מעדכנת ועוד שאלות

יש לך עזרה?

י שמישהו שיכול להיות איתך ברגעים האלה שהם שניהם צריכים להיות על הידיים אבל לאו דווקא לאכול?

fanta123

New member
לרוב לא

יש גם ילד גדול
הבעיה זה כשאחד אמור לינוק והשני בוכה ממש. וזה כמעט תמיד ככה... הם מאוד סובלים מגזים.

רעיונות ושאלות

למה את מתכוונת "נעלם החלב?"

מה היית רוצה שיייהיה? יותר הנקה או יותר בקבוקים וחלב שאוב?

האם ניסית להניק ביחד? נשמע לי שזה פיתרון טוב לפחות לחלק מהרגעים שבהם את לבד ושניהם רוצים לאכול/לינוק.
האם תוכלי לבקש מאותה יועצת עזרה בנושא?

fanta123

New member
בהתחלה שלא ידעתי שהם לא אוכלעם טוב

אז לא שאבתי אחרי הנקות. הם ירדו במישקל ולי לא היה מספיק חלב, הוא פשוט נעלם.
עכשיו אחרי שבועיים שאיבות יש כל פעם 70-100 בשאיבה, שזה מספיק לאחד מהם..
תירגלנו איל מניקים את שניהם.
אבל יש לי בעיה נוספת: אם אני מניקה ושואבת אחרי זה לרוקן את השד - כבר מגיע זמן ארוחה הבאה .
ועוד בבעיה - אני לא ממליחה לשאוב מייד אחרי הנקה, כי הם לא רגועים וחוקח כש50
דקותת לברגיע

fanta123

New member
לוקח 50 דקות להרגיע אותם

ואז אם אני שואבת - זה כבר ארוחה הבאה.
אז אני לא מצליחה גם להניק וגם לשאוב
מצד שני אם לא ארוקן - תוך יומיים שוב לא יהיה חלב!!! מה עושים?
איך משלבים שאיבה לריקון השד והנקה?
תודה על העזרה

שאיבה והנקה

- נסי להניק אותם בו זמנית, את שניהם יחד, תקפידי על הצמדה נכונה כפי שהראו לך.
זה יחסוך המון זמן וכך תוכלי להרגיע את שניהם בו זמנית!!

אם את מניקה בנפרד, תניקי ותוך כדי תסחטי את השד כדי שיזרום למי שיונק כמה שיותר חלב.
תניחי אחד שנרגע ואז תניקי את השני כמה שיותר. תעשי בעצם רוטציה ביניהם כמה זמן עד שהם יסיימו ויהיו רגועים.
כך כל שתניקי יותר, החלב יתגבר.
אם לא רגועים, להחזיר לשד ולהמשיך להיניק.

- האם עשיתם שקילת נסיון (עם היועצת שהייתה אצלך) וראיתם כמה אכלו? שווה לעשות את זה כדי לקבל מושג כמה הם מקבלים?

אחרי הנקה משותפת אני מציעה לך לשאוב דו צדדי במשך 7-10 דקות בלבד.
70-100 זה בסדר גמור. את יכולה לחלק את המנות בין שני התינוקות.

אם הם ינקו, אז אם כל אחד יקבל גם שאוב 50 סיסי זה בסדר. אך ייתכן שבכלל לא צריך תוספת.
את צודקת שזה מסובך ומסביב לשעון. אין לך אפשרות להשיג קצת עזרה (קרובי משפחה, ביביסטר) רק שתהיה לך עוד "יד" לקחת תינוק,??
כדי שאת תוכלי להתקדם עם שאיבה או הנקה?
מאוד עמוס (אך אפשרי!!) לשאוב ולרוקן אחרי כשמניקים תאומים אלא אם כן את באמת מניקה בו זמנית או שיש לך עזרה ואז מישהו מחזיק בזמן שאת שואבת.

את גם יכולה להניק אחד בצד אחד ולשאוב בצד השני תוך כדי - נשמע לך משהו שאת יכולה לעשות?

