מסקנה

charlazona

New member
מסקנה

היום עברתי טסט סוף סוף (שלישי במספר) והגעתי למסקנה ש70 אחוז מההצלחה\כישלון זה אך ורק מזל נטו!! קודם כל הטסטר - יש לו חלק ענק בתוצאות, טסטר מניאק אתה מרגיש אותו מההתחלה הוא נותן לך תחושה של אי נוחות ולחץ מה גם שהוא יכול להעיר לך על כל דבר קטן. לעומת זאת, טסטר חברותי ונחמד משרה תחושה של ביטחון, לא מתערב לך יותר מדי.. נותן לך להיות אדון לעצמך עם ההגה ומוציא ממך את המיטב.. באמת שלדמות הטסטר יש חלק עצום בהצלחה בטסט עד היום חשבתי שהכל בולשיט וזה תלוי רק בעצמך אבל זה רסמי בכלל לא ככה. מה שעוד עניין של מזל זה התנהגות הנהגים האחרים על הכביש ובכלל מצב התנועה. יש נהגים שייתנו לך בקלות לסטות נתיב, ויש כאלה שבכוונה ילכו איתך ראש בראש. יש נהגים שייתנו לך את זכות הקדימה שמגיעה לך ויש נהגים שלא.. ויש עוד מיליון דוגמאות!! בקיצור, אנשים, מי שנכשל כבר כמה טסטים ומאוד כועס על עצמו או על סף ייאוש, באמת שזה לא רק אתם והמזל מתי שהוא יילך איתכם, תמשיכו לעשות את שלכם והכל יבוא על מקומו!!! חג שמח לכווווווווווווווווווווווווווווווווווווווולם

8-AN

New member
../images/Emo31.gif

אבל שיהיה... אם רק היום עברת טסט הניסיון לך בכבישים הוא אפס...מה שאומר שעוד לא התמודדת בעצמך עם נהגים בארץ ללא מורה נהיגה ובטח שלא בלי אמאבא שרק אז(לאחר הליווי) אתה מתחיל ללמוד באמת לנהוג. בכביש בנסיעות הכי פשוטות אני נתקל בנהגים שחותכים\לא נותנים להשתלב\לא מאותתים\לא מסכלים\נוסעים באמצע של שני נתיבים ועוד... עם כל אלו אני וכל נהג אחר מתמודדים בלי ליחס לזה חשיבות כלשהי. ובדיוק בגלל זה, הטסט הוא אך ורק 90% הנהג נטו. מכאן, ה10% האלו יכולים להיות: א.טסטר א' מעביר על אותו טסט שעשית וטסטר ב' לא(וזה לגיטימי..אני יתן לך דוגמא, נניח כמו שששופט כדורגל א' שוורק לעבירה והשני לא-יש עניין של שיקול דעת) ב.טסטר מתבלבל בין הטסט שלך לטסט של מישהו אחר ורושם לך בפנקס דברים אחרים. ג. מקרה שאתה ממש לא יכול לצפות של עבירה של מישהו(איש מזנק לכביש, מבין מכוניות באיזור ללא מעבר חצייה),שם אתה יכול רק לבלום. זהו פחות או יותר ו א+ג לא חייבים להתקיים אם אתה נוסע מושלם, וגם זה, יחסית לטסט. תיסע בנתיים בזהירות, ותצבור ת'ניסיון שלך לאט לאט בלי למהר. הלו יום עצמאות שמייח לכולם!!!!!

Reign Of Chaos

New member
לדעתי זה אפילו 80% מזל

אבל זה כבר מניסיון אישי כאוב. מן הסתם שמי שעבר טסט ראשון לא יסכים איתך אבל אני נאלץ לתת
גדול.

ShukyD

New member
למה לא?

אני עברתי טסט ראשון ואני חושב שזה עניין של מזל מצד שני אני רואה לפעמים מצבים בכביש שהמורה היה דופק לי ברקסים עליהם <ואם היו קורים לי בטסט, כנראה גם הטסטר> ואני מצליח להסתדר איתם או שאני זה שנותן את הברקס או שפשוט לא קורה כלום. אפשר לומר ש90% מהברקסים הם מיותרים.. אבל מצד שני אף פעם אי אפשר לדעת "מה היה אם" וגם הברקסים הם בד"כ בתחילת הדרך אז יכול להיות שלא
זיינתי את השכל קיצר מה אני חושב? טסט זה 90% מזל.. כי לשלוט על רכב זה לא קשה ולהתאים את עצמך לתנועה זה גם איכשהו קשור.. על איזה תנועה שנפלת.

