מספר שאלות בלשון..

SolDier2

New member
מספר שאלות בלשון..

1) איך אני מבדיל בין דגש משלים לתבניתי? 2)למישהו יש את מילות השיעבוד של משפט מורכב ואת מילות הקישור של משפט מחובר? (אני יודע רק את חלקם) 3)בגזרת נאפיו...... איך אני יכול לדעת אם לשים י' או ו' בפ הפועל? יש לי מחר מיני מתכונת אני יודע ממש טוב הכל חוץ מהדברים הנ"ל... זהו לבנתיים ... תודה מראש

יש לי כמה תשובות...

1. אם זה לא דגש קל זה דגש חזק.... אם זה דגש חזק זה יכול להיות או תבניתי- משמעו לפי התבנית- פיעל,פועל התפעל- שיש להם דגש בעה"פ אם יש דגש בעה"פ הוא תבניתי ואם הדגש הוא לא באחד הבניינים הללו בעה"פ אז הוא דגש משלים- היה שם איזשהו תהליך כמו התלכדות.... 2. מילות קישור למשפט מחובר- קשר של הוספה- בנוסף, מלבד זאת, ו' החיבור, אף, גם, בנוסף לכך..... קשר של ברירה- או, או ש.., או-או.... קשר של ניגוד- אך, אבל, אולם, ואילו, לעומת-זאת... קשר של סיבה ותוצאה- (בסוג הקשר הזה האיבר הראשון הוא סיבה והאיבר השני הוא תוצאה) לכן, לפיכך, משום-כך, עקב זאת, על-כן, בשל-כך.... קשר של ויתור- למרות זאת, אף-על-פי, הרף-זאת, על-אף-זאת.... (בסוג הקשר זה הנאמר ביבר השני הוא בניגוד למצופה באיבר הראשון). קשר של הבהרה- כלומר, הווי אומר, זאת-אומרת, דהיינו, רוצה לומר.... אם אני אמצא עוד משו אני אוסיף.... בהצלחה!!!! אני.

למעלה