מסקרן אותי מה דעתכם?

D a p h n e

New member
מסקרן אותי מה דעתכם?

לפני כמה ימים עלתה כאן שאלה בנושא "אושר וסינגליות" - מסקרן אותי מה אתם חושבים: למה לאנשים כל כך קשה לקבל שלעיתים לאדם יכול להיות טוב גם לבד.... ושבן / בת זוג הם לא תמיד פתרון ומטרה בחייים. יש דברים שלא נפתרים במציאת בן זוג. האם אין אנשים שטוב להם לבד? מה דעתכם? (ו - נעים מאד - אני דפנה - אני דיי פסיבית בפורום הזה - אבל חשבתי שתסכימו לקבל שאלה גם ממני...אז תודה....
)

נכון, לא הכל ניפתר בבן זוג

אבל בכל זאת יותר נעים כשיש אחד. כמובן שלא בכל מחיר, ואם הזוגיות לא טובה אז עדיף לבד. אבל, זה יותר נעים כשיש מישהו לידך כשאתה צריך חיבוק.... (וכשצריך ואין , אז מרגישים את הלבד הכי הרבה...)

D a p h n e

New member
אין תקופות שלא רוצים

אין תקופות שבהן מרגישים שרוצים להיות לבד? לי היו תקופות כאלה.....

לא זכורה לי תקופה כזו

אבל אני בהחלט מבינה שלפעמים יש כאלו. אולי זה פשוט באופי של האדם, או אולי פשוט לא הגעתי למקום הזה.... זה לא שאני כל זמן רוצה בן זוג, ואם אין לי אני מחפשת בנרות. ברור שטוב יכול להיות גם לבד. אבל אף פעם לא עמדתי במצב שבו היתה אפשרות לזוגיות כזו או אחרת , ואמרתי לא כי רציתי לבד.

dudusch

New member
יכול להיות מצב בו מעדיפים להיות לבד

ולעיתים מרגישים טוב יותר בלבד מבזוגיות. אין בהכרח קשר בין האחד לשני... ו...כן, קרה לי שהיתה לי אפשרות לזוגיות ואמרתי שאני רוצה לבד. ואולי היא פשוט לא היתה הטעם שלי? כי אם היתה אפשרות (או מצב) אז סביר להניח שהייתי מסכים
דודוש במצב היפותטי משהו...

T i g r e s s

New member
../images/Emo45.gif לי היתה תקופה כזו...

שנה שבה נהניתי נורא מהחופש, מזה שיש כמה שאני יכולה לצאת איתם, עם מקום לחדשים, בלי מחוייבות לאף אחד... כן, עם כל אחד מהם יכולה היתה להיות לי אפשרות לזוגיות, הם היו הטעם שלי - אחרת לא הייתי יוצאת איתם - אבל לא רציתי... אבל כשהגיע, בין כולם, אחד ש"הפיל אותי" לא יכולתי עוד "להתחמק" ועברתי לגור איתו!

D a p h n e

New member
../images/Emo35.gif

אז אין בינינו חילוקי דעות בנושא... השאלה היא אם לא קורה לפעמים שאדם מחליט שהוא לא מעוניין "לבדוק " את האפשרויות האלה.... במצב כזה - זה כבר לא קשור לצד השני....

nescafe

New member
גם לי

יש תקופות בהן אני מעדיפה להיות לבד..ואפילו נהנית מזה

../images/Emo45.gif

בן זוג זה באמת לא פתרון לדברים בחיים, זה פתרון לתחושת הלבד בלבד. לדעתי, רוב האנשים מתייחסים לתקופות שלהם לבד כתקופות מעבר, כמשהו זמני בדרך אל הזוגיות. יש גם אנשים שלא מסוגלים להיות לבד לרגע, וקופצים מבן-זוג אחד למשנהו רק כדי לא להישאר לבד. אבל יש גם אנשים שרוצים להיות לבד, לפחות בתקופות מסוימות. אצלי אני זוכרת תקופה כזו...
היא נמשכה בדיוק יומיים עד שנדלקתי על איזה מישהו..

D a p h n e

New member
יומיים?

לזה אני לא קוראת "תקופה"....... מקווה אני מקווה שהוא היה שווה....

