מספר שאלות לגבי הגירה לסקנדינביה

ahbarfilez

New member
מספר שאלות לגבי הגירה לסקנדינביה

שלום! אני חושב על הגירה לסקנדינביה בעוד מספר שנים, ורציתי לשאול כמה שאלות, אשמח לקבל עזרה מפורטת: 1. האם ניתן לעבוד בסקנדינביה (בשוודיה, לדוגמה) בלי אזרחות אירופאית? 2. אם כן, האם מעסיקים שם אנשים מארצות אחרות בתחומי ההיי-טק והמדע? 3. האם ניתן לעבוד שם בתחומים האלה בלי ידיעת השפה? (אך עם שליטה באנגלית ברמת שפת-אם) 4. אם לא, האם ניתן ללמוד את השפה באופן יסודי בארץ? בתודה, יונתן :) לילה טוב.

gesus

New member
תשובות לגבי שבדיה

1. תוכל לעשות את זה בעוד שבוע, בהנחה שחוק הגירה שאמור לעבור אכן יעבור. אז תוכל לבקש אישור תושבות זמני שינתן לתקופה של עד שנתיים (סביר להניח שזה יהיה לשנה). בסוף אותה תקופה תוכל להאריך אותו במידה ותעמוד בתנאים מסוימים. אם וכאשר החוק יעבור אני אעלה לפורום קישור מפורט יותר שלו. 2. אל תבנה על העסקה של זרים אלא אם כן אתה מומחה בעל שם עולמי ויש לך את האסמכתות לכך. באופן כללי זו לא תקופה טובה לחפש עבודה בשבדיה. גלי הפיטורים לא פוסחים על שבדיה. רק היום פיטרו כאן 2500 איש ומדברים על משבר שיעמיק עוד יותר במידה ולא ימצא פתרון לוולוו וסאאב כי הן עמודי תווך בכלכלה המקומית. 3. שוב פעם, אם אתה מומחה בעל שם עולמי ותחום העיסוק שלך לא מחייב ידיעת השפה אז יש לך סיכוי, אבל קח בחשבון שללא שפה יש פחות מוטיבציה להעסיק אותך ואת בעמדה נחותה לעומת מועמד שכן יודע את השפה. 4. אין לי מושג.

למעלה