מעבר דירה ופרידה מחברי הגן - איך

מעבר דירה ופרידה מחברי הגן - איך

שלום,
בחופש בע"ה נעבור דירה לעיר אחרת. הבנות (6-גן חובה ו-4-ט.ט. חובה) יפרדו 'לעד' מחבריהן לגן (סליחה על הדרמטיות..).
בטוחה שיש לכן רעיונות ותובנות מה עושים עם הפרידה הזו (מכל היבט אפשרי). החל מאיך להיפרד מהחברים בגן, איך מהחברים הקרובים, וכל דבר אחר שאני אפילו לא יודעת לחשוב עליו.
מודה מראש לכל מי שיכולה להאיר את עיני,
עגבנייה.

macaroni35

New member
אספר לך בקצרה על הניסיון שלנו...

עברנו לעיר אחרת לפני חודש וחצי , הוצאתי מגן חובה לפני חופשת פסח ונכנסה לגן החדש לאחר חוה"מ.
בת 5 וחצי , הסברנו לה כי עוברים דירה לבית גדול יותר והיא עוברת גם לגן אחר עם ילדים חדשים.
לפני המעבר בסופי שבוע הגענו לבקר פה (היכן שגרים עכשיו) לגינת משחקים שתכיר ילדים ואת האיזור....
גם לקחנו אותה לבית בחדש שתכיר ותראה ולא רק מדיבורים.

לגבי הפרידה מהגנים.
רק בסיום הגן לבצע את הפרידה על מנת שיהיה להם רצף בתהליכים.
אצלי היא נפרדה ביום האחרון שלפני פסח - הגננת הקדישה לה את הריכוז האחרון והם שוחחו על כך וכל הילדים איחלו לה איחולים מקסימים וציירו לה ציורים כמזכרת.
הבאתי כמובן עוגה וארטיקים לילדים.
לחברים הטובים תמונה משותפת שלה ושלהם עם מספר טלפון והכתובת החדשה.

מהמקום החדש (מהגננת) לקחתי דף קשר ומידע רב על חברים שגרים קרוב והפגשתי בינהם על מנת שיהיה קל ומוכר....
היא שוחחה איתה כמה פעמים והכינה את ילדי הגן לקראת בואה.

חסרים לי פרטים לגבי המעבר מאיפה לאיפה, האם קרוב, האם יש מישהו מוכר שם? מתי בחופש , האם יהיו בגן עד המעבר?...
האם יש ביכולתך להכיר חברים שיהיו בגנים איתם?

לא לדבר יותר מדיי על המעבר עד שאתם שם.....קרובים יותר לעניין.
וגם להדגיש את הדברים החיוביים שבדבר, את היתרונות הבולטים...ולתת להם הרבה ביטחון שיידעו שאתם תמיד שם איתם.

אחרי חודש וחצי של הסתגלות לחיים החדשים פה ולחיי החברה אני רק יכולה לומר - למה לא עשינו זאת קודם???

והילדה שלי הצליחה להיכנס לגן חובה בסוף שנה שכולם כבר חברים - וליצור קשרים חברתיים והסתגלה יפה.
לפני שבוע היא ביקרה בגן הקודם כשהייתה אצל סבתא וכל החברים פשוט קפצו עליה ולא עזבו אותה.
וכשחזרה אמרה שאומנם התגעגעה אבל יותר כיף לה פה ב........ורק אז אני שיחררתי אנחת רווחה מכל התקופה המתוחה.

שיהיה לכם המון הצלחה

תודה על התגובה המפורטת

איזה יופי לשמוע על מעבר כל כך חלק!
האמת שהן כבר יודעות ממזמן שעוברים. וכבר מחכות לזה (בטח מרוב מתח)
אנחנו עוברים לגור אצל סבא וסבתא (זמנית) אז גם מכירים את המקום בדיוק

לגבי חברים - מנסה בביקורים שם לצאת איתם לגינות להכיר להן, וגם מתכננת לעשות זאת באוגוסט, כשנהיה שם (מקווה שאצליח להשיג שמות וטלפונים).
חשבתי על תמונה עם החברים הטובים מתכננת לעשות זאת במסיבת הסיום. אדבר עם הגננת באמת לגבי פרידה רשמית בגן. לא יודעת מה היא חושבת כי בסך הכל הרבה עוזבים את הגן ועולים לכיתה א'.

מקווה שגם אני אוכל להגיד בקרוב 'למה לא עשינו זאת קודם'

תודה!

h 3

New member
אנחנו לא עשינו פרידות "רשמיות" במסגרות...

עזבנו בסוף השנה, כמוכם.

הגדול עלה לכיתה א, האמצעית לטרום טרום.
שניהם היו איתנו ביישוב החדש פעם או פעמיים...לא חושבת שראו את הבית מראש... (אבל, לצערי היו מתורגלים במעברי דירות...)

מה שכן, עשינו מסיבת פרידה מהחבריים ביישוב, כמה ימים לפני שעברנו, אולי שבועיים, לא ממש זוכרת. שם היו כל החברים שלנו ושלהם.

חייבת לומר שהמעבר שלהם עבר חלק לגמרי, אחרי חודש הם כבר הסתובבו כאילו נולדו כאן.

לי היה קצת יותר קשה, אבל עכשיו, אחרי 10 חודשים, כבר כמעט אפשר לומר שהתרגלתי...

H

תודה על התשובה

מסיבת פרידה אני לא רואה אותנו עושים. חשבתי על איזה אחר צהריים כייפי לכל אחת עם החברות הקרובות. לא בטוחה שאצליח.
בגלל שזה סוף שנה אז באמת לא יודעת אם יש מקום לעשות בגנים. אתייעץ עם הגננות שלהן.
נשמע כמו 'עזבי, הכל יהיה בסדר'

(אני בהחלט יותר לחוצה מהן, אבל זה כי זו אני)

h 3

New member
זה בסדר, מעבר זה עסק מלחיץ...

ובאמת בעיקר לנו, כי אנחנו לוקחות על עצמנו את הלחץ של כולם...

ובאמת יהיה בסדר

H

אני בטוחה שיהיה בסדר

מרגיש נכון לגמרי.
ובכל זאת, איך אפשר בלי להילחץ קצת? ארגיש שאני מועלת בתפקידי

תודה

קיץ 2011

New member
אל תעשי מזה עניין

אם את רוצה- מסיבת פרידה. לא יותר, ובלי הרבה רעש מהעניין.

לפני שנה חזרנו לארץ אחרי שלוש שנים בחו"ל. בהחלט פרידה לתמיד. הילדים היו בגילאים דומים. נקלטו בארץ בלי שום בעיה. היו הילדים היחידים בגן שהגיעו בלי חברים מהגן הקודם- וזה לא הפריע בכלל (והילדים שלי הם לא הכי חברותיים העולם. בהחלט היו לי חששות). המסקנה שאני הגעתי אליה- אם אנחנו לא נעשה מזה עניין, הם בטח שלא.

למעלה