מסתבך בהגדרת תיבת בחירה "מתוחכמת"

eligrt

New member
מסתבך בהגדרת תיבת בחירה "מתוחכמת" ../images/Emo4.gif

ראו את דוגמת קובץ הXL הבא: יש לי עמודה ובה אני בוחר מתוך רשימה פירות או ירקות ועמודה נוספת שהבחירה בה נעשית בהתאמה, למה הכוונה? אסביר: נניח ובשדה B2 בחרתי "פירות" אזי בשדה C2 הבחירה תוכל להיות לדוגמה בננה, אגס, תפוח אך אם בחרתי "ירקות" הבחירה תהא שונה. עד כאן אני מסתדר יופי כפי שאתם רואים - עושה שימוש בפונקציה indirect. השאלה שלי אם אני יכול להגדיר שבאופן אוטומטי, אם אני בוחר נניח פירות, יופיע לי "אגס" אבל אם אני בוחר "ירקות" תפתח לי תיבת בחירה? (עדיף מבלי לעשות שימוש ב VBA) סיבכתי אתכם?

מיכאל אבידן

Member
מנהל
לאחר עיון מעמיק בקובץ שצרפת . . .../images/Emo43.gif

האם אתה בטוח שאתה
הבנת את רצונך/שאלתך...

eligrt

New member
אני הבנתי, כנראה לא הסברתי טוב ../images/Emo22.gif

אנסה שוב. הצלחתי לפתור את הבעיה הראשונית שהיתה לי והיא שרשימת הבחירה הנפתחת תהא תלויה בתוכן התא שלידה. אך אני מנסה לשכלל זאת עוד יותר. אנסה לפשט בעזרת דוגמה אחרת נניח ואני בוחר "ירקות" וכרגע אין ירקות בחנות כלל, האם יש דרך שאם אבחר ב"ירקות" אוטומטית יופיע לי במקום רשימת הבחירה הערך "אין במלא" אך אם אבחר "פירות" תפתח לי רשימת הפירות לבחירה. עכשיו הייתי יותר ברור...

מיכאל אבידן

Member
מנהל
בעזרת המוֹרָה להבנת הנקרא . . .../images/Emo43.gif

גם אני, סוף סוף, הבנתי... נסה ליישם את המוצע בתמונה.

eligrt

New member
כמו שצדי אומר... ../images/Emo22.gif

זה קרוב אבל לא בדיוק, קודם כל, תודה על הרעיון להשתמש ב count כחלק מה indirect עשיתי שימוש בזה במקום אחר (באתי לחפש אתונות וממש מצאתי מלוכה :)) אבל עדיין, זה לא בדיוק מה שהתכוונתי. אני רוצה שאם אבחר בתא A3 (בקובץ שלך) את המילה ירקות, אוטומטית יופיע לי בתא B3 הערך "אין במלאי" (מבלי לפתוח כלל את תיבת הבחירה) אך אם אבחר את המילה פירות, רק אז רשימת הבחירה תהיה אקטיבית. אפשרי בכלל?

למעלה