חןשסק

New member
../images/Emo31.gif לא מסכימה...

צריך מזל, אבל הרבה יותר חשוב זה איך הנהג נוהג. זה לא משנה אם הטסטר נחמד, הוא יכול להיות הכי חמוד בעולם אבל הנהג לא נוהג טוב ואז בין כה וכה הטסטר יצא מניאק
. לתנועה כמובן יש חלק חשוב, אבל שוב, זה תליו בעיקר בנהג. התלמיד יכול להיות הכי טוב בעולם בנסיעה בכביש עמוס ולעבור את הטסט....

badboy3919

New member
מתי אנשים יבינו שזה לא עניין של

מזל???אנשים לא קולטים שהטסט הוא בעצם המבחן האחרון שלך לפני שנותנים רשיון,(ויש הטוענים שלחלק נותנים רשיון להרוג). אין כזה דבר מזל...ההתנהגות של הנהגים האחרים היא בדיוק הנהיגה שצריכים לדעת,נכון שאם לא יהיו הפרעות בכביש יהיה יותר פשוט לעבור את המבחן אבל זאת לא המטרה המטרה היא באמת לבדוק האם יודעים לצאת ממצבים שהם לא האידיאל,לי (במזל"ט) נגמר המלווה השבוע ואין כזה דבר שאני יוצא ואני מקווה שיהיה לי מזל בכביש,אני צריך להיות מרוכז ולדעת איך להתמודד עם מצבים לא רגילים ועם שינויים בתנוענה ולכן,מה שאני אומר זה שאין כזה דבר טסט קשה או קל...אם יודעים לנהוג,אבל באמת יודעים לנהוג ולא מכניסים לעצמכם סרטים של "אני כבר בשיעור 35 אז אני נהג כי עברתי את המינימיום שיעורים".

charlazona

New member
המשך...

הייתי אותו נהג בטסט הראשון ובשני ובשלישי.. אפילו לא לקחתי שיעורים בין הטסטים ובל זאת עברתי בשלישי. ברור שצריך לדעת לנהוג וברור שצריך לדעת כיצד לנהוג במצבים שונים לא צפויים אבל כשיושב לידך פוץ זקן עם פני תחת ומתערב לך כל שנייה בנהיגה על לא עוול בכפך זה מעצבן, מלחיץ ומביא לסופו של דבר לכישלון ואי מיצוי מלא של היכולות שלך. עוד דבר, כשיש לך זכות קדימה ואתה נכנס לצומת ואז פתאום משום מקום נכנס לך אוטו ב60 קמ"ש בדרך עירונית ואתה לוחץ על הבלם יחד עם הבוחן, זה לא תלוי בך! מה גם שלחצת על הבלם ומנעת תאונה אבל הבוחן הזבל לא יתחשב בזה כי גם הוא נגע בבלם! זה שהוא לא בוטח בי שהוא יעצור זו בעיה שלו, אני את שלי עשיתי במקרה הזה.

badboy3919

New member
עצם העובדה שהטסטר מגיע למצב

שבו הוא נדרש להתערב,אפילו לי איך שאתה אומר,רק נגע בברקס ואתה לחצת לפניו זה כבר מראה משהו...זה לא שהוא הביא לך ברקס 10 מטר לפני הצומת כי הוא פחד שתכנס לצומת בלי לתת זכות קדימה אלא כנראה שהגעת למצב של סכנה וכבר הטסטר לא יכול היה יותר "להתאפק" והיה חייב להתערב,טסטרים כמה שהם ירצו לדפוק אותך ולגנוב ממך כסף הם לא יוכלו לעשות את ז (אפילו עם פרצוף התחת הכי מכוער בעולם)כל עוד אתה יודע לנהוג (והפירוט לזה בהודעה הקודמת) אין סיבה שהוא יתערב לך בנסיעה בשום אופן,לא בנגיעה קלה בהגה וכמו כן בהערה על עיכוב תנועה או אי הסתכלות במראות...