מה קורה אצלכם בלילה? את מניקה או שואבת והאם יש שעות בלילה שאת רק נותנת תמל בלי הנקה / שאיבה ?

fanta123

New member
תודה על הכיוונים חדשים

באמת הלך לי הביטחון שאפשר להניק ...
איך יספיק חלב לשניהם, אם כל אחד צריך 80-110 ויש לי רק לאחד? או שהכוונהשעם הנקה זה יהיה יותר פעמים?
עוד שאלות טכניות :
- עכשיו אחד קם הנקתי קצת והוא נירדם על הציצי. יש פעמים שזה קורה ללא הפסקה ואיך שאני מניחה אותו על המיטה - צרחות כי עדיין רעב. הוא גם לא מוכן לינוק כשאין המון חלב. מתעצבן ממש!
השני ישן. אן אשאב עכשיו - לא יהיה חלב לשני. אם לא - הציצי לא מרוקן

fanta123

New member
המשך

אם לא מבינים למה אני מחלקת תגובות לכמה - יש לי איזו הגבלת אורך הודעה בטלפון...
וב 3 ימי הנקה כאלה ללא שאיבות בפעם הקודמת נעלם החלב!!! כי אחד ממש לא מרוקן טוב - מתעצבן ונירדם. השני יותר טוב, אבל עדיין בשאיבה אחריו איכשהו נישאר אפילו 70 מל!!!
אני מפחדת לא לשאוב עד הסוף, שלא יעלם חלב שוב!

fanta123

New member
שאלות שוב

אם אני מניקה אחד ושני ישן, האם לשאוב אחרי ראשון? האם להעיר את השני מייד אחרי שראשון מסיים? עוד משהו שלא חשבתי אליו?
כשאני מניקה את שניהם - יש צד שיש בו ממש קצת חלב (30 בקושי רב) ובשני 60.
איך לחלק את הצדדים?
אמרת שאחרי הנקה של שניהם לשאוב 10 דקות. אבל אם הם לא רגועים? איך שאני מורידה אותם מהציצי הם קמים ובוכים ממש. (יש אפשרות להשאיר אותם על הציצי כל היום, אבל לא פרקטית כל כך
)

תשאבי מהצד של זה שינק

תעשי כך שלכל אחד צד משלו.
אחד יונק, אחכ את שואבת לריקון. שומרת את החלב.
השני יונק, אם הוא לא יונק טוב, את ושאבת ושומר
במצב שלך הכי פשוט להניק בו זמנית אם אחד אמור להתעורר עוד מעט אז כבר שימי אותו עלייך,
עם כרית ייעודית להנקת תאומים, תניקי ביחד. ואחרי כל תשאבי.
אם הם לא רגועים אחרי הנקה, להניק ולהניק.
חשוב שתעשי שקילת ניסיון עם היועצת ואז תדעי פחות או יותר אם לסמוך על ההנקה שלהם או לא.
הרבה תינוקות לא רגועים במעברים בין ציצי ובקבוק. הבקבוק זורם מהר והם מצפים שזה יקרה גם בציצי.

fanta123

New member
נראה לי בעייתי לעשות לכל אחד צד

כי בצד אחד יש 20 מל כל פעם. ובשני 60 מל. אז תינוק אחד יהיה רעב כל הזמן...
בינתיים ניסיתי להחליף בין הצדדים, אפילו באותה הנקה דל שניהם. כי אני מפחדת שזה שיונק מהציצי ה"לא טוב" ישאר רעב. יש לי עוד עידכונים, אפתח שירשור חדש, כי דרך הטלפון לוקח לי שעה להגיע לסוף השירשור הזה
תודה יל העזרה שוב ובאמת חבל שאת לא מהאיזור

fanta123

New member
משקל וגיל

הם בני חודש ושבוע.
הגדול עבר מאחוזון 3 ל 25 (גם בגובה)
בקטן נשאר באחוזון 3.
סטיפת חלב אמרו שעליה במשקל תקינה לשניהם.
הגדול עלה יותר מ 300 גרם לשבוע, חשבתי שאוכל יותר מדיי תמ"ל. אבל אחות אמרה שזה בסדר ולתת לו לפי דרישה.
תודה

למעלה