מעדכנת

RANI B 23

New member
חח כורדי ?

מאיפה הסקת את זה ? הוא אשכנזי טיפוסי, קר וחסר חוש הומור (וסליחה על ההכללה, אני מכירה מלא אנשים מהעדה האשכנזית שהם מדהימים, החבר שלי לדוגמא ...). אתה צודק. אבל זה משהו שהוא לא בשליטה, אני לא מצליחה להתעלם . הוא יודע שזה לא "מזמוז", הוא רוצה שהחבר שלי יחשוב ככה .

Betterfly

New member
בשבילך

אשכנזי טיפוסי הוא קר וחסר חוש הומור. אלו שלא הם כמובן יוצאים מן הכלל... את לוקה באותה גזענות שאת כל כך סובלת ממנה. אולי עכשיו את תביני מאיפה זה בא... כולם גזענים מבית, אצל חלק בולט יותר ואצל חלק פחות. מההודעות שלך אני מבינה שמעבר לאותה התמודדות עם האב את מאוד שקועה בלהכניס את עצמך למשבצת ה"קורבן", המדוכא והמקופח. זה משהו שבני עדות המזרח בישראל עשו במשך שנים (חלקם), במקום להתמקד בדו שיח לגיטימי וברצון להתקדם לקראת שיוויון התמקדו בהרגשה ה"טובה" (ל- 5 דקות) שנותנת משבצת "המקופח". לא הביא אותם לשום מקום. במקום להסתכל על האדם הזה כדוגמא פתאטית לחוסר שליטה עצמית וחוסר מודעות עצמית ולתת לו את המקום והכבוד הראויים לו (הייתי אומרת קרירות והתעלמות וכן מענה אסרטיבי נקודתי) את עדיין בוחרת להישאר במשבצת המסכנה המקופחת. חבל בשבילך כי זה לא יוביל אותך לשום מקום.

RANI B 23

New member
מה ? את ממש מגזימה.

סאני אמר שהוא כורדי, אז אני אמרתי שהוא לא כורדי אלא אשכנזי קר וחסר חוש הומור. זה היה בצחוק. לא צריך לקחת כל דבר קשה . אני אף פעם לא מתייגת אנשים לפי עדה או מגזר . בחיים לא . יש לי חברים יהודים אשכנזים ומעדות המזרח ורוסים וגם חברים לא יהודים ואני מקבלת את כולם . אני ממש לא גזענית. זה היה בהקשר למה שהוא אמר . לא צריך לקחת כל דבר קשה . אני ממש לא מכניסה את עצמי למשבצת הקורבן בכוונה . ובטח שלא "המקופח". כמה פעמים ניסיתי לדבר עם אבא שלו, דיברתי גם על זה, כל העניין של מגזר והדת השונה. אני ממש לא במקום "המקופח", ההפך הוא הנכון .

belli80

New member
תלמדי לקרוא הודעות

מתחילתן עד סופן, אם את מתעצלת לקרוא את כל השרשור, לפני שאת כותבת תגובה. זה ייגרום לך לצאת פחות, איך נקרא לזה... מוצאת מההקשר?

Betterfly

New member
איך בדיוק יצאתי מהקשר?

היא מתבדחת על אשכנזים, לא הופך אותה פחות גזענית אם היא קראה לזה "בדיחה". רק לפני כמה זמן היא באה לפה והתלוננה שהבדיחות הגזעניות על ערבים גורמות לה להרגיש לא בנוח. תלמדי לא לדחוף את האף שלך לכל מקום.

RANI B 23

New member
היא לא יצאה מההקשר,

כמו שהיא פשוט לא הבינה אותי נכון ולקחה קצת קשה את מה שאמרתי. זה בסדר, הסברתי את עצמי ואני מקווה שהיא לא נעלבת .