Reign Of Chaos

New member
אתה צודק, אבל תהיה מדוייק

זה לא שאם טסטר לוחץ ברקס אז משמע הוא דפק אותנו- בטסט הראשון שלי עשיתי טעות מסויימת (יצאתי מזכות קדימה מהר מדי) הטסטר לחץ לי ברקס וזהו נגמר הסיפור אני הבנתי את הטעות שלי ומאז אני יוצא מזכות קדימה מעולה. נכון שזו הייתה טעות של לחץ אבל אין לי פה שום טענה לגבי הטסטר. אבל לדוגמא בטסט השני שלי היה לי טסט מושלם 20 דק' והוא הכשיל אותי.. על מה? אני לא אתחיל לפרט כי עשיתי את זה אולי 200 פעמים ועייפתי כבר.. אני רק אגיד לך שזה על דבר כ"כ שטותי שיש מצב שהוא כבר הכשיל בגלל שהוא לא אהב את אוטנטיות שם המשפחה שלי. טסט שלישי גם- 25 דק' טסט מעולה, הייתי על 85 קמ"ש בכביש בין עירוני (מקסימום 90 קמ"ש) והוא אמר לי לצאת לעקיפת משאית.. אמרתי לו שאי אפשר כי אני רק 5 קמ"ש פחות מהמקסימום והטסטר הנחמד אמר לי "בוא ואעזור לך" לחץ לי על הגז והעלה אותי ל-95 ובסוף הכשיל אותי על עקיפה משהו. מבחינתי ומבחינת המורה שלי אחרי הטסט השני יכולתי לעלות על הכביש, אבל רצה הקב"ה ונפלתי על 2 רעים. עד כמה שזה נשמע מגוחך ושחוק להגיד את זה, פשוט על שניי טסטרים מניאקים.

8-AN

New member
ככה...

דבר ראשון באמת תודה שאתה מסכים עם הטסטר הראשון... לגבי השני, תיהיה בטוח שזה לא השם משפחה שלך, ואם תפרט פה יהיה יותר קל לשפוט... השלישי זה כמו שאמרתי לגבי שיקול דעת של טסטר יש כאלו שיעבירו ויש כאלו שלא. נפלת על זה שלא. חפיף לא נורא עזוב אותך שטויות וקונספירציות שכולם נגדך תיהיה אתה טוב ותעבור טסט הבא, בהצלחה!

בנגלה

New member
ממש לא מדוייק..

צריך לדעת לנהוג.. זה בטוח.. אם לא, לא הייתי לוקח שיעורי נהיגה והייתי רק מריץ טסטים עד שיבוא לי טסט עם מזל.. אבל לא חסרים אנשים שנוהגים מצויין בשיעורי נהיגה ונכשלים בטסטים מלחץ למשל.. טסטר שמלחיץ אותך וגורם לך לחשוב (או שאחרים גורמים לך לחשוב) שהוא יכשיל אותך כבר מוריד לך מהבטחון בנסיעה וכבר אתה תתחיל לעשות טעויות.. מעבר לזה, לא כל טעות היא טעות שמצדיקה כשלון של טסט, ובכל זאת טסטרים מכשילים לפעמים. אני מכיר משהי שהסיבה לזה שהטסטר הכשיל אותה הייתה שהיא לא עקפה רכב שהתעקב מספיק מהר. הוא אמר לה שתעקוף אותו לפני שהיא הספיקה לעשות את זה בעצמה, העקיפה הייתה טובה ובכל זאת הוא הכשיל אותה. אז זה לא סוג של מזל שנתנו לה טסטר כזה?

C T S

New member
נכון שזה לא רק מזל אבל...........

כל דבר בחיים זה מזל תחשבו על זה שנייה כל מה שאתה עושה בחיים המזל מחליט ללכת איתך או לא אז נכון שטסטרים לא תמיד אשמים ושהנהג צריך לדעת לנהוג טוב אבל כמו שכמה מעליי הזכירו לטסטר יש חלק במזל שלך וזה נכון

Reign Of Chaos

New member
צודק בהחלט.

אני מכיר ילדים שאין עליהם, נוהגים כאילו נולדו עם הגה בידיים אבל בגלל איזה נהג מונית מופרע הם נכשלו טסט. משפט נכון להגיד- מי שלא יודע לנהוג לא יעבור טסט. משפט לא נכון להגיד- מי שיודע לנהוג יעבור טסט. כי זה פשוט לא נכון.

למעלה