועות האלה. חשבתי שזה יעניין אותך

המתקין

New member
הלוואי...../images/Emo3.gif

אבל לי זה כבר לא יעזור ולפי מה שאני מתרשם אין הרבה צעירים אוסטרלים שירצו לעסוק בזה......גם האפרנטיס שלי לא עושה את זה כי הוא רוצה מצד אחד הם משוועים לאנשי מקצוע ומצד שני הם עושים להם את המוות עם 4 שנים לעבוד כשוליה בשכר רעב לגבי מה שכתבת על ההכרה שדרושה מהגוף לפני ההגירה.......זה גם מה שקרה לי:גוף שנקרא TRA אישר את בקשת ההגירה שלי וכשהגעתי לאוסטרליה אותו גוף היה צריך להכיר בי שוב על מנת לקבל את הרשיון שלי וכל התהליך התחיל שוב מבלי להתחשב בהכרה שנתנו לי למטרות הגירה. לגבי רופאי שיניים אני רק אומר את מה ששמעתי וזה שצריך לעשות קורס ארוך.....למה?....אין לי מושג

למעלה