s EsH

New member
רנין יקירתי

אני קוראת אותך מהרגע שהגעת לפורום ונראה לי שהגיע הזמן להגיד לך די. לא די להגיע לפורום ולכתוב (את מאוד מעניינת ומרשימה) אלא די לקחת את אבא שלו ללב כ"כ. אני יוצאת מנקודת הנחה שלהציע לך לעזוב את בי"ח ולהפטר מנוכחותו המעיקה של האב בחייך מיידית, יהיה בזבוז של זמן כיוון שאין סיכוי שתהיי מסוגלת להשאיר את חבר שלך שם לבד. לכן, מה שאני מציעה זה להפסיק להזין את ההתעללות הנפשית (ותסלחי לי על הבוטות) שאבא שלו מעביר אותך. התגובות שלך אומרות לאבא שלו שזה לגמרי לגמרי עובד עלייך. אני חושבת שברגע שתפסיקי להראות לו כמה מסעירה אותך ההתנהגות שלו, אולי הוא יבין שהוא איבד אותך ויניח לך בשקט. אני מתארת לעצמי שיהיה לך מאוד קשה באמת לא לספוג את הדברים שהוא אומר. לכן, אני מציעה שאת התוצאות של המעשים שלו תפרקי במקומות אחרים (חבר שלך, פורום, חברים וכו') רק לא מולו. ועוד משהו - במקומך הייתי מנסה פעם אחת להיישיר אליו מבט ולהגיד בתקיפות - אתה לא מזיז לי. אתה בן אדם שפל וחסר רגישות. אני אוהבת את הבן שלך ואני כאן כדי להשאר אבל אותך אני ממש לא חייבת לסבול. אתה יכול להמשיך לקשקש אבל הדברים שלך נכנסים מאוזן אחת ויוצאים מהשניה. מרגע זה, אין לך מה לפנות אליי יותר, אלא אם ברצונך להתנצל. (אם תצליחי למצוא בעצמך את הכח להגיד לו את זה, יש סיכוי טוב שזה יהמם אותו כ"כ ויחזיר אותו לקונכיה ממנה יצא). מעבר לכל מה שכתבתי - את מקסימה וחבר שלך נשמע לי בחור טוב שיגבה אותך ויהיה שם בשבילך בכל פעם שיעיזו לפגוע בך עקב המוצא שלך והקשר שלך איתו. אבא שלו לעומת זאת חלאה שאת ממש לא חייבת לקבל ולכבד (מכבדים את מי שמכבד אותנו ולא אחרת). מחזקת את ידך.

RANI B 23

New member
אבל אני לא רובוט,

אני לא מצליחה "לשחק אותה" כאילו זה לא מזיז לי . אני אשמח אם תגידי לי איך עושים את זה, כי אני לא יודעת . אין לי "פוקר-פייס" ומה שאני מרגישה רואים עליי מיד, אני שקופה . לעזוב את הבי"ח זה ממש לא בא בחשבון. רק כשהחבר שלי ישתחרר וכבר לא יהיה מאושפז אני יוכל להפטר מהנוכחות המעיקה של האבא שלו . או לפחות להפטר חלקית . כרגע אני לא רואה את זה קורה ככ מהר . מה שקורה לי במצבים האלה זה שאני פשוט קורסת, כל "המערכת הגנה" שלי קורסת ואני מתמוטטת מכל דבר . אז אני כל הזמן באפ אנד דאוון ולפעמים יותר קל לי, אז אני הולכת ומדברת איתו (עם האבא),לפעמים גם מחזירה בחזרה ומדברת קצת יותר בתקיפות. אבל אז כשאני בירידה אני צריכה להתמודד עם מה שעשיתי כשהייתי למעלה, וכשאני למטה אני לא מסוגלת להתמודד עם זה. עם המילים שלו . הוא טיפוס כזה שיודע לשחק על הרגשות, על המצפון. ואני טיפוס שקל לשחק בו כשהוא במצב רגשי ירוד. אז מה שקורה בדרך כלל זה שאני יתמוטט מזה, זה יעשה לי רע, אני ידבר עם החבר שלי (אם הוא יהיה מסוגל לדבר באותו רגע), הוא יגיד לי "אל תחליטי החלטות ותעשי דברים כשאת למטה" ואז אני יגיד לו "נכון" וכשיגיע המצב שאני יהיה שוב למטה אני ישכח הכל ושוב יפגע ויתמוטט מזה . ובגלל שאני אימפולסיבית ואמוציונאלית ופועלת מדחפים ורגשות אני עושה לפעמים דברים שאני מצטערת עליהם. ואת צודקת לגבי החבר שלי. הוא מדהים ומקסים וחכם ויפה ואין כמוהו בעולם הזה בכלל . יצור נדיר
מאוהבת
. תודה על כל התמיכה .

s EsH

New member
מצטערת, אבל אין לי יותר מה להוסיף

אני מחזקת את ידך ומקווה שחבר שלך יבריא בהקדם כדי שתצאי מהמצב העגום שנקלעת אליו. תהיי חזקה :)

