מסכמים את השבוע

feldman89

Well-known member
לא מכירה את הרעיון.
מה הכוונה
הרעיון הוא שכיום רוב המצעדים בעולם ובפרט באירופה ובארה"ב(המצעד האמריקאי) בנויים בחלקו על סך ההשמעות של שיר מסוים בכלל תחנות הרדיו במשך שבוע ועל קניית שיר דרך רשתות חברתיות והורדות דרך חברות כמו אפל, אטיונז, ספוטיפיי. כלומר אם שיר מסוים יוצא לרדיו כסינגל רשמי, הוא יצעד במקום מסוים בהתאם למידת הביקוש שלו מתחנות הרדיו ולפי מידת ההורדות וקניית השיר דרך חברות מוסיקה כמו אלה שציינתי. דרך השיטה הזאת, אפשר לדעת עד כמה שיר מסוים פופולארי במדינה מסוימת וזה שיטה הרבה יותר נכונה מאשר דירוג של מאזינים שחלקם מדרגים לפי הערצה עיוורת ועלולים לגרום לעיוות מצעד והטעייתו. כשאת צורכת שיר או סינגל רשמי, זה אינדיקציה או דרך טובה לברר את מידת האהבה והפופולאריות של שיר כזה. אני מעדיף שיהיהע מצעד מבוסס על קהל שקונה הורדות דיגיטליות ויצרוך מוסיקה דרך חברות כמו אפל, אטיונס שכבר קיימות עשור בערך מאשר לבנות מצעד שמבוסס רק על דירוג והצבעות באינטרנט. זאת שיטה הרבה יותר נכונה

feldman89

Well-known member
אז אנחנו בדיילי בתחום הזה?
לגמרי בדיליי רציני בתחום. זה ידוע ששוק האלבומים והסינגלים זה שוק חלש. אבל ככל שינסו את השיטה שאני העליתי, זה יהיה יותר משקף ויביא למצעד מגוון יותר!!
מה דעתך?

ady18

Well-known member
בעיני אני יותר אוהבת האזנות מאזינים גם לא מסכימה אני עדין בתחום הזה עדיף שיטה ישנה .
כי מה שמזינים זה גם תופס את הפני שטח לא חושב כך?

feldman89

Well-known member
בעיני אני יותר אוהבת האזנות מאזינים גם לא מסכימה אני עדין בתחום הזה עדיף שיטה ישנה .
כי מה שמזינים זה גם תופס את הפני שטח לא חושב כך?
לא חושב כך, יש בעיה אמיתית במצעד של הצבעות מאזינים וזה ממש יוצא קטסטרופה של דירוג.

feldman89

Well-known member
חסרים לך שירים?
בהחלט, השירים החדשים של שירי מימון, ירדנה ארזי, נרקיס, רוני דלומי ואבי טולדנו ועוד הרבה אחריפם יותר מרגשים מעוד להיט של אנה זק או קירל. אני מקבל את זה שאנשים אוהבים את הפופ הדלוח של אנה זק וקירל אבל לא יכול להשלים עם זה שמצעד לא יהיה יותר גדול ומגווון וגם מעדיף שיהיה תחנה בלי סינון ופלייליסטים. מעבר לזה שכיום אין צורך ברדיוו במצעד פזמונים כדי לצרוך ולהנות ממוסיקה טובה לפי הטעם האישי. אז לא היו המון אופציות(שנות ה- 70 וה- 80) והיו שתי תחנות רדיו ואם שעיר הושמע רבות אז הוא נחשב להצלחה או דורג בראש המצעדים. אבל כבר בשנות ה- 80 צצו בעיות עם הניהול של עורכי המצעדים וזאת הסיבה שלמשך 11 שנים משנת 1987 ועד 1998 לא התקיימו כלל מצעדים בגלי צהל.

למעלה