מעבדת סמסונג, סיפור תיקון הזוי...

פצית219

New member
מעבדת סמסונג, סיפור תיקון הזוי...

יש לי גלקסי נוט 5, עם עט נשלף. לא יודעת איך זה קרה, אבל העט נשבר וחצי ממנו תקוע עמוק בתוך הטלפון ואי אפשר לשלוף החוצה בלי לפרק את המכשיר. מסתבר שזה מכשיר בעייתי לפירוק, לכן שתי מעבדות תיקונים שאינן קשורות לסמסונג הפנו אותי למעבדה הרשמית.

מסרתי את הטלפון במעבדה הרשמית בסגולה ביום ראשון. עכשיו התקשרו עם הצעת מחיר של 1400 ש"ח. למה כל כך יקר? כי יש שריטונת פיצית באחת הפינות של המסך, במקום שהוא אפילו לא חלק מהאזור שרואים בו משהו, והם רוצים להחליף את כל המסך. ביקשתי שיעזבו את המסך ורק ישלפו את העט, ואי אפשר! הם מעבדה רשמית ולא יכולים להוציא טלפון מתיקון אם הוא לא מושלם. לא הזוי??

היה לי לפני כמה שנים עניין עם המעבדה הזאת

ואני מברך כל רגע שהייתי שם וכל שקל ששילמתי להם. זה נכון שהם יקרנים אבל בשביל דבר טוב צריכים לשלם.
גם לי היה מקרה דומה שנאלצו להחליף חלק שכביכול לא היה תקול, אך לצורך החלפת החלק התקול לא היתה ברירה, הם הסבירו לי בצורה ברורה את מהות הבעייה והטכנאי האדיב אפילו הראה לי במו עיני מה עושים.
פשוט אסור להם להוציא מכשיר שמבחינתם אינו תקין, אלא אם תחתמי על איזה כתב ויתור או משהו כזה, כדי שלא תבואי אח''כ ותתבעי אותם.
&nbsp

פצית219

New member
המסך לא קשור לעט התקוע, והם לא הציעו לי לחתום על כלום

פשוט סירבו לתקן אם לא אאשר להם גם להחליף את המסך.

פצית219

New member
הוא תקוע ישר, אבל מצאתי באמת סרטון של מישהו

שנתקעה לו חתיכה בערך בגודל שלי והצליח לשחרר אותה עם אטב שיצר ממנו וו. אנסה את זה כשאקח את הטלפון בחזרה מהמעבדה. תודה

לעניות דעתי הם נוהגים כשורה.

אולי מישהו אחר יעשה משהו אחר, אינני מבטיח לך שזה עדיף. זאת פשוט החלטה שאת צריכה לקבל.

HelloweeN

New member
עשית בשכל

לגמרי מזכיר את כל הסיפורים של אנשים שהגיעו לבית חולים עם כאב בטן, וכרתו להם "בטעות" את הרגל או הסירו את השחלות.
ותמיד כמובן יהיו אידיוטים שיצדיקו גישה שכזאת.

הייתי לגמרי בודק כיוונים של בעלי מקצוע שלא קשורים לסלולרי, אולי טכנאים של מוצרי חשמל. הבעיה שלך היא מוכרת ויש כלים מיוחדים שנועדו לשליפה של ברגים שבורים ככה שאני די בטוח שאפשר איכשהו להוציא את העט בלי פאקינג לשלם סכום הזוי ולא הגיוני של 1400 ש"ח.

ז ק ו

New member
אפשר בקלות לשלוף את חלק העט באמצעות ואקום

הרי הוא לא מוברג פנימה הוא פשוט תקוע, ואם היה שלם חלק ממנו היה בולט החוצה וניתן למשיכה. בלומר מה שמחזיק את החלק בתוך המכשיר זה כוח החיכוך, לכן פעולת ריקון האויר או הורדת לחץ האויר, אפלילו ע"י הזרמת אויר מעל היציאה במהירות גבוהה ייצר תת לחץ שימשוך את החלק.

feedingsys

New member
לא. אי אפשר.

יש שם מעין לשון חד כיוונית שמונעת הוצאה של החלק.
ראה בלינק שצורף להודעה קודמת.

ז ק ו

New member
יופי הסרטון מראה לך בדיוק מה לעשות

אמנם הוא מראה מקרה שבו העט הוכנס הפוך, ולכן נראה לי שהמקרה שלך יותר קל.
במקום ניר כפי שרואים בהדגמה, כלא לנסות להחדיר חצי או שליש קשית שתיה -חתוכה לאורך, בצד שבו מצוי התפס ולנסות למשוךבעדינות, כשהפח פלפי מטה, והקשה עם היד האוחזת, ביד השניה -המכשיר לא מקיש, ומכוח ההתמדה יש סיכוי שהעט יצא לאט לאט. שוה לנסות

feedingsys

New member
מה יופי בדיוק? הסרטון שצרפתי מראה לי?

אתה מציע למישהי עצת אחיתופל לשאוב בואקום,
עצה שסביר שתשבור את החלק שבפנים,
ולאחר שמתקנים את טעותך אתה מתנשא בעצות נוספות ???

ז ק ו

New member
אם היית לומד כמו שצריך, והיית מקשיב בשיעור, היית יודע

שאחיתופל נתן עצה טובה.

feedingsys

New member
אם לא היית נדבק לתנ"ך היית יודע

שהביטוי מסמל בימינו עצה שאינה טובה כלל בלשון המעטה.
דומה לעצה שאתה נותן.
יש גם שיעורים אחרים בתכנית הלימודים חוץ מלימודי קודש

היית גם בהם?
https://he.wikipedia.org/wiki/אחיתופל
"יש הסוברים כי הסיבה למשמעות שקיבל הביטוי היא שאם הייתה עצת אחיתופל לאבשלום מתממשת היה מת דוד מלך ישראל טרם זמנו ולכן נחשבת העצה לעצה רעה."

ז ק ו

New member
גם עכשיו את לא מבין שהעצה לא הייתה לדוד, אלא לבשלום

וכעצה לאבשלום היא הייתה טובה מאוד.

ואם היית רואה בעינין את השרטון, הייתה מבין שהשחלת דבר שטוח בין העט לבין דופן הקדח שבו הוא נתון הייתה דוחקת את התפס פנימה.

ז ק ו

New member
נסי להשחיל קשית חתוכה באופן הזה

זה לא טלפון, זה מכשיק ניווט ויש לו עט מגע קטן, אבל העקרון זהה.

פצית219

New member
תודה, כבר הצלחתי להוציא את החתיכה השבורה

בעזרת אטב ניירות מכופף לצורה של וו, לפי הוראות שמצאתי ביוטיוב. לקח פחות משתי דקות... חבל שבסמסונג עוד לא הגיעו לטכנולוגיות המשוכללות האלו וצריך לפרק את כל הטלפון ולהחליף את המסך כדי להגיע לחתיכה השבורה

למעלה