לנושנוש

New member
הנה גם תורי

את זוכרת שכעסת עלי כשכתבתי שאין לי סובלנות לסיים ליקרוא? לא היה לי סובלנות, כי הכל היה בפוסט מלא רגשות והתרגשויות ובקיצור דרמה אחת גדולה. כל עוד את תמשיכי להפגע מאנשים מגעילים וגם תראי להם את זה, אנשים האלה ימשיכו לחפש לעצבן וליפגוע. את לוקחת הכל אישי מדי ועושה הקשרים עם מקומות הכי כואבים אצלך. את לא רובות, אבל חייבת, פשוט חייבת לגדל קצת עור של פיל אחרת אנשים תמיד ישחקו בך! כרגע את מסתובבת עם שלט:"עם רנין אפשר לשחק." ממליצה לך להוריד אותו מהמצח ואולי לפחות לשים אותו בתיק או משהו. סופ"ש נעים והחלמה מהירה לבן זוגך

RANI B 23

New member
לא ככ זוכרת,

אם כעסתי אני מתנצלת . מצחיק שאת אומרת את זה, כי אצלי לרוב הכל דרמה אחת גדולה
. את אומרת בעצם מה שכולם אומרים, ואת צודקת לגמרי. אבל השאלה איך עושים את זה ? בסופו של דבר, גם כשאני מדברת אליו בתקיפות בחזרה וגם כשאני שותקת אני, כנראה עדיין עם השלט הזה.

sani48

New member
שאת מדברת אליו

בתקיפות את מראה לו שאת מיתעצבנת וזה מה שהוא רוצה,את צריכה לענות לו,ישר על המקום כל פעם שהוא אומר לך משהו שמפריע לך,אבל לא בתקיפות אלה ברוגע,פשוט ישר ולעיניין,רק ברגע שהוא יבין שאין לו השפעה עליך הוא ירד ממך,לכן תבהירי לו את הנקודה בצורה ברורה,בלי לחץ ובלי כלום,לענות לו לעניין זה לא אמור להיות קשה ,כי הוא מדבר רק שטויות שלא קשורות לעולם ביכלל,אז מה קשה להגיד לו שהוא מדבר שטויות?אחרי שאת אומרת לו שהוא מדבר שטויות,תגידי לו גם את האמת שלך,זה תאמרת איפה הוא טועה,כדי שיבין כמה שהוא טמבל, אם הוא אומר לך משהו ממש מעליב,אז באמת תעני קצת בתקיפות,אבל חשוב שזה יהיה לעניין שיבין את המסר, אני מאמין שברגע שתדעי להיתמודד איתו,הוא ירד ממך,ואולי אפילו יעריך אותך יותר,על כל מיקרה את חייב לתת לו להפסיק להלחיץ אותך ורק ככה הוא ירד ממך. בהצלחה

RANI B 23

New member
אין בזה קצת חוסר כבוד מצידי ?

אם אני מפנה כלפיו משפטים כמו "אתה מדבר שטויות" ? אני יודעת שהוא מתנהג בחוסר כבוד כלפי, אבל האם זה מאפשר לי להתייחס אליו בחוסר כבוד גם כן ? אני באמת שואלת, אני לא יודעת. יש לי מעין תחושה כל הזמן בעימותים איתו שאני צריכה לשמור על איזשהו כבוד מינימלי מסויים כלפיו. כי הוא מבוגר ממני (כולה 50 ומשהו, אבל יחסית אליי ...), כי הוא אבא של החבר שלי, כי אני עוד אאלץ לפגוש אותו לא מעט פעמים ... בלי קשר, הייתה התפתחות קצת, שהחבר שלי ביקש ממנו שאם הוא מתבצר בעמדה הזאת ולא מתכוון להפסיק עם זה אז הוא מבקש ממנו שיניח לו ושלא יבוא לבית חולים יותר. הרגיז אותו כל הקטע עם החבר שלו. שאבא שלו אמר שאני "התמזמזתי" איתו. הוא יודע שזה לא נכון, אבל הרגיז אותו שכשהוא חצי לא בהכרה בכלל אבא שלו בא ואומר לו דבר כזה. וגם הפאנטיות הזאת. שבשביל להפריד בנינו הוא מוכן גם על הדרך אולי לגרום לסכסוך בינו לבין חבר שלו, שהוא חבר שלו כבר 22 שנה . כאילו כל האמצעים כשרים והוא לא בוחל בהם. ובאמת, זאת לא מלחמה. זה מצחיק, הוא אמר שזה כמו לצאת ממלחמה אחת ולהכנס לאחרת. וזה ככ לא הכרחי. סתם חבל . ובכל זאת, קצת ריחמתי עליו כשהוא אמר לו את זה
.

