מסקרן אותי לדעת....למה לדעתכם

CANADA101010

New member
המזל הדמוגרפי

http://taubcenter.org.il/he/blog/low-coronavirus-death-rate/
עם זאת, נראה שאחת הסיבות העיקריות לשיעור התמותה הנמוך מנגיף הקורונה בישראל היא "המזל הדמוגרפי" שלנו. מדובר כאן בשני היבטים שונים: ראשית, כידוע, נגיף הקורונה מסכן הרבה יותר את האוכלוסייה המבוגרת מאשר את האוכלוסייה הצעירה. את משמעות הדבר עבור ישראל, שאוכלוסייתה צעירה יותר מזו של שאר המדינות המפותחות, כבר סקרנו במאמר נפרד. שנית, התפלגות הגילים של הידבקות בקורונה בישראל היא די ייחודית.

CANADA101010

New member
אם במזל עסקינן אז תראו מה כותב "שכן מארה"ב:

בבקשה
אם במזל עסקינן אז תראו מה כותב "שכן" מארה"ב:
הביקור האחרון שלי ב WHOLE FOOD לפני יומיים הראה לי שה'ריחוק החברתי' כאן במסצ'וסטס הוא קישקוש. עובדות צעירה אחת שהיתה מצוידת במסכת פנים, הסירה אותה כדי לדבר ארוכות עם הקופאית (ולהפיץ רוק לכל עבר). השומר שהגביל את הכניסה, היה ללא מסכה כלל. חלק מהלקוחות היו גם כן ללא מסכה. אחד אפילו התעטש כשהמסכה לא מכסה את אפו. אין הוראות חד משמעיות של המושל - הכל זה ADVISORY, שום דבר לא נאכף. המספרים במסצ'וסטס מדברים בעד עצמם.
אני הולך פה לסופר פעם ב10 ימים לערך וההתנהגות למופת
אני יודע שזה לא סטטיסטיקה לא אצלי ולא אצלו

זה גם לא מזל

זה תרבות וחינוך ומנטליות
"השכנה" שלך מפה (אני) גם ראתה דברים כאלה.
גם פה לא כולם התהגו למופת.

א. אנשים זה אנשים
ב. פה, באיזורינו, יש מכל וכל והם מגיעים עם התרבות שלהם והחינוך שלהם וכד'

CANADA101010

New member
זאת דעתי האישית מנסיוני אישי - לא חייבים להסכים

ההנחה שלי היתה מבוססת על מראה עיני גם ציינתי זאת
בכל מקום על גבי הגלובוס ישנם דרי טיסת השוקולד ותרבויות מכל מקום
אני מבין.
אני רק טוען הכל שאלה של אחוזים.
אנשים הם אנשים
אני טוען שבאחוזים באם יש מדד תרבות קנדה מקבלת ציון טוב יותר מארה"ב
זאת דעתי האישית מנסיוני אישי - לא חייבים להסכים

Sumsum30

New member
אתה מכליל כרגיל, שזה מעייף לענות לך

אמריקאי שגר בסאן רמון, קליפורניה, באחוזים יותר מתורבת מקנדי שגר בג'יין ופינץ', טורונטו, לכן, אפשר להכליל ולטעון שאמריקאי בקליפורניה יותר מתורבת מקנדי, באחוזים, כמו שאתה מתעקש להטעות, כרגיל, באחוזים.

CANADA101010

New member
המצאה יקרה, משקפיים

המצאה יקרה, משקפיים.
הסתכל נא וראה, למשל -
בשחורות עד צוואר באו מים
בוורודות - על המים נמל!
https://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=743&wrkid=6757
יש לי כאן בערך 70 ישראלים מוכרים. הם מתחלקים לשתי קבוצות (רובם לא כולם)
אחת של לא מרוצים (קשור מצב כלכלי)
שנייה מאד מרוצים (קשור למצב כלכלי)
אני הגעתי לכאן לשיפור מרחב ציבורי - לא לשיפור כלכלי
למזלי בעזרת עבודה קשה גם הכלכלי השתפר
להשוות JANE AND FINCH לאמריקאי X זה לא מתקרב לסטיסטיקה
הראיה שלי הסוביקטיבית מתבסת על המשקפיים שלי ממה שאני חווה יום יום
אני נפגש בשנה עם כ2000 איש (עבודה)
כשהייתי כאן חודש בתור להום דיפו נדחף קנדי (יליד קנדה) בתור וזה נגמר עם משטרה. בטח יש גם כאלו. אין סטטיסטיקה לתרבות.
המרחב הציבורי בקנדה לדעתי האישית "שונה" מישראל וארה"ב
לא חייבים להסכים

Sumsum30

New member
משקפיים לא יעזור למי שאין שכל כנראה

עם ההתנשאות המכוערת שלך על כל אחד פה שמעיז לענות לך או לא להסכים איתך אתה רחוק מאוד מאוד מהקנדי המתורבת מהסטטיסטיקה שלך.
בסטטיסטיקה שלי אתה שייך לאנשים דתיים, אי אפשר לשכנע אותם אחרת כי הם לא מודעים שיש אחרת.

