מעבר לארה"ב וניהול תיק השקעות

mrone

New member
מעבר לארה"ב וניהול תיק השקעות

שלום,

אנחנו עוברים לארה"ב בחודש הבא (ויזת H1B) ויש לנו תיק השקעות בארץ שאנחנו מנהלים בעצמינו ואנחנו לא מעוניינים למכור אותו.

הבנק בו אנחנו נמצאים לא "מאושר" מהעניין וכנראה לא ייתן לנו להמשיך לנהל את התיק לאחר המעבר.

האם מישהו ממכם נמצא בארה"ב ומחזיק בתיק השקעות בארץ ויכול להמליץ על בנק/ברוקר?

תודה!
 

nerod

New member
הבנק עושה לכם טובה (נדיר!)

איני בעל מקצוע אבל,
לפי מיטב הבנתי, הבנק עושה לכם טובה.
יש שתי סיבות טובות מאוד להעביר את התיק לחו״ל ולנהל משם את ההשקעות
א. ניתוק תושבות:
אם אתם מתכוונים להישאר יותר משנתיים שלוש אז ניתוק תושבות לצרכי מס זה דבר מאוד מומלץ (נטחן כאן המון תקראו...) חלק מהניתוק זיקה הוא העברה של חשבונות השקעות לחול וניהול מחו״ל.
ב. מיסים:
קודם כל, אם אתם לא יודעים עדיין, אז אתהם חייבים במיסים אמריקאים על ההכנסות שלכם בכל העולם (אולי יש דקויות בקשר לשנה הראשונה, אבל בגדול זה נכון)
אז אם יש לכם תיק בארץ, בנוסף למיסים למס הכנסה, תצטרכו לשלם שני מיסים נוספים (לפחות)
  • מס פדראלי (שאולי אפשר להתקזז עליו ואולי לא. למשל המס על אגרות חוב צמודות הוא רק על הריבית אחרי הצמדה, האמריקאים לא מכירים בזה וגובים מה על הכל...)
  • מס מדינה (שאי אפשר להתקזז עליו) שתלוי במדינה יכל להיות כמעט 10% (מהסקר שנערך כאן יש בערך 50% סיכוי שאתם מגיעים לקליפורניה ואז זה באמת כ10% מס)

אם זה לא מספיק לכם כשיקול, אז די ברור שהגשת דוחות כאן יותר מסובכת כאשר יש תיק השקעות מחוץ לארהב, מה שיסבך את החיים די בוודאות (אולי לא הרבה) ואולי יעלה גם יותר כסף בהכנת הדוח.

באופן קצת ציני אולי, יש יאמרו שהכסף בארה״ב יותר בטוח מאשר בארץ, אבל כאן אפשר לטעון הרבה דברים..

לסיכום, תיק השקעות בארץ יכל לפגוע לכם בקייס לניתוק תושבות, יעלה לכם כסף במיסים (בוודאות), יסבך לכם את הגשת המס, וישאיר את הכסף בארץ בעלת יציבות גיאופוליטית מפוקפקת.
 

שמפולין

New member
מסכים עם הנאמר לעיל, ובנוסף״

בארה״ב תמצא מכשירים פיננסיים מגוונים יותר מבארץ ובדמי ניהול נמוכים יותר.
 
אין שום בעיה

תבדוק אם אחד הברוקרים העצמאיים - גם תשלם הרבה פחות עמלות, ובלי שטויות כמו "דמי אחזקה". מיטב-ד"ש לדוגמה. אתה יכול להעביר לשם את כל התיק בלי פעולת מכירה/קניה.
שים לב - אם יש לך קרנות נאמנות ישראליות, תשתדל למכור לפני המעבר, או לפחות לבדוק את העניין ביסודיות. הן די "רעילות" מבחינת מיסוי אמריקאי. אין שום בעיה להחזיק ישירות במניות ישראליות או אחרות, אבל לא בקרנות (הרווח יחשב לך רווח מעבודה ולא רווחי הון, כי מבחינת ה-IRS אתה "שותף" בקרן).
לגבי "מרכז חיים" - שוב, תתיעץ עם מומחים, אבל אין בעיה למישהו שהוא לא תושב להחזיק השקעות בארץ. זה לא אומר שאתה מתכוון לחזור.
 
למעלה