מעוניינת לקבל עיצה

מעוניינת לקבל עיצה

בבקשה לא לפרסם בעמוד הראשי. תודה. שלום לכם, אני לא יודעת אם אתם יכולים לעזור, אבל אולי תוכלו להפנות אותי למקום בו אפשר לקבל תשובות. בעלי אמור היה להכנס כשותף בחברה בארה"ב. עדיין לא חתמו על החוזה, אבל נחתמה טיוטה. מדובר בשלושה שותפים. עם אחד השותפים הוא חתם חוזה שותפות בחברה אחרת אך טרם קיבל העתק של החוזה שם. היום הודיע השותף כי הוא לא מעוניין לראות את בעלי כשותף באף אחת מן החברות והדבר מקובל על השותף השלישי גם כן. הם מוכנים לראות אותו כעובד מן השורה אולי עם תנאים מוחדים.. בלי להכנס להלם המוחלט ולהשלכות הרגשיות- שאלותיי הן: א. האם חתימה על טיוטה מחייבת בדרך כל שהיא את השותפים האחרים? ב. מבחינה חוקית מה יכולה להיות עמדתו של בעלי? ג. פרט מלפנות לעורכי דין ולנהל מלחמה כואבת (נפשית וכלכלית)- מה הדרך בה הייתם מציעים לנהוג במקרה כזה? יש לציין כי בעלי לא השקיע כספית בחברה, אבל השקיע זמן וידע. אשמח לשמוע כל דיעה.

תשובות חלקיות וראשוניות

1. חתימה על טיוטה עשוייה לחייב כמו הסכם ועלולה שלא: מה שחשוב זו לא הכותרת (טיוטה/הסכם). כדי לדעת אם יש אפשרות שמדובר במסמך מחייב יש לראות את המסמך וגם לשמוע את כל הסיפור. 2. תלוי מה בעלך רוצה להשיג. אני גם מבינה שאתם חיים בחו"ל והמו"מ והטיוטה נתמו אף הם בחו"ל. ואם זה כך כנראה שהדין החל הוא לא הדין הישראלי. 3. השאלה היא האם בעלך רוצה להיות שותף עם שותפים שאינם רוצים בו. לדעתי, ממעט הפרטים שנתת, כדאי אולי לנסות להגיע להסכמה על קבלת אחוז מסויים מרווחי השותפות לתקופה מסויימת (למשל שנה). כל התשובות דלעיל הינן תשובות לא מלאות ולא ממצות. מומלץ להתייעץ בעו"ד לפחות לצורך קבלת חוות דעת אודות האפשרויות העומדותבפני בעלך.

למעלה