ברוכה הבאה../images/Emo13.gif

אני חושבת שהסיבה היא שמגיל צעיר "מאכילים" אותנו שאנחנו צריכים למצוא בן\ת זוג...ויש כאלה המאמינים שזו המטרה העליונה של החיים... חבל

sh53

New member
כשאת כותבת:

"למה לאנשים כל כך קשה לקבל שלעיתים לאדם יכול להיות טוב גם לבד." האם את מתכוונת לתקופה קצרה (מה זה תקופה קצרה בשבילך?) או לתקופה ארוכה (מה זה תקופה ארוכה בשבילך?) כשאומרים שהאדם הוא ייצור חברתי, אז למה מתכוונים בעצם? מסכימה בהחלט שיש אנשים שהם לא יצורים חברתיים ולא מסתדרים עם אף אחד, אבל אני מניחה שהשאלה שלך התייחסה לרוב האוכלוסיה ולא למיעוט שבה. כשאני חושבת מה זוגיות/חברות תורמת לי - * לשפוך את הלב לגבי דברים הכי אישיים/אינטימיים שלי. אני אישית לא יכולה לספר לכל אחד את זה, ואני זקוקה לשם כך למישהו לצידי. יש דברים שלא מספרת לחברות הכי טובות שלי, אלא רק לבן זוג. יש אנשים שמסוגלים לפתוח את הלב בפני חברים וחברות טובות, מאחר ואני לא כזאת, אז אני לא יכולה לדבר בשמם ואם הם כאן - אשמח לשמוע (לקרוא יותר נכון) איך הם עושים את זה, כי זה חדש לי
* יחסי קרבה אינטימיים - אני לא מסוגלת להיות היום עם זה, מחר עם זה ומחרתיים עם זה. שוב, מסכימה שיש אנשים שיכולים להיות בלי זה, השאלה היא האם כל החיים יכולים להיות בלי זה? האם כל החיים להיות פעם עם זה ופעם עם זה? * ריקוד סלוא, לישון יחד, ללכת לסרט רומנטי ולשים ראש על הכתף, לבכות בסרט כי זה מזכיר לי דברים מסויימים מהחיים שלי, לדעת שאם יקרה לי משהו ידאגו לי (לא כמו שדואגים לחברים טובים, לשכנים טובים, אלא בצורה יותר חמה ואיכפתית, אי אפשר לדרג את זה מ-1 עד 10, מקווה שהבנתם את הכוונה) - אלה דברים שאני לא מסוגלת לעשות עם כל אחד. לא חושבת שיש בדור שלנו אנשים שלא מבינים שיש אנשים שטוב להם לבד, אבל השאלה לבד לכמה זמן? לשנה לשנתיים ל-10 שנים לכמה זמן בדיוק מגדירים את המילה "לבד"?

D a p h n e

New member
אז..

תקופה קצרה או ארוכה היא עיניין מאד אינדיבידואלי. דווקא לא חשבתי בכיוון של "יצורים לא חברתיים" כהגדרתך. אלא על אנשים "רגילים" שיש להם חברים והיו להם תקופות עם בני זוג - ושבשלב כזה או אחר בחיים מגיעים למסקנה או להחלטה שטוב להם לבד. - ברור שלרובם זו תקופה מסויימת ומוגבלת. להערכתי - והיא כמובן מאד אישית- רק כשאתה מרגיש טוב וכיף בזכות עצמך - אתה באמת יודע מה זה טוב..... זוגיות איננה תמיד פתרון לתחושת ה"לבד" שמתארים. הגורמים לתחושה הזו יכולים להיות רבים..... הריי לא חסרים אנשים שמרגישים לבד גם כשהם בזוגיות.

sh53

New member
ואני רואה את זה ממבט אחר

אם מישהו טוב לו לבד, אולי הוא לא "טעם" זוגיות טובה? הרי אם הזוג בסוף נפרד, ולא משנה למה ומי יזם את הפרידה, אז הם לא התאימו. נכון שיש יתרונות בלהיות לבד, אבל יש גם חסרונות. במידה ומכירים אדם שמתאים לנו, האם אנו נסתכל על היתרונות במצב של להיות לבד באותה התלהבות והערכה כמו לפני שהכרנו את אותו אדם?

מבחינתי זוגיות היא לא מטרת על.

והיתה תקופה שהיה טוב לי לבד. פשוט מהסיבה שהעייתי צריכה להשקיע את המשאבים בעצמי ועשיתי את זה. לא חיפשתי קשר אז לא הייתי מתוסכלת מהסינגליות, לא הייתי בודדה כי מצאתי חברים חדשים ועיסוקים חדשים. בהחלט היה לי טוב. אני גם מסכימה עם מה שכתבה פותחת השירשור-זוגיות היא לא פיתרון לתחושת הבדידות. יש הרבה אנשים שממשיכים להרגיש אותה גם בתוך קשר...

איוס

New member
אף פעם לא היתי במצב כזה ש...

העדפתי את הלבד על הביחד. יכול להיות שסרבתי למישהו מכוון שלא רציתי אותו ספציפית ולכן נשארתי לבד תקופה. אבל אם יש מישהו שמוצא חן בעניי אני יעדיף להיות ביחד ולא לבד.

למעלה