sani48

New member
נתחיל

מהחלק השני שרשמת לגבי מה שחבר שלך ביקש ממנו,אז זה לא קצת היתפתחות אלה הרבה,הוא עשה את הדבר העיקרי שצריך לעשות ואבא שלו צריך להיות ממש דפוק בשביל לא להפנים את זה,ותפסיקי לשחק אותה צדיקה שאת מרחמת עליו,את מעדיפה את להיפגע ואז לרחם על עצמך? ואיך ביכלל אפשר לרחם על מישהו שמנסה רק לאמלל אותך? על כל מיקרה לעיניננו,אם שמת לב אמרתי לך דווקה שתישתדלי לא לענות לו בתקיפות,כך שאני לא אומר שלא תכבדי אותו אלה להפך,תעני לו ישר ולעניין,כך שיצא שאת גם מכבדת אותו וגם עונה לו את מה שצריך,את לא צריכה להגיד במילים שהוא מדבר שטויות אלה רק לגרום לו להבין שהוא לא מדבר לעניין,ואין בזה טיפת אמת,על כל מיקרה אחרי שחבר שלך אמר לו מה שהוא אמר,קשה לי להאמין שהוא ימשיך בזה,את מצדך תכבדי אותו,ואם הוא ממשיך להגיד לך משהו שמפריע לך,אז פשוט תעני לו מה שאת מרגישה,בלי לחץ ובלי כלום,תסבירי לו איפה הוא טועה,אם הוא רוצה להבין מזה משהו שיבין אם לא זה בעיה שלו,על תתנו לו להשפיע עליך בכלום,הוא כבר לאט לאט יבין לבד שאין לו הרבה ברירות,ושהוא חייב להפסיק עם זה.

RANI B 23

New member
לא משחקת אותה,

קצת צבט לי בלב לשמוע את זה כי אני יודעת שהוא אוהב אותו מאד, זה ללא קשר לאיך שהוא מתנהג אליי. ברור שאני מעדיפה לרחם עליו מאשר להפגע ולרחם על עצמי.אבל אני יודעת להפריד בין הדברים ואני מפרידה בין ההתנהגות שלו אליי ליחסים שלו עם הבן שלו. זה הכל ...

sani48

New member
אני יודע

שאת לא משחקת אותה צדיקה מותק,אמרתי לך את זה כדי לנסות לעורר אותך שתביני שמה שקרה זה דבר הכרחי,ודבר טוב,מישהו חייב לעורר את אבא שלו לא? אז טוב שזה קרה,אין לך מה לרחם עליו,אם אבא שלו יתעורר ויבין שהוא צריך לכבד אותך,אז חבר שלך יתיחס אליו בהתאם,על כל מיקרה תיהי חזקה נשמה. ביי בנתיים

belli80

New member
מסכימה עם כל מילה,

אבל אני מניחה שלהגיד (או לכתוב) קל בהרבה מלעשות ולהתמודד... הלוואי שהיה לי משהו יותר מחזק לומר, אבל אני מניחה שאף אחד לא יכול לייעץ אם הוא לא חווה חוויה דומה..

RANI B 23

New member
אם ככה,

אז אני מקווה שאף אחד לא יוכל לייעץ לי שאף אחד לא יחווה חוויה כזאת . זה קשה ואני לא מאחלת את זה לאף אחד. למרות שהאנשים כאן בפורום מספיק חכמים והעצות שלהם טובות בלי שהם יחוו את החוויות שאנשים מתייעצים לגביהן כאן .

michelle2113

New member
תקשיבי

לדעתי (וזה סתם נסיון לנתח את ההתנהגות שלו, לא יודעת עד כמה זה עוזר), הוא פשוט מקנא. הוא מרגיש בתחרות איתך. אולי הוא מנסה להתקרב אלי הבן שלו, ליצור איתו קשר... אולי הוא מקנא בקשר שיש לכם, באהבה שלכם (משהו שלפי הסיפורים שלך, אין לו ואולי גם לא היה) אולי הוא רוצה ליצור איתך קשר ולא מכיר או יודע דרך אחרת לעשות זאת. זה נשמע כאילו את זו שמספקת לו את הבידור, ההנאה, התעסוקה.. (אני ממש לא אומרת שאת צריכה להיות זו שתעסיק אותו, הוא לא קשיש) נסי לא לתת למילים שלו משמעות, תני להן לעבור אותך, מבלי להקדיש להן אף לא מחשבה אחת. הרי ברור לך שכל מילה שיוצאת מפיו היא חסרת משמעות, היא שקר. ברגע שאת מתייחסת אליהן, את נונת לו לגיטימציה להמשיך. אני מבינה עד כמה זה קשה להשאר אדישה למילים כאלו, אני כמוך, מאוד רגישה, אבל לפעמים הדרך היחידה להתגונן ולגונן על עצמך, היא פשוט לא לתת להן להכנס, כי לא נראה לי שיש סיכוי לשנות אותו בדרך אחרת. היי חזקה!

למעלה