מס' ימי זכאות לפי 5 ימי עבודה בשבוע

ה ו ר י ת

New member
מס' ימי זכאות לפי 5 ימי עבודה בשבוע

שלום רב, עבדתי כעובדת חודשית , 5 ימים בשבוע, כלומר כ-22 ימים בחודש. בביטוח לאומי חילקו את משכורתי כך שאני עובדת שישה ימים בשבוע. כמו כן חישבו לי 25-26 ימים מתוך תקופת האבטלה בחודש (עפ"י החודש הספציפי) האין זה קיפוח- לא צריך לחלק את הסכום ב-22/21 ובמקביל לזכות אותי בימי האבטלה? מה המדיניות בעניין ? תודה

רק בחודש פברואר יש 27 או 28 ימים ואז את צודקת

לכן בשאר החודשים מוסיפים יומיים או שלשה לכן אין כאן קיפוח כאשר חישבו 25 ימי בדמי האבטלה.מקווה שהבנת.בהצלחה.

ה ו ר י ת

New member
חידוד

לפני כ-7 שנים כשחתמתי בלשכה (גם אז עבדתי חודשית) חישבו לי 22 ימי עבודה בחודש (עפי 5 ימים בשבוע) לכן אם אני עובדת 22 יום בחודש (אומנם לא מצויין בתלוש השכר לאור הרוויזיה ב- 2009, אך מעוגן בהסכם העבודה ובמניין ימי החופשה (0.83 ולא יום בחודש) -) אזי ההתחשבנות אמורה להיות שונה מאשר עבדתי 25/26 יום. כך היה בעבר- מה השתנה? תודה רבה

להלן חידוד מאתר המל"ל מעבר לכך אין לי הסבר

לעובד בשכר יומי - עבדת 300 ימים, שבעדם שולמו דמי ביטוח אבטלה בתוך 540 הימים, שקדמו לתחילת תקופת האבטלה. בחודש שהעובד היומי עבד אצל מעסיק אחד 18 ימי עבודה או יותר, ייחשב, לצורך חישוב תקופת האכשרה, כאילו עבד 25 ימים באותו החודש. מי שהיה עובד בשכר חודשי ועובד בשכר יומי לסירוגין, ייחשב כעובד בשכר יומי, ויידרש להשלים 300 ימי עבודה. חודש עבודה מלא שבו עבד כעובד חודשי, ייחשב ל-25 ימי עבודה.בהצלחה.

למעלה