CANADA101010

New member
"מה אומרים? לא אומרים"

בסיום תחקיר "עובדה" על הנעשה בלשכת ראש הממשלה, בחרה דיין להישיר מבט למצלמה ולהקריא במלואה את התגובה, שהעלתה שורת טענות אישיות נגדה: "אצטלת העיתונאית של דיין היא מסווה לתעמולה פוליטית". בסיום התגובה חתמה דיין: "מה אומרים? לא אומרים"
במקום להתייחס לנושא בשיח מנומק אתה מתנהג כבריון שכונתי
לא אגרר לרמה הזאת

Sumsum30

New member
יש בעיית שחיתות קשה בישראל

ובשנים האחרונות ישראל זקוקה נואשות ל"מוחות טובים" שיחזרו או שיהגרו לישראל, הם המפתח לפיתוח בכל תחום שישראל טובה בו, והם גם משלמים הרבה מיסים בכל מקום.
אז בשנים האחרונות נוצרה מעין "פייק ניוז" תקשורתי שמציג את ישראל באור חיובי, אור לגויים, אור לנוצרים, איך שלא נקרא לזה. וזה למרות שישראל מתדרדרת בכל תחום אפשרי שקשור לרמת חיים, ועוד לא דיברנו על הדמוקרטיה.

אין לי שום עובדה וזו רק דעתי האישית לגמרי, שאנשים שמתים בישראל מקורונה לא נבדקים ולכן הקורונה היא לא סיבת המוות באופן רשמי, בערך כמו שגם רוסיה וקובה עושה (שוב דעתי האישית).

אם הבנתי נכון, אז אתה טוען

שבעצם המספרים שמדווחים לא נכונים
כלומר, שמספר המתים (מקורונה ) גבוה יותר, אבל הם לא נספרים, כי לא נבדקו בכלל לקורונה.

האם זה קונספרציה, או פשוט הצגת נתונים נוחה?

Sumsum30

New member
עם ראש ממשלה תחת שלושה כתבי אישום

שמתרוצץ כל רגע אפשרי בעולם (הקורונה בטח הרסה לו את תוכניות הטיול, אבל מצד שני יכולה להציג אותו כמושיע הלאומי, ע"ע מספר מתים נמוך) למטרות צילום עם "חברים" כפוטין, מודי, ועוד רבים וטובים שטורחים מסביב לשעון להחריב את הדמוקרטיה אין לי שמץ של ספק ש"טיוח" כמו שאומרים בעברית של מספר החולים המאומתים והמים מגיע מהוראה מלמעלה.

CANADA101010

New member
מסכים עם SUMSUM

מסכים עם SUMSUM
קרן הון סיכון אנונימית בשירות רה"מ נתניהו: ה"חברה" שקבעה כי ישראל הבטוחה בעולם
אחרי שהציג סקר של "חברה מכובדת" שבו דורגה ישראל ראשונה בעולם מול התפשטות הנגיף, צייץ רה"מ גרסה מסויגת לדברים ("מהבטוחות בעולם"). יו"ר סוכנות החלל יצחק בן ישראל גילה כי קרן הון סיכון עם 10 עובדים פרסמה את הנתונים: "האימא של הפייק ניוז". לשכת רה"מ לא התייחסה
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5713366,00.html

Sumsum30

New member
אי אפשר להאמין לחצי מילה שיוצאת לו מהפה

לו ולחברו טראמפ, שני קפיטליסטים חזיריים שמונעים אך ורק משיקולים עצמיים ודאגה אישית בלבד

חוץ מהעניין הדמוגרפי סיבות נוספות

לומברדיה המחוז באיטליה שהיה במוקד המגיפה
סובל מזיהום אוויר(ערפיח) מהחמורים באירופה וזכה בתואר
מפוקפק "סין של אירופה", הרבה מתושביו סבלו ממחלות ריאה כרוניות
בנוסף, קמפיין החיבוקים שהביא להתפשטות מואצת של המגיפה

למעלה