מספר שאלות לגבי מעבר לארה"ב

tapuzscottish

New member
מספר שאלות לגבי מעבר לארה"ב

אוקי אני ובעלי החלטו להגר לארצות הברית באופן חוקי , מסמכים , גרין קארד הכל יש . את החלק הקל עברנו כמו שאומרים!!
עכשיו ישלי כמה שאלות
בקשר לעבודות בארצות הברית? בעלי סיים מקצוע חשמלאי , ואני סיימתי רואה חשבון ואני בעלת תעודת רואה חשבון .
אין לי ניסיון בעבודה רק בגרות מלאה והתעודה וזהו , כנ"ל בעלי בלי ניסיון רק מקצוע ובגרות מלאה .
נוכל לעבוד בארה"ב במקצועות הנ"ל? או שנצטרך ללמוד מחדש מקצועות אלו?
בנוסף , רציתי קצת פירוט לגבי הבנקים בארה"ב , המערכת שמה כמו פה?
לוקחים מע"מ על משיכת כסף? יש כספומטים? יש אפשרות לעשות כרטיסי אשראי וויזות בבנקים? יש חשבון בנק משותף ?
ובקשר לקניית בית ושכירות? כל זה מתנהל דרך הבנק? (כמו בארץ? לקיחת משכנתא או הלוואה?)
בנוסף לגבי בתי חולים , ומרפאות וביטוחים למינהם וקניית תרופות , כל זה יקר?
תודה רבה לעונים זה ממש עוזר !! אני בטוחה שאתם יודעים איזה מלחיץ כל הסיפור הזה !

stevelv

New member
איך רואת חשבון בלי ניסיון??

איפה נעלמו שנתיים של התמחות בשביל לקבל תעודת רו"ח?
איפה נעלם התואר הראשון בחשבונאות בשביל להתקבל להתמחות?
או שאת ממש עילוי או שאת מתכוונת שאת עם תעודה של מנהלת חשבונות שזה הבדל של שמיים וארץ!
אני לא חושב שתוכלי לעבוד שם ישר עם התעודה הזאת מהארץ, תצרכי ללמוד שוב ולהוציא תעודה של ניהול חשבונות שם (אל תתפסי אותי במילה אבל לדעתי שם זה מצריך תואר ראשון ולא קורס של חצי שנה כמו בארץ).

ממתי יש מע"מ על משיכת כסף?
ברור שיש כספומטים בארה"ב, היא אפילו אחת המדינות בעולם שהתחילו להשתמש בהם איזה שם במאה ה-20.
רפואה - כן זה מאוד יקר שם אלא אם יש לכם עבודה וביטוח דרכה, אחר רק הביטוח זה כמה מאות דולרים טובים לחודש לזוג (וזה עוד לפני השתתפות עצמית שיש לכם על כל ביקור/תרופה/הליך).

LionInDesert

New member
אגב, מנהלים, מסקרנות -

האם כתובת האייפי של הכותב חשופה בפניכם? לדעתי תמצאו כפילויות מחשידות...

למעלה