מסלול נוסף של תאומים-כדאי?

2גוזלים

New member
מסלול נוסף של תאומים-כדאי?

הזאטוטים שלנו בני שנה+ אנו לא משתמשים במניעה. ואחרי כל מה שעברתי לקראת ההריון עם התאומים שלי אני שוקלת אולי ישר לללכת על IVF. ולהלן השאלות: 1. האם לא מוקדם מידי להביא עוד זוג תאומים? (במידה ואכן יקלטו שני עוברים), בכל מיקרה הם יהיו לפחות בני שנתיים. 2.ואם כן עד מתי כדאי לחכות? 3. האם באמת כדאי ללכת שוב על IVF? אנו לא אובחנו בעייתים אך היו שני הריונות ספונטניים שהסתיימו בשבוע 7 משום מה. ולא רציתי לחוות זאת שוב וישר פנינו לטיפולים. אני מפחדת לחכות. מה דעתכן?

וואו, לא פשוט... מבינה ללבך...

אין לי תובנות של ממש, אני כותבת קצת במפוזר כמה דברים שעלו לי לראש, רובם בטח עלו גם לך. אתחיל במה שעבר עלי לפני ההריון האחרון... האם תהיה לך אפשרות ישר להתחיל בIVF? אולי כדאי לפנות לרופא הפוריות וקודם כל לבדוק איתו אם יאושר לכם ישר IVF, או מה התהליכים וכד'. לפני שחזרנו לIVF הפעם היו בדיקות שצריך לעשות וכו'- שזה אולי כדאי לך לעשות עכשיו אם את מעוניינת "להיות מוכנה בכל מקרה". אצלנו זה היה הברור שצריך שוב הח"ג, אז שלחו אותי לבדיקות דם, כירורגית שד והיסטרוסקופיה. את הבדיקות האלה עשיתי "בנחת", כי בכוונה פניתי כמה חודשים לפני שרציתי להיכנס להריון. לגבי 2 השאלות הראשונות שלך- זה כ"כ תלוי בך! ממש אין תשובה נכונה, פשוט קשה לי לענות על זה כי אני מאמינה שבסופו של דבר אם את מרגישה שזה מה שנכון עבורך ושאת רוצה כבר עכשיו להיכנס להריון- אז את צריכה ללכת עם זה. החששות לא קטנים, אבל יש כאן מערכת של שיקולים שבעיני הופכת את זה להרבה יותר מורכב מכן או לא... אם את מרגישה שאת לא רוצה להסתכן בכך שיקח עוד זמן עד שתהרי או שתצטרכי לעבור שוב מסכת יסורים כזאת- אלה שיקולים לא מבוטלים. אגב יש גם אפשרות להחזיר עובר אחד, אם זה משהו שהיית רוצה לשקול... יש לי עוד כמה דברים לכתוב אבל צריכה לזוז, מקווה שתעברו את ההתלבטויות בשלום

למעלה